Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Silver
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2006 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 0:18
Prispevkov: 56


Iskanje pancarjev manjših številk od 260 je velika muka. Cel mesec sem iskal pancerje številke 250, hervis, sport 2000, giga sport, intersport, vse večje prodajalne imajo moške pancarje šele od 260 naprej (ženski pancarji so premehki). Bil sem na mašera spasiča kjer imajo otroške tekmovalne in, glej ga zlomka, ravno moje številke ni. Proshop v Kranju je bil naslednji cilj, ni številke! V obupu sem se odpeljal v begunje in v elanovi trgovini končno našel primerne pancerje in to zadnji par. (lanski model dolomite z pro 130 za ugodnih 76000 sit). Zelenec, želim ti veliko VELIKO sreče. O barvi ne razmišljaj, ker bo malo čudo,če boš sploh dobil pravo številko.
_________________
http://youtu.be/NLm-E6CPDqs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2006 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Model pancarja, katerega išče Zelenec (verjetno je v letošnji sezoni B70 naslednik B60), se začne ravno pri 25,5 . Greš lepo v trgovino, poveš kaj bi rad, če nimajo na zalogi, se da stvar direktno naročit v tovarni. No, vsaj v sosednji Avstriji delajo po opisanem načinu. Čakal pa sem za naročeno stvar največ 10 dni. Opisano velja samo v primeru, da si se že predhodno odločil za znamko in model pancarjev in ti odgovarjajo. Drugače je malo nerodno, da nekaj naročiš, potem pa ugotoviš, da to ni to......Ne vem kako je s trdoto junior tekmovalnih pancarjev, lahko bi poizkusil tudi s temi........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 23, 2006 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Delal sem v elanovi štacuni na rudniku pa vem da se te številke ne prodajajo - od 1000 pancarjev v sezoni prodaš taka 2 kosa ker naj bi jih jemali otroci- tastari pa za otroke ne dajo tolk dnarja. Po drugi strani pa te privijajo v trgovini če naročiš preveč da ostaja ostaja.
Probaj še head. Uvoznik je lomas
Je pa tko če bo elan potegnil za sejem ven svojo staro zalogo -bo to pocen.
Ponavadi so tko naredili -šparali so jih za sejem ali kakšne akcije.
Probaj še pri salamonu. Jest sem jij dobil za prodajo v trgovini po 5.000 vse modele in prejšnjih sezon
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 6:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


Pozdravljeni!

Za letošnjo sezono sem si nabavil pancarje Lange World Cup 130 (WC Fit). Prej sem vozo 4 leta Atomic GS:9 Race, tak da vem kako je vozit trdi pancar (sem zasledil v tej temi da ste mnogim odsvetovali trd pancar). Zasledil sem tudi da naj bi se čevelj segrel in nato se prilagodi nogi. Sedaj me pa zanima kako se to naredi ker sem jaz vse skup bol bogo zastopil v tisti knjižici ki je bila priložena , tukaj pa sem opazil da vas je kr nekaj mojstrov ki to obvladate, zato se obračam na vas za pomoč

Pa še scan knjižice, kjer so navodila.


Hvala za odgovore!

LP, Luxter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


zdravo
vsak pancar iz srednjega razreda pa navzgor se mora segreti . Zaston si dal 80.000 pa na gor če nisi prilagodil pancar nogi Jest bom to delal magar doma če se do 1.12 nebo dedovanje moje delavnice rešilo.
Se slišimo saj je ogromno zaiterresiranih
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


pancarja še nisem uporabljal tako da še verjetno ni prepozno. dal sem pa tudi nekaj manj kot 80.000sit se mogoče da segret pancar tudi doma kako al je treba obvezno poiskat servis??? žal mi ti ne prideš v poštev, saj kolko vem si iz LJ, jaz sem pa iz MB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Luxter je napisal/a:
Zasledil sem tudi da naj bi se čevelj segrel in nato se prilagodi nogi. Sedaj me pa zanima kako se to naredi ker sem jaz vse skup bol bogo zastopil v tisti knjižici ki je bila priložena , tukaj pa sem opazil da vas je kr nekaj mojstrov ki to obvladate, zato se obračam na vas za pomoč

Pa še scan knjižice, kjer so navodila.


Hvala za odgovore!

LP, Luxter

Odvisno sedaj kakšno segrevanje misliš. Ali segrevanje/širjenje školjke pancarja ali pa osnovno prilagajanje notranjega vložka pancarja.

Prvega vsekakor ne počni sam, glede na to, da ne veš kako to gre in je kar zahteven proces (tudi delat to doma je malo nepraktično).

Segrevanje notranjega vložka za fit na nogo je pa dokaj "enostavno", če imaš pravo opremo - tudi ni ravno domače opravilo.
Zakaj se gre?
Pancar se da na napravo (tukaj imaš sedaj več različnih naprav in tudi načini so različni - osnovni princip pa je enak), ki je po funkciji kot fen za sušenje las (groba prispodoba), ki piha vroč zrak noter, kar segreje notranji vložek in ga naredi bolj prožnega - sprejemljivega na spremembe širine tvoje noge. Ko je to dovolj segreto, pa si pancar takoj obuješ (seveda z popolno opremo, tako kot boš to delal pozimi - se pravi iste nogavice itd...širina more bit taka kot boš smučal potem) in ga dobro zapreš, ter ga imaš na nogi kakšnih 20min, oz. tako dolgo da se zopet ohladi. Tukaj seveda ne delat začetniške napake in sedet kot lipov bog ampak ga razmiguj, se pravi hodi okoli z njim malo).
Ker je bil notranji čevelj dobro segret, pena je zaradi tega bolj prožna, se bo popolnoma prilegel na tvojo obliko in širino stopala/noge, oz. kot se temu reče, pancar bo "vlit" na tvojo nogo. Seveda moreš razumet, da so to grobi približki - nekih čudežov ne pričakovat:)
Za karkoli resnega, moreš pa že "custom fit", posebno prilagajanje notranjega čevlja na tvojo nogo delat, kjer ti pa res dobesedno vlijejo notranji čevelj, pa tudi školjko naredijo (kolikor je to mogoče - preko nekih mej ne moreš širit, tudi na vseh mestih ne gre širit/rezat) točno po liniji tvojega stopala.
Seveda to stane, pa tudi ne delajo tega vsepovsod - je zahtevno opravilo - kje to delajo v slo, če sploh, pa niti ne vem. Preko meje at/de pa imaš to za tu, od 100? naprej za osnovne modifikacije in višje za zahtevnejše.
Prilagajanje/segrevanje notranjega čevlja, pa bi ti v osnovi naj nudili tam, kjer si pancar kupil, vendar žal v slo, tega nimamo vsepovsod (v tujini je to samoumnevno, niti ne vprašajo - samo nesejo), tako da povprašaj tam kejr si kupil, drugače pa lahko neseš tudi v kakšen servis/delavnico. Tam to tudi počnejo. V hudo skrajni sili pa si doma narediš "ponaredek" če imaš dober fen:) Samo pazi da ne zažgeš notranjega čevlja (s tem ne mislim da bi ga tako segrel da bi se zažgal, ampak mesto kjer fen noter potisneš, če se fen dotika čevlja se lahko to zgodi), pa tudi fen bi se najbrž pregrel preden bi to segrel tako kot more.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Matic
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Lan__ je napisal/a:
Segrevanje notranjega vložka za fit na nogo

Poznaš slučajno kakšno trgovino ali servis v Mariboru, kjer ti to naredijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


hvala za info. zanimam se pa za segrevanje notranjega čevlja. no bom poiskal kakšen servis v bližini mojega doma da mi to naredijo. kolko so pa približno cene???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Ce imam se prav v spominu, mi jih je Verbnik, lansko sezono, "pogrel" za tisocaka..

Dare, ce sem se zmotil me popravi!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 24, 2006 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


aha no hvala za info. mogoča pa bom danes malo doma experimentiral upam samo da kaj ne uničim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 12:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Luxter je napisal/a:
aha no hvala za info. mogoča pa bom danes malo doma experimentiral upam samo da kaj ne uničim

Uničit nimaš kaj, vendar močno dvomim da ti bo karkoli doma ratalo brez prave opreme. Navadni fen enostavno ne bo dovolj segrel čevlja. Probaš pa lahko:) Hot air custom fit kot se temu reče ni enkratno opravilo, ampak lahko to narediš večkrat, ker ne sprmeni ničesar, samo pena se boljše prileže nanogo ker je bolj segreta. Tako da...čet i je do igranja, pa se igraj:) Samo ne pa pretiravat:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Matic je napisal/a:
Lan__ je napisal/a:
Segrevanje notranjega vložka za fit na nogo

Poznaš slučajno kakšno trgovino ali servis v Mariboru, kjer ti to naredijo?

Huh, dobro vprašanje...Za mb bi ti najbolj logična poteza bila da probaš ali giga ali hervis. Nisem pa nič preverjal zadnja leta, predlani vem da giga še ni imela. Bom se pozanimal, pa ti bom povedal. Če ne pa neseš na servis - črnkotova je to včasih delala.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


S fenom ne narediš nič enino kar je lohk kej zašuštraš saj se ne segreje enakomerno in veliko premalo temperature.
Gaj prav imaš
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2006 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


Bom kr lepo nesel na servis

Nazadnje urejal/a Luxter Tor Nov 28, 2006 3:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 4 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB