Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Stubaier gletscher

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Stubaier gletscher « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Današnji obisk Stubaija je bil sicer slabši kot večina dni do sedaj, vendar pa za razliko od sobote vsaj gneče ni bilo:) Vreme je bilo sicer lepo, vendar pa so bile proge zaradi nočnega sneženja (približno 15 cm) plus poznega prihoda (zaradi jutranjih vaj na faksu) v katastrofalnem stanju, prav tako je bil novi sneg kljub zelo nizkim temperaturam (-8°C) zelo težak, tako da tudi izlet izven prog ni bil prevelik užitek. Po drugi uri je začelo še močno pihati, tako da danes summa summarum slaba ocena.

Proge so odprte v večini, manjka še samo par prog do vmesne postaje kabink in proge ob dvosedežnici Pfaffengrat, prav tako je na spodnji polovici proge ob šestsedežnici Fernau še ogromno kamenja, ter tudi manjših skal.

Pogled iz zgornje postaje Fernaubahn proti dolini Stubai


Fernaubahn


Dauferner


Gamsgarten

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Po včerajšnji "pomladanski" smuki v Seefeldu smo danes v iskanju zimskih razmer odšli na Stubai, kjer so nas pričakale temperature okoli -7, dokaj močan južni veter, spremenljivo delno oblačno vreme ter skoraj povsem prazne proge. Obratovale so vse naprave razen stare dvosedežnice Gamsgarten in kabinke Schaufeljochbahn, ki je bila zaprta zaradi vetra. Proge so odprte vse pomembne, tudi dolinska Wilde Grub'n, ki je na kartah označena kot skiruta, vendar je teptana in v spodnjem delu tudi zasnežena.

Za razliko od nižje ležečih smučišč je bil sneg vrhunski, proge trde, na nižjih predelih so se pojavile nekatere ledene plošče, ki pa niso skazile užitka, vrhunska smučarija danes

Osrednji del smučišča, v ospredju kabinka Eisgrat, v ozadju zgornja postaja Gamsgartna in spodnji postaji Eisjochbahna in Rotadlbahna


Proga 17 in skiruti 15 in 18


Proga 1b in pripadajoča šestsedežnica Eisjoch


Dan smo končali z vožnjo po Wilde Grub'n, ki pa zaradi slabe vidljivosti in pomanjkanja snega na srednjem delu ni bila ravno uživaška.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včeraj smo se spet odpravili na Stubai, saj smo pričakovali najmanj gneče in najboljše razmere. Nismo se zmotili, vreme kot že cel teden jasno, mrzlo, gneče nobene, sneg pa vrhunski. Odprte so vse proge, razen par 100 m od zgornje postaje dvosedežnice Gamsgarten (ki tako ali tako ne obratuje) do proge 1b ob Eisjochbahnu.

Eisjochbahn in proga 1b


Proga 11 ob šestsedežnici Fernau


Šestsedežnica Fernau in proga 10


Eisjochbahn, v ozadju Rotadlbahn


Vlečnica Windachferner ob 15:45, v ozadju Sölden


Še en v vrsti vrhunskih dni ta teden, mi je že malo žal, da sem spustil četrtek
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2011 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Danes še en vrhunski dan, skoraj nič gneče, edino na Eisjochbahnu se je čakalo kakšno minuto in pa okoli enajstih na vmesni postaji Eisgratbahna kakšnih pet minut. Sneg odličen, na nekaterih delih malo ledenih grud, temperature višje kot v petek, ob koncu dneva na 2900m 2 stopinji.

Sliki pa samo dve, saj od petka ni nobenih sprememb




_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2011 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včerajšnji obisk Stubaierja je spremljalo popolno vreme: sončno skoraj brez oblačka, temperature rahlo pod ničlo, večinoma brez vetra. Največji problem pa je bila snežna podlaga, saj se novi sneg od vikenda še ni popolnoma sprijel s podlago, tako da so na nekaterih najbolj obremenjenih predelih nastali kupi kljub majhnemu številu ljudi na smučišču.

Zgornji del Eisjocha




Fernau





_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 12:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Veš kaj Tomek, mislim, da si se že malo razvadi po tem tirolskem ujčkanju.
Pod razno, ali kaj veš je na Pitztal proga v dolino (Notweg) bila letos odprta?
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Hja, verjetno sem res že malo razvajen

Kar se pa Pitztala tiče, obakrat ko sem bil tam je bila edina možna pot v dolino z vlakcem, tako da ne vem, če se je v sezoni dalo presmučati v dolino.... snežne razmere so sicer bile takšne, da bi šlo.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2012 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Tri dni preživeli prvič na smučanju na tem ledeniku. Mi je zelo všeč. Vreme v soboto super, v nedeljo vetrovno in je bilo smučišče zaprto, ponedeljek in torek pa tako tako - oblačno, vetrovno, megleno, difuzna svetloba, tako da sem šla v torek kar na turno smuko okoli. Proge so dolge, kratke, tako da se za vsakega najde nekaj. Sneg je bil pač aprilski, recimo na progi 1b so se že ob 10.00 naredili kupi naritega snega, samo to pač vzameš v zakup. Edino kar je negativno, kar dolgo se cijaziš do Stubaitala iz Lj.
ps. pri turni smuki so me enkrat prej pancarji ožulili na podplatu. sedaj sem uporabila vložke Pinstep http://www.pinstep.si/ in so super.
pps. eh, sem hotla dodat slike, pa vidim, da morajo biti na nekem splošno dosegljivem portalu. ma, to se mi pa ne da še tja dodajat. fino bi bilo, če bi se jih dalo dodajati direkt z računalnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davor
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2012 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:05
Prispevkov: 53


ima kdo predlog po kateri poti najbolje do stubai-ja (oz. Neustift)?

Preko Salzburga ali kje drugje? Nekateri mi omenjajo, da je pot preko Lienza krajša in približno enako časovno dolga. Kje bolje iti? Bolj ekonomično, pou ure gor ali dol


Nazadnje urejal/a Davor Sob Okt 27, 2012 5:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 26, 2012 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Sam hodim raje čez Lienz in nato čez Brenner.Časovno je zelo podobno, tudi finančno, nekje plačaš predor Tauren, drugje avtocesto čez Brenner.
Drugač pa se ob jutranjih konicah zabaše okoli Salzburga, avtocesta proti Rosenheimu je ozka in vijugasta, če greš ob sobotah, pa so zastoji na Inntalautobahn-u klasika. nasploh ob izvozu za Zillertal.
Čez Lienz pa je od Spittal najprej hitra cesta, nato pa čez vasi (pazi fiksni radarji), čez Italijo pa je cest tudi vijavaja, čeprav je vsako leto odprto nekej km. nove ceste. Nobena ni optimalna, ne glede čas, ne stroškov.
Pa če boš šel čez Brenner pazi na izvoz Schonberg, ki je takoj za mitnico in ga hitro zgrešiš
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Mi smo šli isto kot Milko in nam niti na misel ni prišlo, da bi šli okoli čez Salzburg. Je pa res, da se od Lienza čez Italijo mimo tisoč in ene vasi do avtoceste toooooolk vleče. Ampak dolgo pot poplača smučišče, ki je meni zelo všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Ali ima kdo izkušnje s Stubaier Gletscherjem med našimi prvomajskimi prazniki?
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 4:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Da, jaz, glej moj prispevek zgoraj. Vreme lani ni bilo idealno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kar se mene tice ni opcije za Brenner. Sicer na Stubaier vecinoma ne hodim, v Soelden pa vsaj enkrat letno, ampak stvar je zelo podobna.
Cesta med Lienzom in Brixnom je sicer super dobra za dirkat, ampak problem je, ker imas le zelo zelo redko priloznost to narediti. Jaz sem v vseh letih ko hodim po dirkah v tem delu Italije imel to priloznost mogoce 10x. V vseh ostalih 90% pa se ponavadi prevazas za kaksnim od tisocev kamionov pri 40km/h, ali pa za povprecnim Italjanom iz tistih koncev, ki se vozi kot da bi sel s kolesom (beri: se manj kot 40km/h), zaradi prijetno gostega prometa pa se priloznosti za prehitevati ni... niti z mocnejsim avtomobilo, kaj sele s kaksnim povprecnim.
Tako da cez Salzburg in Rosenheim je res par km dlje, po casu pa je vsaj za eno uro manj. S tem da so po avtocesti vecinoma samo stacionarni radarji, kar pomeni da ves kje moras malo upocasniti, na poti do Lienza imas pa hudo veliko policijski kontrol z rocnimi radarji in ni ravno pametno pretiravati, ceprav kazni v Avstriji niso niti pol nasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flora1
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Sep 2010 11:21
Prispevkov: 33


Se strinjam glede tistega dela med Lienzom in Bressanone/Brixen. Tam se res vleče kot jara kača in je čisto tako, kot je napisal pj - ali so tovornjaki ali pa Italijani. Samo čez Salzburg pa je 100 km dlje po Michelinu, pa še tunele moraš plačati.
A kdo hodi varianto čez Zell am See in mimo Kitzbuehla? Čeprav na prvi uč je isto, kot čez Italijo in potem spet ostane le-ta varianta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Stubaier gletscher
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB