Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Tromeja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes, najprej na vlečnico Stole, zelo slabo ratrakirana proga in še nekaj celca:





Proga v dolino je bila boljša, bilo pa je ogromno tečajnikov. In to domačih otrok, počitnice pač. Raje imam Madžare , ki so se, kot običajno, zadrževali bolj na položnih vlečnicah na vrhu:





Na vrhu smučišča, snega nekako ne primanjkuje :





A je kljub temu vztrajno naletaval :




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 61 x = 22 x Moelltal, 7 x Osojščica, 7 x Turrach, 6 x Mokrine, 6 x Sillian, 5 x BKK, 3 x Goldeck, 3 x Tromeja, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2013 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Jutri me malo mika da bi šel gor pa me zanima kolk je kej drena za pričakovat glede na to da so počitnice?
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2013 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Bil gor včeraj v soboto


Zjutraj je bila megla, do 12ih, čeprav je berglex zatrjeval sonček...

Proge slabo pripravljene, na progi pod trosedo bila še neka tekma, tako da polovico proge zaprta, nevem, ali so ponoči sploh ratrakirali, ker je bilo že ob malo čez devet vse zrito. Popoldne pa crknilo še sidro, tako da...

še malo slik:



_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2013 1:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Današnjo smuko sem začel še pozimi, kmalu pa je nastopila pomlad, ne samo astronomska, tudi na smučišču . A niti ni bilo preveč južno, snega pa je še ogromno. Ni čudno, da so podaljšali sezono še v tem tednu, mogoče se, glede na zimsko napoved, odločijo še za enega . Ljudi je bilo kar nekaj, sicer razredčeni sedeži so bili zasedeni in je bilo treba kakšnega počakati. Seveda do takrat, ko je sneh postal južen, nato se je smučišče zelo izpraznilo. Proge so bile dobro urejene, ob zgornji vlečnici so jih še teptali. Vreme pa spet lepše od napovedi, saj ne, da bi imel kaj proti .











Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 81 x = 23 x Moelltal, 11 x Sillian, 9 x Turrach, 8 x Osojščica, 7 x Tromeja, 6 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 1 x Lienz, 3 x Španov vrh, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2013 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Lepo! Pa ne mislim samo na fotke, ampak na samo dejstvo da še obstajajo smučišča, ki so pripravljena ob fenomenalnih snežnih razmerah podaljševati obratovanje. Od mene dobijo kar dvojni lajk !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2013 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz pa mislim, da si podaljšanje do 24.3. ne zasluži lajka. Obratovanje vsaj do konca marca bi moralo biti samo po sebi umevno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2013 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Se strinjam z Mikijem...glede na to, da ponavadi zaprejo že okrog 8. 3. oiroma najkasneje 15.3., je obratovanje do 24.3 zelo pohvale vredno. Mogoče nas pa presenetijo in podaljšajo še do velikonočnih praznikov...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Izgleda, da berejo forum . Obratovanje so podaljšali do 1. aprila .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2013 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Verjetno bom kasneje napisal še kakšno pohvalo , a najprej graja . Danes sem se ob devetih pripeljal na parkirišče in mi je eden že kazal, da lahko kar obrnem, ker je smučišče zaprto . Če sem nekako še razumel, da ob spremembi ure o tem na spletni strani zjutraj ni bilo nič, pa nikakor ne razumem, da obvestila niso dali vsaj kasneje. Piše samo, da je obratovanje do 1. aprila, če ni tudi to prvoaprilska šala. Vsekakor pa jutri ne bom šel preverit .
Včasih sem bil sicer takih nategov vajen s Španovega vrha, v Avstriji pa je to prvi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Da ne bo na forumu samo Pohorje in Francija (aja, pa še Španov vrh ).

Danes sem bil prvič letos na meni najbližjem koroškem smučišču, sicer je zdaj zaradi zaprtega Korenskega sedla in dražjega čakanja pred Karavankami nekoliko bolj oddaljeno. Snega je veliko, a me to glede na stanje na Jesenicah ni prav impresioniralo , mogoče se bo to zgodilo edino na Mokrinah. Sneg na progah je bil že dobro utrjen, obiska je bilo kljub začetku počitnic dokaj malo, za dunajsko gospodo je Tromeja pač premalo mondena, "pogrešal" sem Madžare.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2014 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je bil res super smučarski dan. Na spodnjem delu smučišča so se menjavali oblačnost, rahla megla in tudi sonce, zgoraj pa samo jasnina. Zaradi novega snega so se proge kmalu nekoliko razrile, a glavna tema danes je bil celec. Že zelo dolgo ga nisem presmučal toliko, ker kratke slalomke za to pač niso ravno idealne, a danes je šlo super. Izgleda pa, da je bilo včeraj smučišče (podobno kot Španov vrh ) zaprto, ker je bila vsepovsod sama nedolžna belina :



















Šele po 12. uri, ko smo vozili celec ob sedežnici, so zagnali zgornjo vlečnico :









Snega nekako ne manjka :



Na začetku sem napisal, da so se proge (moral bi sicer napisati proga) zjutraj kmalu nekoliko razrile, a ob dveh je bila proga v dolino še precej dobra, ker se je južni sneg stisnil in utrdil:



Obiska je bilo precej, veliko je bilo tudi Slovencev, poleg Madžarov seveda, a na sedežnici ni bilo prav nič čakanja. Enkrat smo malo čakali na zgornji vlečnici (ima tako čudno ime, da ga vedno pozabim, Hapf..., vlečnica Stole ni delala), ker se je ustavila, polne pa motor ni mogel pognati. Pričakoval sem kakšno akcijo praznenja, pa so le mirno počakali, da se jih je nekaj naveličalo čakati in so "odstopili", potem pa je počasi le šlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Mi lahko prosim kdo pove koliko je dolga proga v dolino? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2014 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


766 višinskih metrov, za dolžino pa ne bi vedel
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 1:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Sem danes preveril v praksi. Nekje 3,5 km
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Dela troseda in 2 vlečnici zgoraj. Snega je dovolj, le na enem vmesnem delu so ga s teptalci predrli, pa ni bilo sile. Ljudi pa za vzorec. Umetno še vedno zasnežuJejo in bo zgleda za vikend TOP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB