Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Tromeja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Obisk odsvetujem do obilnejših padavin. Smuči so samo še za na servis.

Sicer pa nobene gneče, le kamenja je odločno preveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2012 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Mi smo bili danes gor. Snega je dovolj, kamenja sploh nisem videl, ta dolga proga je odprta cela. V glavnem proge lepo urejene in so zdržale cel dan.
Lp!
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Dons biu gor, na utrjeno podlago padlo dobrih 5cm snega, ljudi skoraj ni bilo, smuka odlična.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spektr
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 21:04
Prispevkov: 2


Koliko je pa odprtih prog? Je res 'samo' polovica? Nisem še bil tam pa me zanima..bi šel v sredo

hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Ta dolga proga do doline je odprta, zarad katere se sploh splača jet gor, drugač pa še tri vlečnice na vrhu. pa u sredo ma skipass travel akcijo pa bo verjetn gužva.
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes dopoldne je bila smuka zelo dobra, ljudi je bilo malo, ''pogrešal'' sem predvsem Madžare. Slikal zaradi mraza nisem nič (zjutraj zgoraj -10, spodaj -15) . Zaradi novega snega je prav lepa zimska idila, tudi sonca je zdaj že kar precej.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 63 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 3 x Aineck, 2 x Tromeja, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je bila smuka spet zelo dobra, kljub večjemu obisku, tudi Madžari so bili ''na broju'' . Mraz je (končno) popustil, zato sem naredil nekaj slik:









Sonce je žal, od 11h, ko sem začel, sijalo le še skozi oblake, kasneje pa še to ne, zato sem se vseeno odločil pogledat na vlečnico Stole (obratujeje vse žičnice). Okleval sem zato, ker tam nimajo zasneževanja, a bil prijetno presenečen, proga je odlična, le viseči srednji del je bil precej stopničasto poteptan:






Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 65 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 4 x Tromeja, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes sem začel malo po enajsti uri, a je bilo še prezgodaj. Snežna podlaga je bila (pre)trda, zdrsana pa ne, ker ni bilo veliko ljudi:









Na začetku je bil sneg zmehčan edino tule, zato sem se celo parkrat peljal na talarčkih. Zgornja vlečnica med tednom ne dela:



Vlečnica Stole obratuje, a bila kompletna proga zelo grudasta, snega je sicer dovolj in ni nobenega kamenja in rjavih mest. Sem pa na edini vožnji slalomiral med množico kamnov na trasi vlečnice:






Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 74 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 5 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prvi vtis z žičnice ob pol enajstih: beton :



A naslednji so bili mnogo boljši:









Beton je bil samo na tem delu, drugje pa trd sneg, na katerem je bilo nekaj ''cukra''. Razmere so bile podobne kot včeraj na severni strani Osojščice, vendar je bilo zaradi majhnega števila ljudi tu še precej boljše. Ob pol dveh, ko sem moral nazaj v službo, se je sneg rahlo ojužil samo čisto spodaj. Ker tudi za vikend gotovo ne bo gneče, bi znala biti Tromeja še celo boljša izbira kot kakšno bolj ''fancy'' smučišče. Verjetno bo takrat delala tudi zgornja vlečnica, ki danes ni:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 79 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 7 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 2 x Innerkrems, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sicer pišem o Tromeji samo jaz, a mogoče le kdo prebere . Je pa to zadnje poročilo, v nedeljo zaključijo sezono, če bo pri teh naraščajočih temperaturah sneg sploh zdržal. V enem tednu ga je opazno manj, ker ga pobira od spodaj, čeprav se povrhu le malo odtaja. Današnja smuka pa je bila ob majhnem obisku vseeno zelo dobra. Zanimivo, da so pozimi ob precej večjem obisku varčevali z zgornjo vlečnico, a danes je delala, čeprav nisem prepričan, da se je sploh kdo peljal z njo. Sliki narejeni sredi dneva:





Primerjava stanja proge ob enastih, ko sem začel:



in ob treh, ko sem moral zaključiti:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 83 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 10 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Če prav vidim na prvi sliki, so Ziljske alpe na južnih straneh kopne do vrhov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2012 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


proga cel dan v senci, na vrhu sonce... ljudi skoraj nič, veliko kamenja in ledenih plošč






_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nekaj današnjih slik, smuka pač primerna vremenu in novemu snegu. Ceuc ob sedežnici je bil hitro zvožen, zgornji vlečnici še nista delali (talarčkov in položnih sider seveda ne štejem).









Lp, Tomi
_________________
Sezona 2012/13: 47 x = 22 x Moelltal, 6 x Mokrine, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 3 x BKK, 3 x Sillian, 1 x Goldeck, 1 x Lienz, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Megla v pasovih, vmes občasno sneg in leden dež, na progi pa več Madžarov, kot kamnov . Vreme res ni bilo ne vem kaj, je bilo pa zato ljudi (na progi) tako malo, da sem se res do mehkega nasmučal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 1:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Petek, osmi februar, zjutraj malo gneče na trosedi, pa nič strašnega. Proge lepo pripravljena,zdržale so ves dan, sneg res čudovit. Vreme, sonce iz visoke oblačnosti, cel dan temperature pod ničlo.

Dober smučarski dan, glede na to, da so na Voglu čakali na karto po uro.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB