Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Sella ronda « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 10:47 am    Naslov sporočila: Sella ronda Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


Zanimajo me vaše izkušnje ,kakšne "fure" ste naredili v enem dnevu?Mi smo si lani zadali skoraj malo preveč, tako da smo na zadnjo napravo prišli dve minuti pred zaprtjem! Proga je bila:
Orisei
Seceda
St.Cristina
Passo Sella
Paso Pordoi
Arabba
Malga Ciapela
Mormolada
in nazaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

isto js, sam da sm iz St. Christine štartu. Pol sm pa še enkrat normalno naredu okrog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Mi smo letos začeli v Campitellu. Štartali smo okoli 9h in smo se vozili 2h pavza 20-30min in tako cel dan do treh ko smo se ustavili v zadnji gostilni pred gondolo.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 350
Kraj: Dunaj

1. Dvakrat v enem dnevu: ena oranžna iz Arabbe do Arabbe, potem pa še nazaj.
2. La Villa - Pralongia - Arabba - Malga Ciapella - Marmolada - Arabba - Pordoi - Sella - Ciampinoi - St. Christina - Ciampinoi - Wolkenstein - Passo Gardena - Corvara - la Villa (divje, izšlo se je na sekunde!)
in tako naprej......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 03, 2007 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

meni se zdi sella rondo delat bl blesavo kot ne in se raje smučam pol cel dan na mučiščih ( Arraba, Marmolada, Selva,....) kot pa da se ganjam cel dam po 3/4 položni do skoraj ravni Sella Rondi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2007 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Ravno pa glih ni skoz.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Meni se postavljanje rekordov, kdo je hitreje in večkrat prevozil Sello Rondo zdi butasto. Se spomnim, da je Nejc enemu takemu, ki je v planinsko knjigo ponosno zapisal, kako hitro je prišel na vrh, dopisal: "Človek božji, kdaj si pa hribe gledal?" Itak je pa čas bolj odvisen od gneče kot od hitrosti smučanja, Sella Ronda pa en brezvezen mit. Moj kolega je rekel, da je skoraj dobil hemeroide od samega sedenja na sedežnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 350
Kraj: Dunaj

Vsak ima svoje mnenje o progah in žičnicah. Že 28 let hodim v Dolomite, v povprečju sem tam 10 dni na zimo - Sella Rondo, kot eno od možnih dnevnih potovanj naredim vsako leto enkrat, lahko tudi večkrat. Tudi meni so druge proge bistveno bolj všeč od "osnovne" Sella Ronde. Vendar je tako, da, če si npr. v Arabbi, pa si želiš odsmučati naprimer valgardenski smuk, moraš pred tem že opraviti s 1/2 Sella Ronde. Ko to opraviš, pa imaš možnost vrniti se po isti poti nazaj ali pa iti na okoli čez druga dva preleza.
Na kratko: Sella Ronda je odličen osnovni krog, na katerega so kot biseri na ogrlici nanizane odlične proge. Če že grem v Dolomite, kjer imam možnost, da se dobesedno vsak dan smučam po drugih progah, potem se ne bom vsak dan 10x drsal po eni in isti, še tako dobri progi. To lahko počnem doma, v Sloveniji.
O tistem, da sem jo enkrat napravil dvakrat v enem dnevu pa tole - enkrat je pač treba probat! Za eno rundo se splača.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

A se tisti voj prijatelj Marko, vozi kdaj po slovenskih smučiščih. Tu bi lahko dobil hemeroide od čakanja v vrstah.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Jaz bi rekel krč v meča!!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

GOLTEZAN je napisal/a:
A se tisti voj prijatelj Marko, vozi kdaj po slovenskih smučiščih. Tu bi lahko dobil hemeroide od čakanja v vrstah.

Če te ravno zanima, oni se bolj malo, jaz pa zato večkrat. Lahko ti povem, da ni pri nas letos nič več gneče kot v Avstriji. Na Katchbergu sem letos že čakal za eno kilavo vlečnico 40 minut, na Marmoladi pa 1 uro spodaj, potem pa še na zgornji postaji 15 minut. Štosa s hemeroidi očitno nisi razumel. Sella Ronda je zame prav lep izlet med 4 dolinami, vendar narediš v 3 urah 3 dobre vožnje, ostalo pa je sedenje na sedežnicah in vožnja po položnih cestah. Se povsem strinjam s Poldetom. 1-2x prefuraš z veseljem, drugače je pa to bolj način, da prideš do sosednje doline. V glavni sezoni (februar, začetek marca) se je itak dobro izogibati tem napravam, ker je tam največja gneča. Proge so najbolj uničene, za nameček pa so še ljudje totalno nervozni. Eni se bojijo, da ne bodo pravočasno prišli v svojo dolino, drugi delajo rekorde. Najlepše proge zame in mir so pa le malo stran. Sicer ima pa vsak svoj okus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

......predvsem če spičiš na Monte Cherz, pa gledaš kako se ostali na Campolongu drenjajo v strahu ali bodo prišli pravočasno domov.....sedaj pa resno...Sella Ronda, no ja če sem ravno tam, potem jo (podobno kot Leopold) enkrat prevozim, drugače pa vsak dan druga dolina, čeprav je prvo jutranje opravilo 3-4 x Gran Risa za ogrevanje...ostalo pride na vrsto kasneje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Campolongu se sicer ne moreš izogniti. Od tam proti Arabije je tudi najbolj kritično. Sicer pa vem kaj si misli. Tudi jaz tam običajno zavijem na Cherz, sem pa letos opazil, da so to pot celo označili za alternativno Rondo in je temu primerno letos tudi tam kar nekaj gneče. Ampak samo na napravah.

Zdaj pa eno vprašanje. Ima kdo kakšno izkušnjo glede taksijev čez prelaze. Letos sem nekajkrat dejansko ujel zadnje sekunde in bil hvaležen za italijansko ohlapnost glede ur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
popeU2
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2007 19:02
Prispevkov: 20


če že tko pravte je odvin od okusa enim paše da se cel
dan prefuravajo po večnih ravninah sela ronde enim pač ne. Tko
pač je eni pijejo pir drugi vin nima veze kdo kwa sam da mu sede...

Drgač se pa men tut mal butast zdi da bi se vozu po sela rondi raj vozm marmelado pa arrabo pol grem pa se na en pir!
_________________
Pridružite se na

www.lj-party.com

Sezona 2007/08
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Sella Ronda osnovna je zanimiva zarad panoramske vožnje čez Dolomite, drgač pa kot povezava, saj hitr prideš iz npr. Val Gardene v Val Badio pa tm smučaš alpa obiščeš Marmolado, Porta Vescovo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 1 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB