Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Dex dejansko je zanimivo vprašanje o razliki črna/grafit. Sam sem opazil da pri popravilu smuče ki je vožena bolj kot ne po trdem, grafit dela boljše. Naj razložim, večino znamk smuči za te pogoje ima črno maso in logično je da smo zalivali s črno, vendar se je po krajši uporabi črna "dol spraskala". Ko smo za podobne pogoje uporabili grafit na to luknjo, je v večini primerov držala bolje. Sam uporabljam črne, če pa so pisana bordi pa kr belo.lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Mene pa zanima kako nakapano plastiko gladko zravnate z drsno ploskvijo? Jaz sem šel višek rezat z olfa nožem pa rezultat ni najlepši, ostale so prečne zareze.

Pa še glede rubnikov: Koliko proftiraš z ročnim brušenjem robnikov napram strojnemu (koliko večkrat jih lahko nabrusiš)? Iz dozdajšnjih izkušenj robnikov zmanjka po 4-5 strojnih servisih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Najlažje je z ostrim strgalom (ciklina- plastična ali kovinska), z gibi proti telesu, nagib cikline naj bo okoli 45 stopinj, pazi da je ne zvijaš. Z parim potegi se lepo poravna. Na koncu si pomagam z zelo finim šmirglom (450), da zgladim morebitne mikro neravnine in to je to. lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ant
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


Tudi tukaj je lepo prikazan postopek.
http://www.youtube.com/watch?v=ggXATfM81l0&feature=related
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blurej
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2009 20:59
Prispevkov: 29


Hvala obema!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ales66
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 2:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 14:23
Prispevkov: 9
Kraj: LJ

Pozdravljeni. Mene pa zanima, če imate označene smučke leva, desna in jih tako tudi uporabljate ali vam je vseeno. Včasih so ti na servisu pri montaži vezi smučke tudi označili ali pa so bile oznake že na vezeh.
A je smiselno smuči označit potem pa vsake toliko smučarskih dni zamenjat med sabo, zaradi enakomerne obrabe robnikov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 2:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Moje mnenje je, da je vsekakor smiselno. Obraba bo bolj enakomerna. Nekateri smuči brusijo različno - notranje in zunanje robnike, oz. različno poberejo iglo..
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

H2o je napisal/a:
Moje mnenje je, da je vsekakor smiselno. Obraba bo bolj enakomerna. Nekateri smuči brusijo različno - notranje in zunanje robnike, oz. različno poberejo iglo..


Nikoli (37 let smučarije) nisem imel posebej označenih .....menjavam smuči kakor mi je, tudi večkrat na dan....peljem zmeraj enako...tako da ne komplicirat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

V rekreativne namene je popolnoma vseeno, razen v primeru telesne hendikepiranosti.
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ales66
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Feb 2010 14:23
Prispevkov: 9
Kraj: LJ

Hvala vsem za mnenja. Sem se odločil, da bom imel označene in prakticiral občasno menjavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Verona
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 23:18
Prispevkov: 199
Kraj: železniki

Bravo ales66! Za moje pojme zelo pametna odlocitev!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CfjGaynWrxw
Sezona 08/ 09: 2 x Mölltal, 46 x Cerkno, 1 x Kranjska Gora, 2 x Krvavec
Sezona 09/ 10: 4 x Mölltal, 3? x Cerkno, 1 x KG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bober
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 10:34
Prispevkov: 23


Bom kar tukaj vprašal...

A se morda komu valjajo doma vpenjala za servis smuči? Pa v kateri trgovini največ nabavljate opremo, recimo da je malce bolj založena trgovina?
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kux
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 0:31
Prispevkov: 99


tesma..mas tud na internetu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Zdravo mojstri. Imam vprašanje glede obrabe robnikov.
Kupil sem letošnje 4x rabljene smuči, še nikoli servisirane. Torej tovarniško pripravljene, za nekaj malega praskami po drsni ploskvi, robniki še vedno ostri.
Med regulacijo vezi sem presenečeno ugotovil, da je v primerjavi z mojimi starimi smučmi na novih robnika bistveno manj (tanjši robnik, manj mesa; stare ~2mm, nove ~1+mm). Svoje stare sem servisiral vsaj že 15x (v glavnem ročno in 1x ali 2x strojno) pa je debelina robnika vsaj 2x večja, gledano od strani na mestih pod vezmi.
Sedaj me resno skrbi, življenska doba takšnih smuči. Račun imam ako bo potrebna reklamacija, saj so še v garanciji, pa vseeno ima kdo mogoče kakšen predlog in namig na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu rabljenih smuči, kar se robnikov tiče?
Prejšnji lastnik mi je zagotovil da niso bile še nikoli na servisu in je takšne kupil, in nimam razloga da mu ne verjamem, ker smuči so resnično nove, brez prask itd, tako da odpade možnost, da bi kakšni neusposobljeni Hervisovi serviserji spustili smučo malo preveč čez stroj.

Gre za našega proizvajalca serije SW, primerjava je med prvo generacijo SW smučmi in letošnjo. Je možno, da bi tako hudo "šparali" na materialu pri izdelavi, da se lahko zgodi kaj takega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Po pravici povedano smuci "nasega proizvajalca" ne poznam dovolj, da bi vedel kaksna smuca je SW serija. Ampak generalno imajo tekmovalne smuci krepko tanjse robnike kot rekreativne (p-tex je pac hitrejsi kot zelezo in tudi ce je samo 1mm razlike se nekaj malega le pozna). Sedaj pa je na tebi (ali pa kom drugem), da pove, ali so te smuci tekmovalne ali ne. Ce so, je to pravi odgovor. Ce niso, pa po pravici povedano ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Naslednja Stran 26 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB