Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zelenica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 Zelenica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lucy
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 10:51 am    Naslov sporočila: Zelenica Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Feb 2007 10:48
Prispevkov: 1


Pozdravljeni vsi smučarji,

s hčerko staro 8 let se odpravljava na Zelenico. Slišala sem, da tam ni najbolj primerno smučišče za otroke, ker je precej strmo. Zanima me kakšno je vaše mnenje. Sporočite mi tudi, ali je tam dovolj snega oz. kako je s snegom na Krvavcu. Letos sem si namreč na Starem vrhu popolnoma uničila smučke, zato ne želim ponovno naleteti na kup kamenja.

Prosim za hiter odgovor, ker imam namen, da se jutri 24.2.07 odpravim na smučišče.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Napačna tema, ampak vseeno. Na zelenici sem bil pred leti, ampak se mi razen ene proge ni zdela strma, prej zelo položna. Na Krvavcu mora biti dovolj snega, samo je ob vikendih gor zelo veliko ljudi, konec koncev je pa za jutri bolj slaba napoved in se zna zgodit da bo Krvavec zavit v oblake. Jaz bi na tvojem mestu zbral Zelenico.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silver
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 0:18
Prispevkov: 56



Takole je na vrhu Zelenice. Triangel ne dela.
_________________
http://youtu.be/NLm-E6CPDqs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2007 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Strma je le prva strmina na drugi sedežnici.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2007 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Triangel je zelo strma vendar je zelo počasna vlečnica.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lechaqal
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2007 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 18:37
Prispevkov: 18
Kraj: Trst

A ima nekdo kakšno zimsko slikco od Zelenice? Kaj pa zemljevid prog? (na spletni strani www.zelenica.si ni celega zemljevida) Nikoli nisem še tam smučal, in ne najdem na netu nobene slike da bi videl kako to sploh zgleda....a se splača za dnevno smuko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2007 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Hmm...
Za dnevno smuko praviš. Ljudi verjetno ne bo nikoli veliko, vendar pa so cene primerljive s kakšnim boljšim smučiščem. Zemljevida nimam nobenega, razen enega katerega sem sam približno narisal.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lechaqal
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 05, 2007 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 18:37
Prispevkov: 18
Kraj: Trst

Tega zemljevida sem že vidil na drugem forumu ...ampak sem mislil če imaš nekaj bolj "uradnega"
Kaj pa zimske slikce? A nobene nimaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2007 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Če malo pobrskam se najde tole:

Prva sedežnica, smučarska proga poteka pod njo:


Druga sedežnica, proge se ne vidi, na njej je manjša strmina in takoj za njo klanec navzgor:


Vlečnica Triangel, najstrmejša vlečnica in proga na Zelenici, pogosto ne obratuje:


Potem pa imaš še vlečnico Ciciban - kratka vlečnica s talarčki, zelo lahko proga; in vlečnica Plana - daljša vlečnica, proga pa tudi ni strma.

Sicer pa pravijo, da je smučišče primerno tako za začetnike, kot tudi za zahtevne smučarje.

Pa še to: Na Zelenico ne hodi takoj po sneženju, ker je takrat večina zaprta zaradi plazov.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lechaqal
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2007 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 18:37
Prispevkov: 18
Kraj: Trst

Hvala za informacije in za slike...ce pa se kakšne najdeš, prilepi jih pliz...bom pa enkrat probal it na to Zelenico, kraj se mi zdi zlo lep, pa še meni je všeč smučati na višjih legah, in na Zelenici piše da so proge od 1000 do 1700 metrov....žal samo da nimajo noben top za umetno zasneževanje, ker če bi imeli morda bi bila sezona na Zelenici zelo dolga

Ampak na slikah sem vidil da imajo še te stare enosede...
A mislijo kaj menjati, kakšno novo 4sedo graditi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2007 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


lechaqal je napisal/a:
žal samo da nimajo noben top za umetno zasneževanje, ker če bi imeli morda bi bila sezona na Zelenici zelo dolga

Ampak na slikah sem vidil da imajo še te stare enosede...
A mislijo kaj menjati, kakšno novo 4sedo graditi?


Topov za zasneževanje ne potrebujejo, sezona jim že tako traja do aprila, včasih celo do maja. Zakaj? Ker se iz severnega pobočja Begunjščice sprožijo plazovi.
Kar se pa tiče kakih novih naprav - jih ni na vidiku.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tisto da na Zelenici ni topov ne drži povsem, drznil sem si sposoditi slikico od kolega Starlija z letošnjega februarja (poglej za prvi steber):


Očitno imajo enega samega osamljenega Arecota, ne vem pa natančno kaj z njim zasnežujejo, ker ob progah nikjer nisem videl kakega hidranta. Verjetno s kakšno improvizirano napeljavo malo 'streljajo' okoli spodnje postaje prve enosedežnice?

Drugače pa, Whistler, se s tvojo izjavo niti slučajno ne morem strinjati.

Prvič: smučišč ki ne bi potrebovala topov ni! Seveda so smučišča ki naokoli na veliko razlagajo da topov ne potrebujejo, ker si bodisi ne morejo privoščiti investicije, bodisi jim to onemogoča zakonodaja (Vogel), ali pa so čisto enostavno preveč konzervativni, da ne rečem zabiti. Pa ne le pri nas, tudi drugod po Alpah je podobno. Prav zabavno je brati nekaj let stare prospekte nekaterih avstrijskih (ali švicarskih, tam so še za odtenek bolj starokopitni kot naši Gorenjci) smučišč, kako so se hvalili da oni topov že ne potrebujejo, pa da so 'Naturschneeparadies' in podobne oslarije. Potem je sledilo nekaj zim za streznitev, zdaj pa se enako zavzeto hvalijo s svojim 'sodobnim sistemom zasneževanja' . Ja, papir (ali spletna stran) res prenese vse ...

Drugič: s temi plazovi z Begunjščice je žal tako, da kot vir snega niso ravno najbolj zanesljivi. Predvsem v prvem delu sezone, recimo okoli Božiča / Novega leta, z njimi ne moreš računati. V drugem delu sezone je Zelenica največkrat res kar bogato obdarjena s snegom, žal pa obratovanje daleč v april smučišču finančno zelo malo prinese. Proge morajo biti odprte za Božič, ne za Veliko Noč.

Tretjič: Plazovi z Begunjščice eventuelno s snegom 'obdarijo' progi od enosedežnicah. Zgornje tri proge ob vlečnicah od njih nimajo nobene koristi. Sploh Triangel s svojo južno progo je zaradi pomanjkanja snega zelo redko odprt.
Citiram:
Kar se pa tiče kakih novih naprav - jih ni na vidiku.

Ja, tukaj pa se povsem strinjam - žal .

Od tu dalje sanjam: načeloma pa Zelenica nudi lepe možnosti za zanimivo visokogorsko smučišče. Seveda bi nujno morali urediti zasneževanje (zgoraj je obilo prostora za veliko jezero), sistem za kontrolirano odstreljevanje plazov z Begunjščice, šele potem razmišljati o novih napravah (zamenjava obeh enosedežnic in vlečnice Triangel), pa o kakšni novi sedežnici na zahodno stran, kot pika na i (upam da ne porečete da se je Mikiju zdaj dokončno zmešalo) pa nihalka od Doma na Zelenici na Begunjščico. To bi res bila ta prava zadeva, zanimiva tako za poletni turizem kot tudi pozimi: spodaj na Zelenici lepo urejene in zasnežene proge srednje težavnostne stopnje, z Begunjščice - tam že danes potekajo vsaj trije turni smuki - pa nekaj neurejenih prog po naravnem snegu kot 'freeride' ponudba.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lechaqal
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 18:37
Prispevkov: 18
Kraj: Trst

Se strinjam na vse....ampak jaz bi itak prej te stare enosede zamenjal ... dve 4sede pa konc
Pol pa počasi še dodal umetno zasneževanje...

Bom pa šel enkrat pogledat to Zelenico, zlo sem radoveden...

PS: hvala za slikco Miki, sem vidil da je cel album na AlpenGallery, tako da končno vidim par tapravih slik od Zelenice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Moram kar pritrditi Mikiju (kot vedno), da danes brez topov, sistemov za proženje in posodobitve naprav Zelenica nima kakšnih velikih možnosti. Jaz sem na Zelenico hodil veliko še pred 20 in več leti, ko je bilo snega bistveno več. Zelenica je imela vedno zelo veliko snega, tudi več od bistveno višjih hribov (razen mogoče Kanina in Vogla), vendar je bilo dokaj običajno, da je sneg zapadel pozno. Tako se je tipično dogajalo, da npr. do srede januarja ni bilo snega, nato ga je zapadlo toliko, da je bilo smučišče lep čas zaprto zaradi nevarnosti plazov, ugodna smuka pa se je tipičnom potegnila tudi še globoko v maj.

Mislim pa da obilna zasneženost ni posledica plazov iz Begunščice. Vsaj v preteklosti so se plazovi ustavljali pred samo dolino, drugače je bil problem. Sam plaz pa je bil povsem neprimeren za smučanje. Plaz je namreč naredil ogromne zelo trde grude, povsem neprimerne za smučanje, katerih s tedanjimi ratraki niso gladili. Zato se je na pobočju Begunščice smučalo med posameznimi plazovi, kjer se je lažje teptalo. Tako se vsaj spomnim jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
kot pika na i (upam da ne porečete da se je Mikiju zdaj dokončno zmešalo) pa nihalka od Doma na Zelenici na Begunjščico. To bi res bila ta prava zadeva, zanimiva tako za poletni turizem kot tudi pozimi: spodaj na Zelenici lepo urejene in zasnežene proge srednje težavnostne stopnje, z Begunjščice - tam že danes potekajo vsaj trije turni smuki - pa nekaj neurejenih prog po naravnem snegu kot 'freeride' ponudba.


pozabi...turnih smukov iz vrha Begunjščice ni, so samo alpinistični in razen enega ozki ozebniki, ki jih lahko prevozi mogoče 10% turnih smučarjev. Zanje pa se postavitev naprave gotovo ne bi izplačala. Sicer pa bi lahko skladno s tvojimi sanjami malo pogladili vrhnji greben, v steno vsekali cca 50 metrov široko avtocesto, jo opremili z topovi in vrhunska in atraktivna proga (primerna za smuk svetovnega pokala) bi bila gotova (žal, ne morem iz svoje kože..

Sicer pa ti ni potrebno čakati, da bodo tja gor potegnili napravo, opremi se s turno opremo in hajd gor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 1 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zelenica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB