Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Ej, a to uporabljate namesto navadne pile http://www.tesmasport.si/viala-finska-pila-200-mm-cut-1-fina?
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2013 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Jep...jaz jo imam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklasss
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:57
Prispevkov: 24


hej hej... eno vprašanje, kupil nove fischer progressorke (pri http://www.skite.si), tam so mi naredili osnovno impregnacijo, za robnike pa pravijo, da so serijsko dovolj nabrušeni za prve smuke. Po treh smučarskih dneh naj bi spet mogel dat impregnirat. Če robnik malo z nohtom probam malo ostane gor, ne zdi pa se mi nevem kako oster. Ali je to dovolj nabrušeno, ali bi moral dati še na servis? Zanima me predvsem na trenutno snežne razmere ali bo to serijsko dovolj za smučanje in uživanje ali bi raje dal na brušenje (ročno)?

Hvala za odgovore. LP!
_________________
Stavni portal: http://www.bettingin.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje, če so ti v servisu (ali kje) rekli, da so nabrušene, bolje vedo kot mi, ki smuči sploh videli nismo. Nove smuči imajo gotovo boljše robnike, kot bodo po kakšnih 5-10 smučanjih. Raje jih daj nabrusiti ko bodo skrhani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Jst moje Fischer RC4 še nisem dal nabrusit, pa jih imam eno sezono.
Sem pa zdej parkrat, ko so res bile ledene plošče, opazil da ne držijo več toliko kot prej. Tako, da počas jih bo treba dat nabrusit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


odvisno pomoje kakšen smučar si in kaj želiš. letos sem nabrusil ene 7 komadov elank in vse so itak spuščene čez mašino in za silo ostre. za srednjega do dobrega rekreativca je to za začetek čisto ok, za tistega ki bi pa rad od smučke še malo več pa ne. in vse sem jih naredil na 87stopinj, zapoliral s kamnom in so občutno bolj ostre kot iz proizvodnje.

je pa res da je to pogled serviserja, pogled uporabnika, ki za vsak servis seveda plača določen denar je čisto drug.

pa lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kar se tice smuci direkt iz trgovine, so vecinoma res nabrusene, vendar pa napacno. Velika vecina smuci je brusena na 0/0. Ce stranski kot ne igra kaksne pretirane vloge (in zares je za samo smucanje, razen ce vozis po prograh pripravljenih z balknom, ne igra), pa je drugi kot, na masi ali kakorkoli se rece pravilno slovensko (po anglesko je base angle), hudo bolj pomemben. In smuca brusena na 0 je, vsaj po mojem mnenju, za veliko vecino rekreativnih smucarjev hudo nevarna. Ze zaradi tega, je fino, dati te stvari urediti. Je pa problem, da vecina "serviserjev" tega tako ali tako ne ve, in spusti smuci skozi masino, tako da ven se vedno dobis smuci brusene na 0. Se pa zato vsi v nezavest ukvarjajo s stranskimi koti, ki pri samem smucanju ne spremenijo prav veliko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Pa kaj so tile smučarske pile, kamni in orodje zlati ali kaj? pile za evro dva so pri smučariji po 10 in več ?. Gledam malo cene v Te*******.
Zmaga pa magnetna letev za 34?.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zlati niso, so pa pile drugacne kot navadne pile za euro. Poskusi malo podrgnit po robniku z navadno pilo, pa poglej kaj od pile ostane
Cene so pa taksne, kot so iz drugega razloga, ki je enak tudi drugod. Je pila res vredna 10-15eur (dobre pa se vec)? Je foto ruzak (krepko slabsi kot kaksen Berghausov hribovski ruzak) res vreden 600eur? So hokejske drsalke res vredne 900eur? Ali pa smuci 1000eur? Ne, nic od tega ni vredno toliko, ampak ker jih lahko prodajo po taksnih cenah, so pac taksne cene.
Smucanje je pa sloh malo bolj fancy sport, pa so cene se malo visje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
Kar se tice smuci direkt iz trgovine, so vecinoma res nabrusene, vendar pa napacno. Velika vecina smuci je brusena na 0/0. Ce stranski kot ne igra kaksne pretirane vloge (in zares je za samo smucanje, razen ce vozis po prograh pripravljenih z balknom, ne igra), pa je drugi kot, na masi ali kakorkoli se rece pravilno slovensko (po anglesko je base angle), hudo bolj pomemben. In smuca brusena na 0 je, vsaj po mojem mnenju, za veliko vecino rekreativnih smucarjev hudo nevarna. Ze zaradi tega, je fino, dati te stvari urediti. Je pa problem, da vecina "serviserjev" tega tako ali tako ne ve, in spusti smuci skozi masino, tako da ven se vedno dobis smuci brusene na 0. Se pa zato vsi v nezavest ukvarjajo s stranskimi koti, ki pri samem smucanju ne spremenijo prav veliko

Zakaj naj bi bile nevarne? (Čisto resno sprašujem, ker jaz sploh ne vem, na kakšen kot mi jih brusi moj serviser, vem samo, da so dobre).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ker ti zelo hitro zagrabi. To pomeni, da takoj ko ni 100% na flehi, ti smuca zagrabi in ko se peljes naravnost in nisi pripravljen na kaj takega je padec bolj kot ne neizbezen... pa z malo smole se nevaren za koleno, ker ti nogo obrne.
S smucami brusenimi na vecji kot, imas nekaj rezerve, ker ne zagrabi tako hitro. Konec koncev... tudi pri tekmovalcih se SL smuca (ki je tako ali tako cel cas na robniku) brusi na 0-0.2, medtem ko so smuk in SG smuci brusene na 0.5... ravno zaradi tega, da ni tako agresivna ko drsis na njej. Za normalne rekreativne smucarje, brez kaksnega dirkaskega predznanja, bi pa osebno priporocal 0.75-1, kar je krepko bolj varno za vasa kolena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Aha, razumem logiko. Ampak vseeno mislim, da tiste 0,5 stopinje pri rekreativcih ne igra nobene vloge. Smučo je treba nagniti precej več, da bo prijela in tistih pol do 1 stopinje ne igra neke vloge. Konec koncev je že, če stojimo z vodoravnimi smučmi, robnik pod kotom par stopinj na breg zaradi naklona smučišča.

Sam ne pomnim, da bi mi smučka sama od sebe zagrabila (noče, prasica), nasprotno, vedno moram pritiskati nanjo. Če izkušnje pravijo, da je tako brušenje, kot ga navajaš, dobro, v redu. Ampak da bi nek rekreativec (po možnosti tak, ki potem dve leti ne bo brusil smuči) nosil brusit nove smuči (po možnosti v kakšen Hervisov ali pa 1na dan sevis, kjer mu jih bodo uničili), se mi pa ne zdi nujno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


se pozna in to še kako.
še bolj se mi pa zdi da se pozna če je na nosu kakih 10cm razostrena. enkrat sem si spredaj na nosu naredil kar ostro vse skupaj in nisem nič razostril in je bla deska totalno nevozna, metala me je da me je vse bolelo. po razostrevanju (par potegov s šraufncigerjem) je blo pa vse ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dm222
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 10:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2013 10:00
Prispevkov: 5


Lepo pozdravljeni,

kot vidim je na forumu veliko članov, ki se ukvarjate z servisiranjem smuči. Zato me zanima, če je kateri iz SV Slovenije ( Ptuj, Mb ), ki bi bil pripravljen opraviti servis na mojih smučeh. Lahko napišete pod zasebno

Hvala, Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zmagec
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2012 21:45
Prispevkov: 4


zdravo. Ima kdo kakšno informacijo kako so brušene smuči ki jih ponujajo na tesitranjih. Že nekajkrat sem si sposodil smuči in je bila razlika gromozanska proti vožnji mojih smuči po prvem brušenju še posebaj na ledenih površinah, sedaj pa nevem ali tja kamor nosim neznajo ali se tam brusi bol "rekreativno", sem pa nesel že k nekaj serviserjev. Nazadnje sem včeraj probal Fischerjevo race slalomko in sem bil navdušen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Naslednja Stran 31 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB