Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » učitelj deskanja na snegu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 učitelj deskanja na snegu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
snowman
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2006 6:21 pm    Naslov sporočila: učitelj deskanja na snegu Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 17:26
Prispevkov: 50
Kraj: maribor

Zanima me če je na forumu kakšen ki je učitelj bordanja, čeprav prevladujejo smučarji če je kakšen lahko pove kako poteka vse skupaj ? Koliko vem so kriteriji vsako leto strožji. Kako bo letos ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2006 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Poglej na:

Tema na desekarskem forumu: Učiteljski izpit za snowboard

in pa:

http://www.duds.si/ - Društvo učiteljev deskanja na snegu

Drugače pa si si že sam odgovoril. Mislim pa da so dosegli neko kritično raven potrebnega znanja za učenje deskanja. Tako, da bolj strožje ne bo več. Morda malce.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Devian
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2006 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 19:30
Prispevkov: 19
Kraj: Prevalje

Evo me...

Ja tečaj poteka 5 dni (cena cca. 70k+) Pač učiš se malo teorije, večina je praktičnega dela na terenu (terenski skoki, switch,180° obrat,carving,osnovni zavoj, zavoj z nastavitvijo robnika itd....).

Če te še kaj posebej zanima, sporoči...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
everts72
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2006 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Ja to tudi mene zanima kak je kaj s tem, ker baje da skoraj vsak naredi ker pride na ta tecaj.
Tudi sam bi rad postal ucitelj bordanja, vendar alpine ne freestyle.
Devian mogoce ves, ce je s tem kaj drugace in kaksne so zahteve za alpine ucitelja.
hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2006 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Med alpin (race) in freestyle zahtevami ni bilo razlik in jih zelo verjetno tudi danes ni. Zato je izpit lažje naredit s freestyle desko.
Kaj se meni zdi problem. Začetnikom jaz predlagam da začnejo s freestyle opremo, ker je definitivno lažji in mehkejši začetek.
V moji skupini sta se 2 tako lomila z alpin deskama, da sem se včasih spraševal če sploh znata deskati.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
everts72
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2006 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

mene niti ni strah glede tega s kero desko bi delo tecaj, ker ze bordam 9-10 let in neki ze znam no hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Malo pozno sem pregledal to temo (glede na poste) pa vseeno:

Tudi jaz sem delal tečaj z race desko (HOT Blast 158) in sem bil takrat edini racer (nekakšen outsider ) saj se trend premika v smeri prostega sloga in je temu primerno izoblikovan tudi tečaj

Meni osebno z race desko ni delalo nobenih problemov (tudi switch vožnja, 180 obrat, ... )je pa res da moraš desko obvladat če ne delaš z FS.

Drugače pa FS elementi niso sestavni del izpita! ... ŠE ...

Po mojih izkušnjah, kar se tiče učenja začetnikov je res lažje da začnejo z freeride, ni pa nobenih problemov glede učenja tudi na alipn deski!!

Moje osebno mnenje
...sem pristaš alpskega sloga bordanja in glede na to da sem preizkusil tudi FS ne razumem ravno najbolj kje naj bi bil užitek vožnje z FS desko po smučiščih ( s tem izključujem parke!!! ) - izjema so deske kot je npr. Goltesov Scorpion!

...pa brez zamire kolegom z FS bordi - to je samo moje osebno mnenje
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Racer s tem zadnjim delom tvojega posta se strinjam...ne razumem kak ljudje uzivajo s FS po progi tudi jaz sem racer, in imam tudi FS bord, vendar z njim vcasih samo skacem na domacem bregu ali se zapeljem po kaksnem celcu...
vendar tak ko pravijo...100 ludi 100čudi...(pa 100žena 200sisa)

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2007 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


tuki je mal hecno okol FS in FR in FC bordov itd.

sevede se da uživat in na FS in race bordu sam da je družba prava. čim se pa govori o karvanju pa nucaš tršo desko, z malo večjim radijem recimo ranga Goltes Scorpion ki ga vozim tudi sam. pa Scorpion ni FS dila ker ni za skakat pa po parku se vozt ampak je FR dila za po celcu in za karvanje. če bi mela mal več efektivnga robnika in večji radij bi jo že pod FC dilo lahk štel.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Mazyk je napisal/a:

sevede se da uživat in na FS in race bordu sam da je družba prava. čim se pa govori o karvanju pa nucaš tršo desko, z malo večjim radijem recimo ranga Goltes Scorpion ki ga vozim tudi sam. pa Scorpion ni FS dila ker ni za skakat pa po parku se vozt ampak je FR dila za po celcu in za karvanje. če bi mela mal več efektivnga robnika in večji radij bi jo že pod FC dilo lahk štel.

lp

ja res je sam da je družba prava !!

Glede FS,FR in FC se dobro zavedam kakšna je razlika in sem mogoče res malo preveč pospolševal. Vem tudi to da Scorpion ni FS dila ter da se z njo da zelo dorbo izpeljat carving zavoje, samo še vedno pa to ni race deska, ki pa se, tudi od Scorpiona, močno razlikuje.
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


lepo da se strinjava.
res je da ni scorpion race dila kar sem občutil ko sm dejansko vozil race dilo. (heavytools 173, več lahko pove everts72, bila je njegova) in tam nisem mogel narediti nič. malo je naredila utrujenost še več pa popolnoma drugačna tehnika na race dili kot na scorpionu.

mam pa še eno vprašanje:
letos sm se malo bolj "podal" v karvanje. zavoj naprej mi gre že kar lep čas zelo dobro, nazaj pa nikako ne morem osvojiti tehnike. sploh me zajebava to da imam zelo stegnjena kolena, nekakor pa jih ne morem skrčit, kot da telo ne dopušča, kot da ni opore v bucih in vezeh. (naprej imam seveda zelo pokrčena)
mi lahko kaj svetuješ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Kako pa imaš nastavljene kote? Mogoče je problem ravno v tem
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


okoli 56/45, torej zlo na hard, ni glih običajno na FS/FR take kote met, mogoč me pravi freestylerji mal postran gledajo

razmak med vezmi je 52cm. vezi so goltes bigair in pa podpora highbacka (kul je nagjen naprej) je tam okul 4mm-5mm bolj kot štartna pozicija (0).

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2007 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Ja, verjetno bo kar to - koti so preveliki (racerska pozicija ). Poskušaj jih zmanjšati. Mehke vezi naj nebi imele kotov večjih od 30 spredaj in 10-15 zadaj ! Če imaš preveliko nogo in se bojiš da bi ti prsti gledali čez board, potem poskusi dobiti kje kake ploščice da bi si vezi dvignil ( ne heal ali toe lift ampak celo plato.)

Lahko pa si postaviš tudi t.i. duck stance - kot zadnje vezi v -
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2007 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


ah da bi mev duck stance to pa spet ne.

sicer pa mi taka pozicija kr paše, za zakarvat (kar probavam čim bolj zadne čase) je super.
sam to za nazaj me zajebava. ampak bomo že nekak rešl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » učitelj deskanja na snegu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB