Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zasto tu nema zicara ili pruga?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Zasto tu nema zicara ili pruga? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Dande
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2007 9:32 pm    Naslov sporočila: Zasto tu nema zicara ili pruga? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 1:20
Prispevkov: 6
Kraj: Sweden

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Daj malo nižje poglej, preberi(naslov teme je Velika Planina), potem pa odpiraj nove teme......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


ja on je tm gor označu une hribe z oranžno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

zato jih ni, ker mamo v slovenije kretene k se jim reče zeleni in eko ljudje, ki so pr ns očino zelo vplivni in preprečujejo vsak poseg v naravo. Drug razlog je lahko neprimern teren -prestrm, preosončen,... tretji razlog je pa - NO MONEY NO MUSIC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
martin20
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 17:59
Prispevkov: 19


zeleni in eko je kar prav da obstajajo. Drugače bi ti kapitalisti pozidali vse kar je mogoče in vsaj delno sprejemljivo. Sicer pa dokler bo na svetu ekstrenmi kapitalizem ter bomo planet ekstremno izkoriščali bo obstajala tudi druga skrajnost. Tako je zmeraj blo in zmeraj bo. Se mi zdi da je kar prav tako. Na koncu pa se vedno najde neka srednja rešitev, ki je sperejemljiva za vse ljudi(sploh tam, kjer deluje zdrava pamet).

Glede na to, da jih (nas) zmerjaš z kreteni lahko prav isto zmerjam jaz tebe, konec koncev sva lahko oba skrajneža. Jaz sem verjetno še manj ekstremen, saj vem, da je v določenih primerih pravilno popustiti in tako omogočiti razvoj regije.

Glede velike planine pa to: če se hočejo it nek turizem naj najprej zrihtajo to kar imajo, nato pa se lahko začne pogovarjati naprej. Ampak glede na neurejeno lastništvo (baje) se to še dolgo nebo dogodilo. Če se neznajo zmenit glde lastništva, kako se bodo potem pogovarjali sploh o kakeršnihkoli investicija...

lep pozdrav in brez zamere!
martin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

1. Ker je neprimeren teren. Če si z narisanim slučajno mislo naprave/proge, potem je tako neizvedljivo. Drugače pa bi se v označenem območju morda našla kakšna možnost, nikakor pa ne za nek povezan smučarski center. Teoretično je sicer možno marsikaj realizirat, če drugega ne neke povezovalne naprave, tunele ipd., ampak se to tukaj absolutno ne bi splačalo. Označen teren je še za turno smučanje le precej omejeno primeren.

2. Ker za kaj takega ne bi nikoli dobili soglasja zaradi varovanja okolja. In prav je tako!! Visokogorje naj ostane takšno, kot je, nič nimam proti lokalno omejenim centrom kot npr. Krvavec, Vogel, kjer je tudi teren toliko primeren, da se je dalo brez večjih posegov urediti smučišča, ne more pa se nekdo spomnit pa kar na silo celih Kamniških pozidat...

3. Ni denarja. Naša smučišča komaj in z muko ter počasi uspevajo nadomeščati zastarele naprave, kje boš potem našel investitorja za gradnjo novega centra in to še na tako zahtevnem terenu. Moje mnenje je, da naj naši centri najprej zamenjajo vse zastarele naprave z modernimi, kjer je le možno in smiselno z odklopnimi sedežnicami. Ko bo to enkrat izvedeno, pa naj pride na vrsto širitev obstoječih centrov, potenciala je še precej. In šele potem, ko bodo vse pametne možnosti izčrpane, naj se začne razmišljati o novih centrih.

Če si (ker si narisal na sliko od Velike planine) slučajno mislo na razširitev obstoječega smučišča na označen teren, naj ti povem, da to ni tak blizu skupaj, kot zgleda na sliki.
Ima pa Velika planina možnosti za širitev, najbolj realna se bi mi zdela širitev proti planini Dol in dalje proti vrhu Rzenika, s planine Dol morda tudi možnost proge v dolino, mogoče tudi kaka opcija na drugo stran v smeri Podvolovjeka (ne poznam terena).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 1:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Martin, meni se zdi, da je z zelenimi bolj tako, da tam, kjer je velik interes kapitala in veliki dobički itak potegnejo ta kratko. Potem se pa zaganjajo v take projekte, ki so že itak bolj na meji rentabilnosti, pa jim še zavlečejo vse načrte. Kako si drugače razlagaš gradnje po parkih, na Gradu itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 8:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Kolikor vem, je treba itak vsak projekt preverit s stališča sprejemljivosti za okolje, pa če se zeleni vtikujejo ali ne. Potem pa še vsa gradbena dovoljenja ipd. In to pač traja. Marsikje izgleda vse skupaj neumno in sama birokracija, delno verjetno tudi je, ampak neki postopki pa vseeno morajo bit, drugače bi še prehitro izbruhnila anarhija in bi vsak delal vse, kar bi se mu zahotelo. Lahko pa bi te postopke mogoče malo oljašali, pohitrili.
Glede okoljevarstvenikov se mi zdi predvsem neumno, ko delajo probleme zaradi nekih malenkosti, recimo gnezdenja nekih ptičev ali kaj podobnega. Kot da bi zdaj zaradi enega gnezdišča tam kr cela vrsta izumrla . Sicer pa ptičev jaz tak ne rabim . Kar se pa tiče posegov v visokogorje, ki bi bistveno spremenili/pokvarili izgled pokrajine, pa sem absolutno proti. Ali pa res samo v kakšnem dobro premišljenem, na manjše področje omejenem projektu, nikakor pa kar vse vprek. Ptiči lahko gredo tudi kam drugam gnezdit, rože tudi ne rastejo samo tam, kjer bi se hotelo potegniti neko progo, pokrajine pa ne gre duplicirati in nekje drugod znova postaviti. Da ne govorim o tem, da bi se po teh bregih potem sprehajale množice nekih izletnikov, pa je že tak kar gužva. Tak da po pameti, je dovolj drugih možnosti za širitev smučišč v Sloveniji.
Tisto glede kapitala pa je vsaj delno verjetno res, ampak mislim, da je to kje drugje bolj izrazito kot pri smučiščih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Zasto tu nema zicara ili pruga?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB