Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


http://www.bergfex.si/skiheiligenblut/wetter/prognose/#0
Pa to ne moreš verjet, kako bergfex laže.
Včeraj zvečer smo prispeli v Heiligenblut na dopust. Izbral sem ga, ker je letošnja zima pretopla, pa sem upal , da bo vsaj nadmorska višina in to zakotje kaj pripomoglo k nižjim temperaturam in manjši gneči.
Ko sem še nekaj prestavljal avto pred apartmajem, je kazalo -3,5°C in naletaval je droben sneg. Super.
Danes zjutraj se pa zbudimo v pomlad. Teče od vsepovsod, skratka odjuga, ki je ne doživiš zlepa. Dopoldne je pihal tak veter, da mi je otroka odpihnilo s sider na Tauernbergu. Res brez heca. Sunek ju je podrl in sta padla. Zaprto vse, razen Tauernberga in Seppenalma. Folk se je sicer nekaj vozil na Fleissalm, a tam je delal samo babylift. Na progah njiva. Seppenalm šele katastrofa: smučina pod sidri uničena: pohojena, luknje, kamni...
Okrog 12h so pognali Shareck. Zgoraj je pihalo ko pr norcih, proga pa pogreb. Naredil sem eno furo in imel sem dovolj za danes. Jaz, ki drgnem od 8.59, do 16.01, ali še dlje, če se da. Pa še nimam dovolj.
Zdaj pa gledam na bergfexu napoved za jutri...bolj iz navade. Verjamem mu tako več ne nikoli....
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2016 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


No, paravkar z dopusta v Heiligenblutu z mešanimi občutki, da bolj ne bi mogli biti. To je bolj vremensko poročilo, kot pa report s smučarije.
Tako spremenjljivega vremena nisem še doživel v življenju. Visokogorje pač.
V nedeljo obup, ki je opisan v prejšnjem postu, potem pa prekrasen ponedeljek, v torek noro sneženje, da nisem uspel sproti brisati očal, v sredo spet razglednica z obilo powdra in končno dovolj mrzlo, četrtek in petek super sončno, a vsak dan topleje, danes zjutraj pa spet rahel sneg.
Slikovni material je bolj reven, pač fotič na telefonu.

Snega je dovolj (Hochfleiss)


Ceuc na Fleissu v sredo. Pozor! Bil je napihan na dele proge. Tako si lahko direkt z rebrc potonil v belo past, ki je ustavila smučko.
Bili smo nekajkrat blizu poškodbe. Slabi smučarji pač.


Snega oglašujejo, da ga imajo 100cm na hribu in 30 v dolini. To je sicer res, vendar je bila preparacija prog bolj boga. Večina sicer OK, vendar sem našel tudi tale smrtni greh: Tauernabfahrt (proga 2) nad zg. postajo sider Tauernberg A se res ne da dvakrat obrniti z ratrakom in nariniti nekaj snega na travnik pa potem steptati? wtf


Najlepše in najhladneje je bilo seveda na zadnji strani hriba (Fallbichl), vendar je tam raj kvečjemu za off pisterje in fotografe, kar pa jaz žal nisem.


Povzetek: Zanimivo smučišče z nekaj svojimi muhami. Lepi razgledi, povprečne proge, vendar dobro ohranjene cel dan, ker je pač ljudi bolj malo. Ker pa so obrnjene na jug (Shareck in Fleiss), so bile zadnje tri strmine na Sharecku (seveda pred Rossbachom. V dolino sploh nismo smučali) popoldne že precej zmehčane.
Zanimivi so bili pa pogovori z drugimi smučarji v gondoli: vsak je pravil, da sem hodi že vsa leta (tudi po 16 let) in da mu je tukaj najbolje. In to Avstrijci! Najbrž bom moral priti še kakih petnajstkrat, da bom to razumel, vendar dvomim.....
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Čer,..sedaj smo bili 2 leti v Matrei na zimskih pocitnicah, letos bi pa zamenjali

Ima kdo kaksen kontatk za app v vasi? ooz. koliko je od Großkirchheim do smucisca?
Pregledal sem zeBooking, tisocer, airbnb, hotels.com

Pa se kaksen komentar smucisca bi bil vesel,.... namrec se nismo bili tam
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Mi smo bili tukaj:
http://www.fewo-ebnercasa.at/home.htm
To ni v vasi, ampak kaka 2 km gor po cesti, 300m pred cestninsko postajo.
Spodnja postaja sider na progi Tauernberg je 100m od hiše.
Cena ugodna, apartma za čisto desetko (tudi sušilci pancarjev), prijazen lastnik, lahko samo priporočam.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

V ponedeljek sem po sili razmer prvič obiskal helija, ker je bilo na Meliju razen kabinke zaradi vetra vse zaprto, kljub obetavni napovedi pa raje nismo tvegali z obiskom. Na Heliju pa rahel vetr, sonce, spodaj +13, zgoraj okoli nule, brez gužve, odprte 3 proge, na koncu še snežno/dežna ploha... Fleissalm seveda zaprt.

Zjutraj je bilo še sončno

Panoramabahn, za silo urejno po cesti navzdol

Proga 4, dolga, nekaj kopnin, od prečke naprej pa gnilo...


Zasnežena pobočja... Vlečnica Tauernberg je bila doprta s pripadajočo progo.

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VRazmislek
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2017 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2017 13:31
Prispevkov: 1


Ne vem, če bi jaz še hodil v Heiligenblut:

https://simsoneblog.wordpress.com/2017/10/21/srecanje-z-avstrijskim-psihopatom/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2018 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Nekaj včerajšnih utrinkov.
Viehbuhel šel pogledat ker so imeli iz Magrotzkopfa Freeride tekmovanje.


Pogled proti Schareck ob 11 uri.


Spust proti Rossbachu proga 4.


Edini senčni trenutek na progi 4 ali 5 nisem siguren.

Na vrhu Hochfleissa pogled proti Velikemu Kleku.

Pogled iz Hochfleissa proti Fleissbahnu.

Enkraten sneg, višina in lega sta ga lepo predelala.

Na sedežnici Fleissbahn proga 11.

Proga 12.

Nekje na Hochfleissu.

Schareck. Veliki Klek in dolinski oblaki ki so se zaceli zbirati enkrat po 1530.

Adijo sonce in hvala za družbo.

Pogled proti beli odeji 16:20

Pod odejo.


Enkraten dan, malo ljudi, čakalo se je edino za Scharekbahn, pa še to maks 3 minute. Dan preživel večinoma na Fleissu, sedežnica in sidro do Hochfleiss sta bili super kombinacija. Naredil skoraj 13000 višincev, po pravici povedano ne vam ali je to veliko ali ne, vem pa, da je bil dan zeeeeloooo nad pričakovanji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2018 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@MSIN samo potrjujem tvoje poročilo, fantastično in lahko samo rečem, da že dolgo nisem bil tukaj pri takšni količini (naravnega) odličnega snega in tako malo smučarjev/deskarjev. Tako dobri pogoji so bili, da se mi je zdelo, da bom kaj zamudil, će bom prevečkrat kaj ponovil, hehe. Končali smo tako kot ti, na Fleissalmu, samo mislim, da kakšno furo prej. Sem se šparal za danes, ker je bila kar dobra napoved, pa se je vse obrnilo, že zjutraj je bila megla po celem smučišču, ki nikakor ni hotela drugam cel dan, tudi iz vrha Schareka ne. Sneg je bil spet odličen, vztrajali smo do 1315, potem pa smo imeli počasi dosti zelo slabe vidljivosti.
Sem pa po vseh teh letih smučanja tukaj končno prenočeval v hotelu, kjer se lahko pipelješ na smučeh in imaš zjutraj 30 m do gondole, nahajaš pa se sredi vasi, vsaj nekaj tolažbe za danes.

S označenega vrha so se freeriderji vozili dol do cilja, pa še našega tomija sem ujel med gledalci



Še pogled na Sonnenblick, tega je MSIN izpustil , se je pozabil obrniti, ko je slikal GG




Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Heiligenblut, 11. 2. 2018

V nedeljo odličen smučarski dan na tem smučišču. Vreme mrzlo in sončno skoraj cel dan, pooblačilo se je okoli 14.00 ure, pa tudi zatem oblaki niso bili tako gosti, da bi se vidljivost znatno poslabšala. Proge s Scharecka so bile zjutraj zelo trde, betonske, precej nerodno zratrakirane ter z nekaj napihanega (ali celo nastreljanega) snega. Čez dan se je stanje izboljšalo, pri čemer se kupi niso pojavili, proge so bile do konca odlične. Edino razočaranje sta predstavljali progi ob Panoramabahnu, ki sta bili neurejeni. Črna proga je bila zgoraj močno ledena, spodaj pa kucljasta, rdeča avtocesta na drugi strani pa precej mehka, na določenih delih celo nepoteptana. Škoda, je pa zato toliko bolj navdušilo dejstvo, da je bila zratrakirana skirouta z najvišje točke smučišča, kar sem sam prvič doživel Gneče na progah ni bilo, se je pa zato nabirala ob glavnih napravah. Na gondolo na Schareck se je praktično cel dan čakalo minimalno nekaj gondol, še večja pa je bila gneča ob vstopu na štirisedežnico. Nič zato, dobro stanje prog preko celega dneva prevaga - imeli smo nadvse lep smučarski dan

Fotografije:

Na progi proti dolini zjutraj, ob spustu s parkirišča pri Tauernalmu


Pogled na zgornji del prog 4 in 5a s Scharecka


Na progi 5


Pogled s panoramske proge 2 proti področju Hochfleissa


Proga 3 je bila edina, ki je betonska ostala tudi v popoldanskem času


Pogled na progi ob Panoramabahnu


Še ena s proge 5


Dolinska postaja gondole v Heiligenblutu


Na Fleissbahnu


Pogled na zratrakirano skirouto od spodaj...


...pa še iz njenega srednjega dela


Na izvrstno utrjeni progi 11a s Hochfleissa

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes smo prvič obiskali to smučišče :O , vtisi pa malo mešani.

Že ko smo prisli je bila na spodnji postaji gondole gužva, ki se je nadaljevala skozi do konca ob cca 14:30. Kar me je presenetilo je bila gužva tudi na proga.
Ob vsej količini snega, sem videl tudi kar nekaj kamnov,.....

Pod črto, zanimiv smučarski dan pridemo pa nazaj pogledat še v marcu


https://imgur.com/a/ke0TI
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Dober smucarski dan, brez gnece na zicnicah in tudi na progah, z izjemo Fleisalma, kjer je bila edina proga precej polna. Glavna proga s Sharecka je bila zgoraj zaradi novega snega zjutraj prijetno mehka, kasneje pa nekoliko razrita. Spodaj je bilo trse, popoldne mocno zdrsano, ponekod ziv led. Dopoldne so bile perfektne razmere na Falbichlu, popodne pa je bila najboljsa smuka na progi ob zgornji, sicer nedelujoci vlecnici. Neverjetno dobro so jo pripravili izkljucno z naravnim snegom, ki ga seveda ni veliko. Sem ter tja je kaksna trava ali grudice zemlje, kamenja pa skoraj ni. Jasno, kaksna snezna posiljka bi bila seveda dobrodosla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2018 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po včerajšnjem smučarskem dnevu na Heiligenblutu lahko zaključim samo, da se v tem severozahodnem kotu Koroške ne bodo nikoli naučili pripravit prog, če nimajo ravno 2 m naravnega snega. Tako rjavih odprtih prog nisem videl že lep čas, progi 2 (Seppenalm) in 3 (Tauernabfahrt) sta me še najbolj spominjali na dričanje po Videcu v zgodnjih 80ih. Ne verjamete?



Ja, tista temno zelena škatla na levem robu je hidrant. Na katerega se lahko priključi top. Ampak ne v Heiligenblutu:


Povsem rjava proga na levi ob vlečnici je zaprta, da ne bom širil neresnice. Tista srednje rjava desno od nje pa uradno odprta!


Pa ni problem Heiligenbluta samo v premajhni dolžini zasneženih prog, tudi tisto kar zasnežujejo je (a) slabo zasneženo, tudi neposredno pod žirafo lahko najdeš kopnino in (b) nastreljan sneg je izjemno leden, sploh na Tauernbergu kjer zasnežujejo s starimi Hedcoti je ponekod čez celo širino ena sama modra ledena plošča. Edina proga kjer je snega dovolj in je primerne kvalitete je proga 11 na Fleissalmu, kjer so lani zgradili nov sistem za zasneževanje. Hochfleiss še ne dela, čeprav se trudijo in z vseh okoliških pobočij strgajo naravni sneg in ga tiščijo na progo.

Na pozitivni strani (zaradi česar občasno še zaidem tja, seveda nikoli z novimi smučkami) je res enkratna panorama in dolge, sončne proge. Ampak to sezono me vidijo samo še, če pade vsaj 1 m naravnega snega ... :





_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Ta vikend sem mislil it gor, pa zgledajo te zadnje slike kar zaskrbljujoče...
Je bil kdo pred kratkim gor, da pove če je stanje kaj boljše?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Jaz sem bil med prešernovimi počitnicami, takrat je bilo zelo lepo zalito, sneg še najmanjši problem, bolj gneča zaradi počitnic na Koroškem in Tirolskem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2019 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem lep dan izkoristil za malo daljši izlet semle, kjer nisem bil že ene par let.

Na Skipassu na Jesenicah je bila spet taka vrsta, da sem se samo naprej odpeljal, potem je bilo pa tudi na blagajni vlečnice Tauernberg treba počakati kar kakih deset minut, ker so ljudje prihajali z nekimi kuponi, žičko pa tudi ni podiral kakih hitrostnih rekordov. Na vlečnici je šlo potem povsem tekoče, na Scharecku malo manj, ampak več kot kaki dve minuti nismo čakali.

Sneg je bil najboljši na Panoramabahnu in Viehbűhlu, super so bile tudi bolj ali manj vse proge s Scharecka. Na Tauernbergu je hitro ven pogledala stara, z dežjem razmočena podlaga, tako da je bilo za moj okus na nekaterih mestih malo pretrdo, sploh ker so se taka mesta izmenjavala z manjšimi kupčki mehkega snega. Tu je bilo občasno tudi malo grudasto, kot je v Heiliju že navada, bi bilo pa lahko na določenih mestih tudi lepše zratrakirano.

Tam nekje okrog pol dveh sem se preselil na drugi hrib. Za vlakec ni bilo več vrste, pognali pa so tudi Hochfleiss (za katerega je zjutraj pisalo, da ne dela). No, tudi čisto z vrha dol je na grebenski progi dovolj snega, tako da na srečo klasičnih težav s kamni ni bilo. Se je pa potem na skiruti odtrgal kar konkreten plaz. Krona je bila na oko široka vsaj kakih 50 metrov, globoka pa mogoče pol metra. Če sem prav razumel avstrijske novice, žrtev ne srečo ni bilo - v vsakem primeru je pa šlo za močno opombo, da je treba stvari zunaj prog vedno jemati resno. Plazovna nevarnost je bila namreč relativno majhna, po tej skirouti pa se rutinsko vozijo tudi otroci in manj izkušeni.

Na vlakec smo se potem kar načakali kakšne pol ure, potem so pa razveselili še blagajničarji na zgornjih parkiriščih, ki niso več vračali kavcije, tako se je bilo treba odpeljati še v vas.

Ne glede na te manjše nepraktičnosti, na katere človek naleti na malo bolj vaških smučiščih, pa imam vseeno raje malo bolj prazne proge, izjemno kuliso in zelo spodobno ceno. Priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja Stran 10 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB