Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Tromeja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2016 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če ne bi imel enih napol zastonj kart za porabiti ne bi užil mogoče najboljše smuke sezone, ker se me ni bi dalo cijaziti v že tako ne prav bližnje malo smučišče na dan planiške evforije.
Dopoldanska oblačnost v kombinaciji z 10 smučarji (od tega večina v kočah) je ohranjala odličen sneg tudi v spodnjem delu in nudila lepe poglede:


Proti Julijcem, mislim, da med oblaki vidim Prevca.


Okrog enih se je na hitro zjasnilo:


Snega je na vrhu ogromno, pa tudi spodaj so še nerazgrnjeni kupi snega. Ne vidiš prav pogosto, da bi smučišče zaprli, ko je sneg še v kupih. Zanimiva je tabla na hiški. Slovenci na tromejo gledamo nekoliko zviška, ampak koliko tako dolgih prog je v Sloveniji? Mislim, da nobene.


Ena klasična:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V petek so zaključili sezono, en dan prej je bila smuka prav dobra:






So pa dobro planirali zaključek sezone, glede na stanje na ciljni ravnini bi jo kar težko podaljšali do konca praznikov:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes sem naredil kratek obisk in bil prijetno presenečen. Za razliko od prejšnjih let, ko so precej šparali pri zasneževanju, so zdaj proge dobro zasnežili, mogoče gre zasluga tudi novim pridobitvam, žirafam na spodnjem delu proge in še nekaj propelercem. Snežna podlaga je bila prav perfektna, ljudi pa zelo, zelo malo. Sedežnica je zato vozila nekoliko počasneje in je vožnja trajala kar 15 minut, na srečo je mraz danes popustil.















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj je bil na vrhu snegb zelo počasen:



Nižje pa perfekten putrček:



Rebrca ob 11h:



Spodnji del je že malo barvast, zadnjih nekaj deset metrov pred ravnino ne bo zdržalo prav dolgo:



Glavni razlog za odlične proge je bilo seveda majhno število ljudi:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V enem tednu je spodaj pobralo precej snega, od mesta, kjer sedežnica prečka progo, ga je do začetka ravnine samo še za eno ratrakovo špuro. Upam, da zdrži še do nedelje, ko smučišče zapirajo. Na zgornjih 80% je proga zaradi majhnega obiska odlična, rebrca lahko srečaš še ob 13h .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Današnji nameravan kratek obisk sem še skrajšal zaradi slabih razmer na spodnji tretjini proge v dolino. Zgoraj so sicer razmere odlične, spodaj pa sem pri vsem letošnjem mrazu pričakoval veliko boljše stanje. Snega je malo, ogromno je kamenčkov in grudic zemlje. Kljub nekaj kupom snega močno dvomim, da bo zadeva zdržala prihajajočo odjugo. Nerazumljivo šparanje jih utegne v naslednjih tednih močno prizadeti. Na dobrih 700m nadmorske višine pač ne moreš računati na naravni sneg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes odlična popoldanska smuka, razmere čisto spomladanske. Prav perfektna je bila črna proga, čeprav ni bila sveže teptana, mogoče pa prav zato. Gladek beton, ki je nastal v prejšnjih dnevih, je na vrhu popustil za prst ali dva. Podobno je bilo potem nižje, spet ob teptani progi, kjer je popustilo malenkost več. No, kaj dosti razrito ni bilo tudi na sami progi. Ljudi je bilo namreč zelo malo, kljub temu je sedežnica vozila s polno hitrostjo. Tako sem v slabih treh urah lahko naredil 10 voženj (7660 višincev). Vlečnici Hahnenwipfel in Stole nista obratovali, a ju danes nisem prav nič pogrešal. Za vikend sigurno bosta, snega je dovolj, smuko pa so podaljšali do 16.30. ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2019 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ne glede na zapis na forumu Bergfexa pred dobrima dvema tednoma, kjer je bilo govora o šoderjami, sem se danes odločil za obisk. No, odločilno je bilo še oblačno vreme in napovedan močan veter, zaradi katerega so stale žičnice na Osojščici. Seveda pa sem sabo vzel starejše smuči. A povsem brez potrebe. Očitno so dobro izkoristili zadnji mraz in progo v dolino odlično zasnežili po celi širini. V preteklosti sem večkrat kritiziral skopuško zasneževanje, a tokrat jih moram res pohvaliti. Nekaj novih rumenčkov je verjetno kaj prispevalo k temu . Sneg je sicer že rahlo popuščal in k odlični progi je prispevalo tudi majhno število smučarjev, še največ je bilo turnih, mimogrede, za uporabo smučišča morajo plačati 5€. Še ena pohvala: čeprav skoraj prazna, je sedežnica vseskozi vozila z normalno hitrostjo. Kar pomeni, da v eni uri lahko narediš dobrih 3000 višinskih metrov. No, kakšnega rekorda nisem naredil, ker mi takole samemu zadeva postane dolgočasna. Desetminutna vožnja s sedežnico se zdi precej daljša, ker gre trasa vseskozi skozi gozd, brez kakšnih razgledov, progo vidiš le nekaj trenutkov od blizu in prav toliko od daleč. Pa še veter je bil malo zoprn, pri smuki namreč, trasa sedežnice je praktično popolnoma zavarovana.
Poleg sedežnice deluje še spodnja vlečnica, kjer je bilo dopoldne polno otrok, kasneje je vozila povsem prazna, in dvojni talarčki na vrhu. Na obeh sidrih, ki se vidijo z vrha, tudi izgleda kar nekaj snega in ga bo s tole pošiljko verjetno dovolj. Zadnja desna vlečnica, ki nima zasneževanja pa verjetno potrebuje bolj konkretno pošiljko z neba.
Še to: pri spodnji postaje sedežnice so uredili tudi mini park.

https://www.relive.cc/view/g29160418213
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes spet odlična smuka . Ljudi je bilo seveda precej več kot med tednom, tudi drugo parkirišče je bilo precej polno. Veliko je bilo sicer turnih smučarjev, a je bilo nekajkrat le treba počakat kakšen sedež, enkrat celo par minut. Obratujejo vse naprave, na Hahnenwipflu je proga nekoliko trša, na Stole pa z novimi smučmi zaenkrat le še nisem upal.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2019 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kljub novemu snegu so bile danes popoldan proge odlične, ne vem če sem sploh kdaj takoj po sneženju smučal po tako dobri progi . Saj ljudi je bilo res malo, ampak sneg na progah je bil lepo utrjen. Izven prog pa prava poezija po skoraj pol metra krasnega celca. In še sonce se je pokazalo:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ej, tomi, kakšni pa so kaj tereni za offpiste na Tromeji? So tudi kakšne variante po gozdu? So odprte flanke hitro zvožene po novem snegu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V ponedeljek sem začel okrog pol dvanajstih in je bilo veliko nezvoženega celca le na zgornjem delu. Proga gre naokrog, ti pa pičiš naravnost, je velika površina, a bolj kratko, drugje je ostalo le ob robu. Če si med prvimi je super na črni progi 1b, ki je zadnje čase ne teptajo. Tisti dan ni delala vlečnica Hahnenwipfel, tam je sicer na voljo skoraj cel hrib, nekaj se najde še ob vlečnici Stole. Variant po gozdu ne poznam, izgleda pa gozd precej gost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Aha, hvala, se mi je zdelo, da bo nekaj takega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na Tromeji je smuka odlična, odprto je celo smučišče, tudi vlečnici Stole in (s kar tremi progami) Hahnenwipfel. Urejena je tudi črna proga 1b. Sonca je že tudi kar precej. Gneče ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2019 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, stvari so se od zadnjega tomijevega posta seveda kar precej spremenile. Danes je bilo nekako po pričakovanjih: brez kakšnih presežkov, ampak prav slabo pa tudi ni bilo.

Na Skipass (v Kranjsko, na avtocesti je bila vrsta skozi vrata, tukaj pa nikogar) sem prišel nevedoč, da je na Tromeji akcijski dan. Potem sem par sekund okleval, ker se ponavadi teh akcij izogibam, ampak sem na koncu vseeno kupil karto. In kakršnekoli bojazni so bile res odveč, ljudi je bilo malo, ob pol desetih pred sedežnico popolnoma nobene vrste.

Proga v dolino je bila že takoj precej razrita, beton je bil le na strminah. Zgoraj ob strmi vlečnici je zelo trdo ostalo vse do poldneva, ko sem zaključil, ampak je bilo kar prijetno smučljivo. Je pa proga ob vlečnici precej vegasta, ven pa gledajo tudi raznorazni vrhovi smrečic in podobno, tako da sem potreboval par voženj, da sem se navadil na situacijo, ker sem se zadnje čase malo razvadil. Zadnja vlečnica žal ni delala (če bi to vedel prej, mogoče sploh ne bi šel - na takem majhnem smučišču se ena taka naprava kar pozna), ostale so pa itak bolj ali manj neuporabne.

Za konec sem naredil še dve furi v dolino po čofti, iz katere je gledalo že tudi kar nekaj zemlje (kamnov pa ni bilo videti). Se pa vsaj zagnojilo ni, tako da je bilo v bistvu relativno OK, če si si predstavljal, da je že pomlad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB