Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Julius Kugy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2008 11:54
Prispevkov: 17
Kraj: Đesenice

Merkur akcija me je odvrnila od Mokrin, Mikijeve fotke pa prepričale, da je res že čas da se končno spravim do Svete krvi.

V soboto je bilo vreme kičasto, brez oblačka, gneče skoraj nobene, kakšno minuto sem počakal edino na Sharecku, pa še to enkrat zato, da sem spustil (edine) Hrvate naprej Sicer precej Slovencev.

Proge so trde, brez (tokrat brezhibno) nabrušenih robnikov ne bi bilo nobenega užitka. Na Hochfleissu sem bil zgolj 1x, ampak bolj zaradi tega, ker me je zaradi prehlada očitno zvila višina in sem se komaj privlekel do vrha kot zaradi slabe proge (ki pa je roko na srce v najslabšem stanju na celem smučišču). Vrglo me je edino iz koče Spatzlalm, saj so noter veselo puhali cigaretni dim Kako se človek (raz)navadi, da gre na pir brez da bi prišel ves dimozen.

Resda je za enodnevni izlet precej daleč, ampak se je vseeno splačalo. Enkratno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ta teden smo bili na družinskem štiridnevnem smučanju na Sveti krvi (25.2-28.02.2009). Smučanje se je začelo z lepim,
sončnim in primerno mrzlim dnem, 35 cm novozapadlega snega, vsaj na off-pistah ga je bilo toliko. Sneg precej mehak,
samo meni tak sneg paše. Gneča primerno velika zimskemu času, bilo je precej šolarjev, ki so na svojih boardih hitro skupaj
z nami deflorirali( vsaj po FAAC-evo), vse možne variante off pist, hehe. Vreme se je naslednji dan popoldne poslabšalo in v petek
je cel ljubi dan snežilo. Zvečer se je na nočnem smučanju pred YH že videlo ozvezdje na nebu. Zadnji današnji dan pa je minil
spet v lepem sončnem dnevu. Spet nekaj novega snega, temperature so se dvignile na spomladanske, proge so do višine 2200 m
že popustile, čista jugovina. Na srednji postaji, ko smo odhajali domov cca 6 stopinj nad ničlo. Ljudi pa danes v soboto,
več kot sem pričakoval (sem računal na smeno). Bilo je precej Slovencev, pa tudi domačih vikend gostov. Lahko rečem spet lep
smučarski dopust, čeprav nam vreme ni bilo 100% naklonjeno . Naše vtise, kot ponavadi pri meni, pa v slikovnih podobi.
Slik, preveč, upam da me moderatorji ne bodo preklinjali, ker imam toliko slik, hehe.

1.dan (25.02.2009)
Prihod zjutraj ob 9 uri na zgornji postaji vlečnice Tauernberg

Pripadajoča proga

Zgrešili smi vstop na ski-route pa smo šli po levi progi iz Schareka

Končno na ski route 'jocovi progi', smo malo zamudili, novega celca 35 cm, hitro da še kaj dobimo, hehe.

Pogled iz sredine ski route na Fleissalm

Še na spodnji del štirisedežnice.

Čakanje na vstop na vlečnico Hochfleiss, deviški čaka, samo so dolgo raztreljevali plazove.

Pogled na smučišče iz koče Gamsstadlhütte - Fleißalm, off piste variante precej zdelane.

Postaja tunelske gondole Fleissalm

Osrednja proga na Schareku.

Scharek

Zoom na hotel Walackhous

Off-piste iz vlečnice Viehbühel

Panorama Fallbichla, vedno najhadnejšega dela smučišča

Off-piste pod gondolo Panorambahn

smučarji uživajo

Gondola Panorambahn

Črna proga

Snega ne manjka

Koča Spatzlalm in osrednje proge iz Schareka.


Začelo se je lepo, potem pa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

2.dan (26.02.2009)
Drugi dan se je začel z kar lepim vremenom, po kosilu, ko smo stopili iz koče ven, pa se je vreme močno poslabšalo, kaj čmo.
Slike:
Jutro je zelo obetalo, pogled na cerkvico iz mladinskega hotela, tale je znana po tem, da že lep čas v njej hranijo ampulo svete krvi,
po čimer se kraj tudi imenuje

Narava se je poigravala s svetlobo.


Pred kosilom so se že začeli nabirati oblaki, s štirsedežnice Fleissbahn

Tole je popoldne na Fleissalmu, 'ništa se ne vidi'.

Podobno, pogled na Scharek

Parkiran naš nadomestni avto, za mene skoraj avtobus, tik pred smučanjem me je nasadil mlad prepotenež, zato sem šel
s tem kombijem, Moram reč, da mu nič ne manjka, ravno prav je velik. Parkiran zelo blizu kraja, kjer se je hvalil s parkiranjem miki, hehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2009 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

3.dan(27.02.2009)
ta je pa bil pasji, cel dan do večera je snežilo, ampak gor smi šli vseeno za 5 ure smučat (no od tega 2 uri v koči, hehe). Kljub temu, da imamo koroško karto,
nam to ni pomagalo, vse naokoli je snežilo, v bližini ni bilo nadomestnga smučišča z lepšim vremenom. Smo pa imeli nočno smuko, tik zraven našega YH je vlečnica.
Par slikic današnjih zasneženih vtisov
Naš hostel, zraven pa vlečnica, odlična kombinacija za družine, ker je v neposredni bližini tudi bazen. Opažam vse več Slovencev, ki hodijo sem.

Sneženje, samo smo vseeno nekaj časa vztrajali, je pa zoprno.

Končno sem ujel tunelsko gondolo v pravem trenutku.

Snežilo je, snežilo..., ampak smo kar vztrajali


Dokler se ni našla ta koča

Tole je še iz nočnega smučanja, tudi tekma v paralelnem slalomu je bila, hehe. Eni smo tekmovali v paralelnem pitju pira .


Nazadnje urejal/a Age Ned Mar 01, 2009 9:52 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

4.dan (28.02.2009) zadnji
Po vremenskih napovedih spet en lepših sončnih dni, samo nisem si pa misli, da bodo temperature tako narasle,
popoldne je kar fino odjužnilo spodnje dele smučišča. kaj je moralo bit šele z nižje ležečimi smučišči, si moral imeti vsak kopalke s seboj.
Slikovnega spet materiala kar nekaj:
Zjutraj malo po deveti, še nekaj oblakov, pogled na Schareck.

Spet poigravanje narave, meni prav lepi prizori, te kar potegne.


Padavine od enega dneva prej so črno progo prekrile, je ni več, samo deviški sneg, hehe (pod panoramabahnom)

Pogled proti Walackhousu, spet igra svetlobe.

Pogled na ski route iz Fleissbahna, spet precej novega snega na pisti, hehe. joc kaj vse si zamudil

Trenutek umetne sprožitve plazu, pa ni bilo kaj prida vse skupaj.

Pa so nas končno spustili gor na Hochfleiss, že na vlečnici je bila je.., mi smo plužli smučino.

Ena klasična, pogled na Veliki Klek

Smo hotli po zgornji progi, pa je bila tako slabo ratzrakirana, da je bilo boljše po sredini, spet devičnik.

Tale se mi je posrečila, pa sem jo dal gor, gondole Scharecka.

Panorama na gondolo in zadrževalne ograje

Zoom na Veliki Klek

Fajn koča z domačo hrano in velikimi porcijami, dobro panoramo, samo ne uporabljat WC-ja (na štrbunk)

Sem jo moral dat gor, še ena posrečena, kosi so lačni, pomlad je tu.

Popoldan se je dalo smučat samo še na Falbichlu, temperature so narasle, večina se tako in tako sončila. Tukaj sem se preveč matral, vse zvoženo.

Se je našla še kakšna špura na celcu..



Lepo je prit vsaj enkrat na leto na to malo drugačno smučišče.
Lep smučarski pozdrav vsem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Age, glede na stanje na Mokrinah in Turrachu sem bil kar presenečen nad tvojim poročilom. Zaradi visokih temperatur sem namreč tudi sam razmišljal o Heiligenblutu. Če dobro pomislim, pa so tu proge res precej izpostavljene soncu, izjema je samo Fallbichl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, sej malo sem tudi pretiraval z čisto jugovino, spustil je sneg popoldne in sem bil presenečen nad tem dejstvom, hehe.
Sicer je moje mnenje, da je zdaj v Marcu, čas Heiligenbluta. Meni je najlepše tukaj proti koncu tega meseca. Ponavadi je zgoraj
na Hochfleissu tam med -2 in -4 stopinje, doli na srednji postaji pa +10 do +15 stopinj. Fallbichl je pa tako zgodba zase,
vedno ostane tam sneg še dolgo v pomlad odličen, kljub visokim temperaturam. Vedno imam občutek, da tukaj smučajo spomladi,
samo največji uživači. Brez skrbi lahko greš tja smučat, pa če imaš srečo se ti lahko zgodi nov sneg zjutraj tudi v Aprilu, in je nora dirka na off-pistah .

Imam slikico, kakšen je bil popoldan sneg v soboto (28.02) na vlečnici Tauernberg, toliko je spustil, niti približno tako kot v
Cerknem ob takih temperaturah, +6 stopinj v avtu malo nižje ob odhodu domov.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Parkiran naš nadomestni avto, za mene skoraj avtobus, tik pred smučanjem me je nasadil mlad prepotenež, zato sem šel
s tem kombijem, Moram reč, da mu nič ne manjka, ravno prav je velik. Parkiran zelo blizu kraja, kjer se je hvalil s parkiranjem miki, hehe


Age, kje pa si parkiral v soboto? Jaz sem na svojem standardnem mestu :


Midva sva bila v Sveti Krvi v soboto in nedeljo, ampak do danes nisem imal časa da bi kaj pokomentiral. Sicer pa je Age itak vse povedal za dneve do vključno sobote, v nedeljo pa ni bilo bistveno drugače. Edino sneg na progah je bil v nedeljo definitivno boljši kot v soboto, saj je ponoči lepo pomrznil in je nato v nedeljo kjub visokim temperaturam dobro držal. Je pa seveda bilo izven prog bolj zvoženo, pa tudi sneg v nedeljo ni več bil ta pravi za off - piste (zjutraj skorjast, popoldne težek).

En mali izbor fotk od nedelje, več pa tokrat na Alpinforumu!







Do zadnje minute :


Moram pa za konec narediti malo negativne propagande prenočišču kjer sva spala s petka na soboto in s sobote na nedeljo, to je v gostilni Stadlwirt v Rangersdorfu, nekje na pol poti med Flattachom in Heiligenblutom. Hvalijo se s 3* in 'wunderschönen neu restaurierten Gästezimmern.' Malo morgen: po tleh mešanica linoleja in prastarega tapisona, jogi tako zdelan da so me celo noč v rebra zbadale fedre, na TV so imeli natančno 3 kanale, daljinca pa nikjer, tuš kabina je puščala in po tuširanju je bila v kopalnici poplava. Na balkonu vržen kabel z božičnimi lučkami in v pepelniku čiki od prejšnjih gostov, stene umazane, posteljnina sicer sveže oprana, sicer pa prastara in mestoma preluknjana. Najhujši pa je bil zrak v sobi: mešanica cigaretnega dima in kuhinjskih vonjav s poudarkom na starem olju v fritezi, niti dvodnevno zračenje ni kaj dosti pomagalo.

Nisva pretirano zahtevna, v Avstriji sva v preteklih 15 letih spala najmanj v 30 različnih prenočiščih nižjega cenovnega razreda (zasebne sobe z zajtrkom ali apartma), ampak tako slabe sobe pa še nisva imela. Pa niti tako poceni ni bilo (28 Ojrov / osebo in dan), sem že za manj denarja bistveno bolje stanoval .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Age, kje pa si parkiral v soboto? Jaz sem na svojem standardnem mestu :


miki, hehe, parkiran sem bil preko puta kakih 5,7 avtov bolj levo, vse je bilo polno, pa sem bil pred 9 uro na parkirišču.
Sem pa videl eno Toyoto Auris z MB registracijo (srebrna), ki se je ušunjala med avte. Parček, ki sem ga videl je bil podoben vama,
sem že hotel pristopit, pa si je 'boljša polovica' dajala čelado na glavo, po slikah sodeč pa tvoja ne nosi čelade, pa sem šel naprej.
A sta mogoče bila to vidva ?

miki, probaj enkrat v 'našem' YH, boš zelo pozitivno presenečen, edini problem je, ker moraš prej rezervirat,
ker imajo stalno polno gostov (mularije, ki ni posebej moteča). Cena je pa ugodna 26 EUR za polpenzion.
Ker sta dva bosta imela sigurno svojo sobo(za 4 osebe). V jedilnici je skupni hladilnik za pijačo, sobe so precej na nivoju za hostel.
Zajtrk je samopostrežen, lahko si še sendviče za saboj narediš, če si lačne sorte, hehe. Hrana nasploh je zelo solidna za ta denar.
Pa še bazen in sauna je zraven, garaža, v mestu si 400m od gondole.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ups, sem tole že zadnjič pozabil dat gor, za ljubitelje Svete krvi, hehe.
Fallbichl 2005, na tej sedežnici te je pri -15 stopinjah zeblo kot psa

Danes imamo, pa tole lepotico, stokrat boljše je zdaj tule smučat, če je mrzlo si itak noter na toplem.


LP


Nazadnje urejal/a Age Pet Mar 06, 2009 11:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Age je napisal/a:
@tomi, sej malo sem tudi pretiraval z čisto jugovino, spustil je sneg popoldne in sem bil presenečen nad tem dejstvom, hehe.
Sicer je moje mnenje, da je zdaj v Marcu, čas Heiligenbluta.
LP


Saj vem Age, tudi sam sem bil nekajkrat tam pomladi, dve leti nazaj je bila odlična smuka celo 28. aprila (seveda samo na Fallbichlu).

Žal pa imajo Marec (z veliko začetnico ) tudi pri najboljšem sosedu. Naslednje tri vikende so karte precej cenejše in zna biti kar gneča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Sem pa videl eno Toyoto Auris z MB registracijo (srebrna), ki se je ušunjala med avte. Parček, ki sem ga videl je bil podoben vama,
sem že hotel pristopit, pa si je 'boljša polovica' dajala čelado na glavo, po slikah sodeč pa tvoja ne nosi čelade, pa sem šel naprej.
A sta mogoče bila to vidva ?


Ja, opis povsem ustreza . Moja do letos ni nosila čelade, zato si jo verjetno na kateri od mojih starejših slik videl s kapo, januarja pa je tudi ona šla med čeladarje . Že novembra si je to čudno zadevo nabavil tudi moj fotr, tako da samo še jaz v familiji vztrajam gologlav. Saj na vrhuncu zime sem tudi že pomislil da morda to ni tako slaba zadeva, ampak da bi pa prejšnji konec tedna trpel s piskrom na glavi - nikoli in nikdar.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, v tretje gre rado, naslednjič mislim, se nama bo pa že uspelo srečat, hehe
malo off topic: sicer imata pa s tomijem tolko smučarskih dni, da kar verjeti ne moraš, ko bereš , ampak to ne piše 113x Rimski vrelec ali pa 142x Ribnica pod Pohorjem, hehe.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zivi
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2009 9:03 am    Naslov sporočila: prodajam karte Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2007 16:08
Prispevkov: 3
Kraj: Radovljica

Prodam 2 karti za Heiligenblut. Veljata do 19.4.2009, nama jih žal ne bo uspelo porabit. Kupila sva jih v Giga športu v Avstriji, prodava jih po 20?/eno.

Pokličete lahko na (zamudili ste, jih bova porabila9 -Rok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freesteyle
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:41
Prispevkov: 78
Kraj: cerkno

Je biv kdo zdej tam mam namen it nasledno soboto 12.12 kakšno je kaj stanje ?

lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 3 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB