Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Francija (Tignes ali Les2Alpes) ali spet Italija (Livigno)?!

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Francija (Tignes ali Les2Alpes) ali spet Italija (Livigno)?! « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marjetica
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 11:23 am    Naslov sporočila: Francija (Tignes ali Les2Alpes) ali spet Italija (Livigno)?! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 11:13
Prispevkov: 3
Kraj: okolica LJ

Smo družina štirih (2 smučarja in 2 neekstremna boardarja) in smo zadnja leta hodili smučat v [b]Livigno[/b], kjer smo bili zelo zadovoljni. Apartma čisto na smučišču, smučišča tudi super, ljudje skrajno prijazni, naselje (in šoping) zelo lepo, gužve ne...

Letos se odločamo za smučanje v začetku marca. Razmišljamo, da bi šli pogledat v [b]Francijo (Tignes ali Les2Alpes)[/b]. Kaj priporočate tisti, ki ste že bili tu in tam?
Glede smučanja, neekstremnega boardanja (večinoma po smučišču), tudi nekaj vožnje po celcu, namestitve, tudi cenovno...? Pričakujem tudi mnenja tistih, ki ste bili le v Franciji ali v Livignu (IT). In naša odločitev bi morala biti zelo hitra!

Skratka naj ostanemo zadovoljni v Livignu ali naj se podamo v Francijo novim dogodivščinam naproti? In razmerje kvaliteta/cena? Hvala vsem za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marjetica
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 11:13
Prispevkov: 3
Kraj: okolica LJ

Res nima noben nobenega komentarja, mnenja? Prosim, prosim...! Se že precej mudi...

In obenem hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zibko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59


Tukaj sem lani po prihodu iz Tignesa spisal članek o smučišč (Tignes & Val d'Isere.

Odšel sem drugi teden januarja, cena 90.000 SIT (6 dnevna karta, apartma, avtobus). Bil sem že v Švici na enotedenskem smučanju (Saas Fee), pa je Tignes veliko boljši, če bi ga moral oceniti (od 1 do 10), bi mu dal 9,5.

Tudi letos odhajam v Tignes, vendar tokrat tretji teden v januarju. Če se boš odločil/a za Tignes, me lahko kontaktiraš za kakšne dodatne informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Če že ravno hočeš komentar. Jaz Livigna sicer ne poznam, iz pripovedovanja bi rekel, da je za turistično smučanje primernejši od resnih centrov v Franciji. Sicer se pa meni upira, da bi šel vedno na isti konec smučat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


U Tignesu sem bil že ene 10x, pač tekme se začnejo tam, pa mi ni ne wem kako fajn. Da se ne bomo razumeli napak, samo smučišče je 1A, kar me moti je francoska nastanitev. To pomeni, da delajo na masi in da je večina apartmajev v blokih. Tako imaš v Tignesu same bloke in ni ravno idilično. Pač moje osebno mnenje.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zibko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59


Nikjer v Franciji ni nastanitev ne vem kako udobna, izjema ni niti Tignes. Apartmaji so zelo majhni, zato da velikega razkošja ni (beri, velja za celo Francijo), vendar men je pomembn, da se da prespat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

tignes je bil meni v redu za smučat, se posebej, ker je povezan z Val d'Isere-jem, ki ima po mojem okusu 4 perfektne proge. Val d'Isere je idileč in je drugačen od vseh ostalih francoskih turističnih smučarskih središč z bloki apartmajev, je pa tudi cena temu primerna.

Tignes se meni kot naselje zdi zelo grd, ima pa vse kar rabiš..nakupovanje, restavracije, nočni klubi so v 5-10km oddaljenem Val d'Iserju (to sem siguren, mogoče so tudi v Tignesu),... tudi proge niso slabe....

Ne poznam Livigna, sicer po pripovedovanjih super smučišča. Jaz bi se na tvojem mestu odločil za Tignes.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
morel
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

aja pa še to sm pozabil....lani sem bil tam konec februara, začete marca in je bilo snega, kokr hočeš. Imeli pa smo tudi snežni vihar, ki tam niso redkost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 20, 2006 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

zibko je napisal/a:
Nikjer v Franciji ni nastanitev ne vem kako udobna, izjema ni niti Tignes. Apartmaji so zelo majhni, zato da velikega razkošja ni (beri, velja za celo Francijo), vendar men je pomembn, da se da prespat.

Ni nujno tako. V zadnjih letih so tudi v najbolj obljudenih centrih zgradili kar nekaj kapacitet, kjer je bivanje udobnejše, samo jih naše agencije le malo tržijo, najbrž so za večino predrage. Poleg tega imaš na voljo kar nekaj srednjevelikih "vaških smučišč", kjer lahko tudi bivaš v udobnem vaškem okolju. Jaz se pa tudi raje peljem par kilometrov iz kakšne vasi do smučišča, kot da bi moral spati v kakšnem čebelnjaku v enem predalu v predsobi, kjer bi si nas 8 delilo majhno kopalnico z WC-jem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marjetica
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 21, 2006 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 11:13
Prispevkov: 3
Kraj: okolica LJ

Potem je večina še vedno za Francijo? Je res smučanje tako boljše? Ne gre se nam za žur, niti toliko za off-road smučanje. Smučanje po smučišču. So smučišča toliko bolj urejena-speglana zjutraj, manj ljudi (?!), so smučišča širša...? Kaj je ta prednost Francije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zibko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 12:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59


Vsekakor veliko v Tignesu ne boš žurala, pa ne, ker ne bi bilo barov in podobnega ampak zato, ker je pjača za nas draga (pol litra piva v barih stane 6 ?).

Prednost Tignesa
- proge urejene, lepo zratrakirane (jih vsako noč, razen če nov sneg zapade, potem jih nekaj pustijo za "off-road - informacije od ratrakista)
- tudi na koncu dneva niso proge uničene
- dovolj snega (letos zaenkrat ni ravno tako)
- nobenih vrst pred žičnicami
- vse vrste prog
- nekaj vlečnic je zaston - v samem naselju Tignesa (primerno za učenje otrok - ne potrebujejo karte)
- na progah manj ljudi kot na naših smučiščih
- hitre sedežnice, gondule, vlakci
- obsežno smučišče
- dodatna ponudba (letos naredil kompleks bazenov, gokart na ledu oz. snegu)
- romantični večerni sprehodi
- osvetljeni vrhovi hribov (močni reflektorji iz hotel osvetljijo nekaj vrhov bližnjih hribov)
- brezplačen avtobusni prevoz med tremi vasmi, ki tvorijo Tignes (med zgornjo in spodnjo vasjo je peš hoje cca 20 min (preko jezera cca 10 min).
- v primeru močnega sneženja preko noči, naprej s helikopterji "zminirajo" morebitne plazove, nato pa postopama odpirajo varne proge. (lani do 12 ure odprli že vse, preko noči pa je zapadlo 40 cm snega).
- dolg odpiralni čas - od 8.45 do 17.00

tolk sem se zdele spomnu, naj še kdo doda kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Francija (Tignes ali Les2Alpes) ali spet Italija (Livigno)?!
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB