Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Tromeja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@Rotty, je strma, ampak ni hudega, slika malo laže, sem pa danes videl kar par junakov, ki so spustili smuk iz vrha, hehe.
Zate, ki stanuješ v LJ kar primerno smučišče, dosti blizu za en dan, pa še eno od cenejših smučišč na Koroškem, če nimaš TOPSKI letne.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2009 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj odlična smuka in zelo malo ljudi. Delale pa so vse žičnice in že dopoldne sem bil kdaj na vlečnici Stole popolnoma sam. Bil pa je predvsem na tej in še vlečnici Hahnenwipfel sneg prav fantastičen. Tudi nižje je bil dober, le čisto spodaj je bilo najprej zelo trdo (ne ledeno), kasneje pa malo južno. Skiline kaže precej luknjasto podobo,kot bi šel po skoraj vsaki vožnji s sedežnico na en pir, ali celo dva Poznavalec bi celo lahko določil, v katero kočo.



No, za tiste ki ne poznate situacije naj povem, da pred nekaterimi vlečnicami ni avtomatov, statistiko si potem na spletni strani z dodajanjem voženj lahko popraviš sam.

Vreme je bilo lepo, večino časa je sijalo sonce. Tele slike, ki sem jih naredil z novo pridobitvijo Omnio, sicer tega ne pokažejo:




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2009 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Na bergfex.at je zelo zanimivo, če si pogledaš arhiv slik in ti za posamezen dan pokaže serijo slik v urnem presledku. Pogledal sem si slike iz tromeje in zadeva je fascinantna. 29.9. je prostor pred gostilno povsem suh.
http://www.bergfex.at/dreilaendereck/#/dreilaendereck/webcams/c282/?day=3

Zvečer že malo sneži:

Zjutraj prva slika, snega že skoraj do roba mize.

http://www.bergfex.at/dreilaendereck/#/dreilaendereck/webcams/c282/?day=2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2009 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Lepo, samo tale sneg jim (nam) dosti ne koristi. Sezono so prejšnji vikend zaključili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 06, 2010 9:59 pm    Naslov sporočila: Tromeja 2010 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Današnji dan je bil oblačen, pogled z vznožja:



Kljub prazniku ni bilo gneče:



Tihožitje na sedežnici, cela trasa poteka po gozdu:



Pogled na progo navzdol:



in navzgor:



Črna proga še ni v celoti zasnežena, kljub temu so nekateri kar smučali po njej:



Tako malo snega na vrhu še nisem videl, res pa poleti ne hodim gor



Zadnji dve vlečnici stojita, delajo le dvojni talarčki na vrhu in eni spodaj:



Tudi zgornja vlečnica še počiva:



Je pa popoldne v pričakovanju novega snega že dobila sidra:



Zbiralnik za vodo je precej prazen:



A so naredili nekaj zalog snega:



Taki kupi so seveda dobrodošli za skoke, ki pa se za enega borderja ni končal dobro. Ob mojem odhodu so ga odpeljali s helikopterjem.

Še pogleda na srednji del proge, ki je kar široko zasnežen:





Proga sicer ni bila v najboljšem stanju, kar je glede na prejšnjo odjugo, kasnejšo zmrzal in nekaj novega snega čisto razumljivo. Na strmih in ozkih delih je bilo zdrsano do ledu, nekaj je bilo tudi kupov.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2009/10: 19x Moelltal, 10x Turrach, 4x Osojščica, 3x BKK, 2x Mokrine, 1x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pelican
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


Danes smo bili gor in po prvi vožnji odšli domov, saj je bilo kamenja čisto preveč!
Tisto meglo bi že preživeli, ampak toliko kamenja na smučišču pa ne.
_________________
Sezona 2009/10 > 1x Nassfeld, 2x Stari Vrh, 7x Dolomiti

Sezona 2010/2011 - 2x Krvavec, 1xKranjska Gora, 1xNassfeld, 3xStari vrh, 4xIschgl, 1xGerlitzen

Sezona 2011/2012 - 1x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beginer
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 13:59
Prispevkov: 7


Ja to pa res. Tudi sam sem bil v soboto gor in sem bil res razočaran. Toliko snega imajo ob robovih prog, a na sami progi šodr. Tale Arnoldstain je res postal en "šolski center".
Upam na boljše čase?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po kratkem obisku na Verditzu sva se prejšnjo soboto zapeljala še na Tromejo. Snega je sedaj več kot dovolj, tudi na zadnji vlečnici (Stole), ki je ne zasnežujejo, nisem srečal niti kamna niti trave, prav tako na progi v dolino tudi popoldan ni bilo nikjer nič rjavo. Res zanimivo, koliko več snega je trenutno povsem na jugu Koroške (Mokrine, Tromeja) kot le malo bolj proti severu (Verditz, BKK). Ni pa bil najboljši, v preteklih 24 urah je deževalo, nato na vrhu snežilo, pa ponoči pomrznilo in čez dan na soncu spet spuščalo, temu primerno si na kratkih razdaljah srečal pršič, led, spomladanski sneg, ledene grude, skratka vse kar je možno.

Trisedežnica iz doline:




Restavracija pri zgornji postaji sedežnice me je s ponudbo in kvaliteto precej razočarala - jedilniki na katerih je bila na prvem mestu madžarščina (!) tudi niso ravno popravili vtisa:






Pogled proti tromeji ... :


... in na vzhod v celovško kotlino:


Vlečnica Hahnenwipfel, na zadnji strani vrha je Korensko sedlo. Spomnim se, da so že v začetku 90ih projektirali širitev na slovensko stran mejnega prehoda, pa zaenkrat iz vsega skupaj ni nič ... :


Proga v dolino, skoraj do konca trda, zadnji kilometer, obrnjen proti zahodu, pa je popoldan popustil in prvič v sezoni sem užival v pravi spomladanski smuki ... to je zame prava smuka, ko me nikamor ne zebe, ko lahko smučam brez kape in ko smučke plavajo po spomladanskem zrnatem snegu:


Vlečnica Dreiländereck Ost z modro progo:


Zanimiva 'trikotna' konstrukcija vlečnice:


Proga ob vlečnici Stole, zelo neugoden sneg z ledenimi grudami (toliko o 'naravnem snegu' ):


Pa še malo panoramskih fotk - smučišča nad Trbižem z Višarjami:


Florjanka v polnem zoomu:


Osojščica, tokrat z juga:


Planica z nesrečnim Macesnovcem:


Zelo nov top najsodobnejše konstrukcije :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beginer
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2010 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 13:59
Prispevkov: 7


Sam lahko potrdim zgornji opis stanja na Tromeji. Tam sem bil v soboto 6.3. in bil zelo presenečen. Tako dobre smuke že dolgo ne.
Priporočam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 26, 2010 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Je ostalo v spodnjemu delu še kaj snega, ali je makedam?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tudi na Tromeji je pomlad. Zjutraj je bil sneg trd in je počasi popuščal le povrhu. Veliko je rjavin, a kamenja ni. Ponekod je že viden led, tisti zadnji stadij snežne odeje preden nastane kopnina. Šparanje pri izdelavi snega se jim ob nadaljevanju odjuge lahko še maščuje, če ne drugega z manjšim obiskom. Sicer je bila smuka (do dvanajstih, ko sem zaključil) prav dobra, a le za telo, za dušo pa kakšne posebne lepote ni bilo.












Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 4 x BKK, 1 x Katschi, 2 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2011 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Je bil kdo zadnje dni gor? Imam karte pa me zanima, če se splača it gor al je še malo za počakati.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 19, 2011 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Danes sonce na zgornjem delu smučišč, spodaj pa oblačno. Parkirišče sicer polno, vendar na smučišču ni bilo gužve. Obratovala je tudi tazadnja - ta strma vlečnica - Stole. Zgornji del se je kar dostojno obdržal do 12.30, srednji del je bil trd in delno poledenel, spodnji del pa koncu razrit, da normalna vožnja ni bila več mogoča. Snega je sicer dovolj, le kakšna noč pod 0 je še potrebna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Kako kaj te dni zgleda na 3meji ? Ali je že kaj makedama?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj je bila na vrhu Peči prva zimska idila, a se je pri spuščanju kmalu razblinila v nič. V ozadju je (speče) smučišče Macesnovec:



Pogled proti restavraciji na vrhu:



In proti (prav nič speči) Osojščici:



Vlečnica Haph...inkel še stoji, naredili so nekaj snega in bi jo po mojem lahko kmalu zagnali:



Še slike spodnjega dela smučišča:











Sneg je bil za moj okus sicer precej pretrd, so pa bile razmere boljše, kot sem jih pričakoval. Na Tromeji namreč običajno precej šparajo pri količini umetnega snega, a so progo zasnežili praktično po celi širini. Nekaj je rjavih lis in tudi kamenja, a na vidnih mestih. Obiska je bilo zaradi počitnic kar precej, a čakanja na sedežnici ni bilo, bila je le občasno gneča na progi. Na sonce pa bo treba še kakšen mesec počakati.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 48 x = 31 x Mölltal, 8 x Gerlitzen, 3 x Aineck, 2 x Nassfeld, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Tromeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB