Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Osojščica 2006/2007 in 2007/2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Danes sem bil gor. Bilo je super. Cel dan je sijalo sonce. Proge odlično poštimane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

a maš kj slikic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Ne. Sem pozabil fotoaparat ter telefon s fotoaparatom doma. Žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Prosil bi za poročilo kot je podal mariborcan...stanje snow parka?
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Snow park je bolj brez snega. Skakalnici sta goli, ostalo železje, pa so nekateri uporabljali. Sam ne uporabljam parka, tako, da vam ne morem povedati kaj dosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Je gužva gor? Imam jutri namen iti gor.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Tudi jaz sem bil danes na Osojščici in lahko v glavnem potrdim, kar je napisal Tim: dobro urejene proge, popoldan sicer precej trde, tu in tam kak manjši kamenček, ampak še OK. Glede gneče: zgledalo je huje kot je bilo v resnici. V primerjevi s smuko v začetku oz. sredi decembra, ko so bile žičnice na pol prazne, je bilo danes bistveno več ljudi, ampak o gneči ne smemo govoriti: na Gipfelbahn in Kloesterle 1 sem občasno stal minuto, drugod niti to ne. Na osemsedežnici smo v povprečju na vsakem sedežu sedeli trije ali štirje.

Še vedno pa ne razumem, zakaj tako slabo zasnežujejo. Danes je npr. bilo zjutraj -9 stopinj, pa niti en top ni delal. Pa bi imeli kaj delati , kar nekaj prog je, ki jih še niti niso začeli zasneževati, npr. Birkenhoflift, dve progi ob vlečnici Pacheinerlift itd. Ali jim hudo primanjkuje vode ali pa 'šparajo'?

Danes sva bila proti najini navadi zelo zgodnja, malo čez pol deveto sva že sedela na Gipfelbahn (uradno sicer prične obratovati ob 8:45, ampak zgleda da so tukaj precej fleksibilni). Toliko o dobro uštimanih progah :




Ne bom moril s starimi slikcami, ampak le z novostmi.

Končno je odprta in v perfektnem stanju tudi proga 2 do spodnje postaje Gipfelbahn (direktno pod sedežnico):


Proga Kloesterle je v primerjavi z začetkom decembra sicer nekoliko širša, še vedno pa je zasnežena le polovica trase. Je pa odprta zadnja strmina proti spodnji postaji in ne več zgolj obvoznica:


Predvsem pa je odprta vlečnica Pacheinerlift s črno progo 20, tudi ta je odlična, nič ledena, skratka, tako dobra da preživiš tudi vožnji s starimi sidri:








Skratka: Osojščico toplo priporočam, ne bo vam žal. Kante pa prej le nabrusite !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2007 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Bil včeraj ... pa nisem ravno navdušen . Dosti ljudi, čakalne dobe na žičnicah sicer ne prehude (še največ na Gipfelbahn in zgornji Kloesterle, sredi dneva 3 - 5 minut), zato pa zelo polne proge in temu primerno hitro zdrsane do ledenih plošč, vmes pa narinjeni kupi mehke 'moke'. Še najbolje je bilo na vlečnici Pacheinerlift, tam ni vrst na žičnici in tudi proga še ni ledena. Za nameček so se vse žičnice redno ustavljale za minuto ali dve, na dvosedežnici je crknil trak, zato je delala še bolj počasi kot po navadi.

Najbolj ledena je proga ob osemsedežnici, k sreči vsaj ni strma. Tudi Kloesterle je v srednjem delu zelo trda do ledena, sploh tam kjer visi v desno (okoli vmesne postaje). Tudi manjši kamenčki se tu in tam začenjajo pojavljati, topovi pa kar stojijo in stojijo ob robovih prog ... za nekatere med njimi bi prisegel, da jih že od moje prve smuke 1. decembra niso premaknili .

Skratka, fajn bi bilo če bi padlo kaj naravnega snega ali pa da bi se vsaj naval na smučišče zmanjšal (to se bo verjetno zgodilo po 6. 1., ko Avstrijci, Hrvati in še kdo zaključijo s počitnicami).

Fotke? Drugič!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Ravnokar iz Osojškega smučišča,lep dan brez oblačka,dosti obiska (Hrvati) proge dobre,se pa pop.zdrsa,sneg in zrak pod nulo.Če si zgoden še parkiraš pri sp.postaji gondole.8 seda nič pretreslivega je pa zato na progi,ki nima strmine precej na gosto smučarskih šol in ostalih zajčkov. Meter imajo pa čuden,pri širini proge in višini snega.
8x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Trocky
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 11:45
Prispevkov: 1


In je bil kdo zadnje dni tukaj? Da vidim če je kaj novega snega zapadlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martin20
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2008 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 17:59
Prispevkov: 19


Je bil kdo v zadnjem času na osojščici. Za vikend se odpravljam gor pa me zanima, kakšno je kaj stanje prog!
je v spodnjem delu kriza?

hvala za odgovore
_________________
3x Kope,1x Gerlitzen, 1x Katschberg, 7x Turracher hoehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2008 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Snega je dovolj, izkoristili so zadnji mraz in ga precej naredili, verjetno tudi danes ponoči in je bil še v kupih. Naravni sneg pa je kar nekam izpuhtel in reklamiranih 45cm si moraš naslikati v mislih.
Danes sem začel šele ob pol enih in stanje prog ni bilo prav dobro, čeprav se je, kljub pozitivnim temperaturam, sneg ojužil le na res prisojnih delih. Drugje je cel dan ostal suh, oziroma zmznjen. Proge so bile precej zdrsane, množice madžarskih in še katerih "abručarjev" so naredile svoje (spodnje parkirišče je bilo polno avtobusov). Prava katastrofa je bil spodnji del Klosterlov: nekje zdrsano, nekje kupi nadrsanega snega, vmes pa še kupi snega iz topov. Verjetno bode te kupe do vikenda razgrnili in bo potem precej boljše. Zelo dobra pa je bila proga ob vlečnici Pachainer, in to po celi dolžini.
So pa zasnežili novo progo na zgornjem delu Klosterlov in glej presenečenje: na delu proge ob sedežnici so celo postavili varovalno ograjo!!! Tisti, ki poznate razmere na avstrijskih smučiščih najbrž razumete moje presenečenje.
Kljub zgornjim kritikam je bil danes krasen smučarski dan (no ja, popoldan), idealno vreme in nobene gneče na žičnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martin20
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2008 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 17:59
Prispevkov: 19


Včeraj sem bil gori. Glede naravnega snega je zadeva kar obupna..So pa proge neglede na to odlično pripravljene. Nikjer nobenega kamenja, niti od daleč ... Sploh dopoldne je bilo super, popoldne se je na Klosterle že kar zdrsalo in so bili pukli ter led ampak se je dalo vseeno vredu smučati. Gužva sicer je kar bila ampak tudi ta je bila znosna, predvsem pa mi je všeč da imajo t.i. hitre proge za čakanje, ker potem praktično ni čakanja!

torej bravo Osojščica. V teh razmerah res super!
_________________
3x Kope,1x Gerlitzen, 1x Katschberg, 7x Turracher hoehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Po nekaj tednih sem bil danes spet na Osojščici, izbral sem jo zaradi časovne omejitve, a mi ni žal. Do poldruge ure so bile proge odlične, v prejšnjih dneh so naredili veliko snega. Presenetljivo ni bilo pretirane gneče, nekaj minut sem čakal le na Klosterle 2. Tudi spodaj se je sicer nabrala kar lepa vrsta, a je bila prehitevalna špura vedno prazna. Po mojem je nova osemsedežnica precej razbremenila ostale naprave, saj ne verjamem, da bi bilo letos ljudi ob takem vremenu in šolskih počitnicah manj kot prejšnja leta.
Žal pa so odprli tudi turistično progo ob vlečnici Pachainer, ki je bila zato precej bolj zasedena, nevešči smučarji pa so povzročali stalne, tudi precej dolge zastoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2008 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še ena novost: Na spletni strani so objavljeni podatki o trenutnih časih čakanja na posameznih napravah! Škoda pa je, da teh podatkov ni videti na samem smučišču. Možnost je sicer preko mobitela, ampak...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB