Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2009 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Včeraj sem smučal na Heiligenblutu. Prihod okoli pol devetih, najprej s kabinko, na kateri se je ob jutranji konici čakalo okoli 5min, proti vrhu. Nato nekaj voženj na vrh Scharecka. Proga je bila kar solidna, mogoče bi bila lahko pripravljena nekoliko bolje. Je pa na nekaterih mestih pogledala ven zemlja in kamni. Bilo je tudi zelo vetrovno z rahlim sneženjem.
Na progah ob štirisedežnici je bilo zemlje še nekoliko več. Čeprov je zato pomoje bolj kot pomankanje snega kriva malomarnost. Na ograjah, ki preprečujejo odnašanje snega ga je bilo namreč cel kup, na sredini proge pa skale Vseeno se je z nekaj pazljivosti dalo smučat brez problema. Sneg je mešanica naravnega in umetnega, razkopalo se ni kaj preveč. Gužve na progah in napravah nobene, dalo se je dobiti progo le zase
Kar vredu smučarski dan, čeprav smučišče ni prav veliko, so pa vredu precej dolge proge. Nekoliko moti tudi da so naprave precej šparali- vozili so daleč pod dovoljeno hitrostjo. Bo treba iti še kdaj
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Glede na to da me je Age prehitel z reportažami z vzhodnotirolskih smučišč, bom svoje poročilo začel s Heiligenblutom, kamor sva se zapeljala drugi dan najine kratke Osttirol - turneje, v ponedeljek, 28. 12. Kot ponavadi sva se zapeljala do vmesne postaje, kjer lahko parkiraš dobesedno na progi (najin avto je na sliki):


Kar se na fotki ne vidi: cesta iz Heiligenbluta do vmesne postaje je bila strahotno ledena, pod tanko plastjo snega je sam led, pa še precej varčno posipana. Kak kilometer pod vmesno postajo se je nek Nemec s kombijem ustavil, seveda smo se morali ustaviti tudi ostali, potem pa je bil pravi hec speljati ... sva se mučila kar dobrih 10 minut.

Prvi spust na spodnjo postajo ... brez besed:


Tudi to fotko boste našli na vseh mojih poročilih s Heiligenbluta - če pa je tako lep pogled proti Grossglocknerju:


Dopoldan sva preživela na progah s Scharecka, sploh v zgornjem delu odličen sneg, nobenih ledenih grud kot dva dni prej na Mokrinah, nobenega kamna kot dan prej v Kalsu. Ja, višina se pač pozna. Tik nad vmesno postajo pa se tudi že najde kaka ledena plošča:


Na kabinki je bila gneča zelo zmerna, edino na prvi vožnji sva v dolini čakala 10 minut, nato pa v dolini nič, na vmesni postaji pa 2 - 3 minute, kar za udobno gondolo z 800 m višinske razlike ni veliko:


Še ena od mojih standardnih fotk: z najbolj leve proge s Scharecka proti Fleissalm:


Podatki o obratovanju. Vsa čast, da so že konec decembra - in to v letošnji zimi, ki ni pretirano radodarna s snegom - odprte ne le vse proge, ampak tudi vse 'skiroute':


Ko sva prevozila vse lepe sončne proge s Scharecka (jaz jih obožujem zaradi sončne lege, moja boljša polovica pa zaradi toplih kabin ) sva se spustila po črni progi pod oranžno gondolo proti Glocknerski cesti. Fenomenalna smuka, čisto zgoraj kjer zasnežujejo sicer malo ledeno (zato pa nobenega kamna ali skale), spodaj pa perfekten pršič. Pa nobene gneče na gondoli, sva morala kar 3x ponoviti (zato pa sva se odpovedala vlečnici mimo Wallackhausa):




Popoldne pa še na Fleissalm, seveda po Skiroute. Snega za to varianto ni ravno v izobilju, treba je voziti po pameti in si nagledati teren, pa prideš dol brez bližnjega srečanja s skalmi. Da bi se ravno brezglavo spustil po celcu, ne priporočam. Je pa lepo:






Na zadnjem pobočju je pod 10 cm pršiča precej ledeno, kar je seveda posledica tiste neumne božične odjuge z dežjem do 2000m. Samo tako, da ne bom spet bral kako so ledene samo teptane proge z umetnim snegom - to pobočje še ni videlo niti ratraka niti topa ... :


Še čez potok, potem pa smučke na ramo in kratek vzpon do štirisedežnice:


Dan sva zaključila na Fleissalm, ampak mene je tam začelo zebsti v roke in nisem več kaj dosti fotografiral . Odprto je vse, stanje pa tako: zgoraj, na vlečnici, na progi ki je zaradi vetra vedno problematična, nad pričakovanji, samo na enem kratkem odseku nekaj kamnov, drugače pa zelo dobro. Obe progi ob štirisedežnici pa ... solidni, se pa najde kar nekaj mest kjer je zdrsano do tal, sploh popoldan. Sicer gre v glavnem za travo, se pa najde tudi kak kamen. Skrajni čas da vsaj na eni od teh prog uredijo zasneževanje, kar mi je nek žičničar s katerim smo po naključju sedeli na sedežnici 'obljubljal' že pred dvema letoma. Na vlečnici itak nobene gneče, na sedežnici pa smo počakali tudi samo 3 - 4 sedeže.




Zadnji vtis mi je pokvarila gneča na tisti eksotični tunelski kabinki s Fleissalm do vmesne postaje, kjer smo v neurejeni vrsti stali pol ure. Najina napaka, nisva upoštevala lastne 'modrosti', da je treba Fleissalm bodisi zapustiti do 14. ure ali pa tam smučati čisto do konca in se vrniti po 16. uri.

Kljub naštetim pomanjkjivostim zelo dober dan, tudi vreme je služilo, skratka: po najini oceni najboljši dan turneje!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, super report, komaj čakam na mojih 5 dni v naslednjem letu. Ampak, da pa avta nimaš čisto na standardnem mestu, napaka, hehe

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Miki lepa predstava smučišča ampak tale stavek ni bil najbol na mestu
to pobočje še ni videlo niti ratraka niti topa ... :
Strinjam se da topa res ni vidlo ker nimajo napeljane mehanizacije za zasneževanje ampak ratrak pa kako pa uredijo pro po končanem smučarskem dnevu z grabljami ali čem ?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Lenuh: gre za t.i. skirute (smučarske poti) ... proge, ki jih ne urejujejo (torej jih konec dneva NE teptajo, niti jih ne grabijo )
Verjetno še nisi videl kaj takšnega pri nas, saj imajo naša smučišča premalo primernih terenov in kjer je možnost naredijo uradno progo; na teh visokogorskih smučiščih (nad gozdno mejo) pa je veliko možnosti tudi za takšne neurejene proge

P.S.: Če boš pozoren boš opazil, da so urejene proge v Avstriji označene z okroglim znakom (krog in številka v njem), te skirute pa so označene z znakom v obliki kare (kara in številka v njej) ... to lahko opaziš tudi na slikah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2010 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


mogoče se nisma dobro razumel ti mislliš neurejena smučišča tam vem ampak tudei tam kjer so urejena smučišča na drugi strani (ko greš z vlakcom čes) nimajo urejne snežne mehnizacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


ali slučajno kdo ve kakšne so snežene razmere v tem al prejšnem tednu ????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Danes sem preišel iz tega smučišča in po 7. letih z nasmehom


proge so bile kot vedno ivrstno narejene čeprav je bilo izven prog le 20 -30 cm snega delale so vse proge !!
v soboto ni obratovala ena od včlečnic ( zaradi tehniških težev ) to je vlečnica z osznako (P)
zaradi tega in enega topa ki je dalal na progi je bila karta znižana za 10%
tudi odrasla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Lenuh je napisal/a:

v soboto ni obratovala ena od včlečnic ( zaradi tehniških težev ) to je vlečnica z osznako (P)
zaradi tega in enega topa ki je dalal na progi je bila karta znižana za 10%
tudi odrasla


Vau, to je pa zelo hvalevredno! :

Nocem simfati cez slovenska smucisca, ampak pri nas sem dozivel kvecjemu to, da je zaprtega pol smucisca, karta ima pa se vedno polno ceno. Ce se motim, naj me kdo popravi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viharnik1
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 12:27
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana

Kdo ve kakšne so razmere? Jutri je gor Mercatorjeva akcija, ampak me malo skrbi, da je preledeno glede na na majhno količino snega..
Vsaka informacija bo koristila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


oprosti gor boš redko kje videl kake ledene površine prejšni teden je bilo super snega zadosi vse ok
najbolše bo da greš na prvo cicko pa bo use ok
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Končno sva tudi midva v apartmaju z brezplačnim internetom, zdaj pa vas bom vsak dan moril s poročili z najine januarske turneje, ki je letos namenjena bolj zgornjekoroškim smučiščem.

Danes sva bila na Heiligenblutu, vremenarji avstrijskega ORF so krepko pihnili mimo - napovedali so oblake, posamezne snežinke in le občasno malo sonca, v resnici pa ... :


Megla oz. nizka oblačnost, ki prekriva doline, je segala natančno do vmesne postaje kabinske žičnice, nad njo pa sonce :


Proge perfektne, utrjen in dobro steptan sneg, kamenja na Scharecku ne najdeš, ledene plošče le tu in tam, predvsem popoldan nad vmesno postajo. Uživancija na praznih progah:




Skiroute na Fleissalm od daleč ... :


... in od blizu: perfekten, trd naravni sneg, nobenega celca, nobenih grbin, še najbolj me je spominjalo na urejeno progo ki morda en dan ni bila teptana. Res pa je, da je snega še vedno zelo malo, če se brezglavo spustiš navzdol hitro srečaš kakšno skalo - meni se je s kombinacijo previdnosti in sreče uspelo vsem izogniti:


Prvič odkar hodim v Heiligenblut sem danes videl topove, ki so delali čez dan, med njimi tale veteran na spodnjem delu Fleissalm:


Tudi na Fleissalm vse po starem: progi ob štirisedežnici sicer lepi, skoraj nič ledeni, pač pa na nekaterih prelomnicah tu in tam pogleda iz snega nekaj trave, zemlje in kak manjši kamen se tudi najde. Ni sile, je pa skrajni čas da zasneževanje podaljšajo do zgornje postaje štirisedežnice - to mi je en žičko 'obljubljal' že pred 3 leti . Nobene gneče, ne na žičnicah ne na progah:


Zelo lepa je proga ob vlečnici, glede na to kako je kopno vsenaokrog so res mojstri, da s samim naravnim snegom na tem vetrovnem grebenu uredijo tako dobro smučišče:




Edina negativna točka dneva je bilo 'kosilo' na Wallackhausu: ob pol treh se frajerjem ne da več kuhat, kuhinja je bila kao zaprta. Če si ne bi oba že odpela pancarjev, bi šla dalje, tako pa sva vzela edino kar so še imeli, in to je bil štrudl. Saj ni bil slab, ampak tako mali kosi, da sem se ob pogledu skoraj razjokal. Hvala lepa, saj so na smučišču še druge koče, naju ne vidite več!

Zadnjo uro sva preživela na Panoramabahn, kombinacija ozkih zavojev na črni progi in karvanja na spodnjem delu rdeče 'avtoceste' je ravno prava za zaključek dneva. Sem že omenil da je bilo prazno ?




Za Age-ja: Avto je bil tokrat parkiran na pravem mestu !


Za konec še pogled na novosti 2010: na kabinski žičnici na Schareck sva se peljala z enim zelo zgovornim žičničarjem in ta je vedel povedati, da bodo letos podrli že precej dotrajano restavracijo na zgornji postaji in na njenem mestu postavili sodoben trinadstropni objekt. Jaz bi sicer raje videl kako novo žičnico ali zasneževanje, ampak en dober 'Panoramarestaurant' an 2600 metrih nadmorske višine pa se bo tudi prilegel !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:

Za Age-ja: Avto je bil tokrat parkiran na pravem mestu !

No, pa si me le poslušal , ne moraš avta vse okoli puščat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včeraj sva zaključila januarsko turnejo s še enim dnevom na Heiligenblutu. Že zjutraj je bilo oblačno, vidljivost vseeno solidna, ob pol treh pa je začelo snežiti. Najbolje je bilo na progah ob kabinski žičnici s Scharecka do vmesne postaje in naprej v dolino, tam je bila najboljša vidljivost in predvsem najprijetnejša vožnja navzgor v zaprtih kabinah. Na vrhu je bilo -15 stopinj z močnim vetrom ... zebe!

Ampak midva seveda nisva zdržala na polovici smučišča in sva se zagnala po skiroute na Fleissalm ... napaka! V zgornjem delu, kjer je proga ozka in položna, sem dobesedno gazil po zametih, nižje spodaj, kjer je bil še v ponedeljek
Citiram:
perfekten, trd naravni sneg, nobenega celca, nobenih grbin, še najbolj me je spominjalo na urejeno progo ki morda en dan ni bila teptana
pa mantrarija v obliki kložastega, napihanega, od vetra zbitega snega, ki je bil ravno dovolj mehek, da se je ugrezal, pa pretrd, da bi lahko naredil zavoj . No, dol sva že prišla, užitka pa ni bilo nobenega. Fleissalm soliden, ampak vlečnica je bila 'za enkratno uporabo': po eni vožnji si bil zrel za pavzo v topli koči. Kar hitro sva se vrnila na Schareck, tudi na Panoramabahn sva šla le enkrat - črna proga je bila v podobno neužitnem stanju kot Skiroute.

Skratka, glede na vreme sva še kar solidno smučala. Nauk dneva (človek se celo življenje uči, tudi star butl kot Miki): Heiligenblut je kljub veliki nadmorski višini še kar dobra izbira za mrzlo in ne najlepše vreme - dokler se držiš prog ob gondoli!

Fotki pa samo dve ... kdo pa bo slikal v takem mrazu ... če hočete lepe fotke, poglejte poročilo od ponedeljka :




_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na enem od najlepših smučišč v koroški karti, z mikem sva ga že preslikala, da ne vem več kaj bi še slikal, hehe. Vremensko čudovit dan, snežne razmere idealne, 'ceuca ni , vse zvoženo, ski route prevožen in z malo snega (sicer pridejo snežne padavine ob koncu tedna). Danes seveda več ljudi, ampak nikoli nisem naletel na gnečo na progah, se je pa čakalo na glavnih napravah (Shareck in Fleissalm) do 5,6 minut, nekje po 11 uri. Še po 16 uri, je bila še vedno 'gneča' na smučišču, tako je bilo lepo. V dolino se pa lahko kar prismučamo v naše tukajšne domovanje, prav sreča, hehe. Res, kar navdušen sem nad današnjo smuko, v prihodnjih dneh pa, kaj naj rečem , lepe napovedi.

Ne morem pomagati, spet boste morali gledat slikovni material.(lep belo-plavi material)
Jutro na Schareku

Malo idile na drugo stran smučišča Fleissalm

Proga na Fleissalmu, 'ceuc' popolnoma zvožen do konca, tako povsod

Tole je posnetek narejen ob 10:20, pa še vedno nobene gneče, 40 minut zatem smo čakali v vrsti na sedežnici.

Prvi spust, pa še vedno take proge, kar ne moreš verjet, pa pustna nedelja, hehe

Desno nova proga, končno so naredili progo malo pred zgornjo postajo vlečnice, da ni treba po tistem zoprnem ovinku.

Pogled na Schareck in Ski route, bolj bogo je s snegom

Poskus po 'ceucu' , no ja

Levo črna proga na Falbichlu, po ceucu pa vsi noobi, hehe

Tole je pa matrunga

Pogled na Wallackhouse, levo gloknerska cesta

Tole mi še ni čisto jasno, morebiti za plazove

Gondolca iz drugačne perspektive ob koncu smučanja na ležalniku ob piru, hehe


Smučarji kar niso hoteli domov danes, tako je bilo lepo, če pa pogledam napovedi do srede, ko smo tukaj, kaj naj rečem


Prav lep smučarski podrav

Malo sem pa žalosten, ko berem o žičniški nesreči na Pohorju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 4 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB