Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Avstralija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Avstralija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 9:47 pm    Naslov sporočila: Avstralija Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Zdravo!

Sem brskal po CD-jih in našel nekaj slik, ki so mi jih poslali prijatelji iz Avstralije, ko so smučali. Bilo je avgusta 2005. Ker se mi zdi zadeva zanimiva, sem se odločil narediti eno kratko promocijo in fotoreportažo tega smučišča.

Nahaja se v pogorju Mt. Perisher, ki je locirano 120 km JZ od Canberre. Najvišji vrh sega do 2054 metrov n.m., (Mt. Perisher) sicer pa so turistične vasi nekaj nižje in sicer med 1600 in 1900 m n.m. Pokrajina je zanimiva, poraščena z evkaliptusi, gore pa niso tiste klasične, skalnate kot v Alpah, pač pa so to bolj hribi. Avstralija je zelo razvita dežala, zato me ne preseneča, da imajo, glede na to, da je smučanje tam "španska vas" zelo, zelo dobro opremljena smučišča in naprave. Imajo celo eno osemsedežno vlečnico . Vse skupaj imajo kar 50 naprav. Hmm, zelo zanimivo. Najvišja te pripelje na 2043 metrov n.m. Kapaciteta je 60.000 smučarjev na uro, hudooo..., kar je za 3 Kranjske Gore! Najdaljša proga meri 3 km. Imajo 148 topov, 1 superpipe. Povprečna višina naravnega snega je 1,9 metra, sezona pa traja od junija do oktobra, v povprečju pa 120 dni.

Zelo zanimivo. Če bom kdaj hodil dol, grem sigurno probat, he, he...

Več podatkov najdete na

http://www.perisherblue.com.au/winter/index.php







Evo osemseda in pa velika gužva na smučišču... Vidimo tudi čudovite in moderne objekte ob smučišču!







Počitek med evkaliptusi





Dosti težav z ravnotežjem



Kar zanimiva pista...











Lep pozdrav.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 4:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

zanimivo. me pa zanima kakšn je sneg v primerjavi z našim Evropskim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
paggy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


morel je napisal/a:
zanimivo. me pa zanima kakšn je sneg v primerjavi z našim Evropskim?


Zelen.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Grega
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 1:27
Prispevkov: 13
Kraj: Vransko

Sam ti paggy si pa ful nesramen. Že v oni temi za smučanje v ZDA se delaš norce. Daj se mal zamisli, kaj bi blo, če bi bli vsi taki k ti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778




Zanimivo smučišče , kdaj gremo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Grega je napisal/a:
Sam ti paggy si pa ful nesramen. Že v oni temi za smučanje v ZDA se delaš norce. Daj se mal zamisli, kaj bi blo, če bi bli vsi taki k ti?


Če boš pogledal moje odgovore boš videl, da nisem prav nič nesramen. Samo za neumna vprašanja boš dobil neumne odgovore in meni je prav bedasto brat taka vprašanja.

Če hočeš odgovor, ti lahko povem sledeče. Prijatelj mu je poslal slike iz Avstralije... To pomeni da on sam še ni smučal u Avstraliji in ne ve kakšen je sneg. No upam da je in da se motim.

Če vas zanima kakšen je sneg na drugih kontinentih vam lahko dam primerjave, ker sem ravno smučal v ZDA, Novi Zelandiji in Japonskem.

Jaz sem bil tekmovalec 10 let, svetovni pokal, in meni je bil vsak sneg enak. Če si ˝turist˝ tudi ne boš ugotovil razlike. Tisto kar ti govorijo na TV je pa za običajne smučarje ena totalna repa. Razliko pomoje opazijo edino vrhunski smučarji z izjemnim občutkom za sneg, ki imajo več kot 300 snežnih dni.

P.S. Če hoče kaj izvedeti za ZDA in Kanado naj pa konkretno vpraša ne pa spraševat ali imajo umetno zasneževanje, pa kakšne so proge... Kakor da še ni nobene tekme gledal no
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Grega
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 1:27
Prispevkov: 13
Kraj: Vransko

Stvar je taka, da si ti dal že ogormno smučišč čez in veš kako je, ne smeš pa za samoumevno jemati, da o tem vemo tudi vsi mi, ki še nismo bili nikjer, razen mogoče v Avstriji. Tako, da imej tudi malo potrpljenja za po tvojem "butasta" vprašanja pa skakat kot da bi te s tem užalili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Če mene vprašaš je problem v tem, da nihče niti malo ne pomisli s svojo glavo. Ob milijonu informacij, ki nam jih natrosijo jih je 90% takšnih, ki so napačno interpretirane ali pa prirejene v korist neke tretje stvari. Torej malce mislite s svojo glavo in ne slepo verjet vsemu kar vam govorijo mediji ali ostali.

P.S. Drugače pa je na vsakem smučišču sneg različen in ne samo na drugih kontinentih. Saj veste kaj vse vpliva na sneg; relativna vlaga, mraz nadmorska višina, količina padavin, veter, pobočje, predelava snega...
Tako ti rečem, da nimata Krvavec in Velika planina istega snega, pa sta oddaljena 5km.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

hvala ti za izčrpne podatke paggy

očitno si res pravi ekspert na tem področju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2006 2:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

paggy je napisal/a:
Če mene vprašaš je problem v tem, da nihče niti malo ne pomisli s svojo glavo. Ob milijonu informacij, ki nam jih natrosijo jih je 90% takšnih, ki so napačno interpretirane ali pa prirejene v korist neke tretje stvari. Torej malce mislite s svojo glavo in ne slepo verjet vsemu kar vam govorijo mediji ali ostali.

P.S. Drugače pa je na vsakem smučišču sneg različen in ne samo na drugih kontinentih. Saj veste kaj vse vpliva na sneg; relativna vlaga, mraz nadmorska višina, količina padavin, veter, pobočje, predelava snega...
Tako ti rečem, da nimata Krvavec in Velika planina istega snega, pa sta oddaljena 5km.

Paggy, sem že hotel napisati, da če je zate vsak sneg enak, da se sprašujem, če si že sploh stal na smučkah, pa si na srečo napisal še tale prispevek. Tudi jaz v Avstraliji še nisem smučal, se pa iz klimatskih podatkov da sklepati, da je področje precej bolj suho kot smučišča v Evropi ali Severni Ameriki. Po moje je zato umeten sneg bolj grob in zrnat kot pri nas. Gotovo je specifičen. Sicer pa je tudi v Severni Ameriki sneg drugačen kot pri nas. Pri nas sneg praviloma pada ob razmeroma visokih temperaturah, v SA pa ob precej nižjih. Zato je naravni sneg pri nas praviloma težak, pravega puhastega celca, kakršnega smo poznali pred 20 leti, skorajda ni več. Naravni sneg v SA pa je praviloma v manjših kristalih in zato bolj puhast.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2007 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Kolk smušišč pa majo v Avstraliji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2007 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Da se za začetek izognemo morebitnim nesporazumom: nikoli še nisem bil 'down under', vse kar bom napisal je plod večletnega spremljanja spletnih strani iz Avstralije. To je eden od mojih receptov kako preživeti poletje: zunaj žge sonce da se vse cvre, jaz pa lepo nastavim klimo na 22 stopinj, spustim rolete in odprem spletno stran katerega od avstralskih smučišč, po možnosti ko se hvali s 'fresh powder' .

V Avstraliji je približno 10 smučišč, od teda je pet bolj resnih. Največje je ravno Perisher, ki ga je v uvodu predstavil dejvi. Najbolj znano smučišče je verjetno Thredbo, ki je pred leti enkrat že gostilo svetovni pokal. Tam je tudi proga z največjo višinsko razliko v deželi kengurujev, okoli 700 višinskih metrov:
http://www.thredbo.com.au/thingstodo/winter/index.asp

Najbolj zanesljive snežne razmere so navadno v Falls Creeku: http://www.thredbo.com.au/thingstodo/winter/index.asp

Nedaleč vstran leži Mt. Hotham:
http://www.mthotham.com.au/index.htm

In še nekoliko vstran peti od 'big five', Mt. Buller:
http://www.mtbuller.com.au/winter/

Kot sem omenil, že pet ali šest let vsako poletje kar redno spremljam razmere po Avstraliji, pa nisem ravno 'dol padel'. Avstralska smučišča zadnja leta niso ravno bogato obdarjena s snegom, tudi mraza za zasneževanje ni vedno dovolj, predvsem pa večini akutno primanjkuje vode - menda je vsem znano, da Avstralijo že 4 leta pesti najhujša suša v zadnjih 50 letih in da vode primanjkuje na vseh koncih, torej tudi za izdelavo snega. Častna izjema je Falls Creek, ki sme odvzemati vodo iz velike akumulacije za bližnjo hidrocentralo, zato tudi najbolj zasnežujejo.

Citiram:
sezona pa traja od junija do oktobra, v povprečju pa 120 dni.
Verjamem da tako piše na spletni strani centra Perisher Blue in verjetno je celo res, ampak to velja v glavnem za proge okoli osemsedežnice (Front Valley), tam na debelo zasnežujejo in tisti del res vozi do pomladi. Ampak to je max. 10% smučišča. Velika večina naprav pa zanesljivo ne obratuje več kot pet ali šest tednov na leto (to je nekako tako kot če bi Pohorci navedli koliko dni na sezono dela Cojzarica ).

Zadnja zima je bila podobno žalostna kot letošnja v Sloveniji. Mt. Buller, ki se hvali s približno 20 žičnicami (plan prog najdete tukaj ), je v pretekli zimi obratoval natančno s tremi sedežnicami in prav toliko progami, ki jih pač zasnežuje. V pretekli sezoni so imeli novo štirisedežnico (na planu prog jo najdete z oznako NEW), ki menda ni obratovala niti en dan (vsaka podobnost z nekaterimi novogradnjami v SLO je zgolj slučajna ).

Torej: če bi me pot kdaj zanesla v Avstralijo v času njihove zime, bi z veseljem preizkusil sneg med evkaliptusi. Potovanje v Avstralijo z izkjučnim namenom smučarije pa toplo odsvetujem. Smučarija tam poteka rahlo 'na silo', klima je pretopla, hribi prenizki. Njihova klima je primerljiva z južno Španijo, hribi pa komajda segajo nad 2000 metrov. Povsem druga zgodba pa je Nova Zelandija, tam je klima hladnejša, gore pa dosegajo povsem alpske višine ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Dve aktualni (od danes) fotki iz Avstralije - letošnja sezona se je začela razmeroma pozno, trenutno pa je ena najboljših v zadnjem desetletju z višnami snega tudi do 120 cm in temperaturami krepko pod ničlo. A ni lepo ?




_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Hm, meni se zdi nekam položno... Ali pa se motim....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

2 fotki verjetno ne odražata terenov v celi Avstraliji. (Tako, kot da bi prilepil 2 fotografiji s Pungarta pa bi mislil, kako je vse skupaj položno...)

Drugače pa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Avstralija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB