Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zelenica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
 Zelenica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2007 7:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


miki je napisal/a:
kot pika na i (upam da ne porečete da se je Mikiju zdaj dokončno zmešalo) pa nihalka od Doma na Zelenici na Begunjščico. To bi res bila ta prava zadeva, zanimiva tako za poletni turizem kot tudi pozimi: spodaj na Zelenici lepo urejene in zasnežene proge srednje težavnostne stopnje, z Begunjščice - tam že danes potekajo vsaj trije turni smuki - pa nekaj neurejenih prog po naravnem snegu kot 'freeride' ponudba.


Kdo pa bo odgovornost prevzel?
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2007 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Dajta no, Zelenec in Whistler, kaj mi ne privoščita malo gradov v oblakih - saj sem lepo napisal da so to zgolj moje sanje . Verjetno bom prej dočakal ureditev mejnih sporov s Hrvaško kot nihalko na Begunjščico, to mi je kristalno jasno (še dobro da nisem nič napisal o tem, da bi se smučišča z Zelenice dalo razširiti vse tje do vrhe Stola ...).

Ampak, če sanjam dalje: o kaki 50 m široki progi z Begunjščice nisem nič pisal, ker je po moje neizvedljiva, vztrajam pa pri tem da z vrha Begunjščice proti Zelenici potekajo turni smuki, ne alpinistični. Kot taki so vrisani v karti PZS in opisani v knjigi 'Turni smuki na Slovenskem'. Tereni so po moji oceni primerljivi s kakšnim Sass Pordoiem ali zgornjim delom Mt. Cristalla v Dolomitih, ali pa z Edelgriessom na Dachsteinu.

Whistler, sprašuješ kdo naj prevzame odgovornost? Po pravici povedano ne vem, bom pa obrnil vprašanje: kdo prevzema odgovornost za smuko s Kanina po Krnici? Ali pa za spuste na južni strani Dachsteina (Edelgriess je od njih še najbolj nedolžen)? Pa za spust z Aiguille Midija proti Chamonixu, čez morje ledeniških razpok? Verjetno smučar sam, ali ne?
Citiram:
Sicer pa ti ni potrebno čakati, da bodo tja gor potegnili napravo, opremi se s turno opremo in hajd gor...
Zahvaljujem se za pohvalne besede - očitno me prištevaš med tistih 10% smučarjev, ki so po tvoje sposobni prevoziti severne ozebnike z Begunjščice, kar si štejem kot kompliment. Ampak ne, hvala, če se mi bo zaluštalo kaj ekstremnega, se bom lepo usedel v avto in hajd na Dachstein, ali Passo Pordoi, morda v Courmayer, in bom pač 'jodlarjem' ali 'makaronarjem' pustil par sto evrov , ker so pač bili pri gradnji žičnic v svojih Alpah manj sentimentalni kot Slovenčki ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če smo ravno pri sanjarjenju. Miki, ali bi se dalo smučišče razširiti na avstrijsko stran. Bi združil 2 silna smučarska centra (Zelenica-Bodental (2 vlečnici).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Malo sem pobrskal po svojih predalih in poslikal (ni se mi dalo priklapljati skenerja) nekaj materiala o Begunjščici. Najprej karta PZS, 1:25000:



Večja slika:klikni tukaj!

Potem iz knjige Turni smuki avtorja Cirila Pračka in še enega, katerga ime sem pozabil:


Pa še fotka z vrha Begunjščice proti Zelenici, posneta prejšnji teden, v ozadju sta dobro vidni progi ob vlečnicah Triangel in Plana (ja, Miki tudi poleti hodi v planine. Upam si trditi še več: v hribih sem pogosteje kot večina članov tega foruma, letos imam 'v riti' že vsaj 10 tur nad 2000 in eno nad 3000 metrov, moja glavna sezona pa še pride septembra in oktobra, ker izjemno težko prenašam vročino. Ampak čeprav rad planinarim, zaradi tega niti slučajno nisem proti gradnji smučišč - pravzaprav pri vsaki planinski turi gledam, kje bi se dalo potegniti kakšno lepo progo ):

Teren se kar ponuja za nihalko, mislim da bi šlo celo brez stebra. Če bi hrib res pustili kot 'freeride', torej brez buldožirajna prog, bi bil poseg v okolje minimalen! Dalje o fantazijskih projektih pa raje tukaj!

Marko, glede Bodentala pa niti jaz nimam ideje .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144



JA TUKI SE PA ČLOVK RES NASMEJE
sem že 4 sezone na zelenici in je fajn brati komentarje.
No pa na kratko...plazov se že dolgo ne proži več,le sezono 2005/2006 so zaznamovali plazovi da je blo kar noro.Dobro da še vse stoji.No po treh dneh sem šel mal pokukati kaj se je zgodilo in sem bil kar presenečen.Le za podatek,da sem poravnal smučišče da je blo primerno za smučanje sem porabil 125 ur s teptalcem.Na spodnji sedežnici smo dobili vmesno postajo tako da je bilo smučišče razdeljeno z mrežo.Bom prilepil eno fotko kako izgleda plaz.
Smučišče je imelo čisto drugačne naklone,zgornjega plazu sploh ni bilo-čisto položno
Če bi na spodnjem delu smučišča ne bilo pri strani delčka prostora da sem prilezel s teptalcem višje bi bila sezona kar zaključena.Je plaz naredil 4 metre visoko steno ko se je ustavil in sploh nebi mogel čez.
Upam da bo letos dovolj snega,tudi s topom se bomo potrudili,le temperature morajo bit.Letos februarja sem naredil dobre 2 cm snega,več pa temperature niso dopuščale-tudi visoka relativna vlaga-vedno nad 90%
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2007 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


nihalka na begunjščico-joj
če bomo zrihtal nočno smuko pa umetno zasneževanje spodnjega dela bo pa že kar velik dosežek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
small guy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:33
Prispevkov: 45


Miki s tabo se popolnoma strinjam res bi se dal smučišče supr razširt
Ampak d bi delal nihajko sam za freeriderje, to pa dvomm d bomo sploh kjerkol dučakal.

Drgač pa se mi zdi zelenica supr smučišče kr se da lepo iz ta zgorne enosede prečko vlečt in maš pol kr lepo pobočje pa tut sneg je punavad uredu k je ful senčna lega. D bi pa pu progi smuču se mi pa res zdi brez veze k porabš du dol par sekund pol se pa spet ene 10 minut gor vozš.

Poudaru bi pa tut d majo ful probleme z ubveščanjm na internetu nč ne piše, na telefon se nuben ne jav tko da sploh ne morš zvedt če proga ni slučajno zaprta, kr se pa doskat zgudi zard plazov.
Glih zrd tega se nm je že doskat zgudil d smo se brezveze vozil do Ljubelja.
_________________
ni bolšga k svež powder.....pa strma flanka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
medo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


ja če klikneš na zelenica.si boš našel vse podatke.Res pa je da včasih ni nobenega na blagajni ko ne obratuje.Ko pa laufa pa je stacionarni telefon.No če pa boste želeli pa vam dam osebno št.da boste meli info iz prve roke.
Morm še mal direktorja zbosti da bo javljanje boljš zrihtu.Na snežnem telefonu pa so vedno sveži podatki,tudi o obratovanju smučišča in o vremenu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
small guy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2007 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2007 17:33
Prispevkov: 45


ne k men se je že zgudil d je na intrnetu pisal d use dela pol smo pa gor pršli je pa sam ta spodna delala (tm je pa itak (men) brez veze)
_________________
ni bolšga k svež powder.....pa strma flanka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
samokham
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 1:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Ja Zelenica ma definitivno potencial, no jest sm tm prakrat na let ko grem po grapah na Begunščico al pa na Nemšk vrh.

Ja za freeride bi mogl pa sam npr. na vrh Begunščice iz Lobelja ene 12 jajčke pa pol še ene iz ravnine(pr koči) še na nemšk vrh (Vrtača) pa bi blo
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 1:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Aja, pa še to kasnej pa še vse skp povežš z Stolom pa je pol smučišče iz 1080m do 2200, kr kul.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Pol bi rabl pa enga ogromnga svizca, da bi to vse zavil v folijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


A kdo ve kdaj začnejo, kolk majo snega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Zaenkrat kaže bolj slabo, saj nam narava ni namenila nevem koliko snega, ki bi prekril vso ruševje in skalovje,...
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2007 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


kaj ve kdo kako je kaj gor ?
od sobote do torka sm namreč na tistem koncu...
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 2 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zelenica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB