Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Tromeja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj sem se odločil za Tromejo. Zgoraj je novega snega veliko, spodaj pa le za vzorec, a je dovolj umetnega. Na vrhu so torej razmere zimske, spodaj pa pomladanske. Popoldne se je zgoraj rahlo ojužilo, spodaj pa je ostalo trdo. Ljudi je bilo dokaj malo, začuda ni bilo Madžarov. Zadnja vlečnica ni obratovala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RedFoX
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2008 0:36
Prispevkov: 4


Sem že kar nekajkrat smučal na tromeji in moram smučišče zelo pohvalit, kljub majhnosti samega smučišča. proge so bile vedno dobro urejene, nikoli ni bilo prevelike gneče, nasploh pa mi je najbolj všeč "ta dolga" proga, saj se res nasmučaš!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urqlle
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


in kako najlažje prideš do smučišča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Takole
http://www.amzs.si/?podrocje=261&drzava=3&smucisce=2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


V Arnoldsteinu spremljaš smerokaze, nato pa med trgovino Billa na levi in krožiščem pred tabo zaviješ levo in se pričneš vzpenjati po cesti. Kmalu na tej cesti na desni vidiš tudi zanimivo cerkev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vojc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2006 12:14
Prispevkov: 30


Kako je kaj tam letos?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RedFoX
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2008 0:36
Prispevkov: 4


Letos sem na tromeji smučal samo enkrat ampak je bila smuka zelo dobra mogoče je bilo malo preveč ljudi, proge so vse odprte edino ko sem smučal je imel sneg tak drugačen "občutek" kot navadno je pa res, da sem ostale dni smučal na naravnem (lahko, da imajo umetnega)
_________________
Sezona 08/09: 2x Katschberg, 2x Gerlitzen 1x, Goldeck, 4x Zettersfeld, 1x Tromeja, 1x Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@RedFox, malo off topic, vidim, da si smučal v Zettersfeldu, me zanima še tvoja recenzija smučišča, imaš letos kar 4 dni smučanja tam, pa te prosim, če napišeš, kar v temo za Zettersfeld .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes sem se zaradi mraza in vetra na bližnjih sončnih smučiščih odločil za trening na Tromeji. Trening zaradi trajanja (dve uri in pol) in zaradi smučanja po senci, kar zame ni ravno uživaško početje.
Ljudi je bilo zelo malo, proge so bile zato dobre tudi popoldne. Vozil sem se samo na sedežnici in zgornji vlečnici. Opazna je razlika v kvaliteti snega ob vlečnici in črni progi ob sedežnici, kjer je naraven, proti ostalemu delu, kjer je umeten. Da ne bo nesporazuma, tudi umetni sneg je zelo dober, a naravni je v teh pogojih fantastičen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 12:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Zadeva je malo off.
Ali kdo ve kje je na tromeji sankaška proga, a je to tisto označen med obema sedežnicama rumeno skozi gozd.Pa koliko je od vrha sedežnice do začetka sankaške proge in kje se konča.
Hvala za vsako informacijo.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sankal še nisem, sem pa videl progo. Od zgornje postaje sedežnice se spustiš kakšnih 100m po smučišču proti zahodu, proga se začne blizu spodnje postaje vlečnice. Konča pa se v dolini, po karti je videti, da nedaleč od parkirišča. Seveda predvidevam, da si mislil avstrijsko stran, sankaška proga je tudi proti Ratečam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Julius Kugy
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2008 11:54
Prispevkov: 17
Kraj: Đesenice

Sankal sem že nekajkrat. Proga je kar solidna, sploh pa dolga kot ponedeljek. Sicer ponavadi udarim(o) kar pešaka navzgor, iz izhodišča spodaj je cca. 2,5h hoda. Izhodišče je na koncu vasice Seltschach (označeno s tablo), kjer zaviješ levo na pot (pravzaprav je to steptana gozdna cesta). Navala ni nobenega, proga ima le eno ravnino kjer je potrebno navzdol grede sanke povlečt, sicer pa letos užitek zmotita tudi dve neprevozni plazovini. Med božičem in novim letom smo bili 1x in je letelo kot pri norcih...

Z vrha gledano se od sedežnice spustiš do koče pod restavracijo in vlečnice s sidri. Izhod na sankaško progo je približno na polovici brega na desni ob vlečnici s sidri (na karti je št. 7), od koče je potrebno potegnit sani še cca. 100m navzgor po bregu.

Spodaj je do parkirišča približno 1km - 15min hoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem šel enkrat s sankami. Tako kot je napisal Kugy, mislim samo, da je vzpona malo manj, kakih 50 metrov. Spodaj pa je do sedežnice kar dolga. Sigurno več kot kilometer, pa še kakšne primerne poti ni. Ker sem šel jaz kar v pancerjih, ni bilo najboljše. Proga pa tudi ni najbolje vzdrževana. Vsaj ko sem šel jaz, je bilo na nekaterih odsekih tako mehko, da so sanke obstale, na enem sončnem odseku je bilo najprej ledeno, nato pa 10 m brez snega, da sem se komaj ustavil. Proga je tudi precej ozka, tako da ni primerna za prehitevanje in kakšne dirke. Ovinki so v glavnem ostri, tako da se skoraj ustaviš. V glavnem, jaz nisem bil posebno navdušen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan sem preživel na smučišču, ki ga nisem obiskal že lep čas, nekje 4 leta. Glede na vremenske napovedi,
smo imeli kar lepo vreme. Zjutraj malo več oblačnosti, potem vedno bolj jasno nebo, samo tudi vedno večjo odjugo,
vsaj v spodnjem delu proge na trisedežnici. Predvsem pa sem v letošnji sezoni prvič smučal na umetnem snegu .
Gneče na smučišču ni bilo prevelike, morda včasih na progi. Letos, razen v Matreu za novo leto en dan (Kitz ne štejem v to,
ker je bil čisto out), še nisem nikoli smučal ob takem številu smučarjev, samo je bilo kljub temu fajn, da se vsaj malo raztegneš.
Zjutraj na Gorenjski avtoceti in Hrušici kar precej smučarskih avtomobilov, predvsem tistih za enotedensko smuko,
tako da po besedah mojih znancev, ki smučali v Mokrinah in Osojščici danes, tudi tam ni bilo prevelike gneče, so pa
lahko te informacije nezanesljive, ker imajo oni svoje pojme o gneči.
Predvsem priporočam smučišče za malo manj vešče smučarje in družine. Na vrh trisede so tri dokaj lahke proge
na vlečnicah, nasploh ni prav veliko strmih prog in je dokaj ležerno vzdušje. Tudi tukaj se najde kar nekaj prepotentnih
dirkačev brez tehnike, predvsem lokalcev.

Malo slikovnega materiala za boljšo predstavo smučišča.
Pri Pepiju je bilo še prezgodaj za jutranje kofetarje.

Spodnja postaja sedežnice

Pogled navzgor proti vrhu trisedežnice, edine spodobne naprave na smučišču.

Zjutraj na najdaljši progi smučišča (po trisedi).

Na progi vlečnice Hahnenwipfel, pogled proti zgornji postaji trosede.

Nekdo ima lepo hišico na vrhu

Iz vlečnice Dreilandereck, pogled nazaj

Ista vlečnica, nekje na sredini obrne smer.

Proga na vlečnici Stole

Panorama prog in same vlečnice Hahnenwipfel, precejšna razlika proti Wistlerjevemu posnetku, eno stran prej od par let nazaj.

Iz zgornje postaje trisede proti Dreilanderecku.

Malo slabša slika, zoom na Osojščico

Jezero je kar precej izpraznjeno, hehe

Na progi trisede


Še en škljoc v Kranjski Gori, baje ni bilo preveč smučarjev danes (menjava), Je pa tukaj fajn po smučanju, malo po štacunah,
cofee shop, pizza pri Kotniku (prevelika gneča, pa smo šli potem raje v Moby Dicka na Brezju).


Kar lušten smučarski dan, lep pozdrav.


Nazadnje urejal/a Age Pon Feb 23, 2009 2:31 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rotty
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 17:08
Prispevkov: 186
Kraj: Črnuče

Super reportaža! Imam pa eno ?, ker tukaj še nisem bil. Zanima me Hahnenwipfel, saj ima glede na sliko ta skoraj navpičen naklon. A je to res, ali slika malo laže?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Tromeja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB