Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Nakup smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Hehe, ja, malo mi je ušlo z linijo, je blo že pozno:) mišljeno je bilo wave smuči ne linija. My bad:P Je popravljeno.

Radiji pri dolžinah so enaki ja, materiali tudi skoraj, vendar je SW10 kot pravijo trša, predvsem pa nima BMP-ja premaknjenega naprej, kar zna bit malo "nadležno" za dobrega smučarja (nekoga ki nima težav z težiščem in postavitvijo telesa nad smučmi).
Zato bi jaz rajši na SW šel kot na wave. SW je dobra smučka (trdoto izbiraj po znanju) in lepo ponuja to, kar pri ELAN-u obljubljajo da bi naj. Čeprav za moje subjektivno mnenje še vedno boljše prav na specificni (veleslalomski ali slalomski stat) za določeno disciplino.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


Bil se v dilemi, pa sem zdaj načrt kupovanja smučk za žensko opustil, saj je nakup prestavljen za nedoločen čas (oz. enkrat spomladi bo nakup)
Sedaj me zanima smučka za moškega visokega 180cm težkega 80kg. Kakšne smučke bi bile zanj? Je nedeljski rekreativec z vsakoletnim tedenskim smučanjem. Smuča pa že približno 25 let, tako da znanje le ni samo "priti živ v dolino" kot se je en prej izrazil .

Katero dilo? Spet je zaželjen elan , ni pa nujen.

P.S. Do sedaj je imel Integra 7.0, lansko leto pa je probal Elan SL, ki pa ga je zelo navdušil, tako da iščem smučko s podobnimi lastnostmi kot je SL serija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Če ga je navdušil Elan SL pa ni imel težav z njo, pol si si že sam odgovoril na vprašanje:)
Vzemi ali SW serijo (trdota glede na znanje) ali pa Race linijo, slalomsko ali velelslalomsko. Odvisno kaj mu je ljubše, kaj raje vozi, in na čem se udobneje počuti. Na smučki z večjim ali pa krajšim lokom.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


in katera izmed Speedwave ima podobno trdoto kot SL?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Pr0ph3t je napisal/a:
in katera izmed Speedwave ima podobno trdoto kot SL?


Nobena . Vse so mehkejše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ah, men se zdi sl ornk mehka dila, dvomm da je sw14 mehkejša. No, če pa že je je pa definitvno torzijsko isto al pa bl trda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2006 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Speedwave 14 ima (tako kot SLX) za ojačitev dvojni titan, medtem ko ima SL (tako kot Speedwave 12) enojnega.
Kar se tiče torzije pa je seveda Speedwave 14 bolj tog kot SL.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2006 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


tk kt sm sklepu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2006 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Ne vem, ampak meni se je zdela SW14 res mehka smučka ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2006 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Sj sl je tut mehka. No, jest še nism probu sw14 tko da... Je pa men tut moja slx na trenutke (dostikrat) mehka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2006 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


kako mehka
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Mogoč pa imate pretrdo za sebe. če dost ne prtisneš je vsaka tračnica lahko mehka. Zato je trba vedno vzet tako dilo tud ko si zmatran da se ovije(po domač)
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 04, 2006 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja to je res, da glih nism ekspert v carvingu, pa jo mogoče neznam zadost ukrivit. Prej sm mel ene dile za gs 21m, 184cm k so ble pa res trde tut k si jih na robnik postvu so v vsh pogojih držale, tiste so ble kul sam so mi jih ukradl, tut tele elanke gsx (184cm, cca21m) sm lan probu pa se mi niso zdele tok trde, newem kk to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz_c
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2006 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2005 16:11
Prispevkov: 13


Živjo,

no, tudi sam se že nekaj časa pripravljam za nakup krajših smuči z bolj povdarjenim stranskim lokom...predvsem razmišljam prav med smučmi fischer sc, elan sl oz slx...
...bi jih že lansko leto malo stestiral (sl,slx) pa so bile skoraj vedno sposojene...no enkrat, ko pa sem jih imel rezervirane, pa sem pozabil osebni dokument... letos pa...

Sedaj vozim intrgro 9 na lastno višino, torej 184cm (90kg)...vozil sem že tudi atomic sl 11r 160cm-1x, z katerimi sem moral že kar malo "garati"...moči zadosti, vendar znanja nekoliko manj(prvič in zadnič, ko sem stal na tako kratki dili)...kljubtemu sem se navdušil nad krajšimi smučmi,možnost najkrajših zavojev...

Skratka zanima me kolikšna in kakšna je pravzaprav razlika med vsem temi smučmi, ki se deklarirajo pod slalom smuči...katere so trše katere mehkejše...slx bol trde kot atomic? Kje bi si lahko na enem smučišču izposodil vse štiri?

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2006 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


v hervisu majo kar precej različnih smuči višjega ranga, pa pejt tja pa si sposod, k je nemogoče da bi mele 4 firme na en dan test na istem smučišču
razlika med sl pa slx je v glavnem v trdoti, prav tako med fischer wc in sc, med elan sl pa fischer sc pa ni prav posebne razlike v trdoti.
če ti je atomic 11 delala probleme raj vzem sl al pa sc ( letos competition se mi zdi)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB