Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Sella ronda « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


tjasya je napisal/a:
Mene pa zanima če je že kdo poskusil priti iz Kronplatza na sello rondo in nazaj. Ali je mogoče to opraviti v enem dnevu?


Jaz sem šel obratno. S Campitella na Kromplatz, tko da sm umes še Sella Rondo dol udaru. Gre gre, sam na konc zna bit na povezovalnih napravah do "zadnjega" prelaza kar ornk gneča.....

Zdej odvisn na kermu "delu" Krompatza si (ker ni tako majhen). Na Piculin pa na bus do La Ville skor in to je to. Po mojm da se da brez problema. Če ni pač prevelikih gužv......


Nazadnje urejal/a __Ziga__ Tor Dec 03, 2013 3:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


tito je napisal/a:
Mene pa zanima povezava Campitello/Canazei ->...-> Cortina ?

se da ?


V bistvu se da. -->Grande Guerra Mi smo v enem dnevu obdelal Grande Guerro, skoraj velik del Chivette, umes pa nenadejano še Sella Rodno.

Torej iz Canazeia gor na Belvedere, se spustiš dol do Arabbe, greš z gondolo do umesne in potem na 2 sedežnico bla bla bla.....torej spustiš se do Malge Ciapele. Tm pa na bus v Alleghe in že si v Chivetti. Presmučaš do Pescula (Santa Fosca). Tm na bus do Passo Giau. In gor mimo Cinque Torri dol do "Balde Dones"..neki tazga. Od tam maš pa bus dol v za Cortino al pa gor za na Passo Falzarego-odkoder greš z gondolo na Lagazuoi.... In potem naprej s konjčki v Alta badio.......itd...

Sam se kr dost furaš z busi...tko da ne vem kok se glih splača....
So pa (vsaj par let nazaj so bili) vsi ski busi brezplačni.

Edini ski bus sem plačal v Val gardeni od St.Christine do Alpe di Siusi oz.bolj natančno iz Monte Pane do Saltrie. In obratno seveda........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Vsi sigurno niso več zastonj. Vsaj iz Badie na Laguzoi je treba plačati, nazaj pa tudi (kombi ali pa konjičke)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


__Ziga__ je napisal/a:

Edini ski bus sem plačal v Val gardeni od St.Christine do Alpe di Siusi oz.bolj natančno iz Monte Pane do Saltrie. In obratno seveda........


Kolko pa računajo tole?

Sem že precej let v teh koncih, ampak Alpe di Siusi pa še nisem obdelal, mam letos v namenu. Kakšen predlog glede tega? Nastanjen bom v Corvari.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 1:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


SeekK je napisal/a:
__Ziga__ je napisal/a:

Edini ski bus sem plačal v Val gardeni od St.Christine do Alpe di Siusi oz.bolj natančno iz Monte Pane do Saltrie. In obratno seveda........


Kolko pa računajo tole?

Sem že precej let v teh koncih, ampak Alpe di Siusi pa še nisem obdelal, mam letos v namenu. Kakšen predlog glede tega? Nastanjen bom v Corvari.


Veš da na pamet ne vem, niti ni tok, par eurov, pa mislm da je cenejš, če kr prec kupš povratno karto. Bus fura z verigami pa umes se 2 busa srečata (se mal počakata)...hehe
Fajn je it krožno farijanto. Iz Corvare morš pridt do Val Gardene in potem na vrh Ciampinoi. Potem se spustiš po Sass longu, od koder greš z vlakom pod zmeljo čez na drug hrib oz.na Col Raiser pa gor na Secedo. Pol maš pa ful dougo progo dol do Ortiseia. Se sprehodš čez mest (ni daleč), pol pa gor v Alpe di Siusi.
Daš cele Alpe di Siusi čez in greš za nazaj na bus iz Saltrie-zadna-4seda do Monte pane. Potem pa gor spet na Ciampinoi in nazaj. proti Corvari.
Seveda greš lahko tudi v obratni smeri, samo meni osebno je prva bolj všeč.
Pa maš s kakšnim postankom lep smučarski dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

To kar si opisal zna bit eno samo norenje, če naletiš na malo večjo gužvo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Ah kje pa....čist u izi greš lahko. Ni to tok ogromno.
Pa še par prog, ki so ti všeč, daš lahko parkrat čez
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Kaj pa če je vse res??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


__Ziga__ je napisal/a:

Veš da na pamet ne vem, niti ni tok, par eurov, pa mislm da je cenejš, če kr prec kupš povratno karto. Bus fura z verigami pa umes se 2 busa srečata (se mal počakata)...hehe
Fajn je it krožno farijanto. Iz Corvare morš pridt do Val Gardene in potem na vrh Ciampinoi. Potem se spustiš po Sass longu, od koder greš z vlakom pod zmeljo čez na drug hrib oz.na Col Raiser pa gor na Secedo. Pol maš pa ful dougo progo dol do Ortiseia. Se sprehodš čez mest (ni daleč), pol pa gor v Alpe di Siusi.
Daš cele Alpe di Siusi čez in greš za nazaj na bus iz Saltrie-zadna-4seda do Monte pane. Potem pa gor spet na Ciampinoi in nazaj. proti Corvari.
Seveda greš lahko tudi v obratni smeri, samo meni osebno je prva bolj všeč.
Pa maš s kakšnim postankom lep smučarski dan.


Sem si nekako delal tak plan, samo moti da je ravno smuk v val gardeni takrat. Vem da so določene dni še spuščali tisti prvi del ob strani, pa da bi potem na gondolo presedlali. Samo ne v času tekme, kjer potrebuješ karto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rosk
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 14:22
Prispevkov: 8


Za vse ki nameravate smučat iz Corvare v Val Gardeno bodite pazljivi, namreč kabinska žičnica Dantercepies iz Val Gardene proti prelazu Gardena pass bo zaradi obnove začela delovati nekje pred božičem, tako da bo do takrat možno sella rondo smučat samo v obratni smeri urinega kazalca.(vir:http://www.dolomitisuperski.com/en/service/dolomiti-updates/news/65-lifts-and-more-than-100-km-of-slopes-open-in-the-dolomites%2521_n2299)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Hvala za opozorilo Komi čakam drug teden!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Kaj se je malo zavlekla zamenjava stare omenjene gondolske žičnice?

Tam so kar nastale gužve ja....prej je bila za 6 oseb. Za koliko oseb pa naj bi bila sedaj?
Staro bi pa komot prodali kam k nam. Pa še take lepe barve je bila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Kaj pa če je vse res??

Fischer tisit krog iz Corvare na Seisser Alm se da narediti brez posebnega norenja. Po uradnem izračunu se iz Corvare na SA pride povprečno v 1:39 minut, kar se sicer meni zdi nekoliko malo časa za 11 naprav (med njimi se celo večnost pelješ na Borestu) in 3 dolge spuste (iz Gardene, Ciampinoia in Cecede). (Pri tem kalkulatorju je dobro imeti malo rezerve, iz Olanga na SA se menda pride v 3 urah.) Potem si lahko vzameš recimo ene 2 urci za SA in da prideš do Saltrie, bus vozi 20 minut. Ob 13. uri si tako že na Monte Pani in lahko še mirno narediš Sella Rondo, greš vmes na kosilo, ali pa skočiš še na Marmolado . Jaz bi sicer raje ostal dlje na SA in si ga vzel bolj na izi.

Norenja je manj kot če greš recimo iz Kronplatza delat Sella Rondo ali iz Ortiseia do Marmolade in nazaj, ali iz Canazeia do Cortine itd. V glavnem brez problema, če ne zaviješ prevečkrat iz smeri, če ti kakšna proga ni tako všeč, da bi jo peljal večkrat, če ni kakšne pretirane gneče in če ne čepiš predolgo v gostilni.

Mislim pa, da je vseeno to premalo časa, da bi prevozil celoten Seisser Alm, sploh pa je nesmiselno iti na SA, če ga misliš samo preleteti. To je eno tako tipično uživaško smučišče, kjer se je treba tudi malo ustaviti, gledati čudovite hribe, spiti kakšen bombardino itd. Taka krožna pot bi bila, da kvečjemu malo povohaš SA in greš drugič gor za cel dan, ko boš nastanjen malo bližje.

Ko je zaprt Campinoi, je po moje zaprta samo črna proga, vsaj včasih je bilo tako. Aja bus stane 3 EUR, povratna 5EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


Hm... nisem ravno prepričan, da lahko vse zgoraj napisano opraviš v enem dnevu. V vsakem primeru pa močno dvomim, da bi lahko iz Corvare najprej šel na Alpe De Suisi in nato še na Marmolado. No Way. Malo realnosti bi pa vseeno prosil. Že zaradi 30 minutnega (ali več če ni sreče) čakanja na gondolo za Marmolado + gužva na Arrabi.

Moje izkušnje s "selitvami" v Dolomitih so:
- iz Alte Badie na Marmolado ter nazaj -> 1 dan
- iz Alpe di Suisi na Marmolado ter nazaj -> 1 dan

Vse brez uporabe avtobusov ali avtomobilov. Glede Alte Badie in Marmolade pa tako, da je bilo tistega leta mogoče malo nesreče, saj smo ogromno časa čakali na odprtje prog, saj so jih zapirali zaradi nevarnosti snežnih plazov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

Seveda je zelo velik faktor gužva na smučišču.
Mislim, da se vsi lahko strinjamo, da se večino časa porabi pravzaprav za vzpenjanje na hrib, samo smučanje dol na žalost (tudi merjeno z uro) mine zelo hitro.

Tako, da je potrebno pri načrtovanju časa upoštevati tudi morebiten čas čakanja, še posebej ob določenih terminih in urah.

Moja izkušnja je, da za Sello Rondo opravimo v cca 4ih urah, z ležernim smučanjem z otroci (8 let) če gre na vseh napravah dokaj tekoče.

Se pa letos odpravljamo v počitniškem terminu (15-22.2) in prav zanima me ali bo gužva kaj večja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 3 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB