Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Jadranje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Jadranje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Kje raje jadrate?
Jezero
19%
 19%  [ 6 ]
Morje
80%
 80%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 31
Avtor Sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Tale tim je res mal smešn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2007 9:35 pm    Naslov sporočila: j Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Velenje lake "ruls" ....PA JE SEL....



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2007 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Zdej se pa ne bo več o čem pogovarjat ko je tim šel.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila: j Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Pa tako dalec je znav kamne metat....



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MORIS
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2007 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Pa če vse ve. Ko mu pa kaj rečeš je pa užaljen.
Pa stokrat je napisu kak profesionalc je in da mi nimamo pojma.
Pa še neki: kk un ve kk piha na velenjskem jezeru ko je bil dvakrat tu. js sn pa vsak dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pravkar sem se vrnil z jadranja (iz morja, saj bi bilo 1 teden na velenjskem jezeru najbrž malo dolgočasno, Vis, Brač...). Mimogrede, bil je dokaj močan jugo, večkrat čez 40 vozlov, največ kar sem videl na inštrumentu je bilo 46 vozlov. To je enih 8-9 boforjev. V tako močnem vetru še nisem jadral, razen pred mnogo leti na srfu (10b?). Po Timovi definiciji bi moral biti jaz zdaj glavni džek, ampak v resnici ni bilo nič posebnega. Če ne bi bilo valov bi vse skupaj izgledalo skoraj turistično. Menda naj bi se s tisto jadrnico še prav spodobno jadralo tudi pri 60 vozlih, potem je pa že malo matranja. Je pa res, da v takem vetru nismo imeli največjih jader. Ta dan smo videli enega tipa, ki je mislil, da bo z maksimalnimi jadri hitrejši in je zlomil jambor (menda že tretjič). Resnica pa je ravno nasprotna. Če imaš preveč jader, je jadrnica preveč nagnjena, zavija proti vetru, preveč jo bremzaš s krmilom, pa še matraš se.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


S kakšnim jadrom pa si ti srfal v 10 buoforih. Moraš bit res pravi as!
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 04, 2007 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

borgul je napisal/a:
S kakšnim jadrom pa si ti srfal v 10 buoforih. Moraš bit res pravi as!

Pravzaprav nisem prepričan, da je bilo ravno 10 B, ker nisem imel nobenih instrumentov, zato sem naredil tisti vprašaj. Vsekakor je bilo bistveno več kot ta teden izmerjenih 46 vozlov, nekako se pa bežno spomnim, da so napovedovali burjo s sunki nad 100km/h. Veter je bil tako močan, da nisi mogel normalno stati na pomolu, ker te je sunek vrgel po tleh.

Tisto jadranje je bilo čisto nekaj posebnega, imel sem kakih 20 let, oprema je bila taka, da bi se današnji jadralci spraševali, kako je sploh lahko kdo jadral s tako opremo tudi v normalnem vetru in jaz sploh nisem bil kakšen poseben jadralec, ampak v tistem vetru mi je (za razliko npr. od mojega brata, ki je bil drugače zelo dober surfar in je tudi več let poučeval) začuda šlo. Jasno je bilo, da nobeno jadro ne bi bilo dovolj majhno za tak veter. Pravzaprav sem imel samo klasično krojeni jadri 6,3 in 4,5 m2. Zato sva z brato sama naredila jadro iz vojaške šotorke in jo nekako ovila okrog jambora in privezala na lok. Jadro je bilo nepravilne oblike, veliko kakšna 2 kv. metra iz delno propustnega šotorskega krila. Ni bilo prav verjetno, da bo uspelo, ampak s takim jadrom mi je uspelo čisto normalno jadrati, naredil sem par head deepov in body deepov (pravzaprav se drugače niti ni dalo voziti, saj sem imel občutek, da sta če jambor in lok lovila preveč vetra), parkrat obrnil in izmučen končal na obali.

Sicer pa bi po moje kakšen zelo dober surfar zmogel tudi take razmere. Spomnim se učiteljskega tečaja (mislim da v Umagu) pred leti, ko pri kakšnih 7-8 b nobeden od tečajnikov ni več uspel surfati. Takrat je prišel Gorazd Stražišar (mislim vsaj) in se odpeljal iz zaliva sede na kanti, jadro pa je držal z eno roko. Vedi, da se je vse to dogajalo na povsem drugačni opremi (platnena jadra klasičnega kroja, 200litrske dile itd.)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 Stran 6 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Jadranje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB