Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » elan magfire

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 elan magfire « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
bins
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2007 5:54 pm    Naslov sporočila: elan magfire Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 9:59
Prispevkov: 14
Kraj: Beltinci

Pozdravljeni!

Odločil sem se za nakup novih smuči. Po dolgih pomislekih in svetovanjih trgovcev v Hervisu sem izbral Magfire 6. Malo sem v dilemi katero velikost smuči naj izberem. 168 cm ali 176cm. Imam 190cm in 93kg in tudi elanov ski selector mi je priporočil 176cm dolgo smučko. Meni osebno se zdi to zelo visoka smučka. Če bi vzel krajše kaj bi se zgodilo oz. v čem bi bila prednost oz. slabost? Cena je pa seveda ista za obe velikosti.

hvala, B
_________________
bins
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Predolga?

Čisto odvisno kaj si ti sam želiš od smučke in kakšen je tvoj stil.

Če iščeš smučko za veleslalom (dolge) loke potem ti je to čisto ql dolžina, seveda ob predpostavki, da je tudi tvoje znanje temu primerno:) Če bi pa rad smučko za hitrejše vijuganje, slalom, potem pa vzami krajšo verzijo.

Če je tvoje znanje smučanja ok, pa bi ti jaz 176 priporočal (seveda v kolikor iščeš oz. želiš smučko za daljše, hitrejše loke).
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bins
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 9:59
Prispevkov: 14
Kraj: Beltinci

OK! Kaj pa to? slišal sem, da si na daljši smučki bolj stabilen oz. da če imaš krajše moraš smučat v nižji preži. Sem kar velik, zato ne bi rad smučke pri kateri bi moral čepeti.
_________________
bins
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Če zaključimo z eno posplošeno besedo tvoje vprašanje: LARIFARI:)

Nobena smučka ti ne bo nudila podpore in preprečevala padca, če boš sedel na riti huje kot doma na WC školjki, oz. visel s telesom v zavoj (prevelik nagib zgornega dela naprej). Je pa res, da si na daljši smučki lahko privoščiš več napak, ker je enostavno smučka daljša in ima s tem malo več opore.
Kaj se zgodi če sediš pa lahko lepo na tv vidiš, ko ga naenkrat katapultira na hrbet, oz. ko ga vrže naprej na nos, če je s telesom nagnjen preveč naprej:)

Če smučaš v pravilnem položaju, se pravi z ravnotežjem tam kjer mora bit, v centru zavoja in smučke, v kolikor si zelo dober lahko tudi malo pred, da smučka še bolj optimalno grabi, in bo šlo čisto normalno smučat. Po domače povedano: Če je položaj pravilen ni razlike ali imaš na nogi 210cm dolgo smučko ali 90cm.

Kar se tiče pa nižje preže pa ni potrebna zato ker imaš krajšo smučko. Nekoliko se spustiš že samo zaradi zračnega upora, da si čim manjši, pa še težje te na rit potegne če si v malo nižji preži. Pogoj tega je seveda da imaš težišče naštudirano, ker če te pa v tej preži na rit potgne pa ni več rešitve:) Grejo zavoji v maloro, če je še kakšna kompresija pa je padec skoraj garantiran.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bins
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 9:59
Prispevkov: 14
Kraj: Beltinci

Hvala Lan za tako obširen odgovor. Odločil sem se za krajšo, saj je razlika samo 8cm in po tvojem razmišljanju in mojem razumevanju ne bi smelo biti drastične razlike. Pridobima pa nekoliko manjši radij zavoja.


lp,
_________________
bins
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Večja hitrost + daljši zavoji = daljša in trša smučka -> stabilnost in mirna lega v zavoju,
za kratke pa krajša smučka. Gre pa z obema, tako dolgo kot kratko oboje smučat. Tudi z 190 se da slalom cisto komot vozit.
Še vedno je smučar in njegovo znanje tisto ki smuča, in ne smučka!

Obilo užitkov ob smučanju. Po pameti z varnostjo v nahrbtniku:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


kar se pa tiče rang smučko imaš pa saj po mojem za svojo kilažo premehko smuško
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
leoncasar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2007 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 22:03
Prispevkov: 22


SI ZE KUPIL SMUČKO?
ČE JA:

POJDI SE ZAHVALIT V HERVIS DA SO TE DOBRO NAPIZDILI!!!!!!!!

ta smučka je fajn premehka za tvoje kile!!
(drugič se posvetuj se kje v drugih trgovinah..., kjer majo kaj več pojma o smučkah...)

v kerem hervisu majo tak pametne prodajalce?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Vsi se zapikujete samo v trdoto smuči, noben pa ni vprašal koliko človek sploh smučat zna???
Če ne zna, mu je čisto ql, al boš dal nekomu samo zaradi 100 kil na nogo tekmovalni model, samo da bo trdota ql???
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
leoncasar
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 22:03
Prispevkov: 22


ni potrebno tekmovalnih... sam tak jajc mu pa za smučat tud ne moreš dat...
se da dobit za ta dnar kaj boljšega...
kaj mu bo ta smučka, sam frrrrrrrrrr frrrrrrrrr fffrrrrrr se bo slišalo za njim....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Pa smo še enkrat pri najpomembnejšem faktorju - znanje smučanja. Če ne zna oz. ni dober smučar mu drugega kot "frrrrr frrrrrrr" na nobeni ne bo delalo:)
Vse se suče okoli znanja, ki pa ni bilo nikjer omenjeno. Glede na to da je šel v ta rang, se pač sklepa da je tudi njegovo znanje temu primerno, in v tem primeru mu je smučka oz. bi mu bila čisto ql.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Lan -lej če ti kupiš smučo 8 z 75kg boš točno to dobil ven kar hočeš za svoje znanje. če isto smučo kupiš z istim znanjem samo da imaš 100kg si dobil smučo ko jo obremeniš rang 2. Pomembne so kile v prvi vrsti s sorazmerjem znanja smučanja. Smučka se uvije v črko S že pod lastno težo in dogodi se to da špice in repi na držijo smeri (tud če neznaš smučat)- bins je dobil sedaj smučko za otroke oz. za po ravnem
Če bins nezna nič smučati z 95 kg bi moral vzeti min 8 zaradi navedenega , pa še hitr se bo spravu na kakšen hribček ---pa bo že moral nove smučke kupit
Zato previdno z nasveti.
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 02, 2007 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Jst bi mu vsekakor dal 176 ker bi se počutil bolj varnega na smučki pri večji hitrosti, pa če stoji prov al pa narobe!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leoncasar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2007 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 22:03
Prispevkov: 22


dverbnik - se STRINJAM POPOLNOMA! a eni se majo za pametne... treba je dat mal več smučk skoz da lahk daš kakšen pameten nasvet...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 04, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Ka se zdej sploh še pogovarjate. Po toči zvoniti je prepozno. Smučke je že kupil.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » elan magfire
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB