Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Koralpe (Golica)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Koralpe (Golica) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 29, 2007 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana


_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
smitko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2007 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

^ ali velja to do konca sezone...??





PREDVIDOMA DO 9.4
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 3:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

V petek (06.04.2007) sem bil gori. Bil sem tam že pred leti, vendar se nisem več kaj dosti spomnil, tako da sem smučišče odkrival bolj na novo. Plan prog me sicer ni navdušil, za obisk me je prepričala akcija (karta za 15 EUR).

Iz Maribora do tja sem naredil 109 km. Smučati sem začel na novi 4 sedežnici Burgstallofen-Bahn. Kaj dosti hvale ji ne morem namenit, večina proge je zelo položne (kot recimo Sleme na Pohorju), le na koncu je malo bolj strmo. Zdi se mi tudi, da sedežnica ni delovala z najvišjo hitrostjo, ta naj bi bila 5 m/s, vendar pa se mi je zdela 6 seda na Krvavcu hitrejša.
Iz teh razlogov sem se kar hitro prestavil na Hipfllift. Pripadajoče proge so, prav tako kot proga ob sedežnici, rdeče, vendar pa je tu čisto druga pesem, saj so spodobno strme. Problem je edino v tem, da gre za vlečnico . Levo od te vlečnice (gledano navzdol) je tudi veliko področje za smučanje izven prog. Idealno je seveda, če se lahko spustiš čisto z vrha, kar pa v petek ni bilo mogoče, saj Wasserhanggipfellift, ki pelje na vrh, ni deloval. Tako sem se, podobno kot še nekaj drugih smučarjev, odločil in se z vrha Hipfllifta peš podal proti vrhu. Čisto do vrha sicer nisem šel, ampak sem se že nekaj prej na primernem mestu odločil za spust (do tja sem hodil kakih 30 minut). Razmere so bile zelo ugodne, saj je sneg ponoči pomrznil, tako da je bila podlaga trda, na vrhu pa je bilo nekaj cm zmehčanega snega. Res super za smučat! Žal so se zaradi visokih temperatur kasneje razmere poslabšale, neteptan sneg je postal zelo počasen in tudi vgrezalo se je.
Večino časa sem tako smučal na Hipflliftu, popoldne sem šel za kratek čas tudi malo nazaj na sedežnico pa potem spet nazaj na Hipfllift. Po zadnji rundi ob 16 sem naredil še en peš vzpon, tokrat sicer nekoliko krajši, žal pa so bile razmere takrat že bistveno slabše...

Sneg je bil zjutraj še trd, kasneje je počasi spuščalo in v tem obdobju je bilo najboljše, na koncu pa je že vse teklo. Vreme pa celi dan sanjsko, sončno .

Moj zaključek: žal tega smučišča ne morem kaj posebej priporočati, in sicer zaradi slabih naprav. Nova sedežnica je na totalno zgrešenem mestu, proga ob njej je položna, dolgočasna, zanič. Tereni ob Hipflliftu in pa neteptani teren z vrha hriba so sicer zelo dobri, ampak žal so tukaj na voljo samo vlečnice. Če bodo postavli kakšno sedežnico na mestu Hipfllifta ali pa, še boljše, od vznožja Hipfllifta do vrha hriba, potem bo to smučišče postalo zanimivo, do takrat pa mislim, da nima smisla hoditi tja, saj obstajajo v podobnem rangu oddaljenosti iz Maribora ali še bližje boljše variante. Krvavec nudi dosti več za moj okus (še posebej zdaj z novo sedežnico), imajo dosti boljše proge. Tudi Rogla (Jurgovo) in pa Snežni stadion sta po moje boljša... Trenutno je zanimivo mogoče edino kot družinsko smučišče in za manj zahtevne smučarje, ki jim je proga ob sedežnici zadosti. Je pa kar nekaj možnosti za širitev, bomo vidli, kaj se bo zgodilo...

Še nekaj slik:


Cilju naproti...


Burgstallofen-Bahn, spodnja strmina (edini zanimivi del)


Pogled z vrha Burgstallofen-Bahn proti vrhu hriba; Wasserhanggipfellift (viden čisto na desni), ki te popelje na vrh, žal ni deloval


Zgornji, položni del Burgstallofen-Bahn


Hipfllift


Nisem bil edini, ki sem se odločil za peš vzpon...


Pogled po progi ob vlečnici Hipfllift navzdol


Mikavno...


Nagrada za peš vzpon...


To pa bo spust ! V ozadju Burgstallofen-Bahn in vlečnici Raiffeisenlift ter Steinschneiderlift (na kartah označen kot Kärntner Woche Lift; to je vlečnica z ovinkom); lepo se tudi vidi, kako položen teren ima sedežnica


Perfektno!


Užitek!


Dobre možnosti za smučanje izven prog...žal ni ustreznih pripadajočih naprav


Drugi peš vzpon...iz slike ni slutiti, da razmere žal niso bile več idealne


Sledi v snegu...


Tukaj je včasih očitno bila vlečnica. Mislim, da je iz slike jasno, kako škoda je, da je ni več... Zakaj so jo odmontirali, ve kdo kaj več? In, če jo imajo namen nadomestiti, s kako odklopno 6 sedo po možnosti?


Hipfllift


Konec dneva...


Lift in most za dostop do Burgstallofen-Bahn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


jp js se tudi strinjam da bi bilo super če bi naredili sedežnico po trasi starega Erllochlifta do tistega TV stolpa na vrhu.

Tam bi bila že fiksna 4seda super (seveda pa bi optimum bila odkliopna). Tako bi lahko ponovno smučali po stari strmi FIS progi za ostale pa bi bil aktualen Familineabfahrt. Seveda pa bi bila ta sedežnica tudi odlična povezava do Wasserhanggipfellifta.

Glede na to da Koralpe širijo število prenočitvenih zmogljivosti upajmo da bodo postavili kakšno sedežnico, povečali kapacitete zasneževanja, ....


je pa nekaj tudi res, s pojavom karving smuči se je tudi spremenilo kakšni tereni so potrebni, včasi se spomnem mi na misel ni prišlo da bi se vozil po progi ob sedanji vlečnici, amap smo vozili po črni FIS progi in hipliftu.
Sedaj se pa da super uživati v carvingu na progi ob sedežnici (razen prvih 200m bi morala biti malo večja strmina da bi prej pridobil hitrost)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Erllochlift je bil prestrm za vlečnico, planirajo novo sedežnico, vendar ne pred 2009. Tudi zasneževanje na Wasserhanglift-u ne bo pred 2009.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

kotulc je napisal/a:
je pa nekaj tudi res, s pojavom karving smuči se je tudi spremenilo kakšni tereni so potrebni, včasi se spomnem mi na misel ni prišlo da bi se vozil po progi ob sedanji vlečnici, amap smo vozili po črni FIS progi in hipliftu.
Sedaj se pa da super uživati v carvingu na progi ob sedežnici (razen prvih 200m bi morala biti malo večja strmina da bi prej pridobil hitrost)


No, ja, kak komu paše bi reko... Jaz še vedno raje smučam po strmih terenih. Če je vmes kakšen položnejši del za par carving zavojev je sicer tudi fajn; ampak položen del ob tej sedežnici mi je pa predolgi in postane dolgočasno. Optimalen se mi zdi taki teren kot tu na Pohorju tista ravnina mimo Lukeja (ob vlečnici Habakuk)...pred njo je strmina za malo zaleta, sama ravnina ni predolga, za njo pa sledi spet bolj strmi del (in potem spet ena krajša ravnina pa spet bolj strmo)...
Glede strmih prog pa se mi tako zdi, da vlada veliko pomanjkanje, še posebej v primerjavi z rdečimi in modrimi...da ne govorim o zavajanju na kartah smučišč, kjer so nemalokrat označene neke črne proge, ki pa v resnici sploh niso označene in urejene in so po moje bolj reklamna poteza
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carpio
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2007 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 17:27
Prispevkov: 32
Kraj: Koroška

17.11.07 bodo pognali štirisedo Burgstallofenbahn.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2007 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Pravkar sva nazaj z Golice (Koralpe), glede na bogo vremensko napoved se nama ni dalo voziti kam bolj daleč po Koroški, pa sva šla kar na Koralpe za pol dneva.

Obratujejo štirisedežnica, pa paralelni vlečnici Steinschneider- in Raiffeisenlift ter vlečnica Hipfllift. Včeraj je padlo slabih 20 cm snega, ki pa smuke na lepo pripravljenih progah iz umetnega snega niti ne moti preveč ... ne, hecam se, zadeva je skoraj idealna: spodaj umetni sneg, na njem pa dobro poteptan naravni. Pa še kulisa je zimska!


Spodnja postaja štirisedežnice:


Glede proge se strinjam s Kotulcom, za moj način carvinga je povsem dovolj strma:


Svetlobni pogoji so bili občasno prav zanimivi:


Najlepše je bilo, ko je za slabo uro okoli poldneva posijalo sonce. Takrat sva se ravno nahajala na Hipflliftu, obe odprti in zasneženi progi levo in desno od te vlečnice sta bili perfektni (na tretji že stojijo topovi, ni pa še do konca zasnežena):




Ja, tako za pol dneva in ob sumljivem vremenu, je tudi Koralpe zanimiva alternativa. Resno smučišče pa bo postala šele ko bodo proge 100% - no zasnežene in ko bo stala odklopna sedežnica nekje na področju Hipllifta oz. starega Erlenlochlifta ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Citiram:
ko bo stala odklopna sedežnica nekje na področju Hipllifta oz. starega Erlenlochlifta ...


Miki, ali imaš kakšne nove informacije o novi sedežnice. Kolikor jaz vem, se naj ne bi začela gradit pred 2009, potekala pa naj bi iz luknje na vrh do zgornje postaje vlečnice Wasserhang.


Zanima me še kje ti je bolj všeč: Koralpe ali Klipitztoerl?
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Mene pa zanima kako je z kamenjem in ali delujejo med tednom te 4 naprave?? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Kamenja ni. Na internetu piše, da obratujejo vse naprave tudi med tednom.
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Res je, od danes dalje obratujejo vse naprave (razen seveda Wasserhanglift, kjer še ni dovolj snega) tudi čez teden. Kamenja na odprtih progah skoraj ni, natančneje: pod štirisedežnico ni nobenega, res nobenega, na Hipflliftu pa je na desni progi (gledano navzdol) na vrhu nekaj malega rjavih pikic, bolj zemlje kot pravega kamenja. Imam se za kar hudega komplikatorja glede kamnov, pa sem vseeno brez slabe vesti smučal s 'ta boljšimi' smučkami.

@Borgul: glede tvojih vprašanj o novi sedežnici nimam nobenih drugih informacij kot te, ki sem jih dobil od tebe na forumu. Niti na tradicionalno dobro informiranem Alpinforumu nihče ne ve ničesar o projektih na Koralpe . Smem vprašati od kod imaš tvoje informacije glede načrtovane trase in letnice 2009?

'Iz luknje na vrh do zgornje postaje vlečnice Wasserhang' bi torej izgledalo nekako takole (rdeča črta):


Priznam da sem se tudi sam spogledoval s to traso, po eni strani je to najbolj univerzalna trasa, saj nadomesti tudi vlečnico Steischneiderlift, po drugi pa bi taka trasa pomenila na obe strani precej dolgo ravnino, preden bi prišel do zanimivih delov proge. Meni bi bila bolj všeč trasa, kot sem jo vrisal z modro. Bomo videli, kaj bo na koncu res zgrajeno in kdaj ...

Koralpe ali Klippitz? Bom moral še vsaj enkrat obiskati obe smučišči, ki jih omenjaš, in to po možnosti ko bodo odprte vse proge, preden se bom odločil. Zaenkrat sta mi približno enakovredni. Odgovor je vsaj delno odvisen tudi od vremena: pri idealnem vremenu bi morda dal majhno prednost Koralpe, pri malo slabšem pa Klippitzu, kjer proge potekajo bolj po gozdu.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Informacije o gradnji nove sedežnice sem dobil od prijateljev iz ST. Paula in tudi po mailu od Koralp. Po nesreči sem ta mail zbrisal. Morda še ti pošlji vprašanje-odgovorijo praktično takoj.

Investicija bi naj bila ne pred 2009, ker imajo še probleme z lastništvom (verjetno tudi finančne zaradi skromnega obiska). Mislim pa, da bo nova trasa potekala bolj desno iz luknje, tam kjer je bila spodnja postaja bivše vlečnice Erlenloch. Tudi projekt zasneževanja na Wasserhangu stoji zaradi lastniških problemov. Žal pa ne nameravajo obnoviti vlečnice Godding (od Wasserhanga v dolino), kar bi nam Slovencem bistveno skrajšala pot.

Miki kot zanimivost. Včasih je bila na Koralpah nihalka. Spodnja postaja je še ohranjena, sedaj je garaža za teptalce (nad zgornjim parkiriščem- tam nekje kjer se proga Reifeisenabfahrt močno zoži na cesto in zavije desno proti luknji). Vrh pa je bil tam nekje, kjer midva planirava novo sedežnico.

Upam, da se kdaj vidiva gor.....ko je vetrovno vreme, gor hudičevo piha!
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Tisti, ki ste bili pred kratkim gor! Snowpark že obratuje ?
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2007 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Glede snowparka je tako, da je en rail postavlen vozen za drugo pa ne obljubljam! Ni odprt v celoti!

LP, Kotulc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 2 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Koralpe (Golica)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB