Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Weisssee Gletscherwelt

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Weisssee Gletscherwelt « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
renz11
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2024 12:55 pm    Naslov sporočila: Weisssee Gletscherwelt Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2023 22:22
Prispevkov: 21


V nedeljo (17.3.) sem začel svojo štiridnevno turnejo po Pinzgau-u / Zillertal-u na Kitzsteinhornu (Kaprun), vendar me je zaradi velike gužve opoldan minilo do smučanja in sem se posledično odločil, da popoldan sprobam nekaj novega. Odpravil sem se na Weisssee Gletscherwelt. Že sama cesta, ki je iz Uttendorfa še zelo dolga, ozka in v ne pretirano dobrem stanju, je verjetno razlog, da se marsikateri zahtevnejši turist na to smučišče ne bo odpravil. Ker se nahaja v nacionalnem parku, se lahko zasnežuje samo progo ob drugi sekciiji kabinke, morda bi se lahko probali tudi na Voglu kaj podobnega zmenit za Žagarja oz Zadnji Vogel...

Načrt smučišča:


Iz parkirišča v samotnem naselju Enzingerboden je speljana dvosekcijska DM kabinka letnik 1982, prestopat ni potrebno, vmesna postaja spominja na gondolo Kaiserburg iz BKK-ja.

Prva sekcija, neuradna skirouta v dolino poteka v jarku oz. ob brzici na levi:


Prva + druga sekcija:


Druga sekcija in začetek proge proti vmesni postaji:


V posameznih kabinah sem opazil betonsko utež, ki verjetno pripomore k večji stabilnosti v vetrovnih razmerah, čudno da se tega niso na Kaninu spomnili:

_________________
2023/24: 2x Gurgl, 5x Zillertal Arena, 4x Obertauern, 2x Bad Gastein, 2x Sportgastein, Dorfgastein, 2x Kitzsteinhorn, Weißsee Gl., 2x Schladming, 3x Snow Space Sbg, 2x Wildkogel, 2x Katschi, Speiereck, Ankogel, 6x Tauplitz, MB/Areh
2022/23 (18x): 2x Areh, 2x Kope, 3x Krvavec, Peca, 3x Bad Gastein, 3x Nassfeld, Tauplitz, Kreischberg, Turracherhöhe, BKK
2021/22 (21x): 11x SLO, 3x Kitzsteinhorn, 2x Bad Gastein, 2x Kals-Matrei, St. Jakob im D., Gerlitzen, Kreischberg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renz11
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2024 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2023 22:22
Prispevkov: 21


Nadaljeval sem proti stari in kar 1385 m dolgi dvosedi Medelzkopf, ki nima traka ob vstopu. Rdeča proga ob njej je na začetku dokaj položna, primerna za carving zavoje, nato pa postane strmejša s par ovinki. Zaradi novo zapadlega snega sem se pretežno smučal izven urejenih prog, odlična je črna skirouta št. 4 (sodeč po naklonu je bolj rdeča), do nje je treba od zgornje postaje Medelzbahna malo »poštamfat«, ampak se splača. Ta bolj divja varianta je zelena devetka (najprej ozka med skalami, nato pa odličen dolg strm teren kjer je treba pazit nevarnost plazov, na koncu se prikluči na progo do vmesne postaje), ki mi jo je kar malo pogumno priporočil sicer zelo prijazen žičničar. Preostanek proge do vmesne postaje je mešanica rdeče/modre proge, prijeten spust za zaključek smuke.

Medelzkopf:





Dokaj nova DM dvosedežnica Tauernmoos (2011) je bila že prejšnje dni iz meni neznanih razlogov zaprta. Ni pa to edina investicija v zadnjih letih, povsem nova (2023) je DM vlečnica Huttenlift (črka D na Pistanplanu):



V dolino, torej do parkirišča, uradno ne obstaja proge. Je pa označena ob vmesni postaji skirouta: Na začetku si je treba vzet zalet, saj sledi kar dolg raven odsek ob manjšem jezeru in skozi graben, kjer je treba po nordijsko odsmučat. Ob izhodu iz jarka pa postane cesta strmejša in ima par serpetin. Ob tej sliki vam bo verjetno postalo jasno, zakaj te proge/skiroute na Pistenplanu ni nikjer označene:


Pod črto: Meni osebno odlično smučišče brez masovnega turizma, kjer se da uživati skoraj neokrnjeno naravo – dolga vožnja z Medelzbahnom me ob tem vremenu sploh ni motila. Dobiš občutek, kot da si v nekem drugem času, je pa pohvalno, da so v zadnjem obdobju kljub temu investirali v nove naprave, ki pa z namenom niso pretirano zmogljive in za masovni turizem neprimerne. Priporočam podobno kot Wildkogel za enodnevno smuko na poti v/iz Zillertala.
_________________
2023/24: 2x Gurgl, 5x Zillertal Arena, 4x Obertauern, 2x Bad Gastein, 2x Sportgastein, Dorfgastein, 2x Kitzsteinhorn, Weißsee Gl., 2x Schladming, 3x Snow Space Sbg, 2x Wildkogel, 2x Katschi, Speiereck, Ankogel, 6x Tauplitz, MB/Areh
2022/23 (18x): 2x Areh, 2x Kope, 3x Krvavec, Peca, 3x Bad Gastein, 3x Nassfeld, Tauplitz, Kreischberg, Turracherhöhe, BKK
2021/22 (21x): 11x SLO, 3x Kitzsteinhorn, 2x Bad Gastein, 2x Kals-Matrei, St. Jakob im D., Gerlitzen, Kreischberg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2024 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala renz11 za to reportažo iz smučišča res 'bogu-za-hrbtom', daleč od mainstreama. Zgleda sicer retro, ampak to mislim v pozitivnem smislu. Smučišč s 100 m širokimi progami, osemsedežnicami in topovi v dveh vrstah je v okolici dovolj. Bo treba kaj pogledat .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Weisssee Gletscherwelt
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB