Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Lepe fotke, ni kaj - si mi kar naredil 'lušte'. Pa malo sem ti favš lepega vremena, priznam. Na smučiščih osrednje Koroške je bila včeraj žal povsem druga zgodba, oblaki in megla.

Bi pa se počasi že prilegle kakšne obilnejše snežne padavine, zdi se mi, da se situacija od konca decembra ni bistveno izboljšala ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes spet lep sončen dan, na moje presenečenje še malo več smučarjev, tako da je bilo med 10:30 pa skoraj vse do 15:30 treba kar čakati na glavnih dveh napravah (cca 6,7 min), na progah pa še vedno nič gneče, mogoče občasno. Smo pa danes prevozili malo več off pist, posebej moja sinova. Lep smučarski dan. miki glede na zadnjo turnejo s precej slabšim vremenom, sem si zdaj zaslužil lepše vreme, hehe

Slike

















LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2010 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Sanjski sončni dnevi se kar nadaljujejo, edina moteča stvar je počitniška gneča, ki pa se jo ob takem vremenu nekako pozabi. Danes povrhu še pustni torek, in seveda v Avstriji se kar nekaj smučarjev napravi v maškare. Danes smo več časa porabili na off-pistah, sicer večinoma zvoženih, ampak za dušo kar paše. Edino ski route na Fleissalm mi pa ne paše, so meterski kupi. danes smo se po neki sreči, kar izognili vrstam na žičnicah in gneči na progah. Na Fleissalm smo šli popoldne, in sem se držal mikijevih navodil, do 15:45 ure se ne vračaj nazaj, hehe. Škoda, da sem šele zdaj prebral dedijev MSG, in nisem vedel da danes pride na Sveto kri.

Še slikce
Spet zgodnji na smučišču, kot vedno, hehe

Pogled na gmoto Sharecka, zadaj levo pa Klek

mikijeva klasična slikca, hehe

Pogled na jutranji senčni Fallbichl iz vlečnice Veihbühel

Še iz off-piste, tu ni zeblo, ker smo smučali na sončku.

Pogled na spodnjo postajo Panorambahna iz off piste.

Osrednja proga na Sharecku

Pogled proti vlečnici Tauernberg

Na off pisti Fliessalma, zadaj ski route Fleisstal

Zgornja postaja sedežnice Fleissalm iz druge off perspektive, tisto rjavo na snegu je samo trava na srečo

Kaj nezvoženega se je še našlo, samo to ni 'ceuc', trd sneg z 10,15 cm powdra, matr če dobr pomislim, imajo tukaj na 55 km urejenih prog vsaj še 25 km off pist.

Desna proga od zgoraj gledano na Fleissalmu, danes so, meni se zdi, privlekli ene 3,4 oblaki na smučišče, kako si upajo.

Še mal po off flankah, desna stran

Pustna kelnerska ekipa pri Sepu , tistemu črnemu parklju, mi pravimo Strojan, zabaven možakar, danes se je prav po parkljevsko privlekel do naše mize in nas fajn prestrašil


Jutri, pa na žalost zadnji dan, pa še vremensko najslabši bo, malo več oblačnosti popoldne, pa lep pozdrav vsem uživačem na snegu


Nazadnje urejal/a Age Tor Feb 16, 2010 9:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2010 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Nimam kaj napisati,dodati,prejšnje slike pa povedo o trenutnem stanju.Sicer ni cel dan tako prazno na smučišču kot to izgleda na slikah,je tudi gneča in že tudi kar zdrsano popoldan.Smo pa imeli avto parkiran tam kot je treba.
12 x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2010 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zadnji da turneje, smo ostali kar tukaj, precej manj smučarjev, in pa v pričakovanju poslabšanja vremena. Temperature so narasle, ko smo odhajali ob 14:30 domov v LJ, je bilo na srednji postaji (1700m), kar +4 stopinje, posledično je kar nekaj prog popustilo in so nastali kupi. Kot vedno pa so proge na Fleissalmu in Falbichlu ostale v dobri kondiciji.

Slikovna podoba
Že zjutraj oblaki nad smučiščem, tale posnetek nekje ob 10:15

Kavke na kupu, hehe

Desna proga na Fleissalmu

Spodnja postaja sedežnice

Falbichl popoldne ob 14 uri, oblaki se že nabirajo skupaj, od jutri naprej poslabšanje vremena


Lepo je bilo ob takem vremenu teh 5 smučarskih dni, čeprav začinjeno z počitniško gnečo. Avto danes seveda parkiran na pravem mestu

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DamnDreamer
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2010 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 23:33
Prispevkov: 4
Kraj: Okolica Maribora

pa ravno danes sem bil na smučanju na Heiligenblutu !

vreme je pa bilo smešno tako kot so napovedali zjutraj ob 9.00 megleno snežilo je po malem oz. temu bi rekel pršenje skoraj celi dan nekje po 12 ali 11 uri se je zjasnilo proti popoldnevu vedno bolj zadnji spust ki sem ga imel nekej ob 15.30 pa je že bilo nazaj megleno veter začel pihat ful in snežit vendar se za zadnjo furo nisem sekiro ker nas je itak čakal avtobus....nasmučal sem se pa fajn sploh ne sprašuj me vse boli pa še od začetka me je 1× tak fejst fuknilo da se se koto dol kot j...na lutka da sem prevale in premete delo... ampak konc koncev ne morem rečti da je dan bil neuspešen ampak je bil uspešen

če bi imel možnost bi še šel še enkrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregor_m
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 19:06
Prispevkov: 4


S punco planirava iti 26 do 28 novembra na otvoritev sezone v heiligenblut, ker imava ugodno ponudbo. Nama zna kdo svetovati kakšno je običajno stanje za konec novembra na tem smučišču ali je že možno kvalitetno smučanje?
Naj povem da me je smučanje zasvojilo komaj lansko leto in nimam kaj dosti izkušenj z tujimi smučišči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Po mojih izkušnjah imajo tam bolj ubogo umetno zasneževanje (ali pa ga ne uporabljajo), na naravni sneg pa se jaz ne bi posebej zanašal. Ne vem, če so v zadnjem letu kaj naredili v tej smeri, ampak na domala polovici prog do nedavnega ni bilo topov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 08, 2010 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@gregor_m

kot je povedal marko imajo res bolj ubogo umetno zasneževanje, v bistvu je dobro samo na osrednjem delu Schareka, že leva najdaljša proga iz Schareka ni cela zasneževana, Falbichl sploh ne, FleissHöhe na drugi strani vlakca pa je zasneževan samo spodaj. Lansko sezono je ob tem času, ko greš ti gor, bil odprt samo osrednji del, pa še ta ne cel, vse je odvisno od naravnega snega. Heiligenblut je destinacija, ki je najboljša na koncu sezone in seveda v sezoni, ko je na voljo precej off-pist. Mene osebno akcije smučišč nikoli niso zanimale, ker so ponavadi povezane z gnečo na smučišču. Običajno začne smučišče delovat v polnem obsegu šele pred božičem. Na Heiliju pa sam še nikoli nisem bil ob tem času (konec Novembra ali v začetku Decembra).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 9:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Včeraj smo tudi mi otvorili letošnjo smučarsko sezono. Odločili smo se za Heiligenblut in lahko rečem, da je bila odločitev prava

Vreme kot iz pravljice, od zjutraj pa do 4 popoldne nad smučiščem praktično brez oblačka. Vmes se je sicer zbralo nekaj oblakov, ampak so obrožali le okoliške vrhove. Tako, da vreme res ne bi moglo bit boljše. Je blo pa zjutraj in popoldne v senci precej hladno, ampak to spada zraven!

Obratovali sta gondoli Shareck in kolikor sem imel zamar (bil sem prvič Na Heiligenblutu) vse proge iz Sharecka proti spodnji postaji, Potem proga 1 in gondola Panorambahn, ter sidra F do Taurenberga.

Nekaj prog je bilo zjutraj zelo mehkih (predvsem enka), ampak se je potem vse skupaj malo zvozilo in se je dalo dobro smučat. Če je bil minus to, da je bilo v spodnjem delu prog (druga polovica dneva) ponekod kar nekaj trave, zemlje in žal tudi kamenja, ki je povzročilo nekaj prask na dilah, je bil velik plus to, da ni bilo prav nobene gužve. Tudi tja malce pred kosilom, ko je bilo na smučišču največ folka, se je dalo lepo smučat in uživat. Najbolj zakon je bilo pa po 13h, ko smo bili občasno na smučišču praktično sami, proge zgoraj še vedno odlične in se je res dalo uživat

Skratka super uvod v sezono.

Žal sem še šele na poti domov spomnil, da bi lahko malo poslikal za na forum, tako da imam samo par slučajnih slikc panorame in prog.









_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@DeX opa, hvala za malo slikovne nostalgije, dobra odločitev, čeprav že dolgo niso imeli toliko odprtih prog ob tem času, res je bila včeraj prava sreča z vremenom, danes je že na vseh web kamerah slabo vreme, ki bo preraslo v snežne padavine.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


hvala za reportažo, lepo je videti letošnje slike, iz meni zelo priljubljenega smučišča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2010 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

Sobota je bila res krasna:




tudi tole se je fajn prileglo

_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2010 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Glede na zadnjo sliko vas ni zeblo
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mladench
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2011 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2011 20:14
Prispevkov: 1
Kraj: Metropola

Žiujo!

že večkrat sm bral vaš forum, dans pa registriral in moj prvi post....

V soboto ima SkiPass Heiligenblut in vreme naj bi bilo zelo ugodno. Zanima me, ker tam še nisem bil, koliko ur vožnje do tja in ali je res, da proge gor spiha in si lahko kaj hitro zdrajsaš dile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 5 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB