Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Simonhohe-St.Urban

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Simonhohe-St.Urban « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana


pogled iz apartmajskega naselja Florian in Urban


začetek jutranjega smučanja na lepo urejenem smučišču/progi


reševalni helikopter je pristal kar na skakalni grbini - vlečnica pa normalno obratuje


ogrevanje nog


gostilna Winter na St.Pauli kjer imajo dobre žganice - ruševec - žganje in borovi storžki


tehnika


pogled iz vshodne strani,pogled na grbine.

Zimske počitnice skupaj z našo mladino preživeli na "Simonu".Snega res kar dosti,vreme dobro in še kar mrzlo. Ugodna karta za otroke (8.eurov celodnevna) v konbinaciji z staršem. Seveda ne preveč pričakovati,je le manjše družinsko smučišče.Počasna sedežnica (12 minut)vlečnic pa se naješ tako,da sem 2x zginu;v Bkk in Turah.Napredka nobenega glede na prejšna leta,obisk pa kar velik in tudi precej nas Slovencelnov.Voda v bazenu mrzla,je recesija udarla,savna ni delala -kar v okvari,cena najema pa visoka sezona čeprav v A niso več zim.počitnice,jih je tudi Balkanski sindrom udaru.Mogoče sem preveč kritičen pa tud staram se,pa mi vsaka dlaka "smeta "Moja ocena 6/10
21x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

Glavno, da ste imeli lepo vreme in se nasmučali!!!

Lepe (meni kar nostalgične) slike!!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
et
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 10:31 pm    Naslov sporočila: Nepozabne lanske počitnice Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 21:03
Prispevkov: 3


Uau, zopet se bližajo božično novočletni prazniki, zimske počitnice, jest pa še tako fantastičen utis z lanskih družinskih počitnic, res noro, Simonhohe je za našo družino res teden počitka in užitka. Letos sem bil gor tudi poleti, res lep kraj. Spet sem rezerviral apartma skoraj na smučišču, res lepo . Če koga zanima lahko pokliče lastnika tega apartmaja na tel. 041/725-500
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
np
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 10:47 pm    Naslov sporočila: apartma Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 22:37
Prispevkov: 1


V kolikor vas zanima najem apartmaja za 4 osebe na smučišču Simonhöhe pokličite na 041 750 885.
_________________
NP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Gledam panoramo karte na njihovi strani, šok

kolikor se spomnim, so imeli eno kar spodobno štirisedo. Na panorami je ni, a so jo podrli ali pozabili vrisati?? So samo vlečnice

A kdo kaj ve o tem, je bil kdo kaj gor zadnje čase??
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Zaradi stečaja prodali v Belorusijo,novi upravitelji jo ne pogrešajo-ni stroška
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Ja, a pol je tam neka vlečnica čist iz dna gor???

Ker ravno tisti spodnji del je bil užiten...

Kako je pa drugače, a ma kdo kakšno poročilo?
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Mali popravek: štirisedežnica, demontirana na Simonhöhe je ostala v Avstriji, v tej sezoni obratuje v Werfenwengu na Solnograškem:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=16065&start=75
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Namesto sedežnice je vlečnica ali ne??
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargamel
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 20:55
Prispevkov: 16


Glede na link: http://www.kleinezeitung.at/kaernten/feldkirchen/sankt_urban/2814479/-fuer-sessellift-gekommen.story

So sedežnico komplet prodali, betonske temelje skopali in luknje zapolnili z zemljo. Progo pa bodo pa ponovno pogozdili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje je s pogozditvijo mišljena samo trasa sedežnice, ker na tem delu smučišča je še vlečnica in gre za najbolj popularen del smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargamel
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 20:55
Prispevkov: 16


Tole sem najdu na netu.

Stara ski mapa z vrisano sedežnico: http://www.skiresorts-test.com/trailmap/simonhoehe.html

Trenutna ski mapa s sedanjim stanjem: http://www.bergfex.si/sankt-urban/panorama/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjanac
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2012 12:00 am    Naslov sporočila: Simonhohe Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2012 23:54
Prispevkov: 1


Ogledala sem si slike in vaše poste glede smučišča. Mene zanima le še eno: Vsi pišete, da so apartmaji na smučišči, ko sem gledala v googlu pa je ta mali blokec kar oddaljen od smučišča po glavni cesti in nazaj grede še v hrib. To drži? Ste hodili od bloka peš do smučišča?

Hvala vsem za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2014 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Včeraj sem brez posebnega upanja ob slabi vremenski napovedi iskal nižje ležeče smučišče z gozdnimi progami, pa sem se spomnil da tudi po sedmih letih koroške sezonske nikoli nisem obiskal Simonhoehe. Prva leta sem raje hodil na večja in bolj znana smučišča, potem sem jim neskončno zameril da so prodali edino sedežnico (ne povem kaj vse sem jim takrat želel ), z leti pa sem se vseeno toliko ohladil da sem jih šel obiskat.

Plan prog, sedežnica ki je potekala desno od vlečnice Barental (št. 4) je že izbrisana:


Centralni del smučišča z vlečnico Hocheck (št. 2), zbirka garaž, brunarica za blagajno in dva kontejerja (eden za izposojevalnico opreme in drugi za WC) ne dajejo ravno simpatičnega prvega vtisa ... morda sem po desetletjih Pohorja pretirano alergičen na kontejnerje na smučiščih:


Zbirka najsodobnejših žičnic na Simonhohe obsega ... kratka sidra (Barental):


... krogce (Muldenlift, št. 6):


... dolga sidra (Nordlift, št. 5):


Spomin na boljše čase: ostanek zgornje postaje štirisedežnice:


Kljub vsemu pa smuka včeraj sploh ni bila slaba, na lepo steptano podlago je ves dan padal nov sneg, ne ravno obilno, ampak dovolj da si lahko na vsaki furi 'občudoval' svojo špuro od prejšnje vožnje. Priznam da sem občasno prav užival . Nekaj folka je bilo edino na Hochecku, kjer so imeli neko mladinsko tekmo, drugod pa sem imel občasno privatno smučišče:


Vtis? Kratke proge, same vlečnice, načeloma to niso 'moja' smučišča. Vseeno pa sem v konkretnem primeru začutil neko 'kemijo', mislim da se bova še vrnila, bodisi ob sumljivem vremenu ki ne bo primerno za kako višje ležeče smučišče, ali pa tudi enkrat ob lepem vremenu, ko se nama ne bo ljubilo smučat ves dan.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2014 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Moram reči, da uživam ob takih reportažah, kako ti včasih že najmanjše smučišče nariše velik nasmeh na usta. Ob enem pa pripomnit, da kakšne misli so spreletavale vse, ki so v bližini kupili apartmaje z mislijo o širitvi tega "koroškega Cerkna" - potencialne terene sigurno imajo.

Pogrešam pa eno reportažo na tem forumu: s sosednjega Hochrindla, vprašanje je samo kdaj se bo prvi opogumil, če je vključena v to OK karto.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Simonhohe-St.Urban
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB