Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Univerzijada 2013 v Mariboru

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Univerzijada 2013 v Mariboru « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Marš z univerzijado. Prinesla bi poleg nekaj dobrega (npr. nova vzpenjača, topovi) tudi slabe stvari kot je veliko število novih cest, ... Poleg tega je Slovenija tak že v pufu ne vem zakaj bi si mogla še večjega delat. Nova gondola bi pa bla res cool.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

A za tebe je slabo da se bodo ceste v okolici maribora popravle to je super,me prav zanima tvoja starost da maš tako razmišlanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Univerziada je ravno dobro, dosti več turistov bo v Mariboru, Pohorje bo boljše smučišče, mesto se bo malo obnovilo =) Upajmo na kakšen novi skejtpark, bmx progo ali pa kr bike park!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žirafa
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 11:51
Prispevkov: 165
Kraj: mb

dosti turistov? to glih ne vrjamem ob istem času je SP v smucanju SCHLADMING
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


atomic sl12 je napisal/a:
A za tebe je slabo da se bodo ceste v okolici maribora popravle to je super,me prav zanima tvoja starost da maš tako razmišlanje.


Star sem 14 let. Drugače pa ne želim si cest, ker je v planu tudi ena blizu moje hiše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


To je tipicina slovenska miselnost..razvoj ja, ampak ne blizu mojga vrta. Sicer bi bila univerzijada pozitivna za razvoj mb-ja in pohorja, ampak dvomim da bi prisli pozitivno skozi kar se denarja tice. Treba pretehtati in ovrednotiti koliko dejansko tak dogodej prinese mestu, ne samo financno, ampak tudi na druge nacine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Kar se denarja tiče, stroškov za neko novo cesto, hotel, dvorano,... ne smeš gledat kot čisto izgubo (samo v okviru univerzijade), ker te stvari ti potem ostanejo, finančni rezultat je potrebno pogledati na daljši rok.

Drugače pa se mi univerzijada ne zdi tako slaba, da se bo nekaj zgradilo.
Ampak ne si delat utvar in nasedat besedam nekaterih, kako velik dogodek je to in vse... Kolko ljudi pa sploh spremlja te univerzijade, koliko se jih je pri nas za to zanimalo, dokler nismo mi tu kandidirali? Slišal sem (ko je bilo govora o denarju) tudi o prihodkih od televizijskih pravic...sorry, ampak jaz se ne spomnim, da bi kdaj na kaki televiziji videl prenos s kakšne univerzijade (ne trdim, da ni kdaj kaj bilo, ampak sigurno pa ni to v nekem velikem obsegu).
In nenazadnje, če bi to res bil tako velik in zaželen dogodek, je mi najverjetneje tako ne bi dobili (ne pravim, da naš projekt ni dober, ampak tu je še politika)...ali zakaj mislite, da smo bili edini kandidat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Dobil smo jo čist samo zato, ker smo že enkrat kandidiral in se nam je izmuznla, tokrat je blo pa še mal kuhne in voila... sami smo kandidiral.

Sicer pa glede vseh teh velkih projektov, če se gradi z glavo in se zgradi tako, da ni problema s spremembo namembnosti raznih dvoran/stadionov/naselij potem je to definitivno dobra stvar.

Če se vprašamo, ali rabimo nove ceste, novo športno infrastrukturo, nova stanovanja?

Da, potrebujemo. Torej je lahko taka prireditev idealen "izgovor", da se najde denar + še nekaj malega pa čeprav ne veliko lahko zaslužimo.

Čeprav bo na koncu skoraj zagotovo bilanca negativna kar se denarja tiče pa je vedno treba pogledat še premoženje v nepremičninah in kakšen razvoj bo/je to prineslo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Letošnjo Univerzijado so med drugim prenašali na Eurosportu 2.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


mariborcan je napisal/a:
Kar se denarja tiče, stroškov za neko novo cesto, hotel, dvorano,... ne smeš gledat kot čisto izgubo (samo v okviru univerzijade), ker te stvari ti potem ostanejo, finančni rezultat je potrebno pogledati na daljši rok.


Šele pol ko se univerzijada konča se začnejo stroški, potem je treba to infrastukturo vzdrževati..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski-Adzi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Mar 2009 12:46
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenija/Jesenice

Jaz Tudi Upam Na Najboljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ma študira naj mularija, ne pa da po univerziadah hodi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Pa daj marko zadrži se malo takšnih komentarjev!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ne čisto resno. Ali si kot študent sploh vedel za univerziado. Jaz sem samo ex post prebral kakšne rezultate, pa nisem bil stalno za knjigami. Kot študentu mi ne bi prišlo na misel, da bi šel na univerziado v kakšno Turčijo ali Maribor, bi mi bilo tudi škoda denarja. Se tudi ne spomnim, da bi imeli kakšne izbirne tekme, bolj se mi zdi, da so tja pošiljali prekaljene tekmovalce, ki so pač iz različnih vzrokov imeli index. Nekatere izjeme so celo dejansko študirale. Zraven je šlo pa običajno še nekaj zaslužnih študentskih funkcionarjev.

Da bi za take vrste žur poknili 300 mio evrov (po zadnjih ocenah), od tega vsaj 100 za objekte, katerih po igrah ne bi več potrebovali. Po moje tudi naša vlada ni tako čez les. Ja, naj bodo igre, ampak brez plačila prijavnine (kot je niso plačali drugi organizatorji) in samo na obstoječih objektih. Se pač ne bodo frnikulali na ledu (oziroma naj to počnejo drugje). Če pa uspe na ta račun Maribor dobiti kakšno boljšo cesto in kakšno novo žičnico pa - super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

se podpišem pod to marko. aj zgradijo tisto kar bo služilo tudi potem pa čeprav so to pohorske turistične poti ali ceste pa gondolo vlečnice kak hotel ostalo pa improvizacija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Univerzijada 2013 v Mariboru
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB