Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Osojščica 2006/2007 in 2007/2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2007 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj je bil začetek sezone, obratovale so Gipfelbahn, zgornji del Klosterle in nova 8-sedežnica. To je zdaj najbolj zmogljiva žičnica na Koroškem s kapaciteto 3500 oseb na uro. Sedeži so res široki, če bi se dva vsedla vsak na svojo stran, bi se komaj pogovarjala
Ko bo povsem polna bo po mojem smučišče kar preozko, čeprav reklamirajo širino 200m, kar pa sigurno ni. Mogoče, če bi poteptali (in zasnežili) celotno širino.
Proge so narejene izključno z umetnim snegom, naravnega je le za vzorec. Neverjetno enakomerno so razporedili sneg po celotni širini smučišča, sicer dokaj tanko plast, vendar cel dan nisem videl niti enega samega kamenčka, še travne biljke ne. Snežna podlaga je zelo dobra, le na strmih delih je nekoliko slabša.

Od sobote naprej bodo pognali še dve dvosedežnici in spodnji del Klosterlov, čeprav ni bilo videti prav velikih kupov snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skriti
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 16:44
Prispevkov: 24


Bil dans gor, in je fantastično

Nimajo neke noro debele podlage, toda so sneg lepo razporedili (kot je rekel že tomi) po (skoraj) celotni širini. Zjutraj sva s punco prišla okoli devete ure in je bil po vseh progah ki so obratovale (mislim da 6) tepih . Potem se je sčasoma mogoče začelo malo pojavljati južno in malo ledeno, toda sploh nemotljivo. Kamnov ali trave pa ni bilo niti ob štirih popoldne ko sva končala. Tako da res vsa čast žičničarjem za take razmere. Aja pohvalil bi še to, da kljub sploh ne nekemu velikemu številu smučarjev je laufalo za moje pojme celo preveč naprav. Ampak mi je bilo všeč Uglavnem, ni mi žal vožnje, niti ne tega da me je prodajalka kart nategnila za 10 ojrov Splačalo se je . Aja, v kafiču na spodnji postaji ta nove 8-sede majo nore hot-doge

Za prvi letošnji dan na snegu si nebi mogel želeti lepšega (niti terena, niti vremena), edin mogoč mau več kondicije .

Pa še nekaj fotk...:

Pogled iz parkirišča. Glede na nadmorsko višino in razmere proga


Proga ob novi 8-sedi obsijana s soncem


Proga ob 2-sedi Bergerbahn


V umetnem snegu je prav zajebano


Še proga ob novi 8-sedi iz zgornje strani (zgleda položno, v praksi se izkaže kul)


Kafič (slikal zaradi zanimive oblike šanka)


Velika zadeva je tole ja...


Še pogled z vrha skoraj ob koncu dneva (podlaga je zelo dobra)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 2:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

skriti je napisal/a:
Uglavnem, ni mi žal vožnje, niti ne tega da me je prodajalka kart nategnila za 10 ojrov
Kaj se je pa zgodlo, kak je prišlo do tega? Kaj premalo ti je nazaj dala al kak drugače? (povej malo, da se še komu drugemu ne zgodi)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skriti
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 16:44
Prispevkov: 24


Ker imajo karte na čip, da greš samo skozi, in ti ni treba vsakič vtikati karte notri ti pač zaračunajo na blagajni kavcijo. In to kavcijo ob vrnitvi karte ob koncu smuke dobiš nazaj. Te kavcije mi je zaračunala 20? (se pravi da sem plačal dve karti + 20?) in po smučanju sem pričakoval teh 20? nazaj, dobil pa sem jih samo 10. Z mojo polomljeno nemščino se nisma mogla sporazumeti in sem po nekaj minutah lomljenja ko sem videl da ji ne bom mogel dopovedati odšel in pustil tistih 10 ojrov. Bom pa za naslednjič vedel, da je kavcija za eno karto 5, in ne 10 ojrov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Hi skriti,

tudi midva sva bila v soboto na Osojščici in lahko samo pritrdim tvojim besedam: fantastično in neverjetno prazno. Tudi zasneževanje in teptanje zasluži pohvalo. Še posebej mi je všeč, da niso na silo tiščali snega čez vso širino proge, anpak raje bolj na ozko, pa tam dovolj (te umetnosti Pohorci še vedno ne obvladajo prav dobro). Raje 20 m široka proga z dovolj debelo snežno podlago, kot 50 m široka s travo, zemljo in kamenjem.

Pa še par mojih fotk:

Prva fura z Gipfelbahn: uups, kje bomo pa smučali :


Umetno - snežna idila kot kje v Dolomitih ... :


Z Bergerbahn in nove osemsedežnice imam skoraj enake fotke kot skriti, torej nima smisla da bi se podvajala. Zato pa ena s proge Kloesterle, prava fantazija, čeprav zaenkrat še malo ozko (zato pa tudi zelo prazno):


Čeprav so noge pekle, sva zdržala do štirih. Tik pred sončnim zahodom je svetloba še posebno lepa:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Nihče noče pokazati osemsedežnice...
Že prav.

Kakšen je občutek pri vožnji z napravo?
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

^^Kako da ne? Na 7. fotki od skritega je ena zelo dobra, če želiš več pa še ena moja od spodnje postaje:


Glede na to da tale na Osojščici ni moja prva osemsedežnica, se mi ne zdi ravno nekaj posebnega ... pač hudo široki sedeži, kar je še posebej bodlo v oči ob dejstvu, da sva v glavnem na njih sedela sama (skoraj bi se lahko oba ulegla ). Za novo žičnico se mi zdi, da kar dobro obratuje - samo enkrat smo slabo minuto stali (na splošno s povsem novimi žičnicami nimam ravno najboljših izkušenj ...).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

A gre kdo v naleslednih dneh kj gor nj mal poslika pa javi kako so razmere ko nameravam v kratkem it gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 7:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Jaz sem bil včeraj (čet., 13.12.07) gor. Parkiral na Klösterle (cca. 190 km iz MB po AC mimo Villacha) in doživel majhno prijetno presenečenje, ko sem za študentsko karto odštel le 24 EUR namesto 26,50 EUR. Očitno imajo še rahlo znižano tarifo, kar pa ni nikjer objavljeno (vsaj jaz nisem na njihovi strani nikjer zasledil). Slovenska študentska velja, jo je pa gospa blagajničarka res temeljito pregledala . Kavcija za čip karto je 5 EUR in jo lahko nazaj dobite tudi pri žičničarju od Klösterle I, če je kasa že zaprta (kot je bilo v mojem primeru).

Obratujejo vse sedežnice razen Pöllingerbahn (ki pa tako odpre samo del proge od Gipfelbahn), vlečnica pa nobena. Na vsaki napravi je zasnežena po ena proga, izjema je le Gipfelbahn, kjer sta odprti progi 1 in 1a (spodaj se združita). Očitno hočejo čim prej čim več odpret, tako ob že odprtih progah, kljub ugodnim obetom za zasneževanje, topov skoraj ni (več jih je le na Klösterle I), trenutno se trudijo zasnežiti progi 20 in 21, kjer sem videl skoncentrirane topove in pa tudi že kupe snega (no, mogoče še katero drugo progo, ki se z odprtih ne vidi dobro, zasnežujejo).

Sneg je skoraj izključno umetni, naravnega je zelo malo in je marsikje tudi spihan. Z offpiste torej trenutno še ni nič, jaz sem ob Bergerbahn sicer poskušal z eno špuro po mestih z napihanim snegom in brez škode na smučkah prišel prek, ampak ni pa blo fajn (predirajoča skorja). Umetnega pa je na progah dovolj, da ni kamnov ali kaj podobnega, edino Klösterle I je (kot že povedano) zasnežen bolj na ozko. Meni to načeloma ni problem, ker ne rabim širokega pasu, in je tudi boljše, kot da ne bi bilo odprto, zna pa bit malo neprijetno utesnjen občutek, ko se drugi ljudje smučajo blizu tebe.
Same proge so bile zelo trde, za moj okus že skoraj pretrde - ledene. Je pač tako, da ne maram pretrdih prog, raje vzamem v zakup kako premehko, tako da je to mogoče tudi bil samo moj subjektivni občutek. Mogoče pa tudi moja tehnika ni primerna oz. dovolj dobra za take razmere, kaj jaz vem. Čeprav, vsaj na nekaj mestih, je bilo definitivno ledeno. Tu in tam so se na strmejših mestih pojavli tudi kupi navoženega snega, ne sicer hudo veliki, bolj je pač neugodno, če z leda priletiš v takih mehkejši sneg. Če primerjam z Mölltalom pred slabim mesecom, mi je bilo tam definitivno boljše, ker so bile proge sicer tudi kr trde, ampak povsod tako, da so robniki še kar lepo prijeli, kar za včeraj ne bi mogel trditi. Verjetno so take razmere tudi posledica tega, da ni skoraj nič naravnega snega zraven.
Trenutno torej priporočam predvsem tistim, ki jih tako trde proge ne motijo.
Gužve na napravah ni bilo (praktično nič čakanja, mogoče tu in tam kak sedež ali dva), na progah pa se mi je na čase zdelo že kr precej ljudi. Si predstavljam, da zna bit kar kriza, kadar je res gužva...

Od prog (govorim na splošno, ne o razmerah) se mi je še najboljša zdela tista ob Klösterle I (tu bi edino bilo fajn, da bi malo porihtali številne pukle in pa ponekod prečni nagib), no pa Gipfelbahn še mogoče tudi ni tako slaba. Drugače pa me proge na Gerlitzenu (prvič smučal, prej bil le enkrat davno poleti gori) niso kaj preveč navdušile, ker imajo le preveč ravnih/položnih odsekov (če še malo zapiha proti tebi, in včeraj je na čase kar svinjsko vleklo, se ponekod še komaj premikaš).
Glede nove sedežnice pa mi je malo nerazumljivo, zakaj osemsedežnica, ko pa je na voljo le ena proga (resda malo bolj široka, vendar tudi ne ekstremno). Kakšna bo kaj gužva na progi ob konicah, si raje ne predstavljam. Proga sama pa je položna in se mi ni zdela zanimiva. Treba je opozoriti tudi na zavajajoč plan prog, kjer sta vrisani vzporedni progi modra 5 in rdeča 7, v resnici gre za samo eno progo in tudi ne vem, kje so oni na njej kaj rdečega našli.
Same naprave pa moram, če mi že proge niso bile preveč všeč, kar pohvalit, odklopne sedežnice na glavnih progah, da hitro gor prideš - tako mora bit.

Idealni smučarski dan to za mene tokrat ni bil, ker pač razmere na progah niso bile čisto po mojem okusu, smo pa slabše tudi že imeli.

Nekaj slikic pa bom probal danes tekom dneva objavit.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


jaz nameravam jutri it gor. Lahko prilepiš kakšne slikice, da vidim če si premislim
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Evo slikice.


^ Kako sem smučal


^ Proga 2 v resnici ni odprta (še sploh nič snega), odprta je le 2a, ostalo pa menda štima


^ Klösterle I; tu malo zavajajoče izgleda, kot da je zasnežena cela proga, v resnici je ob robovih samo malo pobeljeno


^ Klösterle I; tu se boljše vidi pas z umetnim snegom


^ Klösterle II


^ Bergerbahn, desno moj offpiste poskus


^ Panoramaabfahrt 1a


^ Neugarten


^ Neugarten


^ Spodnji, edini bolj strmi del Wörtherseeabfahrt 10a ob Bergerbahn


^ Ravno dobre razmere za mene to niso; slikano na mestu, kjer se združita progi 1 in 1a, v ozadju Pöllingerbahn


^ Sončni zahod na vrhu; zaradi tega slikanja prstov na roki nekaj časa sploh čuto nisem, tako mrzlo in še vetrovno je bilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Racer je napisal/a:
jaz nameravam jutri it gor. Lahko prilepiš kakšne slikice, da vidim če si premislim

Slikice sem objavo, zdaj se pač odloči . Meni so, kot sem napisal, proge bile malo preveč trde, nočem pa s tem nikogar odvračat, čisto možno, da bi marsikdo tudi bil navdušen nad takimi razmerami (proge so, kot posledica trdote, dalje ostale gladke). Mislim pa, da je trenutno boljše it kam malo bolj severno, kjer je v zadnjem času padlo kar nekaj novega snega...
Pa, ker vidim, da si border, naj ti povem, da borderski park gori zaenkrat še ni urejen - tam ob Klösterle II so neke skakalnice iz zemlje, ampak na njih trenutno še ni snega; malo nižje ob progi pa sta tudi neke dve železni konstrukciji ležali, mogoče bi se dalo kaj ponucat, ampak meni se ni zdelo, kot da bi blo kaj uradno urejeno zaenkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2007 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Spet me je nekdo - v tem primeru mariborcan - za en dan prehitel pri poročilu z Osojščice . Mi pač ne bo treba limati toliko fotk, ne bom se razburjal.

V glavnem se strinjam da so proge kar trde, mestoma ledene, ampak z nabrušenimi robniki se da kar dobro smučat. Meni je pomembneje da ni kamenja, pa da ni gneče na žičnicah, in minulo soboto definitivno ni bilo ne enega ne drugega. Enkrat smo na Gipfelbahn čakali minuto in za vožnjo v dolino s kabinko tudi nekaj takega, sicer pa nikjer nobene vrste. Skratka, ne bom ravno od evforije padel na rit, ni pa bilo slabo .

Malo me čudi dejstvo, da kljub hudemu mrazu vsaj 2/3 topov ni delalo, in to ne le na progah kjer je že smuka (saj vemo, da mnoge občutlive smučarje delujoči topovi motijo), tudi na progah ki so še zaprte, kjer torej zasneževanje ne bi nobenega motilo, so topovi ponekod stali (?!). Na polno so zasneževali le Pacheinerlift, in sicer traso vlečnice z vsaj 3 topovi in novo črno progo št. 20. Odprtje te naprave in proge po moje lahko pričakujemo v kratkem:


Tri generacije žičnic na vrhu:


Pogled na severno stran. Zanimivo je, da osrednje Koroške letos še ni 'osrečil' noben naravni sneg, prav hecno se je bilo v soboto voziti iz Maribora proti zahodu: nekje do Velikovca je bila okolica vsaj malo bela, dalje pa zelena:


Za popoldne najbolj priporočam sončne proge ob Gipfelbahn, saj so do konca obratovanja v soncu in temu primerno svetle, medtem ko je npr. Kloesterle že precej temačen:


Zadnji odsek proti zgornji postaji kabinske žičnice so ves dan zasneževali, ampak povsem na robu, tako da se je dalo 'curku' iz topa brez težav izogniti:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj sem bil gor, proge so odlične, ledeno je samo na kakšni strmini. Od sobote bo obratovala tudi vlečnica Pacheinerlift, za vikend ima Falle test smuči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 1:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


Danes zvcedel da lahko v šou dobim tud karte za gerlitzen, tko da letos definitivno po teh letih spet obiščem to smučišče
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB