Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Da ne odpiram nove teme bv, bom kar tu vprašal. Enkrat sem zasledil tu nekaj govora o ključavnicah za smuči,tudi link od trgovine kjer jih prodajajo je bil nalepljen tukaj. Sedaj me zanima,če kdo pozna/se spomni te zadeve ali pa trgovine? Po mojem spominu sodeč je bila stvar dokaj poceni in uporabna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

http://www.safeman.de/index.php?set_language_id=2&cID=12

Takole sem videl v Hervisu v Avstriji (cena je ~20?), verjetno imajo tudi pri nas. Tudi sam jo uporabljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Najlepša hvala Tomi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz imam točno tole, pa nisem preveč zadovoljen. Stvar je precej zapletena za uporabo. Še v toplem vremenu se matram, da zaklenem. Pa še dokaj velika in težka (no ja) je za nositi okrog. Pa dveh parov ne moreš zakleniti. Jaz zato tega več ne uporabljam in raje dam eno mojo in ženino smučko na en konec, drugi dve pa na drug konec odlagališča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninoz
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 23:39
Prispevkov: 10


v Formi f+ v kristalni palači imajo uporabno ključavnico za dile, na številčnico, in na zajlo, tko da se lahko dobro zaklenejo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Eno vprašanje glede brušenja smuči pa se opravičujem, če je bilo že kdaj odgovorjeno. Prejšnji teden sem nesel smuči nabrusiti v Bauer (BTC) in vse lepo in prav dokler jih nisem danes sprobal. Nabrušene so tako močno, da znjimi sploh ni mogoče oddrsavat, počutil sem se kot tina maze saj so smuči lepo tekle le po robnikih, kar pa ob gneči ni ravno fajn. Prav iskal sem led da sem lahko naredil nekaj počasnejših zavojev ker na mehkem sploh ni nikamor šlo. Sedaj pa mogoče kdo ve kaj bi bil vurok tega, so narobe nabrušene oz. kako bi lahko to nekako popravil. hvala
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kopc
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 19:17
Prispevkov: 11


Verjetno so špice in repi preostri. S pilo malo posnemi po robu spredaj in zadaj pa bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 26, 2013 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Ja to bo verjetno to ker sem opazil da pri repih zelo zagrabi hvala
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Nekje sem zasledil, debato o pilah, ki jo vzameš zraven na smučanje in si vsak dan (ali na 2 dni) na hitro popraviš robnike. Predvsem, da smuči na ledu solidno primejo, nič profesionalnega ne potrebujem...
Lahko prosim nekdo prilepi par linkov, da sploh vem, kaj iskati.
Sam bi kupil zadevo v Mariboru, zato prosim tudi za link, kje se da zadevo kupiti. Ker kolega išče isto zadevo v Ljubljani, prosim tudi za kak link od kake trgovine od tam...

Se opravičujem, ker je verjetno na forumu kaj takega že opisano, a je informacij in strani enostavno že preveč, da bi iskal...
Če je možno proisim za info čim prej.

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kopc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 19:17
Prispevkov: 11


Kupi diamant in vsake dva dni potegni po robniku da odstraniš rob ki se naredi, še posebej na umetnem snegu-
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


kopc je napisal/a:
Kupi diamant in vsake dva dni potegni po robniku da odstraniš rob ki se naredi, še posebej na umetnem snegu-


Misliš kaj takega:
http://www.vsezasport.si/sporti-na-prostem/maze-za-smuci-in-pripomocki/servis-robnika/zepni-kotnik-pro-diamant-mini.html
ali morda kamen:
http://www.tesmasport.si/zepni-kotnik-z-kamnom-mini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


To kar je napisal iga10 zanima tudi mene, torej orodje s katerim bi lahko na hitro naostril robnike za rekreativno uporabo.

Slišal pa sem tudi, da je ob tem nujen tudi nož za fenol in gumica za razostritev repov in smuči?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

iga10 je napisal/a:
Nekje sem zasledil, debato o pilah, ki jo vzameš zraven na smučanje in si vsak dan (ali na 2 dni) na hitro popraviš robnike. Predvsem, da smuči na ledu solidno primejo, nič profesionalnega ne potrebujem..

Zares ne rabis pile pac pa keramiko (niti ne diamanta... realno so diamanti za rekreacijo predraga in nepotrebna stvar). Keramika je pa tole:
http://www.jrsport.si/izdelek_detail.asp?id=170&g=1&s=5&n=17

yoichi je napisal/a:
Prejšnji teden sem nesel smuči nabrusiti v Bauer (BTC) in vse lepo in prav dokler jih nisem danes sprobal. Nabrušene so tako močno, da znjimi sploh ni mogoče oddrsavat, počutil sem se kot tina maze saj so smuči lepo tekle le po robnikih, kar pa ob gneči ni ravno fajn.

Vsako smuco se da oddrsati, je pa res da ce je zares ostra je v kaksnem agresivnem snegu to tezje. Ce je stvar res moteca in si na smuciscu, vzames izvijac (vecinoma jih imas na postajah zicnic) in potegnes po celem robniku (na enih 45 stopinj) da malo omilis "iglo". Ena resitev je sicer tisto pobiranje igle po prvih in zadnjih 10-20cm smuce, vendar meni osebno to ni vsec (zame mora imeti cela smuca normalen, oster rob, ampak to je pac osebna preferenca), pa se tezko je izvedljivo na smuciscu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2013 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Še par vprašanj:
- robnik lahko torej nabrusim zgolj s kamnom, brez uporabe držala, ki drži pilo pod željenim kotom (87,88°)?
- je naziv keramični kamen enako kot oksidni kamen??
- cena keramičnega kamna ni nič nižja od diamanta - velja za hiter servis tudi diamant granulacije cca. 600? (to so mi namreč predlagali iz priznane trgovine s pilami za servis smuči...)
- kakšna je dejansko razlika med omenjenim (keramičnim) brusom in brusnim kamnom, ki ga uporabljamo doma za brušenje nožev, kos,...?

Malo kompliciram, a sem zaenkrat res popolni laik glede tega, ne bi pa rad po nepotrebnem zapravljal...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2013 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

S to keramiko zares ne brusis, ampak zgolj potegnes po robu, da naredis "iglo". Razlika med keramiko in diamantom pa je v casu trajanja. Diamanti dokaj hitro gredo, ta keramika pa traja bolj kot ne dozivljensko
In ja, za keramiko ne rabis drzala. Smuco vpnes, kot da bi jo zelel brusiti, potem pa nagnes keramiko kaksnih 20stopinj v obratno smer (ce ima drzalo za pilo 3 stopinje, potem je kot te keramike -20stopinj), pritisnes in potegnes po celi dolzini. Ponovis se enkrat in to je to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Naslednja Stran 32 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB