Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Mi gremo gor 8. februarja, upam da bo zdrzalo do takrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2013 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem mislil, da me je bergfex spet zeznil z vremensko napovedjo. Od Karavank do Spittala je bilo precej slabo, nekje pri Mallnitzu je celo malce snežilo, potem se je pa kake pol ure pred Heiligenblutom zjasnilo in ostalo brez oblačka cel dan.

Vreme je bilo res perfektno, mraza se ni čutilo, razgledi in ambient pa prekrasni. Žal tega ne morem rečt za preparacijo prog, ki ni bila ravno optimalna. Slabših pist letos v Avstriji še nisem vozil, nekako so spominjale na Kranjsko goro. Že zratrakirane niso bile preveč dobro (nekaj stopnic in nekaj kamnitih mest, ki pa niso bila kritična), sneg pa sploh ni bil po mojem okusu. Že zjutraj je bil Seppenalm neprijetno betonski, Schareck je bil sicer fin, ampak se je čez dan na nekaterih precej neprimernih mestih (pod valovi, tako da ni bilo ravno zabavno tam skakat) nabralo kar nekaj ledenih plošč, na Fleiss delu pa je bila popoldne najbolj neprijetna kombinacija betona in narinjene mehkobe.

No, vseeno sem izjemno užival, saj je bil dan resnično prekrasen, sámo smučišče kot tako mi je pa tud zelo všeč. Kombinacija: visokogorje, vlečnice (ki jih imam nekako nostalgično rad), razgibane in relativno raznolike proge je pri meni recept za uspeh. Od prog je bila zanimiva črna pod Panoramabahnom, na katero so na vrhu z 1 topom () cel dan pihali pršič, ki se je potem splazil po skoraj celotni dolžini proge, ki je zato v spodnjih dveh tretjinah cel dan ostala prijetno mehka. Fina je bila tudi vlečniška proga na tistem koncu, ki je sicer malce premodra, ampak je pa imela najboljši sneg na celem smučišču + posledično najboljše offpiste možnosti po skiruti. Kul je bila tudi skiruta levo od Hochfleissa (o kakšnih nedotaknjenih pobočjih sicer seveda ne duha ne sluha), ruta od Scharecka do Fleissa pa spet na meji prevoznosti. Nevem zakaj je kar ne steptajo, ker se itak po njej vali vse živo in jo tako razrije, da ni noben užitek smučat po njej.

Ljudi je bilo več, kot sem pričakoval, ampak ni bilo krize. Na napravah se je občasno čakalo po par minut, na progah pa niti nisi opazil drugih ljudi.

Za perfekten zaključek dneva smo potem še malo čakali na avstrijski strani karavanškega tunela - najprej pri hiškah, ker je delala samo avtomatska proga, en tovornjakar je mel pa samo 50eur (in je potem hodil med avti, ki so se nabrali za njim, in spraševal, če ima kdo drobiž ), potem pa še pred tunelom, ker so ''nekaj popravljali''.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2013 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


V soboto je bilo sončno, mrzlo za ta letni čas (zjutraj na Scharecku -18, v dolini -10). Zjutraj na vrhu precej pihalo, zaradi česar je bilo prvih nekaj voženj s Scharecka proti Rossbachu precej utrujajočih. Napihan sneg se je namreč izmenjeval s čistim ledom. Kmalu se je stanje izboljšalo. Na področju Fleißalma je bil odprt tudi Hochfleiß (le tu je zaradi nekaj novega snega hitro nastalo nekaj kupov, tako da je bilo tu še največ potrebno delati ). Panoramabahn s položnejšo progo kot vedno krasna do zaključka dneva. Črna proga pa je bila silno neurejena, zgoraj popolnoma ledena, tako da se po njej nisem spustil. Večje gneče ni bilo, max se je čakalo kaki 2 minuti za gondolo na Schareck. Bilo kar nekaj Slovencev, pa tudi Madžarov ter seveda domačinov.
Skratka Heiligenblut me je ponovno očaral s svojimi progami (letos dovolj snega, še vedno odprte vse proge) ter čudovito panoramo. Pa tudi gondole in pokrita sedežnica so ob mrazu prišle prav prav
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Res še ni nobenega poročila iz Svete Krvi v tej sezoni? Saj je razumljivo, do zadnjega sneženja je bila menda huda beda s snegom, danes sva šla pogledat če se je kaj spremenilo. S starimi smučkami seveda.

Že na parkirišču se je videlo, da je sicer lepo belo, ampak snega so ob zadnji fronti dobili bistveno manj kot na Mokrinah, v Lienzu ali Sillianu. Ker ni več nedolžen, težko rečem koliko ga je padlo, ampak po moje enih 30 - 40 cm.

Proga v dolino: odlična, mislim da sva jo dopoldan prevozila vsaj trikrat:




Na Scharecku sta dobri obe desni progi, torej 'glavna' ki jo kot edino zasnežujejo in zgornja obvoznica desno od nje. Obe levi progi proti vlečnici Seppenalm sta bili dopoldan še OK, popoldan pa na posameznih vetrovnih mestih že hudo travnati z nekaj kamenja. S tega dela smučišča samo ena fotka:


Okoli dvanajstih sva se spravila na Fleissalm - lepo z vlakcem, ni se nama dalo ubijat po Skiroute. Že na prvi pogled se vidi, da je v tem delu smučišča letos bistveno več naravnega snega kot lani in predlani v istem času, posledično sta obe progi zelo dobri, nekaj malih kopnin je samo čisto spodaj, preden se progi združita. Končno da sem lahko na Fleissalmu karval brez strahu da bo škrtnilo pod robniki!






Posebna uživancija pa je bila na Hochfleissu, kamni so samo čisto zgoraj na položnem, kjer se jim da izogniti. Naprej pa odličen, zelo trd (!) naravni sneg in nekaj malih zametov, ki jih je čez dan delal veter:






Malo megle, za lepšo fotko:


Pa še malo Hochfleissa:






Za konec pa še enkrat na Schareck, prihod na vrh pet minut do štirih, ni vrag da se ne izide še ena Panoramabahn (skozi avtomat sem šel natančno ob 16:00 ):


Mogoče res nisva prva na smučišču (čeprav sva bila danes kar zgodnja - Age, polej prvi dve fotki ), sva pa definitivno med zadnjimi, dvajset minut čez štiri na zadnji furi v dolino:




Za konec: smučišče priporočam z omejitvami. V bistvu z eno omejitvijo: ne hodit tja z novimi smučkami. Sicer so letos snežne razmere za december nadpovprečne, še posebej na Fleissalm in na glavni progi s Scharecka do doline, so pa mesta kjer se brez težav naleti na kamen, sploh na obeh levih progah s Scharecka in tudi na ovinkih pod Panoramabahn. Na drugi strani pa čudovito okolje in razmeroma malo ljudi, minutko ali dve smo čakali le na 2. odseku Scharecka in na sedežnici Fleissalm.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 2:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


Se v celoti strinjam z mikijevim opisom, le da je sedaj snega še za odtenek manj. Kljub veliki višini teče med progami (leva modra obvoznica)potoček in 1.1.14 so bile razmere prav spomladanske. Marsikje se da srečati travo in tudi kamenje (jaz pa z novimi smučmi).

Me pa zanima ali so proge vedno takšne ali naredijo če je več snega tudi kakšno avtocesto? Ker v primeru dovolj snega bi lahko bila katera proga široka skoraj toliko kot je dolga, sploh na Fleissalmu.

Je bilo pa vreme fantastično, tako da kljub nekaj površinskih risov na smučki vseeno zelo lep smučarski dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AlesSLO
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 12, 2014 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 13:26
Prispevkov: 1


Včeraj super smučarski dan na Heiligenblutu. Zelo malo ljudi, brez čakanja na napravah (max 1 minuta na Fleissalmu) in izvrstne proge celi dan.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2014 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ta vikend sva se odločila za Heiligenblut. Današnji dan je bil lep, čeprav je predvsem dopoldan na vrhovih močno pihalo in je bilo zato tudi kar mrzlo (zjutraj -8 na vrhu). Sneg pa je bil na osrednjem delu kar neugoden, na 800 višincih od Scharecka do 'Mittelstationa' si z nekaj 'sreče' naletel na 4 vrste snega: mestoma spihan do zelo trde podlage, en meter vstran nanos pršiča, nekoliko nižje neke čudne grude, na zadnji strmini nad vmesno postajo je spuščalo (kar je bilo meni še najbolj všeč ).

S tega dela samo ena fotka prvega jutranjega spusta z najinega običajnega parkirišča v dolino:


K sreči sva se opoldne prestavila na Fleissalm, kjer je bil sneg bistveno boljši, pravzaprav odličen. Ne vem kdaj sem nazadnje tukaj tako užival, danes res ni bilo treba pazit na kamenje:




Zgleda da so bila danes vsa smučišča dokaj oblegana, tudi na Heiligenblutu smo čakali, ampak tako hudo kot Tomi piše za Turrach pa ni bilo. Čim sva se s parkirišča pri vmesni postaji prismučala v dolino, sva čakala skoraj 10 minut na spodnji postaji kabinke (eno uro pozneje pa je bilo tam povsem prazno), pa približno toliko na vmesni postaji - splačalo se je pobegnit na paralelno vlečnico Seppenalm, ki je ves čas obratovala skoraj prazna. Na Fleissalmu smo opoldne čakali 7 minut na štirisedežnici, potem pa vsako furo manj, ob pol treh vrste ni bilo več. Zgoraj na vlečnici Hochfleiss nikoli ni bilo vrste.

Več fotk pa ko bova doma, danes pišem iz ene sobice v penzionu v Mortschachu, kjer je net precej počasen ... glede na to da je WiFi uradno samo v skupnih prostorih, se niti ne smem pritoževat!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2014 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Če sem včeraj pisal da je bil dan lep, mi za današnji dan zmanjkuje presežnikov. V primerjavi z včerajšnjim je bilo topleje, manj vetrovno, predvsem pa se mi je bistveno bolj dopadel sneg. Morda se nama je tudi samo zdelo tako, ker sva smučala v boljšem vrstnem redu. Na najinem standardnem parkplacu sva bila že 15 minut pred deveto, in nekaj minut čez deveto sva že bila na Fleissalm. Dobra stran šibke zmogljivosti Tunnelbahn je v tem, da se Fleissalm zelo počasi polni in do pol enajstih na sedežnici ni bilo nobene gneče. Proge pa ... naj govorijo fotke :








Stanje proge ob enajstih :


Tudi ko se je smučišče napolnilo, so proge ostale odlične. Na vlečnici Hochfleiss - kot po navadi - ni bilo treba nič čakati, na sedežnici smo okoli enajstih enkrat čakali 5 minut, proti poldnevu pa se je vrsta že vidno skrajšala (nalivanje s pirom je vendar veliko bolj vabljivo od smučanja po perfektnih progah ... ):






Ob enih sva se spravila na zgorni odsek kabinke Schareck, predvsem rdeča 3 (Seppenalmabfahrt) ob istoimenski vlečnici je bila v tem času fantastična, skoraj nič zvožena in rahlo ojužena, pravi pomladni putrček. Na gondoli v tem času ni bilo nobenega čakanja:








Zadnji dve uri pa sva preživela na vlečnici Viehbuhel in kabinki Panoramabahn, tam je sneg ostal do konca suh, razen morda na kakšnem zelo osončenem robu. Obe žičnici seveda brez čakanja:












Simpatični, trdi, ampak ne ledeni 'puklčki' na črni 1:


'Mittelstation' Rossbach petnajst minut čez štiri, konec čudovitega konca tedna:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki samo še jaz kakšno sliko prilepim, nisva se uspela srečati, si se pa vsaj z mojimi, hehe. Lep smučarski vikend, v soboto armada Slovencev, v nedeljo pa bistveno manj, rezultat je bil manjše število obiskovalcev .







Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pelican
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


Super smuka včeraj, dobesedno nič čakanja na napravah, proge skorajda prazne, sneg odličen
Na Hochfelissu in Fleissbahnu smo smučali cel dan, odjuga šele popoldne in to čisto v spodnjem delu, večjih kupov pa tudi ni bilo.




celo nekaj smučarjev...

Pa še mal peš na najvišji vrh - 2989m

_________________
Sezona 2009/10 > 1x Nassfeld, 2x Stari Vrh, 7x Dolomiti

Sezona 2010/2011 - 2x Krvavec, 1xKranjska Gora, 1xNassfeld, 3xStari vrh, 4xIschgl, 1xGerlitzen

Sezona 2011/2012 - 1x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Danes lep smučarski dan, veliko je bilo Slovencev zaradi akcijskega dneva na Skipassu. Kljub temu gneča ni bila velika, dalo se je nasmučati, sploh do enih popoldan, nato je večina prog postala južna, prav močno je zaustavljalo. Cel dan je bilo sončno, praktično brez oblačka. Kot ponavadi je ostala proga ob Panoramabahnu v solidnem (nejužnem) stanju do samega konca smučarskega dneva. Odprta je tudi črna varianta, čeprav se jasno vidi da ni redno zratrakirana. Tudi sicer so odprte vse naprave in proge. Predvsem na progi v dolino je tudi že precej rjavih lis. Ampak letos je snega kar veliko, več kot marsikdaj v preteklih letih v istem času
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Se strinjam, danes idealen dan, odpeljal čisto vse možne proge Po 2 uri bil samo še na Panoramabahnu Ob 4 se pa z gondolo odpeljal v dolino:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Nekaj slik včerajšnjega prelepega dne. No, midva z ženo sva zelo malo vozila po južnem snegu, ker sva smučala do kosila ob pol dveh, potem, pa kot prejšnja sogovornika (mihek in gogočak) končala dan na Fallbichlu, kjer je vedno nekaj stopinj manj. Najlepše pa so bile prve vožnje tja do desete ure, sneg je bil včeraj zjutraj zaradi nizkih temperatur prejšnjih dni boljši kot danes.





Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes je bil napovedan bolj topel dan, vendar se je zaradi rahlega vetra sneg dalj časa obdržal v zimski strukturi, precej pa je k temu pripomogla premaknjena ura. Vendar so tudi danes popoldne proge postale povsem južne, razen na Falbichlu in HőheFleissu. Smučarjev/deskarjev danes kar precej manj kot včeraj, tole je bilo že bolj podobno lagodni pomladanski smuki tukaj izpred 10 in več let. Po odličnem zajtrku (Berghotel Hois) je bilo tudi lažje začeti smučanje, kot včeraj, ko je bilo treba zgodaj zjutraj prvo voziti iz LJ dve ure in pol do smučišča, da o ostalih Slovencih iz bolj oddaljenih krajev ne govorim.

Danes sva bila 'eary birds' še za malenkost bolj kot včeraj, tale je za mikija, čakam da mi prilepi eno tako iz Fleissalma

Stric je prespal v tej koči (2300nm), ni mu bilo hudega

Zaradi premaknjene ure so bile leve proge gledano navzdol zgodaj zjutraj spet v senci . Danes sva celo dopoldne skoraj do enih zadrževala na tem delu. Mislim, da mi še nikoli ni uspelo narediti 10 fur na sedežnici in 2 na vlečnici v takem času.


Iz zgornje postaje vlečnice HöchFliess (2908nm), mislim da je tole Sonnenblick in sledi turnih smučarjev.

Snega zgoraj nekako ne primanjkuje

Zgornji del proge iz vlečnice, do 2400nm odlično potem pa slabše kot včeraj, proge so biile dalj časa trše, sva se pa prva spustila po progi razen žičkota, ki je popravljal znak.

Črna proga pod Panorambahnom danes perfektna, še mojo 'slabšo polovico' sem prepričal, in je potem prav uživala.


Zelo strmo je samo nekaj prvih zavojev, drugače pa ni prav strašno hudega naklona, danes sem šel še izven, ker ravno prav spustilo popoldan in je bil kar užitek. Ko pa je ledeno pa ne pasti, ker sem jih že videl, ko so drseli do vznožja in tolkli z glavo po ledu.

Gondole Schareka, tole je malo pred tretjo, proge so popolnoma spustile

V to kočo sva prišla po dobrih 6 urah smučanja in sva ostala kar do konca, itak je bilo vse južno. Tu se pa dobi odlična koroška 'slovenska' goveja juha, pa precej domačih koroških dobrot, eni sladki...

pregrehi se nisem mogel upreti. 'Möhr held' se imenuje, pa ne vem kakšen junak je to, hehe, mogoče čokoladni...

Zadnji spust, nekaj čez 16 uro, po progi vlečnice Tauernbrg, po obilnem obroku, zalitim s pivom, pravi boj s snegom


Skratka krasen smučarski vikend, še boljši kot tisti tri tedne nazaj tukaj. Zdaj se bo treba pa počasi že prestavit na Tirolsko in nam preljubi Mölltal.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Lepe fotke z lepega smučišča, hvala Age. Ampak:
Citiram:
tale je za mikija, čakam da mi prilepi eno tako iz Fleissalma

Sicer ni sicer s Fleissalma, ampak od danes :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 8 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB