Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Naslednja
 Mokrine « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Uživaj vedno

Med smučanjem uživaš
Po smučanju uživaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

da lenko,ko se ga pošteno naješ(kar po dobri smuki nedvomno paše)paše gor tut kak pir...zdaj pa povejte če se motim?
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benhur
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2008 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 13:27
Prispevkov: 108


sigurne se ne motis, porocaj kak bo v cetrtek sem sam mel namene it pa sem si premislu tak da povej kaj sem zamudil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 29, 2008 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

A JE BIV ZADNE ČASE KDO GOR, ME ZANIMA KAKŠNE SO RAZMERE KER NAMERAVAM U NEDELO SMUČAT GOR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Citiram:
A JE BIV ZADNE ČASE KDO GOR, ME ZANIMA KAKŠNE SO RAZMERE KER NAMERAVAM U NEDELO SMUČAT GOR.

1) Ne deri se (pisanje z veliko = kričanje!)
2) Odgovor na vprašanje 'kakšne so razmere' je lahko zelo težak do nemogoč, sploh letos, ko se razmere izjemno hitro spreminjajo. Včeraj je recimo bila prava pomlad, jutri bo globoka zima.

Lahko pa ti povem kako je bilo včeraj: kljub opozorilu pred viharjem za celo Avstrijo so na Mokrinah obratovale vse žičnice, edino 3. odsek Millenium - Expressa je zjutraj bil dve uri zaprt. Veter je bil občasno sicer na meji varnega obratovanja, sploh na višje ležečih žičnicah (gondola Trogkofel, štirisedežnica FIS) je občasno hudo potegnilo. Gneča ni bila huda, razen zjutraj na štirisedežnici Sonnleiten, ki je morala 'požreti' vse smučarje z Millenium - Expressa. Na večini žičnic sploh nismo čakali ali pa max. 1 minuto.

Sneg pa ... no ja, zelo zelo spomladanski . Očitno niti ponoči ni prav pomrznilo, potem pa sonce + topel veter. Zahodno ležeče proge so dopoldne še vzdržale nekaj ur, vzhodne pa so že ob desetih bile polne mehkih kupov snega. Sicer me spomladanske razmere ne motijo, ampak to je bilo še zame preveč.

Ampak, kar je pomembneje: snega je povsod dovolj, tudi na progi v dolino (vsa čast topničarjem!), jutri bo pa itak mraz in novi sneg. Mislim da so Mokrine rešene do konca sezone!

Jutranja gneča na Sonnleitenbahn. Čim je pričel obratovati 3. odsek kabinke, se je situacija umirila:


Od groze ob tem pogledu sva nekaj časa smučala na vlečnici Weitenbodenlift - ta obratuje skoraj tako pogosto kot Bolfenk na Pohorju . No, včeraj je vozila, povsem prazna, proga še kar zanimiva in zaradi majhnega zanimanja tudi v dobrem stanju:




Potem pa na Rudnik - tudi tukaj so proge še kar dobro držale ... :



... in ob enajstih prvič v dolino. Čisti užitek! Do vmesne postaje je bila proga celo manj južna kot sončne proge v zgornjem deli smučišča, nižje pa sicer mehka, a izjemno malo zvožena, ob robovih si še našel sveže 'špure' od ratraka:


Tako lahko izgleda proga v dolino na 600 metrih po enem najtoplejših februarjev v zgodovini:


Pa spet nazaj v zgrnjem delu. Pozornemu opazovalcu ne bo ušla vremenska podrobnost: fronta je ležala na Alpah in segala skoraj do Mokrin, le nekaj kilometrov severneje je bilo oblačno in megleno. Nad Mokrinami je skoraj ves dan sijalo sonce, občasno je prineslo kak oblaček. Le nekaj km proti jugu pa oblaka sploh ni bilo.







Zoom na Osojščico:


Konec smučarskega dneva sva dočakala na novi šestsedežnici, pogled na grbine direkto pod žičnico je bil tako vabljiv ... :




... da sva za konec še midva naredila eno furo, ki pa mi ni bila poseben užitek. Grbine so orjaške in za povrhu niso lepo zaobljene, ampak nekako odsekane ... no ja, poskusila pa sva le:


Druga fura v dolino ob pol petih pa seveda ni imela nič skupnega s kako uživaško smuko, ampak je bila bolj vprašanje časti (na gondolo pa ne grem, dokler je proga odprta!!!): gneča, orjaške grbine, na zadnjem delu zdrsano do ledenih plošč, vmes tu in tam malo (ampak res malo) trave, ampak prišla pa sva, živa in zdrava in s celimi smučkami. Mmm, kako je potem (pri +17 stopinjah) teknil pir pri spodnji postaji !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 04, 2008 8:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Hvala za informacije mi smo se ravno zaradi vetra odločil da ne gremo gor ker smo letos že mel slabo izkušnjo z zaprtimi mokrinami v celoti, pa smo se morali obrnit. Gremo pa zdej u soboto če bo vreme kolikor toliko dobro, snega pa mislm da bo tud kr neki novga pr nas že gre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2008 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Kljub katastrofalni napovedi (dež, sneg, megla) in slabemu vremenu ( v Mariboru dež, dalje po Dravski dolini rahlo sneženje) sva se v soboto odpravila na Mokrine, pa sploh ni bilo tako slabo ... okoli dvanajstih, ravno ko sva prispela, so se oblaki začeli trgati in nekaj časa je bilo celo sončno, nekaj časa delno oblačno, megle nobene. V štirih urah sva se nasmučala bolj kot včasih cel dan, saj ni bilo nikjer nobene gneče (verjetno so se ljudje prestrašili vremenske napovedi in jutranjega pogleda skozi okno), proge pa solidno urejene. Zgoraj je padlo vsaj 40 cm novega snega, v dolino pa maksimalno 5 cm. Novi sneg ni idealen, ni več 'powder', niti še ni prav predelan da bi se dal lepo teptati. Slabo pa vseeno ni .

Par fotk z mobija, za začetek dve z najvišje točke smučišča ... :





... in dve z doline, ki je bila še ob štirih spodobno prevozna, edino zadnja strmina je bila precej južna in grbinasta. Je pa lep pogled v dolino, ki je menda prvič v sezoni bela:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2008 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Spet zelo lepa reportaža miki .

Glede na to kako lepe slike dela tvoj telefon, me zanima katerga uporabljaš. Če ni skrivnost .

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


MORIS je napisal/a:
Spet zelo lepa reportaža miki .

Glede na to kako lepe slike dela tvoj telefon, me zanima katerga uporabljaš. Če ni skrivnost .

Lp


Ja to tut mene zanima...res lepe slike s telefonom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2008 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Nobena skrivnost ni, slabo leto uporabljam tole mašinco: Sony Ericsson K800i


Za dnevne fotke je povsem soliden, predvsem pa je vedno pri roki . Slike v moji reportaži z Mokrin niso nič 'obdelane', če se malo poigraš v Adobe Photoshopu dobiš še boljše rezultate (ampak navadno se mi v nedeljo zvečer, ko se po dveh dnevih smuke vrnem v MB, res ne da še 'šminkariti' slikic ). Tudi kadar imam na smučišču s seboj EOS-a (prejšnji vikend sem ga zaradi slabe vremenske napovedi pustil doma), se mi ga včasih ne da jemati iz nahrbtika in vmes stisnem kak posnetek z mobijem.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Danes na Mokriškem polju res dober sneg,do 40 novega,zelo suh in odlično drsenje,rahel veter ki pa ni preveč moteč ob krasni zimski idili.Gneče ni bilo tako,da so prve fure po urejeni progi res "za bogove"
Proti koncu dneva se je vreme poslabšalo,Soboto ali nedelja spet O.k. priporočam.
26x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokR
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 11:53
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana

Bil danes v/na Mokrinah. Zjutraj so razmere zgoraj še vedno idealne, sneg je do 11h super, potem pa na večini prog spusti, najdejo pa se mesta kjer je bilo še okoli 13h perfektno (s suhim snegom in vsem kar paše zraven ).

Presenetljivo je odprta tudi povezava v dolino, ki pa je od srednje postaje Millenium expressa bolj primerna za kamnožerke, tako da bo verjento v nekaj dneh zaprta. Je pa zanimiv filing pri 14 C smučat v dolino. Verjento mi je bolj koristilo znanje smučanja na vodi...



Drugače pa sonce, malo meglic se je nekaj podilo okoli zjutraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2008 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Danes bil tudi gor, kot že rečeno do 11 super, potem pa odvisno od lege in predvsem od strmine proge (recimo proga pod 6sedo Madritschen je bila ob 3 popoldne odlična). Vreme občasno oblačno (škoda da ni bilo več), zgoraj na močnem vetru kar hladno, brez gužve (čeprav avtomobilov je bilo kar nekaj), cevc ap težak k svina . Ampak bilo je super.


Še neki fotk:
-zjutraj, spodaj še megla:

-še nekaj "cevca"

-Kubanska žurka, kjer so terorizirali ljudi med malico:

-proti koncu dneva in meja oblakov.

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Smučarska sezona v Mokrinah že zaključena.. snega še obilo






28x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Tole si verjetno slikal v soboto, ko je bil res lep dan in odlična smuka. Snega je res še veliko, a sezono so zaključili. V soboto mi je bilo kar žal, ker sem bil letos gor le 5x.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Naslednja Stran 23 od 24

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB