Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Andy
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 19:19
Prispevkov: 41


jaz sem čisti laik v brušenju smuči.

Zanima me kaj je impregnacija?

Zanima me tudi če je dobro pripeljati tudi nove smuči na servis?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

impregnacija je zaščita drsne ploskve. nove smuči je tudi pametno pred uporabo pripeljati na servis da se naredi impregnacija in pa da se nabrusijo.
vprašaj dverbnika on je strokovnjak na tem področju
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

nekaj me zanim, v cetrtek sem odpeljal moje elanke v igor sport (dif) na servis, smuci so od lanske sezone in so vozene 10 zimskih dni, drsna ploskev ni prov nevem kako unicena, pac praske oz vreznine od kamenja, za nabrusit itd, uprasam majstra kaksen servis bo in pravi kompleten (6000 sit) pa ga vprasam ce ni cca 4k kot mi je rekel po tel in pravi da je tisto cena za osnovni servis da ta pa je kompleten, obcutek imam da me je nategnil oz da sem se nategnil sam ker kar se tice brusenja in zalivanja ploskve sem bolj laik ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


ja velik mi jih pojamra pa saj izkušnje dajejo šolo če niso ble globoke raze kakšenga jurčka preveč . On ti je ubodu kar servis kompleten. Obstajala naj bi dva servisa en z zalivanjem -manjše raze in en z zalivanjem večje oziroma globlje raze nevem kerga je on ubodu. Priporočam pa da se na servisu zmeniš da ti naj zgladi drsno površino, nabrusi kante in inpregnacijo brez zalivanja!!!!!!!
(če te ne moti kakšna majhna črtica na masi) Naredil si dvojno korist kant ti pobere manj ker se na brusi dvakrat ter keša te pride manj cc 4000 jurje pr men v nov še 20% dol
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Kmal bo sneg
Andy strogo priporočam inpregnacijo saj je masa pusta, potem tud lepš teče, ker je vedno zdej umeten sneg dila rata prej kosmata. To naj bi šlo tko enkrat inpregnacija nato pa za vsako smučanje mazati po 5ih smučanjih zopet inpregnacija. Pa še to tam kjer delajo to na trak je kraja keša, delat se mora na likalnik da masa upije inpregnacijo. Za dile daš 100k pr vzdrževanju bi pa šparal. probi z avtom tako
(če bi po smučanju vsi zbrisal kante in smučko namazal bi servisi propadl)
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


ja pozabu sm ni treba brusit original so brušene po celi dolžino smučke v več različnih kotih pol pa nikol več saj mašine ne omogočajo
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

naslednji servis ze vvidim da bo pri tebi no saj ce bo majstr dobro porihtal, ker baje tale v igor sport je vredu potem ni panike za tistega jurja dva, ampak zakaj pa nebi privarceval za malico ce ze lahko..

se nekaj me zanima, smuci bodo najbrz zadnjic na servisu to sezono, dvomim da jih bom seenkrat impregnirat ali brusit, sedaj me pa zanima sledece, smuce po smuki obvezno obrisem z suho krpo predvsem robnike in drsno ploskev, naj kupim kak "vosek" za vzdrzevanje, ce ja potem kaksnega, kje, ter koliko stane, vem da obstajajo za razlicne temperature, toliko profesionalizma se ne mislim it le neka zascita oz boste drugi bolje vedeli kaj..

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1020


Dverbnik mi je kar lepo poštimov smučke, tko da priporočam...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Sicer nisem ravno ekspert za servisiranje pa vseeno.
Po mojem je najbolje, da v kateri od športnih trgovini kupiš univerzalen 'vosek' oz. mažo za smuči, ni pretirano draga (ponavadi so takšni nekako najbol univerzalni rdeče barve). Potem potrebuješ še star likalnik, plastično strgalo ali preprosto del pleksi stekla in pa kakšno krtačo (prave smučarske krtača so dražje, lahko kupiš navadno krtačo za krtačenje konjev ).
Na vsakih nekaj smučarij naneseš vosek z likalnikom na smučko, polikaš in pustiš nekaj časa da se maža vpije v smučko. Nato s strgalom postrgaš mažo in smučko skrtačiš.
dverbniv, bo vredu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bole
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

zelo lepo prosim, če bi kdo naredu članek o tem, tudi s slikami? bi šlo? nimam usakič namen dajat serviserju, če lahko doma naredim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

to bi bilo odlicnol, ce ima kdo moznost poslikat oz vsaj opisat full equiped postopek se priporocam/o
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Ja smučko kar obriši in kar z roko tud likat ni treba podrgni po smučanju po masi in robnikih. Glede brušenja pa ti povem da nevem če bo šlo brez, za kake tri runde že pol pa boš sam slabe vole k neboš mogu vozit kokr sam hošeš
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Ja lux čist uredu lok prvo naneseš inpregnacijo čez pa še enkrat mažo isti postopek ponovi samo med enim in drugim nanašanjem dat smučko najbol na oken da se hitrej shladi
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Pa še opozorilo! Likaj hitro, toliko da mažo lepo razmažeš, da ne bo likalnik predolgo na enem mestu; posledice so lahko neprijetne (masa lahko v skrajnem primiru zaradi prevelike temperature odstopi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2005 11:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


To bi bilo super, če bi kdo bil pripravljen spisat "vodič" o servisiranju smuči . Glede slik, pa jih lahko pošlje tudi meni, da jih naložim na server.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Naslednja Stran 4 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB