Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja
 Poseka-Ravne « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Za 1 ha porabiš 1.000 m3 vode za eno zasnežitev. To je splošno pravilo in ne moja ocena in ta proga nima več kot 2,5 ha.

Za zasnežitev v 72 urah je dovolj 9,6 l/s, za zasnežitev v 45 urah pa 15 l/s in DN 80 zmore oboje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gonza
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2016 15:44
Prispevkov: 11
Kraj: Ravne

ledenko je napisal/a:
Za 1 ha porabiš 1.000 m3 vode za eno zasnežitev. To je splošno pravilo in ne moja ocena in ta proga nima več kot 2,5 ha.

Za zasnežitev v 72 urah je dovolj 9,6 l/s, za zasnežitev v 45 urah pa 15 l/s in DN 80 zmore oboje!


Res nisem nikdar razmišljam o tem.
Po mojih ocenah je premalo, sicer pa to bolj veš ti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 1:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Kakorkoli obrneš:
- stari cevovod je ustrezen četudi je morda le DN 80, česar se po dvajsetih letih resnično ne spomnem. Povprečna vodna hitrost je okrog 1,8 m/s, največja na prvih nekaj deset metrih pa okrog 3 m/s, če bi računal na 45 ur zasnežitve. Ob 72 urah tlačnega padca skoraj ni.
- stare topove so prodali prehitro, bolje jih bi bilo še malo obdržat za vsak slučaj in letos bi imeli snega kolikor hočeš, ampak žal bi se videlo, da nova oprema sploh ni tako zmogljiva in so morali hitro proč.
- z temperaturo vode pretiravajo in brcajo mimo!
- z operativnim leasingom, ki je bil omenjen v javnih občilih se želijo izognit zakonu o javnem naročanju, torej je oprema le navidezno na testu. Temu v prid govori dejstvo o popolni avtomatizaciji. Ker praviš, da si iz foha dobro veš, da se v nek avtomatski sistem ne da kar tako vključit neke tuje opreme, še posebej pri "doma izdelanih" računalnikih kakršne uporablja Demac. Tudi vstopne kode in odprt protokol ne zadostujeta, če prvi dobavitelj ni pri volji sodelovat in od Demaca ne boste dobili nič od tega, kar ste verjetno vedeli. Kaj ti bo torej nek post festum razpis, če se opreme ne da vključit v nadzor. In tu je morala sodelovat tudi Energetika zaradi vključitve črpališča ter hladilnika v sistem, ki je zdaj zapečaten. Tista klavzula o morebitni vrnitvi opreme je le cinična varovalka, če se kak siten občinski svetnik zapilči v vse skupaj.
Poseka testni poligon za Demaca? Ta je pa še za ovce prehuda. Če ni rešpekta do javnih sredstev bi pa vsaj lahko bil do intelekta sodržavljanov!
Mar ni Čokl trabantal podobne zgodbe?
- sistem je manj zmogljiv od napovedi za kar vsekakor ni kriv direktor, temveč dobavitelj ali projektant.
- In še nekaj za tebe Gonza; v teh časih avtomatika ni nobena redkost, prej pravilo, saj le še Kitajci kupujejo ročne topove. Ob tem le še italijani ostajajo na radijskih zvezah, ostali svet gre na podatkovne SIM kartice in modeme z gps oddajnikom v topovih, da ni potrebne potrditve lokacije. Ta rešitev je imuna na motnje, medtem ko zna biti radijski signal nezanesljiv zaradi majhnih moči odprtih frekvenc na katerih vse to poteka in mimigrede se kak top "izgubi".

Zajebali ste se, zdaj pa lahko noč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gonza
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2016 15:44
Prispevkov: 11
Kraj: Ravne

Ledenko spet si na starih tirih:
- če tvoja teorija ni sprejeta si pa res težek
- če bi bilo tako se bi vsi vozli samoo z istim avtomobilom in imeli isti televizor, telefon in itd.
- oprosti z takšnim razmišljanjem je nekaj narobe ugotovi sam
- tam ko si doma v stroki teraj drugo pa ne modruj
- spustil si se spet v stvari ki jih niti nisi videl, samo jaz sem tijih predočil po posredovanjih, kar pa ni 100%.
- okrog avtomatike pa bluziš
- vse ja na optiki, Ip tehnologiji,......itd. Kaka radijska povezava si malo nor...
- ker je to moja stroka ni kakšen presežek za tvojo glavo pa mogoč
- kompatabilnost je možna - brez veze ti razlagam.
- z podobnim razmišljanjem kot ti je šel v ku... Hermes Softlab. Microsoft malo boljše itd. Mi pa skoraj najebali!!
- zato prosim o teh stvareh ne bluzi

Sem preveril kje firma opremlja oz reference, so pa res bluzerji....? Za Slovenijo se jim sladko jebe vse ostale pa nategujejo. Halooo!?

Ne morem verjet kam si me postavil. Saj kot zunanji opazovalec laik in to zelo slab mi pripisuješ odločitve.
Pa saj ne morem verjet!!

Nazadnje bom začel zagovarjat karverja, te verjetno bolj dobro pozna kot jaz (nikdar videl....).

Zdaj pa resnično končam!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


@Gonza
Imas mogoce se pametno razlago zakaj se je bilo treba znebiti Krpanov? Najbrz jih prav hudo drago niso prodali.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Optika je v zasneževanju le en dodaten kabel, ki se hitro strga in je podobno neprimerna za zasneževanje kot osmoza pri preračunu vodnega upora skozi jeklene cevi iz nodularne litine, ki so vroče cinkane in od znotraj zaščitene še z samoobnovljivim cementom. Dolgoročno se obnese le brezžična zveza in tu je Demac še vedno na radijskih valovih.


Ja sem budala, da se vpletam v guštanjske posle in nimam pojma o avtomatiki kar priznam, ampak vseeno si lahko pripišem, da pripadam firmi, ki je v Lechu skupaj z Siemensom na novo postavila kompleten nadzor sistema zasneževanja z štirimi viri napajanj, nekaj MW črpalk in nad 150 propelerskih topov. In nič od tega ni optičnega ali žičnega, vse gre preko SIM kartic in ločenega internetnega omrežja. In v Siemensu pravijo, da bolje in moderneje ne gre, ampak oni itak ne vejo.

In kompatibilnost je teoretično možna, če so vse strani za stvar, ampak Demac še nikoli ni bil, vsaj za normalno ceno ne!


p.s.

Kakor hočeš, sem pač na starih tirih, ampak tule ni šlo niti za test, niti za testni center. Gre za operativni leasing v izogib zakonu o javnem naročanju, podpisana je bila pogodba, kar je bilo lepo povedano in so novinarji objavili.
Nisem dejal, da se Demac tolče za Poseko, čeprav se tudi oni zelo potrudijo, če je v zraku tak mini sistem, se pa močno trudi kdo drug iz familije in ne moje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sskkiinngg
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2015 10:57
Prispevkov: 14


No ledenko in kaj pravis na trenutno stanje poseke?:)si pravil da demachlenko sistem ni ok! mislim da glede kolicine snega in kvalitete se lahko ostala koroska smucisca skrijejo!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Če letos ne bi zasnežili, bi bili teroristi, saj na Koroškem zadnjih 25 let ni bilo ugodnejših pogojev za zasneževanje! Prvo normalno zimo vas bo upravičeno minilo navdušenje, če vmes konkretno ne posežete po dodatni opremi, ampak od 350 amperov ste jih nevarno veliko porabili za hladilni stolp in črpalko. Torej 20-30 dodatnih žiraf?
Vsekakor so zasnežili z naskokom zadnji na Koroškem in tale o kvalitetnem snegu je tako bosa, da podplati pečejo od zmrzali! Ne rečem, da ni vredu, ampak kaka bo snežna podlaga je bistveno bolj odvisno od drugih faktorjev kot od znamke snežnih topov. Čisto slučajno imate manj ledenih plošč, ker ste zasnežili šele potem, ko je stisnilo in vas prve odjuge niso ujele.
Še enkrat: Družinsko ste zasrali na polni črti in letos vas je rešila zima. Vsi, ki se v širši okolici malo spoznajo na zasneževanje in poznajo vašo situaijo se hudomušno pogovarjajo o vaši odločitvi in Demacove žirafe so češnje na Guštanjski torti.


Pozanimaj se kaj so morali z Demaci napravit v Mariboru, da so rešili zlato lisico. Mislim, da je celo v Večeru en dolg članek okrog tega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Ledenko sej se jim neda dopovedat!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ne sme se jim dat dopovedat, ker kot Kreslin zapoje; Vrana vrani ne izkljuje oči.

Najnovejša butalska, ki sem jo slišal, je intenzivno širjenje mnenja, da se v mejnih pogojih itak ne izpalča delat snega. Seveda se ne, če imaš sistem za visokogorje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 17:34
Prispevkov: 82
Kraj: Ravne

Po dolgem času sem pogledal ta forum in vidim neverjetno šopirjenje.
Ledenko oprosti klub tvojim topovom bi moral skupaj z nekaterimi na zdravljenje. Mislim, da je tebi pustil svinc posledice na možganih drugim pa je fabriški dim skisal možgane.

Je Gonza prav povedal, da ne obstaja samo tvojo znanje....Pa da si v Črni ne pa na Ravnah.
Res so odprli daleč za vsemi......2 dni za Črno!
Čudi me da se je gonza spustil na tvoj črnjanski nivo komuniciranja.

Karver kljub svojim provokacijam ti je prav povedal, da si....

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Pa ja, ti boš že vedel, si pri Ivarčkem podobno pluval. Je pa res, da Ravne niso Črna in veš, da sem ponosen na to!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Maki in njim ostali podobni uporabniki (morda bi kakšen moderator moral preveriti IP-je, meni se zdijo prepodobni vsi skupaj), pa mi pokažite, zakaj se je splačalo vložiti 400.000€ v zamenjavo zasneževalnega sistema? Pa hočem številke, s tem da ponižujete uporabnika na forumu dokazuje le da nimate nekih trdnih dokazov da se je zgodil napredek na smučišču glede zasneževanja.


Za tak denar, bi skorajda lahko potegnili dodaten vod, če je obstoječi premalo zmogljiv kot navajate, nabavili dodatno črpalko, nakupili dodaten top in bi dejansko povečali zmogljivost sistema, sedaj pa niste storili s sistemom nič kaj pretirano revolucionarnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 17:34
Prispevkov: 82
Kraj: Ravne

Lenko@
preberi si kaj je na prejšnji strani napisal Gonza, ki je bil pri direktorju. Tudi sam sem preko znancev slišal podobno ampak ne tako točno. Sicer Ledenkota spoštujem vendar ju tu šel predaleč. Navaja stvari, ki nikakor ne držijo. Imam občutek, da je lokalno faušarija. Naj se rajši v Črni bolj potrudi saj tudi njih nateguje. To sem izvedel pred leti od kompetentnih ljudi v Črni. Ampak me nič ne briga kaj on tam dela. Pa ni čudno, da se dela karver iz njega norca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Maki,

Doslej nisem navedel še niti ene neresnice in vse kar sem zapisal se da dokazat z številkami, ti si pa v dveh postih natolkel precej žaljivk in laži.
Res sem prehlajen, ampak daleč od tega, da bi šel na zdravljenje kakršno mi očitno strokovno predpisuješ skupaj z diagnozo, da mi je svinec sesul pamet.
Lepo prosim, če te je dovolj v hlačah mi na zs pošlji svoj ime in priimek, da vem koga pred zakonom terjat za opravičilo tako za tovrstne žaljivke, kot za trditve, da sem goljuf, ki nateguje sokrajane.

To, da ste se ustrelili v koleno in imate take počasne reflekse, da vas še ni zabolelo še ne pomeni, da boš na tak način brez posledic obračunaval z mano, pa čeprav le na nekem forumu!


Nazadnje urejal/a ledenko Pon Jan 09, 2017 10:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja Stran 16 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB