Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Innerkrems « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 12:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Age je napisal/a:

Pogled iz sedežnice Blutige Alm na spodnje dele prog na Grünleitennocku, smučarje sem retuširal iz prog


Mal si za časom, jaz imam v ta namen aplikacijo na telefonu . In na slikah je videti, da je zelo učinkovita .

Malo heca, sicer pa je bil tole res perfekten smučarski dan. Idealna temperatura, zeblo me skoraj ni nič , ravno toliko hladnega vetrčka, da je sneg kljub močnemu soncu ostal suh in tudi odlično poteptane proge. Nekaj bolj zgodnjih slik, ker sem začel eno vožnjo prej, najprej s proge št. 3, ki to zimo prej še ni bila odprta:





Proga št. 8:











Proga št.1 sredi dneva:





Pa še malo zimske idile:





Zaključek: katerokoli stvar danes lahko ocenim s čisto desetko, mislim, da to pove vse .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ta vikend so se razmere seveda spremenile, zimo je zamenjala pomlad. Včeraj sva najprej po perfektnem putrčku naredila dve vožnji na Blutige Almu, nato je sneg začel kar hitro popuščati tudi na Grünleitennocku. Tam so imeli za mlade koroške tekmovalce test novih modelov smuči za naslednjo sezono. Prijavil sem se tudi sam , brez problemov dobil štartno številko in se odločil preizkusiti 5 modelov ženskih WC slalomk (dolžine 156 do 158 cm), ki jih tudi sicer uporabljam. Rezultati testa so naslednji:
Delitev 4. mesta:





3. mesto:



Zmagovalca so odločale stotinke , 2. mesto:



In 1. mesto :



V primerjavi z mojim modelom izpred par sezon so se mi zdele lažje vodljive in bolj odzivne, oz. eksplozivne ob izhodu iz zavoja. Ker sem jih preizkusil kot prve bolj zjutraj, sem na koncu preizkus ponovil na mehkem snegu. No, razlike vendarle niso tolikšne, da bi šel takoj v menjavo .

Tako sem tudi s starimi smučmi užival naprej, sredi dneva nas je malo zmotil dež, popoldne je bilo bolj oblačno, a so proge zaradi majhnega obiska ostale dobre. Ob koncu dneva je spet posijalo sonce in se je lahko lepo videlo stanje prog:



Ponoči je nato deževalo, tudi zjutraj, a je ob 8h že sijalo sonce, vetra ni bilo. Spodaj, zgoraj pa je bil že na prvi vožnji (velika zamera žičničarjem: šele ob 9h ) precej močan, na naslednjih se je štirisedežnica nekajkrat sunkovito ustavila, in kmalu je bilo veselja konec. Škoda, kajti sneg je bil zgoraj lepo pomrznjen, veter je novi sneg na progi 1 večinoma odpihnil, nižje je bil sneg južen, a ne premehak. Tako so nam ostale vlečnice, stanje na progi Slalom Kärnten ob 11h:



Poskusit sem šel še na Blutige Alm, zanimivo da na vrhu sploh ni bilo vetra. Zgoraj na ravnini je bil zoprno lepljiv nov sneg, nižje pa perfekten putrček.

Upam, da bo vreme omogočilo zaključek sezone naslednji vikend, za progo z Blutige Alma sicer nisem prepričan, da bo vzdržala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Včeraj predzadnji dan obratovanja Innerkremsa. Sneg temperaturam primeren že zjutraj zmehčan, vendar se je tudi popoldne ob robovih še našlo razmeroma trde in gladke površine. Zanimivo, da so na povsem zmehčanih in razritih progah praktično cel dan trenirali hrvaški mladinci, zanimivo, da so tudi v takih razmerah prihajali smučarji na popoldansko smuko.

Obratovalo je seveda le osojno pobočje. Vtisi mešani. Vse tri proge lepo zratrakirajo snega v celi širini, ne morejo pa nariniti malo snega na zgornjih 100 m sedežnice, ki so praktično kopni. Se mi zdi, da tam nimajo umetnega zasneževanja, kjer je snega zaradi zahodne lege najmanj.

Upam, da smučišče obstane in dobi resnega upravitelja in boljšo perspektivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vtisi s tega vikenda so res mešani. Glavni razlog za mehak jutranji sneg pa niso bile temperature, ampak čas teptanja. Včeraj je bilo mehko predvsem na progi Slalom, ratrak sem slišal ob 4h zjutraj! Še boljše je bilo danes, kajti proge so teptali šele zjutraj, ratrak je zaključil ob 8h!!! Proge Slalom sploh niso poteptali. Menda je bilo za zgodnejše teptanje pretoplo in premokro . Na zgornji strmini pa, resnici na ljubo, niso imeli kaj dosti možnosti za nariniti sneg. Saj so ga od spodaj, a ker ga je premalo zraven tudi zemljo. No, danes so vseeno izkoristili nekaj več snega ob desni strani.
Kot sem že napisal, občutki so mešani. Res, z zgodnejšim teptanjem bi bile proge lahko trše. A ker sam betona ne maram, sem bil tako kar zadovoljen. Od zgornje postaje ovinkaste vlečnice se je po desnem robu dalo prav lepo smučati še popoldne. Ljudi sicer (za takle čas v Innerkremsu ) niti ni bilo tako malo, do 11h je bilo večinoma treba počakati sedež ali dva.
Slike s prve jutranje ure:









Danes je bilo torej zjutraj še zame zelo mehko, a zaradi majhnega obiska (na parkirišču je bilo 5 avtov) se je dalo kar dobro smučati. Še več, sčasoma se je proga kar malo utrdila.

Mladi hrvaški smučarji so res zagnani, včeraj so v tisti mehkobi najprej trenirali super G, kasneje še slalom, danes so jih zafrknili z neratrakirano progo. Gre pa, pravijo, za naslednike družine Kostelić in to v podvojeni zasedbi:
http://www.jutarnji.hr/Promo/perspektivni-skijasi-ljutici-potpisali-ugovor-s-cedevitom/5223127/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 2:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nisem prepričan, ampak se mi zdi, da če so temperature več dni zapored tudi ponoči in zjutraj visoko nad ničlo, je približno vseeno kdaj teptaš. Čeprav je zanimivo, da je na tisti cesti med spodnjo postajo vlečnice in sedežnice pa bil totalen led še tudi popoldne.

Sicer pa ja Tomi, jaz sem se tudi vozil ravno ob tej ograji na tvoji prvi sliki, oziroma tam, kjer so jo spodaj cel dan odstranjevali. Ko so odstranili 2 vrsti ograj, je bil namreč na voljo kar lep pas razmeroma trdega in gladkega smučišča.

Tomi, ti očitno bolj poznaš tamkajšnjo situacijo. Ali imajo na vrhu sedežnice inštalacije za umetno zasneževanje? Meni se zdi, da je bil tam v glavnem naraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2017 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prej sploh nisem pomislil, da tam ne bi imeli zasneževanja, ker je bilo tudi spomladi vedno dovolj snega. Ob tem pomanjkanju pa sem si ogledal teren in res nisem opazil nobenih hidrantov.
Glede temperatur: v soboto zjutraj je bila slana in tudi v nedeljo je bil sneg, kjer niso teptali, pomrznjen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Da ne bo kdo mislil da se v Innerkrems hodi samo od sredine marca dalje . Včeraj sva šla pogledat, kako Innerkrems zgleda v januarju in moram reči da je oba navdušil. Največ so k temu seveda prispevale snežne razmere: snega je res dosti, neverjetno v kakšno zimo prideš ko z glavne ceste proti Katschbergu zaviješ desno v tisto ozko dolino proti Innerkremsu . Potem vreme z idealnimi temperaturami, niti na dolgi in počasni dvosedežnici na Blutige Alm ni nobenega zeblo. Sneg je na južni strani čez dan seveda spustil, na strmih senčnih progah pa je ostal suh do konca. Predvsem pa ni bilo čisto nobene gneče, pogosto sva bila na progi sama.

Izbor fotk, zjutraj sva seveda začela na sončni strani:








Po dolgem času je obratovala tudi vlečnica Mattehans - Innerkrems, za naju je bilo prvič. Proga je kratka ampak lušna. Ker ni tako direktno obrnjena v sonce kot ostale proge na tem delu smučišča, je sneg ostal suh tudi še ko je recimo ob vlečnici Zechnerhohe že spuščal:




Potem pa sva si bolj za hec privoščila izlet na Schonfeld. Najpozneje tukaj moram dati link na plan prog: https://www.bergfex.at/innerkrems/panorama/. Od zgornje postaje vlečnice Mattehans - Innerkrems vodi položna cesta, podobna povezavam med pohorskimi vlečnicami. Čisto na začetku je treba uporabiti nekaj drsalnih korakov, ampak ni sile, to je brez težav zmogla še moja boljša polovica, dalje pa tako:


Po slabem kilometru si pri zgornji postaji vlečnice Mattehans - Schonfeld:


Proga je pač takšna kot je, zelo 'old - school': zgoraj dve varianti, potem se vse skupaj zoži na širino enega ratraka in prečka traso vlečnice, spodaj pa spet lepo pobočje z odličnim naravnim snegom:


Če hočeš priti do daljše vlečnice, ki se vidi na nasprotni strani (Schilchernock), je treba krepko spustiti smuk da prideš do ceste, tam pa je treba peš čez in malenkost navzgor. Sezonska karta za Koroško tam NE velja, zato je treba doplačat, za pol dneva za odraslo osebo 2.5 Ojra . Kar sem seveda vedel, ampak enkrat sem moral pogledat ta hec. Ob vlečnici sta nekako dve progi in pol, naravni sneg, ki me pa ni povsem prepričal: zgleda da zaradi sončne (= zahodne) lege popoldan spušča, ponoči pa zmrzuje, in je bilo ponekod kar grudasto. Prazno pa še bolj kot v Innerkremsu:




Največji hec še sledi: ko imaš Schonfelda dovolj, na kasi vrneš njihovo poldnevno karto in dobiš nazaj koroško. Kar pomeni da potem za vlečnico Mattehans - Schonfeld nimaš več veljavne vozovnice, tip s kase javi žičkotu in te spustijo na zadnji vhod mimo čitalca :


Sledi 'Skiroute' 16 za povratek, za katero opozarjajo da je 'nur teilweise prapariert'. Začne se lepo:


... nadaljuje pa tako:




Skratka, lepo za dušo, divjakom z veleslalomskimi smučkami ki potrebujejo vsaj 50 m široke proge da lahko zavijajo, pa priporočam da raje grejo na Katschberg. Ali pa vsaj ostanejo na senčni strani Innerkremsa .

Senčna stran je imela še ob dveh perfekten sneg, našel si tudi še rebrca, samo fotogenično pa ni v tisti senci (vidljivost na progi je bila vseeno OK do štirih). Na slalomski strmini so letos postavili ducat novih TF 10 na stebrih, na splošno so menjali čisto vse stare topovi z 'rumenjaki':




Rdeča 3, tudi to sem do sedaj poznal samo s plana prog:


5 minut do štirih sva sklenila da imava dovolj, ena fura s štirisedežnico bi se še izšla, ampak je treba upoštevat leta


Pod črto: toplo priporočam, samo ne preveč govorit naokoli, naj se množice kar lepo valijo po avtocesti na katschija. Še prideva, verjetno februarja, s tem da bova izlet na Schonfeld izpustila. Saj je bilo lepo enkrat videt, je pa vse skupaj precej nerodno (ravnina na začetku, dvakratno prečkanje ceste v Schonfeldu, menjava karte, na koncu spet prečkanje ceste v Innerkremsu). Tistih 5 ojrov za oba me je še najmanj bolelo. Če bodo hoteli da povezava funkcionira, bo treba zadeve drugače rešit - navsezadnje je 'Skiroute' 16 speljana po strmem sončnem pobočju, tam sneg leži pomoje vsako tretje leto dva tedna ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Včeraj prvič na Innerkremsu. Miki, a lahko prosim prosim prosim izdaš, katero vremensko napoved ti gledaš? V petek je bilo namreč za soboto na bergfexu napovedanih 8h sonca. Potem pa vreme do 11ih obup: oba vrhova v oblaku-vidljivost do prvega kola, ki označuje rob proge. Blutige Alm je tak ostal takorekoč cel dan, na Grunleitennocku se je stanje okrog 12ih toliko izboljšalo, da je smuka postala užitek in sva s sinom kar ostala na tem hribu. Ker so enako naredili tudi ostali smučarji, je bilo na 4 sedi potrebno počakati 2-3 sedeže tam do dveh popoldne. Sicer pa odličen sneg, tudi po kakem hrvaškem veleslalomu se je dalo spustit. Slike: revščina.







_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Pončo je napisal/a:
Včeraj prvič na Innerkremsu. Miki, a lahko prosim prosim prosim izdaš, katero vremensko napoved ti gledaš? V petek je bilo namreč za soboto na bergfexu napovedanih 8h sonca. Potem pa vreme do 11ih obup: (...)

Lahko izdam, samo ne vem če boš potem kaj dosti več vedel. Ko planiram smučarski vikend, vedno pregledam bergfex, yr.no, snowforecast in wetter.orf.at. Če greva na Peco še arso, napoved za gorski svet. Včasih, recimo ko nad polovico Evrope kraljuje anticiklon, in imajo vsi enako napoved, je odločitev preprosta. Hec se začne ko si napovedi omenjenih modelov nasprotujejo, takrat se odločim za napoved ki mi najbolj 'paše'. Pa še vedno se včasih krepko zmotim. Ta vikend sva recimo v soboto na Peci imela lepše vreme kot je kazala katerakoli napoved, zato pa sva v nedeljo v Badu brcnila v meglo ... namesto bergfexovih 3 ur sonca sva imela 3 minute pa še to skozi kopreno .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Pa sta bila dejansko sama na smučišču ali temu botruje tudi izbor??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Težko je kaj dodati k tako dobremu Mikijevemu poročilu, da sem ga še na samem smučišču gledal, ker, sem mu bolj zaupal od uradnih oznak.

Na sončno nedeljo po tednu sibirskega mraza in pred tednom slabega vremena sem pričakoval veliko gnečo na smučišču, a si na glavno sedežnico običajno prišel na 2.-5. sedež, vse ostale naprave pa so vozile praktično prazne.

Najprej me je neprijetno presenetila rampa na parkirišču in cena 8 EUR za parkiranje, a se je na koncu izkazalo, da je s smučarsko karto še vedno parkiranje zastonj.

Južna (ki leži na severu, HA) stran je zame novost, a tudi drugače meni smučišče deluje zelo sveže. Zdi se, da imajo po letih negotovosti končno lepše načrte, da se trudijo in tudi investirajo. Proge so zelo dobro pripravljene, naprave lepo vzdrževane, novi čitalci kart in nove table kažejo, da imajo tudi s tistimi vlečnicami na jugu še vedno načrte.

Proge na jugu so zjutraj odlične in praktično prazne. Škoda le, da je sedežnica nekoliko počasna. Bi si želel tekoči trak ob vstopu in večjo hitrost, za kaj več pa ni potrebe.




Ker so na senčni strani 4 proge, so te v izvrstnem stanju do konca dneva. Sploh del, ki je zaradi hrvaških treningov zaprt. Sem že enkrat napisal, da me preseneča, da trenirajo skoraj cel dan tudi na mehkih progah, mi je pa zanimivo, da jih trenerji nič ne popravljajo, samo vozijo se med koli, se mi je zdelo kot na pol rekreativno.


Ne vem, če je novost, ampak lani te proge nisem videl. Z vrha gre naravnost čez mali kucel še ena lepa proga, ki se priključi po tejle cesti na progo 1


Tale slika z vrha sedežnice je pogled proti progama 2 in 3. 2 je zelo lepa, če vas ne motita dve ravnini. Če se prav spomnim, sta bili ti dve progi nekoč skiruti, zdaj pa sta zgledno urejeni. Popoldne so se iz juga pripodili oblaki in bilo je kar vetrovno, zato sva se umaknila na kosilo. Šla sva v Jauchza, ki mi sicer na zunaj ni preveč všeč (zunanja terasa v senci, notri pa vroče), ampak imajo zelo dobro česnovo juho. Čez kakšno uro se je čudežno zjasnilo in tudi pihalo je manj, večina ljudi pa je že izginila.


Po tabli sodeč je bila odprta tudi proga 6, vendar nobenih oznak, zato se je nisem upal preizkusiti. Podobno je s progo 17, ki sploh ni označena, za nameček gre pa še navzgor, dokler jo vidiš. Za povratek je pa 16 uradno zaprta, tako da je vprašljiv povratek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V nedeljo je bil res krasen dan, glavni poudarek pa perfektna snežna podlaga, po mojem mnenju boljša praktično sploh ne more biti . Kar za Innerkrems v takih vremenskih in snežnih razmerah seveda ni presenečenje. Sem bil pa presenečen nad novostmi: topovi, vstopni avtomati, obvestilne table, snežni park z zračno blazino, če se jim bo kaj kmalu amortizirala vstopna rampa na parkirišču pa nisem prepričan. S smučarsko vozovnico je parkiranje itak brezplačno, zaslužili bodo najbrž le par evrov od turnih smučarjev.

Jutranje slike:









Snežni park:





Ampak nekaj manjka, je treba gor peš?

A, tule je "vlečnica":



Še malo na drugo stran:







In spet nazaj:









Tekma smučarjev invalidov:





Ko so opoldne zaključili spet smuka po rebrcih:





Še nekaj popoldanskih slik, razmere še vedno perfektne:









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2018 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Zaradi tomijevega poročila sem se tudi jaz končno spravil v Innerkrems. Mislim, da je to smučišče, ki sem ga imel najdlje časa na radarju, brez da bi ga dejansko obiskal. Nevem točno zakaj, mogoče mi na papirju nikoli ni preveč dišal ta podatek o samo dveh sedežnicah in mnogo vlečnicah (čeprav imam v bistvu kar rad vlečnice), po fotkah mi pa tudi kulisa nekako ni delovala ravno atraktivna.

No, ni mi žal, da sem se končno spravil, ker je bil tole eden mojih boljših smučarskih dni, letos in ever. Lahko bi samo kopiral tomijev tekst od nedelje, skupaj s fotografijami, ker je bilo danes bolj ali manj enako. Prvi dve uri smučanja pod štirisedežnico nisem nikogar prehitel na progi, mene pa tudi nihče ni, kar vam veliko pove o tem, koliko je bilo ljudi na smučišču. Sneg res perfekten, reberca tudi še ob enih, le na sončni strani sem prvič letos resnično zavohal pomlad.

Sem pa potem malo za nazaj bral tole temo in mi je bilo najprej žal, da nisem šel pogledat še do Schönfelda, saj na licu mesta nisem opazil povezav, potem me je pa zintrigiralo še dejstvo, da je bil Schönfeld včasih kar konkretno smučišče. Zanimivo, s tistimi starimi napravami bi bilo vse skupaj že kar spodobno celodnevno smučišče. No, bo pa vsaj ostalo takole za sladokusce, dokler bodo pač uspeli životariti.

Sem pa tudi malo mislil, da si šel ti danes ponovit, tomi, ker je bil pred mano eden z jeseniško registracijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V nedeljo sem sem ravno ženi hotel pokazati, kako na celem smučišču in vlečnici Schoenfeld ni niti enega smučarja, pa se je ravno en spravil na vlečnico. Problem je že priti tja, ker ni nobenih oznak in pot vodi navzgor. Sem spraševal žičničarja, kako je s tem, pa ni vedel, potem je pa nekaj momljal v enem čudnem gorskem dialektu. Sem ga 3x vprašal, potem sem pa obupal in mu samo še pokimal in se zahvalil. Še večji problem je priti nazaj, ker proga ni urejena, najbrž sploh več ne prevozna in najbrž ne označena. Avtobus pa tja pride le 4x na dan, če se urniku lahko verjame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

JakaB je napisal/a:

Sem pa tudi malo mislil, da si šel ti danes ponovit, tomi, ker je bil pred mano eden z jeseniško registracijo.


Žal ne, grem pa za vikend. Ampak verjetno si ti ujel zadnji dan s tako perfektnim snegom, danes je bilo že topleje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 6 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB