Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Nakup smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
selac
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 5:24 pm    Naslov sporočila: Nakup smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2006 17:17
Prispevkov: 3


Lep pozdravcek vsem

Namrec našel sem zelo ugodno nove smučke Fischer RC4 Race SC in jih nameravam kupiti !

Najbolj me zanima, ali so mi prekratke, osebno mislim da niso, namreč dolge so 160cm Radij mislim da je 13 - jest pa sem 185cm in cca 85-90kg, kaj pravite ?????

Hvala za odgovore, Lp


Nazadnje urejal/a selac Čet Okt 12, 2006 5:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ce bi bile vsaj 5 cm daljse bi bilo vse prej kot pa narobe..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
decko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Jst mam točno te, zelo zabavne
Sem visok nekaj čez 180cm in težek 80kg smuči pa imam dolge 165cm in se mi zdijo ravno prav, oče ima 173cm in mi niso tako všeč. Kako je pa z še krajšimi pa ne vem, vsekakor bi ble bl primerne 165. Kolk pa je cena?
Verjetno bi bile tudi krajše vredu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
selac
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2006 17:17
Prispevkov: 3


Cena novih - razprodaja lanski model 65.000 sit !

Mislim da jih bom vseeno vzel in upam da mi teh 5cm ne bo delalo preglavic.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
decko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Jst sm tud lani kupil starejši model in cena je bila ista, sem pa od enga na bolhi kupu (nove zapakirane). Upam da zdej dajejo kakšne bolj kvalitetne vezi zraven, ker jst sem pri svojih dobil originalne ki so najslabše od tyrolije (zgledala je skor kot otroška) tako da sem takoj nesel zamenjat za boljše (staro za novo oz. v tem primeru novo za novo )
Mal poglej prej pa se probi kej zment za boljše vezi
želim ti dober nakup!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
selac
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2006 17:17
Prispevkov: 3


JA vezi so original Fisher in nisem tocno pogledal oznako, vseeno hvala za nasvet bom preveril se enkrat jutr,

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2006 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ce si dober in hiter smucar, ce rad naredis tudi kak veleslalomski zavoj, ti bo glede na 25cm krajso dilo in nemalo kilogramov sigurno vibrirala..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2006 8:19 pm    Naslov sporočila: Re: Nakup smuči Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

selac je napisal/a:
Lep pozdravcek vsem

Namrec našel sem zelo ugodno nove smučke Fischer RC4 Race SC in jih nameravam kupiti !

Najbolj me zanima, ali so mi prekratke, osebno mislim da niso, namreč dolge so 160cm Radij mislim da je 13 - jest pa sem 185cm in cca 85-90kg, kaj pravite ?????

Hvala za odgovore, Lp


Odvisno kaj hočes. To je tako slalomska smučka, tako da nisi nekaj hudo zgrešil pri tej dolžini, lahko greš se tudi za 5cm gor, na 165. radij je 13m pri dolžini smučke 165cm (letošnji model).
165 dolžina ti bo (štejem te v nek srednji do malo višji razred zanja - glede na smučko ki jo kupuješ) čisto zadosti in bo služila svojemu namenu.
Vezi na letočnjem modelu RACE SC smučke so FX12 RF2 (12 je DIN skala - RF -> railflex tehnologija).

Kar se tiče vibriranja in nestabilnosti, pa je vse odvisno od tvojega znanja. Če je tvoje znanje priemerno temu, da iz smučke iztisneš vse kar ti nudi, potem lahko da občutiš manjše nestabilnosti pri velikih hitrostih in dolgih zavojih (ampak temu ta smučka niti ni namenjena!). Če te zanima slednje, si kupi veleslalomsko, ali pa preklopi na WC SC ali RC model. Seveda sta pa dosti trši in zahtevata več znanja in dela, pa tudi cenovno sta malo dražja kompleta.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2006 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


Upam, da si lahko malo sposodim temo.

Torej. Kupujem smučke za osebo visoko 167cm, težko ca. 70kg, ženskega spola. Je srednje izkušena smučarka, ki je že dolgo let na smučeh. Do sedaj je imela Integro 5, samo je več kot premehka. Ko pride do ledenih plošč je konec, pa četudi ima robnike kot nož.

Gledal sem Elanove Speedwave 8 in Wave Magic (ženska smučka). Cenosvni razred je podoben, kar se tiče kvalitete, pa se mi ne sanja. A lahko kaj več pove o teh dveh modelih? Kako se obnaša? Torzija? Vodljivost?

Vsekakor so dobrodošle tudi alternative, ampak še najraje posegam po Elanu, ker se nam smučke še najbolj dopadejo.

LP Rok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2006 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ženski model wave magic, je malenkost boljsa dilca, se posebaj za zensko, ze sama ojacitev je boljsa in sicer litijeva, medtem ko pri SW8 navadna steklena vlakna..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2006 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


In kakšna je sploh glavna razlika med moško in žensko dilo? Razen v barvah

Ker wave magic in speedwave 8 imata enaka loka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2006 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Pr0ph3t je napisal/a:
In kakšna je sploh glavna razlika med moško in žensko dilo? Razen v barvah

Ker wave magic in speedwave 8 imata enaka loka.

Glavna in najpomembnejša razlika je v trdoti smuči. Moški modeli so trši od ženskih.
Tudi v najvišjem razredu (tekmovalni razred) imaš moško in žensko smučko, ki sta čisto isti, le v trdoti je razlika. Moški majo več "power-a" in temu primerno tršo smučko.
To ti je tisti res največji vidik razlike - finese v zgradbi in materialih pa se razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca. Ni vse v loku in dolžini.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 1:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


Najlepša hvala za odgovore. Jutri si jih grem ogledat oba primerka.
Torej rajši wave magic, kot pa speed wave 8.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 6:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Pr0ph3t je napisal/a:

Torej rajši wave magic, kot pa speed wave 8.

Zakaj?? Saj SW8 tudi ni kaj prida trda smučka, tako da če se samo zaradi trdote odločas, potem to ni smiselno.
Koliko znaš oz. zna tisti za katerega se kupuje smučat?
Če je ok smučar/ka, potem je boljše še na SW10 kot pa wave magic, (res pa da še nisem vozil nižje kot SW12, wave pa sploh ne (mehko kot toplo maslo:) ) vsekakor boš dobil/a več od smučke. SW8 je "najnižja" v rangu SW modelov, tako da jo komot voziš, z nekim srednjim znanjem. Več kot znaš, več boš dobil/a iz smučke, ker boš več od nje zahteval/a.
Je pa wave linija narejena res izključno za ženske, tudi ženske so imele besedo pri razvoju in designu - vse firme so letos zelo pospešeno na ženski liniji delale, ker je ta trg še dokaj neizkoriščen.
Če se ti gre za šminkarijo in izgled -> wave, drugače bi pa jaz vsekakor SW priporočal (seveda izmed teh dveh izborov ). Predpostavljam tudi, da je znanje smučanja višje kot pa "pridem živ v dolino"
_________________
Me, myself and I.


Nazadnje urejal/a Lan__ Pet Nov 24, 2006 4:03 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Lan__ (in Pr0ph3t), glede na podatke v katalogu in na spletni strani bi jaz dal Wave Magic v pribljižno isti razred kot Speedwave 10 (sama smučka, ne vem kako je s pripadajočimi vezmi itd.) - podobna je ojačitev (litij), pri mehkejši - Speedwave 8 - pa so notri steklena vlakna.
Seveda ima Wave Magic kot ženska smučka nekaj drugačno sredico, malo premaknjene vezi, drugačen dizajn in morda še kaj drugega (ne vem), sama geometrija in ojačitve pa so po podatkih na internetu sodeč enake.
Kar se tiče linije Wave - mislim, da le-te ni, verjetno si imel kot "mehke smučke" v mislih serijo Flow.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB