Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Innerkrems « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

tomi je napisal/a:
Age in miki, vaju to na kaj spominja:


Verjetno si mislil na lansko prvomajsko Osojščico , ampak mene spominja na ... Blutige Alm v soboto:




Na kratko: predzadnji dan obratovanja sva obiskala še eno 'vaško' smučišče na Koroškem, kjer do sedaj še nisva bila . Bogu za hrbtom, dolg dostop, sicer pa lepo malo smučišče, mislim da bova še prišla. Primerno za pomladne razmere: Blutige Alm za dopoldan, štirisedežnica za popoldan.

tomi je napisal/a:
Ni mi jasno, zakaj je žičnica sploh delala, ne vem, če se je gor peljalo 10 ljudi, povrhu pa še zgornja vlečnica, kjer tudi ni izgledalo nič bolje.
Ja, delala je ker so meni obljubili . Šalo na stran, prejšnji teden sem po Webcamu spremljal situacijo in ker Blutige Alm v torek in sredo ni delala, sem jim poslal mail če je ta del že zaprt ali kaj, pa so mi odgovorili da bodo za vikend še obratovali. V nasprotnem primeru ne bi šla v Innerkrems. Zgledalo res ni bogvekaj, se pa je dalo tja do enajstih še lepo smučat, malo slaloma med šopi trave (na vlečnici) in tridesetcentimeterskimi macesni (na progi ob dvosedežnici), da na povsem prazni progi ne bi bilo preveč dolgčas. Kamenja pa nisem srečal, zgleda je res vzorno zatravljeno.

Severna stran pa itak 1A, kar je bilo celo zimo ledeno je bilo zdaj ravno idealno:


Po smuki pa, kot omenja že Špik v svojem poročilu: preoblačenje v poletna oblačila, z na stežaj odprtimi okni po dolini navzdol do Spittala, kjer je bilo pravo zgodnje poletje pri +23, po mestu pa vse polno folka s sladoledom in pirom . Saj zima je najlepši letni čas, ampak pomlad tudi ima svoje čare. V bistvu bi lahko kar ostalo tako, brez mraza in brez poletne vročine, v dolini pomlad, na hribih pa sneg ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki si pa the Jack, dve leti te nagovarjam da preizkusiš smučišče, pa prideš predzadnji dan obratovanja, ko je že vse v rožicah, hehe. Je pa fajn, da si vsaj šel. Štirinajst dni nazaj, ko smo smučali tukaj s tomijem, je bilo tukaj še čisto drugače. Kje sta našla v poletnem času (s tomijem) idejo za tole smučišče . Moja prijateljica je bila v nedeljo v Turrachu (Sezonska karta), pa ima zelo podobno mnenje o smuki kot špik, da niti ni bilo slabo. tomi tvoja slika iz štirsedežnice na drugo stran izgleda, kot da bi slikal pokrajino iz letala . Ampak na Osojščici lansko sezono za prvega Maja smo bili toliko časa pri koči, da nam je odjuga odnesla del proge in smo morali pri zadnjem spustu del prehoditi peš.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 11:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@Age: to pa je delno tudi tvoja krivda , tolikokrat si jamral kako zna biti na dvosedežnici mrzlo, da boljše polovice nisem upal peljati v Innerkrems prej kot konec marca / začetek aprila. En teden prej bi bilo idealno. Bova pa še kdaj prišla, definitivno. Na tem smučišču mi kar deluje domišljija, kaj vse bi se dalo izboljšati. Recimo za za začetek reaktivirati vlečnico Mattehanshöhe (OK, raje bi videl sedežnico z nekoliko podaljšano traso) in končno narediti povezavo s Schönfeldom, zaradi mene lahko z dvosedežnico, če ni denarja za kaj več. Res škoda, drugod po Avstriji gradijo 3s - žičnice za desetine milijonov čez doline, vrtajo predore in na silo povezujejo smučišča kjer teren tega ne omogoča, tu pa je vse kot na dlani in uresničljivo za razmeroma majhen denar in brez hujših posegov. Menda je povezavo pred približno 20 leti preprečil nek kmet ki ima tam zemljišča (po domače: premalo so mu ponudili ), koliko je pa zadeva še aktualna pa ne vem ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2012 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Mene pa zanima če je bil kdo v zadnjem času kaj na innerkermsu, in pa kakšne so razmere na progah, kamni?
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargamel
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 20:55
Prispevkov: 16


Proge na Blutige Alm so večinoma prekrite z mešanico umetnega in naravnega snega (so mehkejše). Izven prog zaradi vetra nekje gleda ven trava. Krmišče Villis Hutte je zaprto, na Blutige Almuje pa je bila gneča. Proge na Grunleitnennock so trše in brez kamnov, tu pa tam se na vrhu proge 1 pokaže malo trave. Proga 8 je bila zaprta zaradi treningov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

No tudi sam sem včeraj končno obiskal Innerkrems. Bom rekel da sem bil kar zadovoljen, večino dneva sem sicer preživel na štirisedežnici, proge so bile kar trde. Najbolj pa mi je bila všeč konfiguracija prog, niso tako kot na nekaterih smučiščih monotone(2-3 prelomnice),ampak je bol razgiban teren.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Bil prvič na temu smučišču,moram reči,da je kar simpatičen.Zjutraj so bile proge trde,vendar so bile slabo pripravljene(stopnice,neravnine).Po dobri uri smuke so se začele mehčati.tako da je smuka postaja čedalje boljša.Smučarjev zelo malo,okrog enajstih se je na štirisedi čakalo par sedežev,pol ure kasneje pa brez čakanja.Po dvanajsti so bile tudi proge čisto prazne,sneg pa je postajal vse mehkejši.Takrat so pospravili tudi trening progo,tako da sem do dveh užival.Mehek sneg me niti ni motil,ker ni bilo nobenih kupov razen na prvi strmini iz štirisede.Me je pa veselilo,da končno ni bilo vzhodnjakov,v glavnem avstrijci in kar precej slovencev.Odličen dan.vreme solidno,izmenjavanje sončka in oblakov,ko pa sem se pakiral v avto je pa padlo par kapelj dežja.Če bodo tako visoke temperature,bomo pa primorani na Melija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vikend sva prezivela v Innerkremsu, glede na toplo vreme sem predvideval kolikor toliko dobre razmere, ker naj ne bi bilo veliko ljudi. Veliko turistov res ni bilo, zato pa toliko več tekmovalcev.

Začela sva na Blutigen Almu:



Zgornja desna vlečnica ne obratuje:



Pojma nimam, kaj naj bi bili tile kupčki v ozadju:



Proga je bila zjutraj ravno prav zmehčana:





Po treh vožnjah je bilo že kar premehko, zato sva se preselila na drugo stran, a tudi tukaj je bila zgornja strmina že močno južna in tudi razrita:



Nižje so bile razmere precej bolšje, le priprava proge je šepala, bilo je precej grudasto:



Še nižje pa beton:



Grünleitennock od spodaj::



In od zgoraj, pozor na gnečo na sedežnici:



Oba dneva sta potekali FIS tekmi v smuku, v soboto je npr. zmagal ''naš'' Rus Glebov. V soboto so imeli dopoldne trening, potem pa tekmo, ki se je zaradi padcev in popravil proge vlekla še po 16. uri. Kot samo naključni opazovalec sem videl tri strašljive ''izlete'' v zaščitne mreže, ki pa so se končali brez posledic.



Skok:





Proga je bila zaradi tekme precej zožana, sploh v zgornem delu, štart je bil na koncu ravnine:



Proga je bila zaradi zožanja seveda bolj razrita, v precej boljšem stanju je ostala strmina ob vlečnici.

Nedelja se je začela z oblačnim vremenom in slabo vidljivostjo nad gozdno mejo, a proga ob dvosedežnica je bila odlična, ravno pravi ''putrček''. V nasprotju z napovedmi pa se je skozi oblake vedno bolj prebijalo sonce, turistov skoraj ni bilo in proge so bile odlične. Ob enih so zaključili še tekmovalci in rekim smučarjem je na prej zaprtem delu ostala odlična gladka, ravno prav omehčana podlaga.
Še dve nedeljski sliki, spihan vrh štirisedežnice:



in leva stran smučišča:




Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 77 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 6 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 2 x Innerkrems, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Tisti kupčki so ostali od prejšnega vikenda,ko je bilo tam kar nekaj ljudi z psi,predvidevam,da so imeli reševalno vajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Druga tomijeva slika, tam, ko je tista neobratujoča vlečnica, sanje seveda ampak gremo...bi bilo fino, če bi naredili (živjo denar), sedežnico do vrha, kateri stoji desno od zg postaje že obstoječe vlečnice, še boljše bi bilo do skrajno desnega vrha, če bi se dalo prvega nekako obvozit, bi bila lepa, dolga, grebenska modra proga in nato že uveljavljeni levi ovinek proti sp. postaji, tam je tudi krasen freeride teren, že preverjen..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2012 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Kolebali smo med Melijem in Innerkremsom,pa smo se odločili za slednjega,ker naj bi na Meliju pihalo.Zjutraj sem se razveselil trdih prog,vendar ne za dolgo,ker so se začele odkrivat ledene plošče.Smučat se je dalo kar v redu z malo pazljivosti.Obiska je bilo nekaj več kot pred dvemi tedni,vendar gužve ni bilo.Na štirisedo se je čakalo par sedežev,na ostalih napravah ni bilo čakanja.Vreme perfektno.Po smuki pa na zaslužen pirček in na sončka v ležalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Včeraj smo smučali v Innerkremsu. Vreme ves dan sončno, ravno prav mrzlo, s temperaturami med -7 in 4 stopinjami. Količina snega je letos na tem smučišču precej večja, kot na večini preostalih koroških smučišč. Proge so bile trde, na posameznih odsekih ledene, le proga ob dvosedi od 11 ure naprej južna. Pretirane gneče ni bilo. Še največ, maksimalno kake 4 sedežnice, se je čakalo na štirisedi. Sredi dneva so imeli nekakšno tekmovanje Smučarskega kluba Innerkrems. Okoli druge ure so vratca umaknili in od takrat do konca je bila proga ob štirisedi najboljša ravno na tem odseku. Tu se je dalo za konec res dobro nasmučati. Neobljudena je bila tudi skrajna vzhodna proga ob najvišje ležeči vlečnici.














_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V soboto je bilo pa tam pol foruma .
Imeli smo tudi malo nenavadno družbo:



Najboljši del, ki ga omenja mihek, čeprav se je putrček od prejšnjega tedna spremenil v parmezan :



Črna pika pa za strmino ob vlečnici Slalom:



Od (vsaj) prejšnjega dne sploh ni videla teptalnika, sicer pa itak ne bi mogel nič narediti, ker je bil živ led. No, danes sem v prenosu, oz. posnetku kranjskogorskega slaloma dobil razlago. Tako kot Kostelić so tu trenirali tudi Nemci, ki so že tako trdo progo še polivali z vodo, vendar je počila cev in naredili so drsališče .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 82 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 10 x Nassfeld, 7 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Spet krasen vikend v Innerkremsu, tudi danes je bilo cel dan sončno. Prevladovali so Madžari, včeraj je bilo na sedežnicah treba parkrat počakati nekaj sedežev, danes čisto nič. Sneg je bil (zame) odličen, morebitnemu jutranjemu betonu sem se izognil s smučanjem na Blutigen Almu. Za popestritev pa samo dve sliki, sredina proge sredi dneva danes:



in konec proge ob koncu včerajšnjega dne:



Naslednji vikend obiska ne priporočam, ker imajo avstrijci oba dneva državno prvenstvo v smuku, kar pomeni, da bo večji del glavne proge zaprt.
Spomnite me, če bom spet hotel tja .


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 86 x = 32 x Mölltal, 14 x Gerlitzen, 11 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MMATEYKA
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 14:42
Prispevkov: 1


Letošnjo sezono je že bil kdo tukaj?
Gledala sem ponudbo od M HOLIDAYS, ki ponujajo avtobusni prevoz + karte za 31 eur. Ima kdo izkušnje s tem?
Planiram, da grem pogledat naslednji vikend.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB