Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » wax

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 wax « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
leoncasar
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2006 11:46 am    Naslov sporočila: wax Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 22:03
Prispevkov: 22


malo napišite katere voske uporabljate, kako ste zadovoljni, kje se jih da dobiti, cena, kako in kdaj jih uporabljate itd...
kdaj naprimer higt fluoro, kdaj low fluoro


mene naprimer zanima nanotech, ste ze slišali?
(zanimiv mi je ker sem nanoteh spraj uporabil za zaščito alufeln in se mi je zdel zelo zanimiv, felne so potale tako gladke, nič se ne prijema na njih... morda ve kaj kdo napisat o nanoteh)

nanotech spray za smuče:
http://trgovina.ski-servis.com/product_info.php?products_id=146
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hitrediscipline
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 14:25
Prispevkov: 17


Ja, low flour uporabljaš ko ti škripa za denar, high flour pa ko maš dosti cvenka ;-) Prej ko z njimi namažeš, moraš pa še namazat z bazičnimi voski itd, pa za vse temperaturne razpone morš pol met voske itd.. Kr drago pride tako mazanje. Če ne tekmuješ, se osredotoči na tri temperaturne razpone, za njih nabavi voske, pa lepo redno maži.

Zelo dobri so Holmenkolmovi voski. Pri nas jih prodaja Tesma sport - imajo tudi inernetno prodajo in pošiljajo zadeve po pošti. Občasno se pri njih dobi tudi kak high flour vosek po akcijski ceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 1:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Jaz uporabljam nek osnoven swix vosek s pluto (cork - s katero se potem "vtre" vosek v maso) dejanskega ucinka je bore malo obcutit, ali pa jaz nevem na kaj moram bit pozoren..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
surfer
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Če si rekreativen smučar in če ne tekmuješ: Ni važno kaj daš na smuče, jaz imam vedno univerzalen vosek, ki se kupi po kg ali v palicah. Bistvo je da smuče ves čas peglaš (likalnik.....) da smuče nikoli ne postanej suhe. Najbolje je napeglati smuče vsakič ko greš smučat. Nove pa predno greš napeglaš 2x ali 3x.

Tako da ne komplicirat in kupovat ne vem kašne spreje, drage maže itd. Kupi mažo na kg (jaz sem imel tudi že tiso v zrnih, pa pol potreseš po smučki in napeglaš z likalnikom) in samo peglaj.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros55
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 15:31
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

na kero temperaturo se pa more segret likalnik pa kok hitr se more jet čez smučko ka likaš?


Lp, Uroš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 4:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


jaz kupujem nek spray v sportu2000 ..... najprej ga s pluto utreš na ploskev, potem pa z neko krtačko postrgaš .....
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hitrediscipline
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 18, 2007 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 14:25
Prispevkov: 17


Dečki, čez vosek in peglajzn ga ni. Vsi tisti sprejčki pa maže ovakve in onakve so bolj tako za silo oz. bolje kot nič mazat. Temp. likanja voska je odvisna od navodil proizvajalca, od oka pa nekje od 125 do 130 st. C za univerzalne voske. Priporočam likalnik z nastavitvijo temperature, da ne boš pregrel drsne ploskve. Sicer 10 st. gor ali dol ne more naškodit, če boš pa peglal z maminim likalnikom pa jo lahko hitro pregreješ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

hitrediscipline je napisal/a:
Dečki, čez vosek in peglajzn ga ni. Vsi tisti sprejčki pa maže ovakve in onakve so bolj tako za silo oz. bolje kot nič mazat. Temp. likanja voska je odvisna od navodil proizvajalca, od oka pa nekje od 125 do 130 st. C za univerzalne voske. Priporočam likalnik z nastavitvijo temperature, da ne boš pregrel drsne ploskve. Sicer 10 st. gor ali dol ne more naškodit, če boš pa peglal z maminim likalnikom pa jo lahko hitro pregreješ.


Ej, se podpišem pod tole. Pa še anekdota:je enkrat en trener članom svoje smučarske ekipe do 16 let dejal: "Tak dečki. Tu smo sedaj na pripravah. Vem da vam brenči okoli ušes. Vendar za vas od danes naprej velja, da je treba skije: d...kat pa mazat, pa d....kat in mazat....."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Se strinjam z zgornjim. Temperatura pa ne vem kok je to C ampak uzames en star likalnik das nekje na polovico nastavitve temperature in peglaš. Jest mam naštiman tko da recimo v 10s peljem likalnik čez celo smučko in se vsa maža stopi. Mislim da bi ga mogu kar pecej časa držat na enem mestu da se ti to pregreje!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Iz likalnika se ne sme kaditi ko se maža dotakne likalnika, če se ti kadi je prevroče. Velja seveda za navadne "komercialne" maže.
Temperatura je tu nekje od 110 do 120 za navadne maže, vse piše tudi na sami skatli od maže (cere - pro maže pa se peglajo tudi na 150 lahko in potem polirajo).
V bistvu je tako kot je že nekdo napisal, če nisi tekmovalec ti ni važno kaj daš gor, važno samo, da se emučka ne izsuši.
Kak dolgo peglat smučko? Najpogostejši odgovor tukaj je po občutku:) Včasih so eni pravli , da se maže dokler se ne pregreje skozi, drugače pa jo maži dokler se ti ne upogne v kontra smer, se pravi zvije navzgor.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Se ne bi ravno igral s tem upogibanjem smučke. Za nas amaterje je popolnoma dovolj, da ene trikrat zapelješ likalnik po celotni dolžini smučke, smučko ohladiš nato odvečen vosek postrgaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Smučka se takoj upogne u kontra smer, tudi če samo 3x pelješ likalnik gor in dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


men se totalno nč ne upogne, me pa res zanima koko se ti to upogne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2007 9:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Mislim da se kr čisto vse smuče upognejo ko jih ti peglaš (vsaj tiste k sm jih jest do zj peglov). Smuča se ti upgne kontra kot je navadno. Če gledaš smučo k jo postaviš na drsno ploskev na tla je smuča narejena tako da je pod čevlam vzdignjena (zato da potem k ti gor stopiš da je teža razporejena razmeroma po celi smučki). Ko pa ti smučo napeglaš se pa upogne u kontra smer (ampak samo za kake par minutk)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc1
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2007 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:41
Prispevkov: 13
Kraj: Medvode

Zdravo

Naj še jaz dodam svoje 30 letno znanje,o ročnem servisiranju smuči
Smuča se voska lahko z navadnim likalnikom,če imaš kaj občutka kdaj je dovol segreta.Jaz sem moj likalnik umeril z inštrumentom,tako da sem napravil skalo na gumbu in pride 150 stopinj C,res tam nekje na sredini,čeprav to je preveč za vse produkte voskov in ceraxsov.
Voski se likajo od 115 - 140 C,TopSpin produkti pa od 95 -140 C,nikakor ne preko.Nihče ne opisuje da smuča nesme biti vpeta v vpenjala(šrauftoke)ker z gretjem speminjaš silnice v smuči,zato se upogiba glede toplote,ker drugač jo lahko takoj zaj.... š,in smuča nebo več tako prožna.
Kot drugo,ali vsi smučo samo ostrgate,saj je najbolj pomembno da vosek v celoti odstraniš z različnimi krtačami ,da smuča dobi nazaj zračne kanale
ki so najbol pomembni za hitrost smuče(očiščena struktura).

Sicer pa ,če nimš občutka,prepusti delo tistemu ki se nato spozna,kajti dilo lahko zaj... ,da boš samo jokal(odstopljena masa,zažgana).
To je to,pol pa ene tri pilce v roke, pa na robnike,pa pol šeenkrat mal popeglat pa skrtačit,pa je. Če hočem smuče dobr zrihtat ,rabim ene 2 uri, tisti ki jij pa zrihta v pol ure je pa res majstr,pri meni skor pol ure samo krtače laufajo,res pa,da ročne.

LP
_________________
Sezona 2006 / 2007
1x Moelltal
1x Rogla
24x Krvavec
7xVogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » wax
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB