Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Priporočila in vaše izkušnje.

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Priporočila in vaše izkušnje. « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2006 8:33 pm    Naslov sporočila: Priporočila in vaše izkušnje. Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Torej letos se z družbo odpravljamo na smučarijo v It.
Do sedaj smo vedno smučali v Franciji letos se zaradi dolge poti(900km+) odločamo za It., ker je pač bližje.
Torej zanimajo me vaše izkušnje z It. smučišči in apartmaji, urejenost smučišč itd.
Kaj priporočate.Lahko na PS.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2006 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Js sm biu lani v Val Gardeni. Proge so dobre, kar nekaj je tudi strmih (Sasslong, ...), vendar so bile kar ledene in zdrajsane (na Sasslongu je bilo kar mučenje in si se mogel izogibati po robu, ker je bil na sredini piste živ led pa tudi drugje na manj strmih progah-rdečih je bil led kar pogost) , je pa res da ni bilo novega snega.
Žičnice so v redu, malo so me motile kabinske žičnice na skoraj vseh progah v dolino, saj si nemaram odpenjati smuči. Dobro je tudi to, da smučišče leži na Sella Rondi, kar omogoča tudi "izlete" na druga smučišča- šel sem tudi na Marmolado,je pa kar dolg izlet sploh ker se je na zgornji gondoli dolgo čakalo (zdaj naj bi bila že nova), kot tudi v Alta Badio, Arabbo ter tudi na Alpe di Suisi (planota nad spodnjim delom Val Gardene) tako da je izbira prog s karto Dolomiti Superski odlična.
Malo zoprno je tudi to da so dolinske proge večinoma senčne.
O apartmajih pa nevem povedat nič, mi nismo bili v apartmaju, poiščeš pa jih lahko na http://www.valgardena.it/eng/page29.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Bi rekel, da nikjer v Dolomitih ne moreš faliti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jano
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 23:18
Prispevkov: 34
Kraj: Ljubljana

Jest bi ti močno priporočal Arabbo, v Dolomitih! To je res najbolše izhodišče za Sello Rondo.. Čez Passo Compolongo si takoj v Alta Badii, po drug strani si takoj v Val di Fassi.. kje so ful lepo, široke, sončne proke. Supr za familijo. Pa še vse sedežnice so. Čez Val di Faso prideš v Val Gardeno. Iz Arabbe na drugo stran pa maš Marmolado, ki je s svojimi 3300m tud zgodba zase. No to vse je povezan. Splača pa se ti it pred božičem, al pa po 20 marcem. Pa boš res lahko dubu poceni apartmaje. Arabba je iz Ljubljane dobrih 5 urc vožnje, maš avto cesto velik del poti.
_________________
sLOVEnia
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 25, 2006 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Po VIAMICHELINU je pot dolga cca 287 km kar je sprejemljivo.
Jano hvala za PS.

Iščemo tudi predvsem rezort, ki je od smučišču ne da se je potrebno voziti s skibusom ali pešačiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če greš izven glavne sezone je lahko Sella Ronda dobra izbira (Arraba), v najhujši sezoni je pa tam bolj mravljišče, gužva na žičnicah in zguncane proge. isto velja za marmolado. Se je že bolje umakniti kam bolj strtan v Badio ali bolj odmaknjen del Gardene. Moja familija ne more pozabiti Seiser Alma (odmaknjeni del Gardene), kamor pa najbrž ne boš prišel,če ne boš spal v Gardeni. Z avtom bi moral čez visok prelaz, povezava pa je zelo zapletena. V glavnem uživajte!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

marko je napisal/a:
Moja familija ne more pozabiti Seiser Alma
Ali je bilo tako dobro,ali zanič.Mi gremo v Gardeno(Ortisei) s familijo in imam sladke skrbi o tem,na katerem delu smučišča so najboljše proge in najlepši razgledi!!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Smučarija je mišljena koncem Januarja torej v polni sezoni.
Vsa leta nazaj v tem času v Franciji ni bilo nekakšne velike gneče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tomaž je napisal/a:
marko je napisal/a:
Moja familija ne more pozabiti Seiser Alma
Ali je bilo tako dobro,ali zanič.Mi gremo v Gardeno(Ortisei) s familijo in imam sladke skrbi o tem,na katerem delu smučišča so najboljše proge in najlepši razgledi!!

Tako dobro! Smučišča so tam res bolj kratka in v glavnem ne posebno strma, veliko je še starih žičnic, ampak narava je krasna. To je največja visoka planota v Alpah. Vzdušje je odlično. Vse je tako mirno in sproščeno. Na smučišču je polno prijetnih lokalčkov, najbolj mi je v spominu ostal orjaški iglu, otrokom je bilo všeč, da so lahko vozili med koli na čas in tekmovali, potem sta tu še 2 hitrostni progi. Ena bolj počasna (okrog 60/h), na eni pa gre tudi do 100. Vse to je seveda zastonj.
V glavnem priporočam ne toliko kot hudo smučanje, bolj kot dan za sprostitev, čeprav je prog toliko, da imaš za 1 dan več kot dovolj dela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Damjan-doc je napisal/a:
Smučarija je mišljena koncem Januarja torej v polni sezoni.
Vsa leta nazaj v tem času v Franciji ni bilo nekakšne velike gneče.

Konec januarja tam ni ravno polna sezona, oziroma ni take gneče kot konec februarja. So pa stvari lahko povsem drugačne. Če greš recimo v Val gardeno v začetku januarja, ti bo ostala bolj v spominu kot senčna dolina, marca je sonce toliko višje, da se koplje v soncu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Sonce je res višje in smučanje v soncu je tudi odlično,vendar pa so proge v dolino precej hitreje uničene(zrite)kot pa januarja,ko še nima take moči-sonce namreč.Kakšna je proga s Secede?Označena je kot rdeča,kaj pa širina,kvaliteta snega januarja?Ful me zanima zaradi mojih dveh dam,ker sta bolj boječi, predvsem žena!!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Proga je različno široka, na nekaterih delih širša pa tudi "cesta".Malo spominja na Carnio v Nassfeldu. Strmejši deli so kolikor se spomnim dovolj široki, ozki deli pa večinoma položni. Malo se spomnim neke prelomnice s položne ceste na strmejši pistni del, kjer je bilo malo zoprno, mislim da tudi ledeno. Sploh v spodnjem delu je proga položna, velikokrat treba malo smuk peljat da ni treba se odrivat. To je proga iz Secade v Ortisei. Zelo lepa pa je proga ob 4sedežnici na drugi strani Secade- sončna in široka z lepim razgledom.
O pistah januarja nemorem govorit, jas sem bil konec februarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jano
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 23:18
Prispevkov: 34
Kraj: Ljubljana

Spust s Secede v Ortisei je res dobra.. Men je zakon k je res dolga, mism da dobrih 10km spusta pa 1250m višinskih. Proga je zelo različna, ni pa nikjer pretirano strma. Pa na vrh Secede je res dobr razgled. Na drugi strani v St Christino, pa tud čudovita proga, pa fajn široka in sončna, tko kt je baltic povedu!

evo še slikca zgornjega dela iz Secede v St. Christino.

_________________
sLOVEnia
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2006 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Jano,Baltic,hvala za izčrpna odgovora.Komaj čakam,da preverimvse to,kar sta predstavila zelo slikovito
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2006 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Hvala lepa tudi od mene, odločitev ne bo težka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Priporočila in vaše izkušnje.
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB