Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » učitelj deskanja na snegu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 učitelj deskanja na snegu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
merto
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 14:52
Prispevkov: 32
Kraj: gorenjska

A mogoče kdo ve, kok učitelj deskanja prve stopnje približno zasluži v eni sezoni?
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
everts72
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2007 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Racer je napisal/a:
Ja, verjetno bo kar to - koti so preveliki (racerska pozicija ). Poskušaj jih zmanjšati. Mehke vezi naj nebi imele kotov večjih od 30 spredaj in 10-15 zadaj ! Če imaš preveliko nogo in se bojiš da bi ti prsti gledali čez board, potem poskusi dobiti kje kake ploščice da bi si vezi dvignil ( ne heal ali toe lift ampak celo plato.)


Racer to glede kotov mehkih vezi se glih ne strinjam,vsakmu pase drugac,z Mazykom bordam od njegovega drugega dneva na bordu in vem da mu gre z večjimi koti boljše.
Sej tut za race pravjo da je 67 -57 prevec ampak men pac tako pase in mi je vseen ka pravjo drugi

naj se borda!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 3:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Ja je že res da si vsak nastavi tako kot si lahko, predvsem tisti z večjo nogo ampak optimalna nastavitev za optimalen izkoristek deske naj ne bi bila takšna. Mislim da so problem pri back zavoju tokrat te nastavitve! Poskusi jih spremeniti...škodit ne more - nazaj lahko še vedno prestaviš !!

Sam imam nastavive na race deski 55 spredaj in 50 zadaj.Prej sem imel lep čas več in ti iz lastnih izkušenj povem da je sedaj boljše! Sploh pa se to pozna npr.na tekmah ker pri velikih kotih pritisk v zavoju ni dovolj velik in lahko hitro odletiš. (da ne omenjam rotacijo bokov itd. do katere hitro pride)

Sam se sprobal Scorpiona. Vezi, če se ne motim, je imel nastavljene 15-20,-5 in gre tako front kot back zakarvat do tal !!!

Poskusi zakarvat s takšno nastavitvijo kot jo imaš do sedaj na eni bolj hudi strmini, kjer bo podlaga bolj trda in po možnosti še na meji da se bo naredila ledena plata in boš videl da bo problem še večji. Enaka stvar se bo/bi zgodila na race deski!
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


zanimivo, skupi bomo še kej pogruntal.

drgač pa bom probal stvar ko bom naslednjič na snegu. recimo 45/35 ali pa 5 na vsaki manj.

nej povem še da zdej ko mam tak stance (race) mi paše met noge bolj skupi (52cm) medtem ko sem mev na duck stancu tudi po 57.

in pa še to....vem da ima scorpion postavljene inserte za prišraufat vezi pomaknjene malo nazaj (kot tudi race dile itd) ampak meni najbolj paše če si dam vezi čim bolj naprej proti nosu.

Zdej mi jih je everts72 v nassfeldu po nesreči (nesporazum) prišraufal ravno obratno, čisto nazaj in nisem se sploh mogel prav peljati. veš mogoče zakaj je tako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Če sem prav razumel imaš vezi postavljene nazaj...hm...po mojem mnenju tole tudi pripomore k tvojim "težavam". Vezi morajo biti postavljene centralno. Torej, če imaš prednjo potisnjeno čisto proti nosu, potem moraš imeti zadnjo potisnjeno čisto proti repu oz. če prednjo pomakneš za en insert proti sredini, potem tudi zadnjo premakneš za en insert proti sredini...torej centralno
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
everts72
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Racer mislim da si tut Mazyka srecal letos prvi vikend januarja na kopah, saj sma bila skupaj...
Mazyk,mogoce bi lahko dau kaksno svojo slikco gor pa bi lazje Racer kej pokomentiro

btw...Racer si ze probal goltesovega Extremecarva?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Na Extremecarva še čakam. Upam da ga dobim čimprej
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
everts72
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

hehe ok...ko bos prosim sporoc, pa mal povej kak je blo prosim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2007 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


torej racer, tako je kot si rekel. vezi so centralno ampak na čisto proti nosu, na zadnjih insertih spredaj in zadaj. za lažje razumevanje:


na rdečih mam pršraufano.


zdej pa neki slik:


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Postavitev vezi kot sem imel v mislih:


in še en primer večjega stance-a


Drugače pa zelo lep front zavoj, mogoče samo malo poravnaš ramena da bodo bolj vzporedno s podlago, pri back pa poskusiš pokrčiti samo v kolenih (kar bo lažje s prenastavljenimi vezmi)

primer:


lp
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


hvala za nasvete in pohvale!

pri back pa je edini problem to (kot sm že gor napiso) da nevem kako pokrčit kolena, ni prave opore v bucah in vezeh, preprosto sem pri zavoju nazaj trd in stegnjen kot kamen!

kaj pa razporeditev teže (prva, zadnja) na nogah v front in back zavoju. pri zavoju naprej se mi zdi da imam malo več teže na zadnji nogi ampak re čisto malo medtem ko pri zavoju nazaj se pa lovim čisto po prvi nogi. kaj praviš ti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Ja, teža naj bi bila malenkost bolj na zadnji nogi, saj tako desko lažje kontroliraš !
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voodoo
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


Mazyk je napisal/a:
hvala za nasvete in pohvale!

pri back pa je edini problem to (kot sm že gor napiso) da nevem kako pokrčit kolena, ni prave opore v bucah in vezeh, preprosto sem pri zavoju nazaj trd in stegnjen kot kamen!

kaj pa razporeditev teže (prva, zadnja) na nogah v front in back zavoju. pri zavoju naprej se mi zdi da imam malo več teže na zadnji nogi ampak re čisto malo medtem ko pri zavoju nazaj se pa lovim čisto po prvi nogi. kaj praviš ti?


no tko mažik, zdj so ti vse opisal kako in kaj, zdj pa sam še stestirat kaj ti najbl paše pa gasa s karvanjem....

no jst pa trenutno pričakujem Swoarda, da vidimo kaj se bo dalo napravt s to dilco...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Mazyk tocn tak ko je voodoo reko, zdej pa sam trenirat pa trenirat Kdaj nas bos kam pelo?
ej Voodoo...bos se men kdaj swoarada posodo?

btw..Racer ti ker si ucitelj, me zanima ce bi lahk se js dau kaksno svojo slikco gor da bi pokomentiro kaj delam narobe,
ker vseeno smo samo domača šola in nismo šolani borderji

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2007 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Narobe ne dela nobeden !!! So samo stvari ki se dajo izboljšat

Seveda lahko prilimaš kako slikico in bom povedal kolikor bom zmožen. Če pa boš kdaj na Kopah me pa pocukaj in ti bom tako povedal kaj več, ker iz slike se vsega ne da videt
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » učitelj deskanja na snegu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB