Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » modra kartica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 modra kartica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 10:34 pm    Naslov sporočila: modra kartica Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


razmišljam da bi jo vzel

tisti ki jo mate, se jo splača vzet?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Seveda. Sm prišparu ene 50k pri nabavi opreme, pa 6k pri Franciji...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


ja, jst bi jo tud bl nucu za popuste v štacunah,
ker sem študent lahko dobim karte veliko ceneje na študentskem servisu, kot pa če izkoristim 20% popust.

am, ta teden se je začel v hervisu modri vikend, ko imajo imetniki kartice 15 oz 20% popust. če jst to kartico jutri vplačam, lahko takoj koristim ta popust al moram počakat da mi po pošti pošljejo kartico pa potem lahko nucam popust al kako to deluje

pa še zdravstveno zavarovanje ti nudijo. cool.
am, če ti spizdijo dile, a to kartica krije al.............? sem vidu tam neki o materialni škodi

bom pa definitivno šu gledat tekme v kg in planici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Mislim da je plačan račun za kartico dovolj.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 12:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Mislim, da lahko popust koristiš tudi s potrdilom, da imaš kartico naročeno in plačano. Vsaj pri meni je šlo skozi.

Pri meni je MK v osnovi tako ali tako pogoj za pridobitev licence učitelja smučanja. Pa tudi drugače pride prav - predvsem s popusti v Hervisu tako da si skozi leto gotovo 'prideš noter' tiste 4 jurje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 12:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ja, sigurno se splača. Drugače pa so letos totalno zakomplicirali z raznimi popirji z modrimi karticami za učitelje smučanja. Še čakam nanjo,..
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
juventino
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


tako, kartico sem nabavil, dons pa veselo izkoriščevanje popustov. sem mislil da se da popust dobiti samo na redne cene, pa sm hotu kupt une špegle leta v hervisu, pa je model reku da bom dubu 20% popusta na novo ceno, se prav 13000

no, vsaj jaz sm tko razumel

treba pred razprodajo to izkoristit, kaj več popusta zihr ne bodo dal, sploh pa na kakšne dobre rokavice, isto vela za šregle. quatro flex od alpine sem mogu v naklo it kupt
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

Ja, zdaj potekajo modri dnevi v Hervisu in se splača izkoristit. Drugače imaš z modro kartico v Hervisu 8% popusta.
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
juventino
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


jp, no, vglavnem, že dons jutr bom prihranil vsaj 20000,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


popravek, že dons se je skor 30000 pršparal, pa še jutr kakšnih 10000
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mistral_
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2007 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živi za ekstrem
Živi za ekstrem

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 17:08
Prispevkov: 9


Modra kartica je zakon!!
Vsaki pravi smučar v Sloveniji jo mora imet!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2007 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Modra kartica je res OK. Če si ˝navaden˝ smučar, se res splača: občutno cenejše karte na smučiščih in še veliko prihraniš v Hervisu.

Vendar ima vsaka medalja dve plati. Sem učitelj smučanja III in smučanje imam iz srca rad. Vendar sem za svoje smučarsko izobraževanje zapravil že malo morje denarja (vsaj 500.000 sit). Ob tem bi pričakoval, da s toliko vloženega truda in denarja, tudi imaš nakaj od tega: večji popusti na smučiščih, popusti pri nakupu opreme, .... No, saj popusti so: na smučiščih ponavadi za učitelje smučanja 10 ali 15% (I, II ali III stopnje enako). V redkih trgovinah: učitelji I, II okrog 15%, učitelji III pa 20&.

Vse lepo in prav. Vendar kje je pravica, da nekdo, ki je, brez zamere, v smučanju čisti autsajder, plača borih 4000 sit in zraven koristi večji popust na smučiščih (20%) kot učitelji, pa še popust dobi v Hervisu, ki ga sicer učitelji smučanja ne dobijo.

Seveda imam Modro kartico. Saj jo moram imeti, ker drugače nisem član Smučarke zveze Slovenije in po pravilih drugače sploh ne moram učiti, če nisem član SZS oz. ZUTS, pa še zavarovani nismo. Po vsem denarju, ki sem ga ˝dal˝ SZS, smo pravzaprav učitelji smučanja izenačeni z ˝navadnimi˝ smučarji, ki za svoje smučarsko izobraževanje niso zapravili niti tolarja ali eura.

Seveda je Modro kartico zrihtala SZS za popularizacijo smučanja. To je pravilno. Vednar bi se ZUTS lahko nekako zavzel in učiteljem smučanja izboril kakšne boljše ugodnosti kot obstajajo trenutno in glede na vložek v smučarijo imeli kakšno ugodnost več, kot ˝navadni ˝smučarji. Kdo ve, kolikšni denarji se obračajo še v ozadju tega dogovora. Konec koncev, naloga učiteljev smučanje je vzajanje novih smučarjev, ki bodo tudi v prihodnje zapravljali denar za smučarijo, in posredno tudi za SZS in ZUTS.
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2007 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

urossemrov je napisal/a:
Modra kartica je res OK. Če si ˝navaden˝ smučar, se res splača: občutno cenejše karte na smučiščih in še veliko prihraniš v Hervisu.

Vendar ima vsaka medalja dve plati. Sem učitelj smučanja III in smučanje imam iz srca rad. Vendar sem za svoje smučarsko izobraževanje zapravil že malo morje denarja (vsaj 500.000 sit). Ob tem bi pričakoval, da s toliko vloženega truda in denarja, tudi imaš nakaj od tega: večji popusti na smučiščih, popusti pri nakupu opreme, .... No, saj popusti so: na smučiščih ponavadi za učitelje smučanja 10 ali 15% (I, II ali III stopnje enako). V redkih trgovinah: učitelji I, II okrog 15%, učitelji III pa 20&.

Vse lepo in prav. Vendar kje je pravica, da nekdo, ki je, brez zamere, v smučanju čisti autsajder, plača borih 4000 sit in zraven koristi večji popust na smučiščih (20%) kot učitelji, pa še popust dobi v Hervisu, ki ga sicer učitelji smučanja ne dobijo.

Seveda imam Modro kartico. Saj jo moram imeti, ker drugače nisem član Smučarke zveze Slovenije in po pravilih drugače sploh ne moram učiti, če nisem član SZS oz. ZUTS, pa še zavarovani nismo. Po vsem denarju, ki sem ga ˝dal˝ SZS, smo pravzaprav učitelji smučanja izenačeni z ˝navadnimi˝ smučarji, ki za svoje smučarsko izobraževanje niso zapravili niti tolarja ali eura.

Seveda je Modro kartico zrihtala SZS za popularizacijo smučanja. To je pravilno. Vednar bi se ZUTS lahko nekako zavzel in učiteljem smučanja izboril kakšne boljše ugodnosti kot obstajajo trenutno in glede na vložek v smučarijo imeli kakšno ugodnost več, kot ˝navadni ˝smučarji. Kdo ve, kolikšni denarji se obračajo še v ozadju tega dogovora. Konec koncev, naloga učiteljev smučanje je vzajanje novih smučarjev, ki bodo tudi v prihodnje zapravljali denar za smučarijo, in posredno tudi za SZS in ZUTS.

Delno se strinjam, vendar mene predvsem bode dejstvo, da za izbrane ljudi v SLO obstaja VSE-SLO karta, z vsemi priteklinami (beri čipi) za borih 355 EUR (85.ooo SIT). Marsikdo je(sem) zainteresiran za to karto, pa je seveda ne moreš dobit, ker pač nisi v tisti mali skupinici ljudi.
Saj ne rečem, da bi jo moral dobit za isto ceno , ko bi jo le bilo možno dobit, pa čeprav bi za njo moral plačati kak procent več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 08, 2007 8:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


urossemrov je napisal/a:
Po vsem denarju, ki sem ga ˝dal˝ SZS, smo pravzaprav učitelji smučanja izenačeni z ˝navadnimi˝ smučarji, ki za svoje smučarsko izobraževanje niso zapravili niti tolarja ali eura.


Najbrž si ta denar investiral v sebe, svoje znanje in imaš sedaj kaj od tega - lahko učiš in si za to tudi plačan. Po tej logiki, bi vsak ki se izobražuje (z lastnimi sredstvi) moral na svojem področju imeti popuste?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjak
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2007 13:40
Prispevkov: 51


A bodo tudi letos v Hervisu kakšni večji popusti s to modro kartico? Ker jo grem takoj naročit...

Kako pa si zavarovan na smučiščih. Kolikor jaz vem si itak že po defaultu obvezno zavarovan in če se ti kaj zgodi na smučanju ne rabiš skrbeti..ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » modra kartica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB