Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz Zettersfeld

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Lienz Zettersfeld « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 10:34 pm    Naslov sporočila: Lienz Zettersfeld Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zadnji dan novoletne turneje sem končal s familijo na poti domov iz Heiligenbluta 02.01.2008 na enem od dveh mestnih smučišč mesta Lienz, Zettersfeldu. Manjše smučišče z 3 sedežnicami in 2 vlečnicama. Gor te pripelje malo stareša generacija 4-sedežne gondole. Lahko se pride z avtom tudi do 6 sede na vrhu.
Luštno smučišče za enodnevno smuko nekje velikosti 30 km prog. Na smučišču je veliko število restavracij, koč (nekje na hitro sem jih preštel 9). Cene so zelo zmerne za Avstrijo, nekje 30 % ceneje kot v Heiligenblutu, ki je kar drag. Vsak naprava ima 2 do 3 proge, tako da ni bilo nikjer gneče na progah kljub temu, da je bilo parkirišče spodaj in zgoraj na 6-sedežnici polno. Spet sreča z vremenom. lep sončen in mrzel dan . (-11 stopinj brrr). Na smučišču ni naravnega snega, vendar imajo dobro zasnežene proge z umetnim (fajn trd dneg brez ledenih plošč). Mi smi imeli samo probleme zaradi odrsavanja, ker noben hotu zjutraj brusit smuči.
Par slikic iz smučišča


Pogled na 6-sedežnico sestrico tiste iz Krvavca .


Zgornja postaja fiksne 4-sedežnice, ki nima opore za noge. Je pa novejše sorte.


Še pogled na levo odklopno 4-sedežno doppelco malo starejšega letnika.


Še ena slikca iste sedežnice.


Spodnja postaja te iste sedežnice.


Posnetek prog zgoraj iz spodnje postaje.


Poglded na najvišje ležečo napravo vlečnico na 2278 metrih.


Še pogled na sosednje mestno smučišče v Lienzu Hochstein, kjer je bil 28.12.2007 svetovni pokal v slalomu za ženske.


Zgornja postaje gondole popoldne ob vračanju.


Pogled iz spodnje postaje.

In potem v kruto realnost čez karavanke, kjer nas je takoj pričakalo slabo vreme in neskončna kolona na Gorenjskem (j*** jaz te Gorenjce). Zdaj bo avtocesta šele maja 2009 To je druga zgodba, hehe in ne preveč lepa.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zelo zanimiv prispevek z manj znanega smučišča, hvala, Age. (velja tudi za ostale reportaže s tvoje 'novoletne turneje'). Čez 3 tedne tudi midva planirava zelo podobno turo, teden apartmaja v Lienzu je rezerviran že nekaj časa, potem pa Zettersfeld, Matrei, Sillian, St. Jakob, Heiligenblut in še kaj, seveda vse na koroško karto. Pa še stanovala bova v (manjšem) mestu in ne v neki zakotni tirolski vasici Bogu za hrbtom, moja boljša polovica se že veseli da bo zvečer lahko stopila v kak nakupovalni center, oba pa športnih trgovin in Mc Donald's-a .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Miki, hehe no potem boš pa ti lahko napisal kaj o St.Jakobu (še nisem uspel smučat tam), ker imam jaz tudi rezervirano v sredini Februarja 3 dni v Lienzu in konec Feb še v Matrei-u isto 3 dni . Konec Marca je pa za našo familijo obvezno pomladansko smučanje na Heiligenblutu cca 3 dni.
V Lienzu so bili pa zdaj med prazniki pravi prometni zamaški. Samo smučišče Zettersfeld bo pa tebi po moje kar všeč, glede na spremljanje tvojih reportaž . Ideja je enkratna, ker je Lienz v središču kar nekaj smučišč. Tale koroška karta fajn pride, meni že 4 sezono. Letos vedno bolj gravitiramo na vzhodno Tirolsko , ker je manj gužve na teh smučiščih.

Pa LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Za zadnji (osmi) novoletni smučarski dan smo si privoščili še malo mestno smučišče v Leinzu Zettersfeld. Na tem smučišča smo že dvakrat končali tirolske turneje in še nikoli nas ni razočaralo.
Vremenarji so na danes malo potegnili za nos, celo dopoldne so se vlekli oblaki po spodnjem delu smučišča. Zaradi jutranjega mrzlega vremena je bilo kar zoprno do dopoldneva na vseh treh sedežnicah,
niti ena ne premore pokrovov. Tako, da smo nekaj časa vozil na zgornji vlečnici, ki je bila vsa v soncu.
Smučišče je sicer družinskega tipa, ne premore zares strmih prog, ampak za konec osemdnevnega smučanja je pa OK, počutje na tem smučišču zelo domače in lepa narava, spoh letos, ko je toliko snega.
Nekaj sličičic tega vremensko zanimivega dneva:




















Lep pozdrav in še enkrat, uspešno novo leto želim vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

3.dan (zadnji, pravzaprav današnji) smo končali v Lienzu
Današnji dan ni obetal, vsak po napovedih, kakšnega lepega smučarskega dne, vendar se nisem prav posebej sekiral, vse letošnje smučarske dni
sem imel do današnjega dne, sončne. Imajo tudi fun park, samo je bolj omejen na nekaj railov in boxov.
Bom kar preko slik komentiral današnjo smuko.
Jutranji prihod je kazal na boljše vreme, kot sem pričakoval. Smo bili pa hitri, že pred 9 uro zjutraj zgoraj.

Proge so dobile ponoči in zjutraj nekaj centimetrov novega snega.

Po uri in pol so se začelo nabirat oblaki...


Do kosila je nastalo pa tole, oblaki so se začeli preganjat gor in dol po smučišču, hehe, smo se šli pa noter pogret,
temperature so bile danes kar nizke - 12 stopinj na vrhu.

Odločili smo se za kočo na vrhu 4 sede, nakar ugotovimo, da je lastnik te koče nam dobro znani Sepp iz Heiligenbluta,
takoj nas je spoznal, seveda smo dobili rundo na račun hiše, povečane porcije, skratka v avstrijskih kočah je ob takih meglenih
dneh vedno zelo živahno, se nabašejo do konca, potem je pa samo še proooost, hehe. Zelo lepo je bilo tudi v koči .
Slika pa je še od našega prihoda na kosilo, potem je bilo pa ohoho.

Popoldne, se je malce izboljšalo, samo smo morali kljub temu oditi prej domov.


Lahko rečem samo to, lep tridnevni smučarski vikend.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

V soboto sem spet smučal na tem meni dokaj priljubljenem smučišču za en dan, posebej, ko smo na večdnevni smučarski turneji. Vse se je pokloplo temperature med 0 in -4 stopinjami, sneg primerno utrjen in precej suh, tako da so bile proge ves dan v dobrem stanju. Zjutraj je bilo še oblačno, potem pa se je nebo precej spraznilo, do konca dneva brez oblakov. Glede na vse vrste počitnic, ljudi kar nekaj, v vrstah na sedežnicah se je čakalo do 5 min, do 11 ure pa je bilo še precej prazno, proge pa tukaj itak nikoli niso polne, ker imajo vse tri sedežnice več alternativnih variant. Prijeten smučarski začetek 5 dnevne smuke .

Še nekaj slikic
Za začetek na otroško avtomatsko4 sedo Wartschenbrunn

Vse tri proge odklopne 4 sede Steinermandl

Na isti sedežnici, za nami se je že jasnilo

Pogled na Lienz in sosednje smučišče (mikijeva ljubezen ), Hochstein, hehe

Sedežnica Faschingalm

Na progi iste sedežnice (ena od variant)

Še malo kulinarike, njama

Desno FUN park, z dnevnim prostorom in muziko, sploh je na tem smučišču ogromno mladine z freeride in freestle dilami, levo proga 4 sede.

Brez komentarja

Ob 15:30 uri, ko smo odšli, jih je še vedno dosti smučalo


Danes pa na Sveti krvi še lepši dan, malo več smučarjev, ipak je bila nedelja, to pa v drugi temi.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zadnji dan lanskega leta sva smučala v Lienzu, seveda na sončnem Zettersfeldu. Zjutraj proge niso bile tako speglane kot v Sillianu in St. Jakobu, a po eni uri se to ni več poznalo in še popoldne so bile odlične, čeprav se je na kakšnih mestih pokazala trava ali zemlja. Naravnega snega je sicer tu precej manj. Pretirane gneče ni bilo, le na šestsedežnici je bila občasno vrsta za moj okus predolga.
















Popoldne sva šla 'domov' na kosilo, pred koncem dneva (in leta ) pa sem šel še na Hochstein preizkusit lansko novost. Tekmovalna proga je bila žal zaprta, tudi sneg je bil spodaj čuden zrnat, zato sem šel proti vrhu in ujel še zadnjo minuto obratovanja zgornje vlečnice. Sneg ob njej je bil odličen, ob dvosedežnici pod njo, oz. pod višino 1500m pa zrnat z zdrsanimi ledenimi ploščami. Kljub mrazu v prejšnjih dneh še niso zasnežili vseh prog, akumulacijsko jezero pa je izgledalo precej prazno. Že precej v mraku sem se pripeljal v dolino, a nisem bil zadnji, še kar nekaj časa so se z naglavnimi lučkami vozili dol turni smučarji.


Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 16 x Mölltal, 5 x Turrach, 2 x Mokrine, 3 x BKK, 1 x Katschi, 1 x Osojščica, 1 x Kranjska gora, 5 x Sillian, 1 x St. Jakob, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 03, 2011 7:45 pm    Naslov sporočila: Re: Lienz Zettersfeld Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Age je napisal/a:
neskončna kolona na Gorenjskem (j*** jaz te Gorenjce). Zdaj bo avtocesta šele maja 2009 To je druga zgodba, hehe in ne preveč lepa.


Haha, a lahko tole prosim citiram?

Sej nevem a bi se smeju al joku :/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan smo po dveh letih preživeli na mogoče najlepši dan tirolske smuke. Temperature so bile nekaj višje, popoldne na najnižjem delu smučišča plus 3 stopinje, sneg na prisojni strani v nižjih legah je rahlo popustil popoldne. Gneče na progah ni bilo, občasno vrste na sedežnicah, odprte so vse mogoče proge, celo take, ki jih še nikoli nisem imel priliko preizkusiti. Lep zaključek počitniške turneje, tisti, ki pa ostanejo pa bodo imeli lepo vreme z otoplitvijo.

Spet belo modra ekstaza v slikovni podobi:











Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Sre Jan 01, 2014 8:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


lepe slike age, poleg melija, brez dvoma moje najljubše smučišče v okviru top ski pass karte, sonca za izvoz, relativno položne in široke proge...ja treba se je vrniti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 2:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Letos ko sem se peljal skozi Lienz na Italijansko stran, se mi je najbolj kolcalo za sončnim Zettersfieldom.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj sva v rekordnem času eni uri in tričetrt, prišla zjutraj iz Ljubljane v Lienz na prvo zares spomladansko smuko. Temperature so bile že zjutraj nad nulo tudi na vrhu, potem pa sploh nisem več gledal. V glavnem ob 13 uri se je dalo brez problema smučat v kratki majici in v kratkih gatah. Odjuga je odnesla ogoromno snega, snežna idila izpred devet dni je že pozabljena. Kup prog ni bilo več odprtih, na nekaterih delih prog je ven gledala zemlja. smučarjev bolj malo, v glavnem so opoldne že poležavali in popivali ob kočah. Zaradi prisojne lege večine prog, mi je bilo kar malo žal, da nisva nadaljevala v St.Jakob, ker sva prišla v Lienz že ob 8:25, smo pa zato imeli včeraj z družbo kulinarični dan, sprva pri 'Seppu' na vrhu štirisede, potem pa še spodaj v 'Steakhousu', kar pa tudi ni bilo slabo.

Nekaj slikovnega materiala lepega sončnega in zelo toplega dne:
Meni najlubša proga iz štirisede, žal že zaprta

Tudi nekaj takih delov, kjer je zemlja pogledala ven.

Na zgornji vlečnici, na šestsedi smo smučali samo tam do 10:30 (najnižji del smučišča), potem si rabil že rešilni jopič, ker je s pancerji težje plavat.

Popoldan so Zettersfeld preplavili 'padobranci'

Tale je iz 15:30, če si imel dilce za 'čofto', nove rocker se lepo obnesejo na mehkem, si lahko še užival.


Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Pet Jan 02, 2015 10:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2013 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Za zadnji dan 10 dnevne počitniške smuke sva izbrala Zettersfeld. Na novoletno dopoldne ni bilo gneče, sneg je bil predvsem na progah ob štirisedežnici odličen. Nikakor pa to ne morem reči za pripravo prog, ki je bila za nekaj razredov slabša kot v Sillianu.

Kaj več bo pa gotovo prispeval Miki .

SNEŽENO 2013
________________
Sezona 2012/13: 42x = 22 x Moelltal, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 4 x Mokrine, 3 x Sillian, 1 x Goldeck, 1 x Lienz, 1 x St. Oswald
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2013 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Midva sva bila na Zettersfeldu dan pred Tomijem, na silvestrovo popoldan. Kaj naj komentiram? Meni je ambient všeč, izjemno razgleden hrib je in proge so celo konec decembra v soncu še nekaj minut čez četrto, nikakor pa to ni smučišče na katerem bi se do sitega nasmučal. Skratka, hrib za en bolj lenobni dan proti koncu turneje.

Sneg je bil na zgornji vlečnici odličen, na štirisedežnici tudi dober, čeprav ga malo primanjkuje - tudi v bližini topov so se našle manjše kopnine in zaplate trave, kamenja skoraj ni. Ob šestsedežnici, kjer zasnežujejo z žirafami, pa obratno - sicer brez kopnin, zato pa zelo trd sneg. Čakali smo edino na kabinki za povratek v dolino, malo čez četrto popoldan smo stali skoraj 15 minut.

Glede na to da gre za manj znano smučišče, link do plana prog: http://ski.intermaps.com/osttirol/skimap.asp?map=Lienz&Aktuell=Lifte&startdata=lifte

Začetniška štirisedežnica Wartschenbrunn, počasna in z zapirali brez naslona za noge. Edini razlog da jo uporabiva enkrat na dan je, da prihraniva 50m pešačenja od zgornje postaje kabinke do štirisedežnice Steinermandl :


Na šestsedežnici Faschingalm. Katerokoli varianto izbereš zgoraj, se spodaj vse proge iztečejo na položno, ampak izjemno trdo modro 8:


Je pa lepo ... aja, sem že napisal :






Na štirisedežnici Steinermandl, ob tej napravi so kar štiri proge, po dve na vsaki strani. Žal je bila najlepša od njih, rdeča 3 desno od sedežnice, še zaprta - naravnega snega je malenkost premalo (videlo se je da so jo poskusili urediti, pa se je na strmini prikazal travnik ), vode za zasneževanje pa primanjkuje. Vsaka podobnost s Pohorjem je zgolj slučajna . No, so pa bile ostale tri lepe:




Zadnje tričetrt ure sva preživela na vlečnici Schoberkopfl, za te proge preživim tudi vožnjo s sidri :




Skratka, ni bilo slabo, idealno pa tudi ne. Bo treba še kaj priti, malo bolj pozno v sezoni, na pomladno smuko!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2014 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prvi dan novega leta sva tudi letos preživela na Zettersfeldu . Ob jutranjem pogledu na proge sem razmišljal, da se je razlika v pripravi prog v primerjavi s Sillianom letos zmanjšala, a ne zato, ker bi se popravili na Zettersfeldu . Stopnic res ni bilo, a ne pomnim, kdaj sem nazadnje videl toliko sledov gosenic. Vendar pa je bila danes to izključno lepotna napaka, ki ni vplivala na kvaliteto smučanja, a pri trdem snegu bi bilo precej drugače. Za zaključek kritike naj omenim grudasto vzhodno progo ob šestsedežnici in nekaj nesneženih dodatkov na strminah.
Zdaj pa k pohvalam : odličen sneg, nobene gneče, krasno vreme brez (sicer napovedanega) jugozahodnika, proge odlične vse do 14. ure, ko sem zaključil. Tale Zettersfeld mi bo celo postal všeč . Ker celo leto ni bilo novih slik, jih je tokrat nekaj več:


















SREČNO 2014

_________________
Sezona 2013/14: 40 x ( 22x Mölltal, 5 x Sillian, 5 x Osojščica, 4 x Mokrine, 3 x Katschi, 1 x Zettersfeld )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz Zettersfeld
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB