Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam v Francijo?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Kam v Francijo? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mich
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2006 3:30 pm    Naslov sporočila: Kam v Francijo? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Sep 2006 15:28
Prispevkov: 1


Presmucal sem ze veliko Italije in Avstrije, Francije pa se cisto nic...pa me zanima kam se splaca it, da je smucisce dokaj veliko in da ni predalec. Kaksne so cene hotelov - so primerljive z Italijo ali je precej drazje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
plavi
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2006 11:11 am    Naslov sporočila: Re: Kam v Francijo? Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


Cena bivanja v Franciji je cenejše, seveda se moraš zato odpovedati "luksuzu". francija je znana po sardina style apartmajih, torej majhnih, premajhnih, starih in zanemarjenih. To predvsem govorim za nizkocenovne apartmaje. Načeloma te Francija pride ceneje kot Italija in Avstrija, če ne upoštevaš bencina in cestnin. Da je blizu? nič ni blizu, kamorkoli greš računaj 800 km, vse je bolj kot ne na kupu +/- 100 km...
To je to,.. je pa prednost, da je veliko površin z naravnim snegom... kar meni osebno odtehta majhen apartma...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2006 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Z malo zamudo še moj odgovor:

Cene prenočišč so poglavje zase. V ponudbi večine naših agencij prevladujejo starejši, majhni in skromno opremljeni apartmaji, ti so res cenejši kot v Avstriji ali Italiji. Vse več pa je v Franciji tudi boljših, večjih in bolj luksuzno opremljenih apartmajskih hiš, in tam so cene enake avstrijskim ali celo višje. Hoteli so v francoskih smučarskih centrih redki in zelo dragi. Smučarske karte stanejo približno enako kot na primerljivih smučiščih v I ali A, zato pa je prevoz drag (cestnine v I in F, predor, parkirnina v Franciji). Tako da 'pod črto' cenovno ni bistvene razlike - če si se odločil za 'poceni' apartma. Izvenpenzijonska ponudba je dražja kot v Italiji ali Franciji, tako da bolj priporočam prehrano 'iz nahrbtnika'.

Če greš prvič v Francijo, ti toplo polagam na srce tri doline ali Espace Killy (Tignes/Val d'Isere). Zakaj? Vožnja v Francijo je dolga in draga, neodvisno kam greš, stanoval boš najverjetneje v majhnih in slabo vzdrževanih apartmajih, vse proge ne bodo vsak dan sveže steptane. Zakaj torej sploh hodimo v Francijo, kaj nam odtehta vse omenjene neprijetnosti? Pri meni - in še marsikaterem - je odgovor velikost smučišča in velike možnosti za off-piste. Takšnega doživetja, kot je tura od Val Thorensa do najnižje točke Courchevela (in nazaj) ali od Tignesa do ledenika nad val d'Iserom, mi Schladming ali Mokrine pač ne morejo ponuditi. Zato pa nikoli ne bi šel v Francijo za en teden na majhno smučišče. Ne vem zakaj bi se vozil na drugi konec Alp, da bi smučal na smučišču z denimo 50 km prog, potem grem raje na Katschberg.

Nekaj varčevalnih nasvetov: v 3 dolinah je najcenejše naselje Les Menuires, v Espace Killy je Tignes cenejši od Val d'Isera. Februarja so v Franciji počitnice in cene prenočišč astronomske (pa še gneča je), razmeroma poceni je januar in nato od konca marca dalje. Glede naravnega snega pa ne bi bil tako prepričan kot plavi, že nekaj let je prva polovica zime v Franciji precej suha, prvi obilnejši sneg je pogosto šele februarja ali celo marca. S tem ne mislim da ni nič naravnega snega in da se vozijo samo po pasovih umetnega snega (kot kje v Dolomitih ), ampak da ni dovolj naravnega snega za brezskrbni off-piste. Meter naravnega snega je na tamkajšnjih skalnatih terenih skoraj premalo. Če ti je glavna želja smučanje izven urejenih prog, bolj priporočam marec ali celo april. Če pa ti to ni tako pomembno in se boš odločil za januar, ti toplo polagam na srce Tignes ali 3 doline, tam imajo za francoske razmere zelo dober sistem zasneževanja. Vem o čem govorim, v Franciji sem že nekajkrat vozil po kamenju da je bilo hudo (pred leti sem imel stare smuči 'za na Pohorje' in nove 'za v Avstrijo', zdaj pa imam nove za na Pohorje in stare za v Francijo ).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2006 3:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

miki:

Tudi mi razmišlamo da bi šli letos v Francijo pa mi je ta post zelo pomagal.
Najverjetneje v Val Thorens,možen je pa še Tignes ali kakšno smučišče v Avstriji ali Italiji - Ischgl,morda Corviglia.
Katero smučišče pa ti bolj priporočaš (s Francoskih), za 3ji.teden februarja (17.2-24.2)(ali pa kdo drug, ki je bil na obeh).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

mam še eno vprašanje: kako je z obratovanjem v slabih razmerah (nevarnost plazov, sneg, oblačno,megla...) za Val Thorens
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
plavi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2006 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


Ko je nevarnost plazov ponoč poka, ker jih umetno prožijo. Za obratovanje je bolj problem veter, kot pa smeg in megla.
Pa še tolk za lušte:
Tignes weather forecast:
TUESDAY : SNOWFALLS AT
2800M.STRONG WINDS.
WEDNESDAY - THURSDAY :
COLD AND WINDY.
SNOWFALLS AT 1700M.
FRIDAY : COLD AND NICE.
SATURDAY-SUNDAY : COLD
AND BAD WEATHER.
juhej... snega bo že zdaj nekaj nasipalo...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2006 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Še eno vprašanje: kako je z off piste vožnjami? Ali rabiš vodnika? Ne govorim o takem off piste, da malo zaviješ s proge ampak o čem hujšem. Moj bratranec je pri spustu s Pic du Midi (Mt. Blanc) skoraj končal v prepadu in potem plezal po skalnih razpokah, ker ni hotel iti z vodnikom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
plavi
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


Pomoje ne rabiš odgovora ane...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

plavi je napisal/a:
Pomoje ne rabiš odgovora ane...
lp

V bistvu ga rabim. Iz montblanca bi jaz vsekakor vzel vodnika, ne vem pa kako je v Tignesu. V 3 dolinah se mi pa tudi ne zdi tako risky.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
V Tinesu sem bil zadje 3 leta konec aprila. Smučal sem tudi off piste.Izhodišče :lepo vreme in špure.Bilo je zelo dobro,vendar nisem šel extremno.
Imaš zemljevide z "označenimi " horse piste.
LP Frenk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nemec
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Avg 2006 9:54
Prispevkov: 2
Kraj: Murska Sobota

ja še posebaj če greš gor na ledenik je dosti off prog ki pa jih vidiš po šurah, mi smo se eno par krat nasrali da smo mogli nakoncu štamfat drugače pa je dosti tega v tignesu
_________________
live fast die young
www.freerider-on.net
www.freerider.si
www.brave-machine.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2006 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Zaj pa še mene nekaj zanima .
S kolegi se odločamo za en smučarski teden v Franciji. Problem je v lokaciji, čas (nekako bi šlo 20 do 27.1 zaradi izpitov itd) in seveda cena. V igri so ostali še Alpe de Huez (našli smo nekaj zelo ugodnega, ampak je treba preverit če ni bil na delu kakšen škrat) in Valmeinier. Kaj bi bilo bolje (osebno mi je tale Vajmer malce sumljive) - tudi kakšna druga lokacija, pomebna je seveda cena, proge in seveda tudi nočno življenje.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2007 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.rtvslo.si/tureavanture/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=20&c_id=1492

Francija še vedno raj za smučarje

Priljubljenost francoskih smučišč še vedno narašča

Evropa, 4 ure nazaj
Ljubljana - RTV SLO

Priljubljenost Francije kot smučarske destinacije še vedno narašča.
Njeni "resni konkurentki" sta glede na priljubljenost med smučarji
le še Švica in Severna Amerika (tako ZDA kot Kanada).

In zakaj je tako? Smučarji lahko naštejejo kar nekaj prednosti, ki jih
ponuja Francija kot smučarska destinacija: smučarske proge na visokih
nadmorskih višinah in posledično sneg tudi v milih zimah. Čeprav se je
marsikdo pred leti zgražal nad "grdimi betonskimi zgradbami" na smučiščih,
pa se je gradnja smučarskih središč visoko v gorah izkazala kot briljantna poteza.
Prednost tovrstnih smučišč je tudi dostop do smučišč na smučeh naravnost iz apartmaja.

Veliko število prog
Med prednostmi francoskih smučišč je tudi število prog, kar ustreza predvsem smučarjem,
ki preživijo na smučeh ves dan in preizkušajo številne proge, predvsem modre in rdeče.
Na drugi strani pa so lahko zadovoljni tudi izvedenci, ki najdejo zahtevnejšo (črno) progo,
ki jim najbolj ustreza, in po njej smučajo ves dan.
Trois Vallées (Courchevel, Méribel in Val Thorens) ter Les Arcs in La Plagne
so med največjimi smučišči na svetu.

V prid smučanju v Franciji pa govorijo tudi podatki o vse boljši tehnični
opremljenosti smučišč, saj je združenje francoskih žičničarjev SNTF
objavilo podatek, da bi vse žičnice v Franciji skupaj lahko povezale
Pariz s Kairom, prepeljale pa populacijo Rima.

Višji standard smučarskih naselij
V 70. letih prejšnjega stoletja je bil standard v smučarskih naseljih precej nižji kot danes.
Šele v tem tisočletju so začeli graditi prostornejše in udobnejše apartmaje.
Na želje turistov je marsikateri lastnik iz prejšnjih dveh apartamajev naredil enega.
Najbolj drastičen primer pa je gradnja smučarskega naselja Arc 1950 v Les Arcsu -
kanadsko podjetje Intrawest je namreč zgradilo v Alpah za odtenek drugačno naselje,
kot ga imajo "doma", graditi pa so začeli tudi v središču Flaine.

Hoteli s štirimi zvezdicami (kar je v Franciji največ) v Chamonixu,
La Plagnu, Les Arcsu, Val d'Is?reju in Val Thorensu so pravi hit sezone 2007/2008.
Kljub temu pa ni nujno, da si izberete nek luksuzni hotel, ki si ga ne morete privoščiti,
saj je ponudba izredno velika. Najamete lahko bungalov, ki je prav tako udoben in veliko cenejši.

Vse vendarle ni pravljično
Seveda pa ima smučanje v Franciji tudi svoje slabosti.
Marsikdo se pritožuje nad ponudbo hrane, saj so dobre in male
restavracije z "normalnimi in fiksnimi" cenami prava redkost.
Priljubljenost francoskih smučišč pa ima (kljub hvali francoskih žičničarjev)
za posledico razmeroma dolge vrste pred vlečnicami (vsaj na določenih progah).

A. M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2010 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


Zdravo. Odločamo se, če bi šli za spremembo to sezono smučati v Francijo. Glede na to, da bolj malo smučam v tujini (razen Avstrija), imam bolj malo informacij o dogajanju v Franciji. Kakšne so ugodne cene (vozovnica + bivanje za 7 dni)? Katera smučišča nam priporočate? Smo dokaj dobri smučarji, nas bo pa tam 5 - 7 najverjetneje. Ali se vse da rezervirati preko neta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2010 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


smučarka 88

tale agencija ima zelo ugodne cene link: http://www.skifun.si/
npr: 11dec do 18dec karta6dni apartma 7dni 100eur smučišče risoul
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam v Francijo?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB