Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
joc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2008 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:16
Prispevkov: 43
Kraj: Zbilje

V nedeljo je bila slika podobna kot jo Miki opisuje za soboto. Proge iz Schareka levo in desno od kabinke so res zelo trde in poledenele, desna pa je bila mestoma tudi že precej načeta. Vendar za ljubitelje neteptanih prog in smučarjev, ki se ne obremenjujejo s tem da se več kot enkrat peljejo po isti progi ni težav, saj je smučanje desno od obeh vlečnic na Viehbuhel in na Fleisalm res fantastično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goma
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2008 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 20:24
Prispevkov: 65
Kraj: Idrija ali Ljubljana

Ojla,

Ponedeljek: proge sicer urejene, a precej ledene (vsaj na prvem hribu), ljudi kar precej in ce vprasate mene je bilo prevroce, tako za sneg, ki ga je kar malo pobralo, kot za smucarje.

Miki, do smorna pa zal nisem prisla, a o tem kdaj drugic.
_________________
Sezona 07/08: 2x Heiligenblut, 1x Cerkno, 2x Nassfeld, 2x Molltaler, 1x Kanin
----------------------------------------------------
Sezona 06/07: 9 smucarskih dni
5x Trevalli, 1x Fiemme-Obereggen, 1x Nassfeld, 2x Molltaler
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2008 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Po prihodu iz Silliana v petek sem v soboto in nedeljo z družino smučal na Heiligenblutu. Snežne razmere se najslabše kar sem jih imel do sedaj tukaj. Na delih, kjer je umetno zasneževanje so ledene plošče (vlečnica Seppenalm in desna proga na Sharecku od zgoraj). Tako, da je bil Miki še kar prizanesljiv z oceno, moj sin pa očitno preveč zaljubljen in mu je bilo vse všeč, še posebej Jocova proga iz vrha Sharecka na Fleissalm. Miki niso nič pravljice o umetnem in naravnem snegu. Potem mi ti razloži zakaj ni ledenih plošč na Fleissalmu, Falbichlu in Veihbuhlu.., ampak je samo trd fin sneg pri -10 in hudem vetru. Res pa je, da letos brez umetnega snega marsikaj ne bi delalo, ker tako malo snega še ni bilo.

V soboto je bilo prazno smučišče, mrzlo, sonce in hud veter. Tudi mene je uprpilo. Ko smo bili na sedežnici blizu najvišjega stebra, je sunek držal sedež kako minuto kak meter nazaj, da smo gledali dol. Neprijeten občutek. Koj sem šel na jagatee. Sedežnica je pozneje stala kako uro v tem hudem vetru in zamislite se ljudi gor na sedežih. Mi smo se šli ta čas gugat na gondole Sharecka, kjer nas je žičničar lovil na zgornji postaji, da smo normalno parkirali.
Nedelja, zelo lep mrzel, sončen dan, manj vetrovno, precej več ljudi, posebej Slovencev je bilo kar nekaj. Izgleda, da je tale Mercatorjeva akcija za 17 Eurov obrodila sadove. Na srečo smo zjutraj hiteli, tako da sem se fino nasmučal. Kljub vetrovni soboti in malo več smučarjev v nedeljo je bil prijeten smučarski vikend.

Sobotna gneča na Fleissalmu


Jocova proga iz Sharecka deluje bolj bogo. Šel sem samo enkrat, škoda mojih smučk. Ampak dalo se je vozit.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ant
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


heiligenblut vam toplo odsvetujem. bili smo ta vikend in je bilo porazno.

na srednji vrh smo prišli nekje okoli pol 10 ure. kakšno uro je še ful pihalo in je nosilo sneg, nato pa se je umirilo. nekje po 11 uri je začelo žgati sonce. za začetek smo se voizili po srednji progi (5,4) do vmesne postaje in nato po 10. do dna. 10 je bila punklasta z južnim snegom že okoli 10 ure.

5,4 in 2 so bile glede na 10 še kar v redu. sploh mi ni jasno ali urejajo proge vsak dan ali samo parkrat na teden, saj je bilo na progi ene 5 centi pršiča in že zjutraj so se zalčeli delati kupčki snega.

okoli 12 ure smo se odpravili na levo stran hriba(1, , ki je bila še najlepše urejena in utrjena. o južnem snegu ne duha ne sluha. okoli 2 ure pa smo si rekli, da gremo še na najvišji vrh, če smo že tukaj. nimaš vsak dan možnosti biti na 2900 m

tukaj je bil šele polom od vrha do dna sva se s punco (začetnica) vozila skoraj celo uro z vsaj 10 postanki proga je bila totalno zrita in punklasta.

v glavnem Heiligenblut me ne vidi več.

p.s. tisti, ki so vozili po celcu so rekli, da je bilo v redu

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2008 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Miki niso nič pravljice o umetnem in naravnem snegu. Potem mi ti razloži zakaj ni ledenih plošč na Fleissalmu, Falbichlu in Veihbuhlu..,

Saj veš, Age, da rad polemiziram: ne vem kako je bilo ob tvojem obisku, ko sem jaz bil nazadnje gori, torej 9. februarja, je bilo tako kot sem opisal: vse proge ki ležijo ob gornjem odseku kabinske žičnice, torej 4, 5a, 5 (desno od kabinke, če gledamo navzdol) in 2a, 2 in 3 (levo od žičnice) so bile približno enako ledene, neodvisno od tega, da se recimo 4 in 5 zasnežujeta, 2a in 5a pa ne. Obratno na Fleissalmu proge niso bile (skoraj) nič ledene, niti v zgornjem delu kjer je le naravni sneg, niti na spodnjem kilometru, ki se zasnežuje (gl. plan prog):


Izgleda torej, da je stanje prog bolj odvisno od lege proge (glede na veter, sonce, kajjazvemkaj), strmine, števila smučarjev itd. kot od tega, ali so ob njej topovi ali ne .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Če ima slučajno kdo namen iti tja (dela samo Panoramabahn):
od 25. do 27.4. je dostop z zgornjim delom gondole na Schareck,
od 1. do 4.5. pa samo po cesti (lani si ob nakupu smučarske karte dobil povrnjeno cestnino).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trpo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 20:26
Prispevkov: 3


Ali ima kdo kakšne nove informacije glede letošnje sezone. Predvsem me zanima, kdaj točno štartajo. Pa upam, da bodo imeli dovolj snega zadnji vikend novembra, ko planiram it gor pogledat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Podatki, ki sem jih našel na netu, potem se pa znajdi v množici teh informacij . Od 13.11 naprej je napovedano sneženje. Napovedan otvoritev je 15.11., samo po pomoje je to preoptimistična napoved. Prava otvoritev bo http://www.skiheiligenblut.at/winter/de/events.html

Tu so vse otvoritve smučišč na Avstrijskem Koroškem


Potem je tu še:

ELAN Opening
Veranstaltungsdatum: 28.11. - 30.11.2008

13. December: Winterstart in Heiligenblut
About 30 km pists and 8 lifts are open since the 13. of December.

Glede na to, da je Heiligenblut zelo odvisen od naravnega snega, se ne zanašaj preveč na te podatke, bolj sproti glej vreme na njihovi spletni strani:
http://www.skiheiligenblut.at/winter/de/wetter.html

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 9:16 am    Naslov sporočila: Začetek sezone Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prvo neledeniško smučišče, ki bo začelo z obratovanjem, to soboto in nedeljo. Žal samo vlečnica Tauernberg. Glede na oddaljenost ni preveč vabljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2008 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

V petek bodo na Sveti krvi zagnali nekaj več naprav:
gondole Rossbach, Schareck in Panoramabahn(Fallbichl), vlečnica Tauernberg pa deluje že od prej. Ne bodo pa odprte vse proge iz Schareka, samo te osrednje in proga do spodnje postaje v Heiligeblutu. Trenutne snežne razmere: spodaj 10 cm, zgoraj 50 cm. Drugi del smučišča, ki je odvisen od naravnega snega, pa do naslednjih večjih padavin, še ne mora biti odprt. Vremenska prognoza za tiste, ki se mogoče za ta vikend in naslednji teden odpravljate na Heiligenblut, padavine(sneg) cel teden:




Podatek iz njihove spletne strani:
28. bis 30. November - Schareck, Fallbichl, Tauernberg und Talbfahrt geöffnet

Ena za vzpodbudo, tako imenovana, Jocova off_proga , iz Scharecka na Fleissalm, upamo na kaj takega skoraj, na sploh boljšo zimo


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajelovcan
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 19:29
Prispevkov: 2


Zivjo,

ali kdo mogoce ve kako se pride do koce Wallackhaus?
Radi bi rezervirali za cez vikend, vendar ne vemo kako bomo pritovorili prtljago.
Predvidevam, da se lahko gor pride samo cez dan (med obratovanjem zicnice), ne pa tudi zvecer. Mogoce kdo kaj vec ve o tem?

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 8:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@ajelovcan,

Gor, lahko prideš samo med obratovanjem žičnic.

ni problema prit do tja, čeprav je kar odročen hotel, prav tam nekje na 2307m višine .
Je več variant:
1. Če je suha cesta na glockner, kar zdaj po moje ni, se da po cesti do hotela.
2. Najboljša varianta. Putiš avto v garaži v mestu: samo je garaža kar precej stran od spodnje gondole Rossbach. Toliko ustavi, da postaviš prtljago ven, in eden naj gre parkirat (parkiranje zastonj). Garažo boš videl na poti h gondoli. Tu izstopite na vmesni postaji, pa z drugo gondolo gor na Schareck (2600m). Od tu je gondola navzdol Panoramabahn (Falbichl). Kolikor sem jaz dostikrat videl, žičničarji pomagajo natovorit prtljago. Na spodnji postaji pa že čakajo s motornimi sanmi iz hotela . Tako, da ni problema pri prtljagi. Vse vmesne postaje so zelo skupaj, tako da ni dosti za nosit, pa vedno žičničarji pomagajo.
3. Lahko pelješ na vmesno postajo gondole (1750m), samo je brez veze, ker je predaleč za nosit prtljago do gondole, pa še avto imaš zunaj.

Edini problem naslednji vikend je napovedano slabo vreme in sneženje. Bo kar sranje za smučat.

LP, pa prijetno smuko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajelovcan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2008 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 19:29
Prispevkov: 2


Najlepša hvala za izčrpno poročilo. Glede na opis na njihovi strani in dokaj ugodni ceni se mi zdi res dobra varianta.
Za vreme niti še nisem gledala... Sam je želja po smučanju tako velika, da slabo vreme niti ni ovira

Res hvala.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Drugi dan najine kratke koroške turneje, v soboto, 27. decembra, sva se odločila za Heiligenblut, pa čeprav je iz Spittala, kjer sva imela apartma, do tja debela ura vožnje - pa saj sva vajena . Že takoj naj povem, da nama ni bilo nič žal in sva se dva dni pozneje še enkrat odločila za smuko v Heiligenblutu, čeprav je bilo kar nekaj smučišč bistveno bližje Spitallu.

In kaj nama je bilo tako všeč? Ker sva oba bolj zmrzljiva, sva bila navdušena nad kabinsko žičnico z južno lego - v teh malih štirisedežnih kabinah je bilo tudi pri -10 zunanje temperature prijetno toplo. Potem - dolge proge z veliko višinsko razliko: od vrha kabinke do Heiligenbluta je 1300 m višinske, od vrha vlečnice Hochfleiss do spodnje posteje štirisedežnice pa tudi več kot 1000. Gneča zelo zmerna, nekaj minut na drugem odseku kabinke in štirisedežnici, marsikje nič. Pa tudi publika je zelo umirjena, nekako lagodna, mnogo manj divjakov s čeladami in 'kao' karving tehniko kot npr. na Katschbergu.

Aha, nekaj sem pozabil: udobno parkiranje, obakrat sva parkirala pod vmesno postajo, tako da sva se dobesedno prismučala do avta (najin je na fotki ):


Proga v dolino in Veliki Klek v ozadju:


Skoraj kot v raju ... :


Najsodobnejša naprava na smučišču, osemsedežna kabinka Panoramabahn:


Rdeča proga ob omenjeni žičnici ni kaj prida, precej na silo zvijugana je. Zato pa je bila odprta in steptana (!) črna proga, lani je nisem doživel urejene, letos pa čista uživancija:


Z modre proge (najbolj leve, če gledaš navzdol) ... :


... se lepo vidi najin naslednji cilj - Fleissalm:


Popoldan se je privlekla neka neumna megla z zgornjo mejo na 2200 metrih:


Na Fleissalm pa seveda po 'jocovi progi' , skozi predor bi bilo nešportno:




Obratovala je samo štirisedežnica, spodnja polovica v megli, zgoraj pa:


Vlečnica žal ni obratovala, progo so ves dan urejali z dvema teptalcema:


Kljub tej manjši lepotni napaki perfekten dan, oba sva se strinjala da najboljši v tej sezoni. Poročilo od 29. 12. pa sledi prihodnje leto !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Novo leto je tu in z njim tudi obljubljene fotke od 29. 12. 2008. Tokrat brez dosti besed.

To mi deli :


Ampak najprej ena fura v dolino, gneča strahotna, kot se vidi na fotkah :




Na štirisedežnici:




Veliki Klek z vrha vlečnice Hochfleiss, nahajamo se na 2900 metrih, ampak Glockner je še 900 m nad nami:


Proga Hochfleiss je kljub veliki nadmorski višini problematična, saj leži na zelo izpostavljenem grebenu. Ponekod je sneg odpihnilo dobesedno do skal, drugod - sploh ob ograjah - so večmeterski zameti, iz katerih so ratrakisti z mukotrpnim delom sneg potisnili na progo. Na nekaterih mestih je videz povsem enak kot na umetno zasneženih smučiščih - proga zasnežena, okrog pa kopno:




(ob tem ne morem kaj, da ne bo malo polemiziral: kolikokrat se prodaja nadmorska višina kot edini zveličavni kriterij rentabilnosti nekega smučišča! Tule je nasprotni dokaz: ta vlečnica med 2470 in 2900 metri je odprla natančno en dan prej kot Poštela na Pohorju, proga pa je bila kljub naporom ratrakistov bolj kamnita kot danes Mariborski slalom ... Ampak dvakrat sem jo vseeno preživel, saj ne zanikam da je zgoraj izjemno lepo, in z nekaj previdnosti sem prišel dol s celimi dilcami.)

Ob pogledu na mojo boljšo polovico se vidi, da je zgornji del črne proge pod Panoramabahn res konkretno strm:


Tukaj pa pohvala žičkotom: črna proga pod Panoramabahn se načeloma ne zasnežuje in nima hidrantov. Ker pa je čisto zgoraj iz snega pogledalo nekaj skal (ki so bile dobro vidne in se jim je dalo izogniti), so potegnili kakih 200 m dolg kabel in 'gasilsko' cev iz najbližjega hidranta, privlekli starega, a zmogljivega Hedco-ta in začeli 'streljati' po kritičnem delu:


Za konec pa, bolj za hec, po neurejeni varianti od spodnje postaje Panoramabahn proti vmesni postaji oz parkirišču, zadnji kilometer pri tem smučaš po (nespluženi in steptani) Grossglocknerski cesti:


Kot rečemo v Mariboru: čez komot ga ni , s smučkami dobesedno do avta. V kakih Mokrinah ali na Osojščici o čem takem lahko le sanjaš ... :


Ja, fajn je bilo v Sveti Krvi. Januarja prideva spet, vsaj enkrat.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 2 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB