Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Leitner LH 500

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Leitner LH 500 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 13, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Zakaj rabiš to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2007 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Noben nima tega.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 12:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


joj kolk ste pametni,če ga vidite od blizu še ne pomeni da obvladate vse.Js ga vozim zelo veliko in po zelo zahtevnem terenu tko da lahko komu kaj povem kaj zmore in kaj ne.Mal vprašte namesto da se pričkate kter je boljši.Ima dobre in pa tudi slabe lastnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2007 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


No kje pa voziš to. Na katermu smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


ZELENICA NA LJUBELJU.Ko letiš z osmimi tonami po plazu pol veš kter teptalc se dobr obnese.Je pa zelo adrenalinsko včasih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Baky
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2007 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Sep 2007 22:15
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

Vidim da zlo obvaldaš delo s teptalcem. Mislim da prav uživaš v tem adrenalinskem športu ob uničevanju proge z 8 tonskim strojem(beri:erozija). Se motim, al bi pravi strojnik mogo to znat preprečit??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


A me mal zezaš.No to je pa to ker se nikol ne voziš po hribih.Večina smučišč je zelooo položnih in ne potrebuješ vitla.No in če ti pa vitel crkne ali pa kaka druga težava in moraš imeti zjutraj poteptano smučišče pol greš pač delat brez vitla.Dober strojnik tut brez vitla potepta smučišče.Pač je treba naokrog hodit ampak se da.
Bom organiziral šolo teptanja smučišča.
Je pa tako,če imaš več strojev in več strojnikov pol lahko pokvarjenega odvlečeš v garažo in ga popravi mehanik.Če si pa sam pa moraš zjutraj imeti urejeno smučišče pač šraufaš da popraviš.
Imam dva stroja,prej sem mel pb 200 z vitlom ki pa smo ga zamenjali za pb 300 in pa LH 500.Ko zapade veliko snega(okoli metra) je lLH nemočen.Počasi ga spraviš kam
Js bi ga obul v boljše gosenice.Drugače pa ko je ledeno pa dobr prime.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


ja, poleti sem se potepal po ZELENICI in letošne novo leto bom preživel tudi tam
morem priznat, da ko sem najprej videl tiste muzejske naprave (2 enosedežnici in 3 vlečnice) in potem ta dva teptalca, ki ju je že omenil medo sem se že malo zamislil, če prav vidim. na malokaterem takem "malo zastarelem" smučišču namreč vidiš dokaj (beri zelo) moderne teptalce.

še eno vprašanje: medo, če sem prav razumel, je na zelenici potreben vitel ?
a to na trianglu al kje ? ker kot sm jaz vidu, so se mi ni zdela nobena proga tako strma.

še eno vprašanje: kašno je sedaj stanje z novo kočo na zlenici ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Ker serija pa je LH500 na zelenici. Pa ker letnik je?

Kolker js vem je brez vitla.

Se pa zelo pozna če ima vitl al pa ne. Ker vitl je težek okol 1,5 tone. Kar pa zelo izboljša oprijem.

Primer Golte: Gor sta dva, eden brez drugi pa z vitlom.
Pa če je južen oz. mehek sneg se on z vitlom bistveno manj zakopava in koplje. Je pa res da je mal večja obremenitev za celotno konstrukcijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


NO MORIS glede žičnic so res mal stare(prve v sloveniji )ampak še vedno obratujejo in to na najvišjo dovoljeno hitrost 2,5m/sImajo ljudje težave se hitro postavit tja ko je treba.
Kar se pa teptalcev tiče pa niso zastareli.Mogoče si vidu še PB 200 pred 2mi leti.Zdej mamo pa LH 500 letnik 2001 brez vitla in pa PB 300 W.
Na krvavcu imajo enake stroje ,le enega imajo iz nove serije 600.So potem zastareli?PB 300 W je hudičevo dober teptalec,le frezo ima LH boljšo.
Vitel,ja verjetno se še nisi vozil po klancu oz.strmini.In verjetno tudi ne veš kako je z oprijemom.Vitel je zato da se vlečeš oz.se varuješ da ne zdrsi.Ni za obtežbo.Če bi bilo tako bi si namontirali betonske kocke zad na plato.Ko zapade meter snega je vitel obvezen čez oba plaza ter na trianglu pa naprej čez S.Včasih so težave priti po cicibanu navkreber ko je veliko suhega snega pa je otroška vlečnica in zelo položna.
Kot opažam je večino folka tuki samo za hobi, teptalce gledajo od daleč,nimajo občutka kako je na snegu,v različnih pogojih.
Se pa odlično potepta z leitnerjem ko je trdo ker takrat pa vitel ni obvezen.Je pa priporočljiv ker potem lahko lažje manevriraš,delaš s plugom v hrib...
Vam moram enkrat mal pokazat kako se dela
Po opravljenih vsaj 3000 delovnih urah v teptalcu nekaj že vem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
medo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


Kar se pa koče tiče je pa tako da je denarja zmanjkal.Če se kdo javi za sponzorja bodo planinci zelo veseli.Sedaj so zabili vsa okna da bajta ne bo polna snega pozimi ,ko se pa denar najde pa naprej.
No sem malce narobe prebral androv prispevek. No glede teptalcev je pa tako da tut z jamranjem nekaj dosežeš.Smo se kar moderniziral.Še sedežnici zamenjamo( ko bo denar prišel) in pa postavimo eno dvosedo na triange pa bo.Pa spodaj umetnega in pa nočno smuko pa smo na konju.
Torej vsi bodoči sponzorji kar oglaste se
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Medo, še to povej, kam na plazu privežeš vitel. Če se prav spomnim (sicer na Zelenici nisem bil že 20 let), na plazu ni nikakršnih sider ali pa dreves (se to sploh dela na drevesa), na katera bi lahko privezal vitel. Sicer če si res pripravljen, bi jaz z največjim veseljem prišel enkrat na demonstracijo ratrakiranja, saj še v življenju nisem sedel v ratraku. Mi je pa jasno, da je teptanje prava umetnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

"Sidro" (jeklen steber) je pod Šentanskim plazom t.j. nad strmino, kjer se začne 2 sedežnica. Medo jih imate še kje?
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 5:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


medo je napisal/a:
Kar se pa koče tiče je pa tako da je denarja zmanjkal.Če se kdo javi za sponzorja bodo planinci zelo veseli.Sedaj so zabili vsa okna da bajta ne bo polna snega pozimi ,ko se pa denar najde pa naprej.
No sem malce narobe prebral androv prispevek. No glede teptalcev je pa tako da tut z jamranjem nekaj dosežeš.Smo se kar moderniziral.Še sedežnici zamenjamo( ko bo denar prišel) in pa postavimo eno dvosedo na triange pa bo.Pa spodaj umetnega in pa nočno smuko pa smo na konju.
Torej vsi bodoči sponzorji kar oglaste se


se je zdelo meni že poleti da so se lotli kočo na hitro delat ...
važno da so jo vsaj za silo usposobli, kaj ne ??

@medo, a imate že kaj v planu glede novih naprav, nočne smuke in zasneževanja, ali so to le tvoje sanje ??
če imate - kakšne naprave imate v planu namesto enosedežnic zel. 1 in zel. 2 ??

bi pa tudi jaz rad malo hospitiral pri delu s teptalcem ?
te možnosti pa le nimaš vsak dan ...
glede na to, da bom za novo leto "pri vas" , a je kakšna varianta
da bi bilo to izvedljivo ??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
medo
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2007 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 0:06
Prispevkov: 144


No takole je,sider je kar nekaj saj so po celi zelenici napete jeklene vrvi-ker je veliko skalovja so kar okoli velikih skal.Imam pa tudi eno jekleno traverzo zakopano za spodnji plaz.Je blo potrebno prestavit sidrišče bolj desno ker teren visi in se ni dalo dobro manevrirati.Če pade veliko snega ali pa če plaz zasuje tko kot je pred 2mi leti pol je pa treba najprej najti sidrišče.Pred dvemi leti je blo toliko snega da je bila na spodnji sedežnici vmesna postaja kjer si lahko izstopil.
Teptanje-ja se spreminja z vsako stopinjo.Ko je južen sneg je najboljš ob soncu teptat preden sneg zmrzne.Pol se delajo samo še kepe če nimaš prave freze.
No bajta na vrhu je pa samo pod streho in letos še ne bo nared za obiskovalce.
Se pa lahko kaj zmenimo za kako demonstracijo.
Pridejo smučarji in hvalijo kako je urejena proga in se pritožujejo nad velikimi smučišči.
Urejeno smučišče je najboljša reklama,to razume tudi upravljalec in zato smo se podali v boljše teptalce. Včasih sem rabil 8 ur da sem zrihtal (samo poravnal) celo smučišče z PB 200,zdej pa rabim slabe tri ure da vse poteptam.Ko pa je frišen sneg pa ponavadi traja vsaj 3 dni da vse pripravim sploh prvi sneg.
Tudi med tednom ko je zelo malo smučarjev( okoli 50 če je lepo vreme) teptam vsak dan vse.Ker je zaradi tega tudi manj poškodb in pa seveda več obiska.
Pa še kakemu otroku naredim veselje ter ga zapeljem.Sem lansko sezono vse tečajnike zvozil in so bli zelo zadovoljni.Sploh po strmini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Leitner LH 500
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB