Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Petzen-Peca

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 37, 38, 39  Naslednja
 Petzen-Peca « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2020 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Danes dopoldne na Peci. Nabralo se je kar nekaj ljudi, Na kabinki se je zjutraj čakalo kakih 10 minut, enako zgoraj na vlečnici.
Proge na gori so dobro urejene, proga v dolino pa je solidna. Schoenijeva strmina lepo zasnežena, so pa grudice.
Aha: pa še highlight dneva: srečanje z mikijem.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2020 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Bom pa še jaz prispeval nekaj fotk proge v doline, kot poroča že stubai je proga presenetljivo dobro zasnežena, kar široka in brez kamenja, je bila pa predvsem Schonijeva strmina precej grudasta.










Zgoraj je odprto isto kot prejšni teden, rahlo upanje da bodo odprli vsaj prvo strmino zahodne proge se ni uresničilo, čeprav so že vidni poskusi teptanja:


Se je pa sploh po 12. uri pokazalo, da je Peca neizčrpen vir drobnega kamenja, mesta ki so bila kritična prejšnji konec tedna so sicer dobro pokrpali, se je pa zato pokazalo nekaj novih mest s kamenčki, čisto na vrhu Siebenhuttna, pa na spodnji strmini Stollenlifta. Se pa fantje trudijo, vsaka čast, trenutno (pogled na Webcam) zgoraj spet 'streljajo'. Tudi sicer moram pohvalit žičkote, ki so nasmejani, prijazno pozdravljajo in pokramljajo s smučarji v obeh lokalnih jezikih , zjutraj pomagajo pri vstavljanju smuči v nosilce na kabinki ... samo tako dalje!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 18, 2020 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Sobota na Peci je bila oblačna, vidljivost precej difuzna. Ljudi zaradi vremena bolj malo, praktično se ni čakalo nikjer, niti zjutraj na gondoli. Slikc bolj malo, ker ni kaj posebnega za videt. Po dvanajsti uri je začelo še rahlo snežiti, tako da sem takrat tudi zaključil. Proge solidne, se najdejo kamenčki, je treba malo pogledat.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Današnji dan na Peci je bil nad vsemi pričakovanji, tako glede vremena (v glavnem sončno), obiska (nikjer nobenega čakanja, niti ob 9. na kabinki) in snega, ki je bil bistveno boljši kot prejšnji teden.

Na Siebenhuttenliftu nas je zjutraj pričakal vsaj 'p' od 'powdra', na zvečer steptano podlago je ponoči zapadlo 5 - 8 cm novega suhega snega, kar je dalo na prvih dveh furah iluzijo zime. Pozneje se je 'celc' seveda zvozil, idila pa je ostala:




Ob Stollenliftu se je nov sneg komaj čutil, odprta proga in pol v zelo solidnem stanju, na zahodni progi se mučijo z zasneževanjem, ampak s tremi topovi in dvema žirafama ni šanse da bi bili ob aktualni vremenski napovedi v doglednem času gotovi:




Proga v dolino je bila na prvih furah prav perfektna, na koncu seveda nekoliko zvožena, ampak pod črto OK:




Mimogrede, po zaslugi pridnega zasneževanja in koroške inverzije je odprt tudi Quellenlift, zaenkrat do vmesnega izstopa na 2/3 trase. Slik od tam pa nimam, zaenkrat mi je tam še preveč senčno .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2020 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Današnji oblačen dan sva preživela kar na najbližjem smučišču, to je na 'domači' Peci. Bilo je oblačno, na vrhu občasno kar vetrovno, sicer pa sploh ne slabo: sneg je dober, grifig, preparacija odlična, gneče nobene - ob devetih 3 minute na kabinki, potem pa preostanek dneva brez čakanja. Vtis malenkost pokvarijo drobni, pa tudi malo manj drobni kamenčki, ki se čudežno pojavljajo tudi tam kjer prejšnji konec tedna ni bilo nobnega.

S slikami sem bil skromen, fotogenično res ni bilo. Odprli so tudi prvo strmino na zahodni progi pod Stollenliftom, danes še ni bila perfektna, sveže razgrnjen umetni sneg z nekaj grudami::


Schonijeva strmina je bila odlična:


Na bejbiki so končno odprli tudi košček proge desno od vlečnice, tako da pri zadnji vožnji v dolino odpade sekanje trase (mimogrede, Quellenlift pa je še vedno odprt samo do vmesnega izstopa):

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 25, 2020 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Pa še par mojih slik smuke na Peci. Drugače pa je miki napisal vse, lahko dodam še: pazi na kamenčke!




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Dan se je začel s prekrasnim sončnim vremenom in pomladanskimi temperaturami. Vseeno so bile proge trde, nabrušeni robniki so v teh razmerah že skoraj nuja. Ob sedežnici je bila tekma, kar pomeni, da je bilo na razpolago le pol že tako zožene proge. Še najbolje je bilo zgoraj ob vlečnici. Ko so jo malo po enajsti zaradi prihoda helikopterja zaprli in se je vsa masa ljudi spustila na sedežnico, sem se raje spustil v dolino in malo pred dvanajsto zaključil. V dolino je proga solidna, med tednom so na parih mestih dodatno zasneževali, zato so pod Schoenijevo strnimo na progi grude.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sva pa šla na Peco gledat na uro, na tako slabih progah letos še nisem smučal . Ne vem kako je bilo danes na smučiščih v soseščini s podobno lego in nadmorsko višino, ne vem ali so kaj zaj***li pri preparaciji (meni je smrdelo po naglavnem grehu vseh slabih ratrakistov, to je jutranji preparaciji), ali so krive čudne vremenske razmere, vem pa da je bil na progah ali čisti led ali pa orjaške ledene grude. V glavnem pa kombinacija obojega. Zdaj pa primerjajte včerajšnjo drugo Stubaievo fotko:
Citiram:

... in današnje stanje:


Podobna je bila tudi Schonijeva strmina, ob Siebenhuttenliftu je bilo za spoznanje bolje:


Še najboljši je bil sneg na zadnji tretjini proge v dolino in na Quellenliftu, kjer sem od obupa naredil nekaj fur: trdo, ampak lepo speglano, brez grud, opoldan je celo za odtenek spuščalo:




Ob takih razmerah ni čudno da je bila terasa pri Sabini polna že ob desetih, na koči Siebenhutten pa ob enajstih. Na terasi sva vlekla na ušesa pogovor pri sosednji mizi, pomoje so penzionisti ki so vsak dan na Peci, da v tej sezoni še ni bilo tako slabih razmer. Sonček, prijetne temperature in kuhan mošt so mi vsaj malo rešili vtis dneva . Zdaj pa upam da torkova fronta prinese kak centimeter snega, slabše kot je ne more več biti ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Ned Feb 02, 2020 5:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Hvala Miki, sem mislil, da sem samo jaz čuden - včeraj na Ribnici sta bili progi 100X boljši.

Če sem malo žleht mi je dan rešil germknedl na 7huten, poceni dizel v Labotu in kosilo Pri lipi pod Muto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 17:34
Prispevkov: 82
Kraj: Ravne

JurijB je napisal/a:
Hvala Miki, sem mislil, da sem samo jaz čuden - včeraj na Ribnici sta bili progi 100X boljši.

Če sem malo žleht mi je dan rešil germknedl na 7huten, poceni dizel v Labotu in kosilo Pri lipi pod Muto.


To pa je bila prava katastrofa. Otroku je gruda izpod smuče presekala obraz. Tako progo je potrebno zapret. Veliko jih je reklo, da ne pridejo več. Ti pa so daleč od znanja naj si pogledajo Črno predvsem pa Poseko, za njih prava divota.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Definitivno so zaribali s teptanjem. Predvidevam, da je proga prejšnji dan bila zelo južna in potem se je na hitro ohladilo in stisnilo, potem je ni več freze (vsaj ne na zapufanih smučiščih), ki to zdrobi v normalno podlago. Prepozno teptanje je krivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 15, 2020 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Danes krasno vreme, temperature okoli ničle. Ljudi ni bilo pretirano veliko, praktično se ni skoraj nikjer čakalo. Proge dobro pripravljene, tudi strma ob sedežnici.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sskkiinngg
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2015 10:57
Prispevkov: 14


Tisti ki si kupi sezonsko karto za peco je pa nor! Ce mi jo podarijo se ne grem vec smucat...katastrofa od smucisca...ozko...nobenega izteka nikjer...poteptano grozno...vse tako na silo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

stubai je napisal/a:
Proge dobro pripravljene, tudi strma ob sedežnici.

Podobno tudi danes zjutraj :








Res pa je ta idila trajala zelo kratek čas, pod lepo speglanim cukrom so se skrivale konkretne ledene plošče. Ker je bilo tudi nenavadno polno, so proge že ob enajstih bile sestavljne v glavnem iz ledenih plošč in cukrastih kupov, kje ob kakšnem robu se je dalo najt uporaben sneg tudi še ob enih, potem pa sva obupala.

Na Siebenhuttnu je prejšni teden padlo nekaj cm snega, v gozdu se ga lepo vidi, na progi pa se kar nekam izgubi ... :


Tega nič kaj zimskega pogleda v dolino smo se letos žal že kar navadili:


Schonijeva strmina, snega dovolj, je pa res trdo, sploh ko se zvozi tista zgornja plast po teptanju. Folk pa muči tu dol otroke in začetnike, nerazumljivo ... :



V dolini je snežna odeja že precej tanka, ne vem kako dolgo bo ob konkretnejši odjugi zdržal sneg tu mimo bejbike:


Quellenlift je bil pri prejšnjem obisku boljši, danes tudi tu mešanica ledenih plošč in cukra:




Pod črto: če si zgoden se da narediti nekaj lepih fur, za več kot pol dneva pa ob trenutnih snežnih razmerah ne priporočam.

Vrhunec dneva: eno uro sončka na terasi pri Siebenhuttnu (verjetnost da dobiš prostor pri Sabini je podobna verjetnosti zadetka na loterije, že ob desetih je bilo čisto vse polno) in čvek s Stubaiem .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Miki je napisal praktično vse. Danes slabše kot včeraj: več ljudi, temperature višje, posledično so proge slabše zdržale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 37, 38, 39  Naslednja Stran 34 od 39

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Petzen-Peca
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB