Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Brez posebnih pričakovanj sem se danes odpeljal na Areh, ampak na koncu sploh ni bilo slabo. Ponoči je konkretno pomrznilo, proge so bile betonske, in so ob mešanici sonca in oblakov (več oblakov kot sonca) zelo počasi spuščale. Za začetek po Ruški, preden se začne ritual z ustavljanjem in upočasnjevanjem. Snega je zelo zelo malo, govorimo o centimetrih, in kar nekaj je rjavih 'flekov'. Kamenja niti ne, bolj gre za zemljo in travo. Bo treba poleti malo razkopat progo s kakšnimi kolesarskimi cesticami, da bo v prihodnje ob slabih snežnih razmerah tudi tu kamnito :




Včasih se pri zasneževanju in poznejši preparaciji pojavlja dilema, ali je sneg bolje razgrniti na široko, ampak tanko (v mojih koroških časih sem temu rekel: varianta Klippitz), ali bolj na ozko, zato pa debelo (varianta Gerlitzen). No, na Ruški ni dileme: ozko, zato pa tanko :



Mislim da sem dovolj pogosto povedal, da bi tudi jaz raje videl odklopno napravo. Vseeno pa me boli, ko slišim kakšne neumnosti in neresnice se govorijo po Mariboru. Potem ko sem zadnjič od kolega slišal da je 'skropucalo', ker je dvakrat počasnejša od Piskra (vsaka fiksna sedežnica je pribl. 2x počasnejša od odklopne!), me je sodelavka v petek razsvetlila, da je 'nova' Ruška 'tako stara, da niti delov več ni za dobit'. Niti ne poskušam več ugovarjat in jih pustim v njihovi paralelni realnosti:


Ne da se mi lepit k novostim: pod 'okrepčevalnico' so se pojavili rdeči količki, desna dva sem žal odrezal. Zgleda da bo objekt precej daljši kot obstoječi, ampak (na srečo) nič širši:


Na Piskru je snega še za silo dovolj, po zaslugi tistega prvega zasneževanja v decembru, ki na Ruški manjka. Do enajstih beton, meni je bilo najlepše opoldan ko je končno nastal 'putrček'. Takrat tudi ni bilo več nobene gneče:


Velikanski minus pa so si pri meni žičkoti zaslužili s tem:


Pač vrsta, kaj pa je to takega sredi počitnic, si najbrž mislite. No, ta vrsta je nastala izključno zaradi tega, ker so vrli Pohorci polovico sedežev pustili v garaži . Vem da so to redno počeli proti koncu sezone, kak torek v drugi polovici marca recimo, ne pa v nedeljo med počitnicami. Ko sem žičkota prav prijazno povprašal, kaj je narobe z drugo polovico sedežev in če to počnejo zato, da se imamo smučarji možnost družit pri petminutnem čakanju v vrsti, pa je nezainteresirano skomigoval z rameni, kot da mu je sedeže na zajlo obešal zlobni škrat ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2024 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


miki je napisal/a:

Pač vrsta, kaj pa je to takega sredi počitnic, si najbrž mislite. No, ta vrsta je nastala izključno zaradi tega, ker so vrli Pohorci polovico sedežev pustili v garaži . Vem da so to redno počeli proti koncu sezone, kak torek v drugi polovici marca recimo, ne pa v nedeljo med počitnicami. Ko sem žičkota prav prijazno povprašal, kaj je narobe z drugo polovico sedežev in če to počnejo zato, da se imamo smučarji možnost družit pri petminutnem čakanju v vrsti, pa je nezainteresirano skomigoval z rameni, kot da mu je sedeže na zajlo obešal zlobni škrat ...


Daleč od tega, da bi aftobusarje jemal v bran, mi je pa mogoče jasno, kje je danes nastal zjb, da so polovico sedežev pustili v garaži - včeraj, v soboto, je bilo vsaj od 11h dalje na Piskru tako prazno, kot da bi bilo konec marca, ne pa v soboto med počitnicami cele SLO in pa še ob izteku HRV počitnic. Včeraj domačinov skoraj ni bilo (za razliko od danes), v vrsti sem imel občutek, kot da bi bil na Sljemenu. Možno, da so se zakalkulirali, da bo danes enako....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Če bi se mene vprašalo - pa se me k sreči ne, se lahko s količino sedežev uravnava količina smučarjev na progi. Če je le-ta ozka se pač da naprava bolj počasi - kar seveda vsi opazijo, ali pa sedeže bolj na redko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Veseli bodite, da sploh še kaj dela!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
Če bi se mene vprašalo - pa se me k sreči ne, se lahko s količino sedežev uravnava količina smučarjev na progi. Če je le-ta ozka se pač da naprava bolj počasi - kar seveda vsi opazijo, ali pa sedeže bolj na redko.

Sem tudi jaz pomislil, da gre za kako 'varnost - na - prvem - mestu' nebulozo. Ampak zanimivo, da je sredi januarja ob praktično isti širini proge obratoval Pisker z vsemi sedeži, pa še krogci na Cojzarici zraven ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2024 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


ledenko je napisal/a:
Veseli bodite, da sploh še kaj dela!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Smo absolutno veseli, da še sploh kaj dela in to z veseljem koristimo!

Danes bolj opoldansko popoldanska smučarija na Piskru. Sneg temperaturam primerna južna čofta, kupov niti ni bilo tako hudih, ker ni bilo ljudi. Kako je bilo zjutraj ne vem, glede na vreme bi bil presenečen, če je bilo zjutraj še trdo. Od 12h naprej je bilo hudo prazno za počitnice, po 14h pa nas je smučalo še ravno za prste ene roke. Danes je tudi uradno crknil Mali X proti Ruški, tako da sedaj spet vozi avtobus do Cojzarice.

Od ponedeljka, ko je bilo zjturaj še fino (ne ledeno) trdo, pa do danes je Pisker močno pobralo, predvsem del v ravnini pod Cojzarico je že pošteno ranjen.



Na par mestih je prevozna samo še širina enega ratraka.



Vse skupaj izgleda tako, kot da bi bil že konec marca in ne šele konec februarja.



Resno me je strah, da jim je ob robovih zmanjkalo kupov z zalogami in bo zadeva vzdržala še samo do konec tega tedna. Verjetno je marsikaj odvisno od tega, koliko bo v petek padla dežja, ter kako nežno roko bo imel ratrakist, ko bo teptal to ravnino. Držimo pesti....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2024 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

Po videnem danes dopoldan bo do sobote konec…
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 29, 2024 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Isto prizorišče na Piskru, kolikor se da podobni kadri, samo 24 ur pozneje:





Danes je bil Areh praktično do 14h ujet v oblak/meglo, tako da je bilo bistveno bolj hladno kot včeraj - tam okoli 4 stopinje. Zato je bil sneg sicer južen, vendar manj čoftast kot večraj. Smučarjev je bilo celo za odtenek več, še vedno pa daleč od normalnih počitnic.

Kako hudo se je poslabšalo stanje ravnine pod Cojzarico pa se tako lepo vidi na fotkah. Če se vsaj malo uresniči napoved z jutrišnjim dežjem, potem zna ravnina iti v maloro in v soboto ne bo več Piskra.

PS: aja, če pridete z avtom na Pisker gor proti Žigartu, je takšen blatni dol, da bi lahko bila kakšna avtopralnica častni sponzor te spomladanske smučarije....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 02, 2024 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Umiranje na obroke, 48 ur od prejšnjih fotk:





Ljudi celo malo več, še en hrvaški tečaj se je našel na Piskru, ker so ugasnili Ruško. Sneg je bil pomladanski, niti ne preveč južni.

Če bi na ravnini le imeli malo večje zaloge snega, bi verjetno še lahko malo podaljšali. Tako pa bo jutri verjetno res zadnjič. Ker tisto eno špuro blatokamnosnega itak še vzdržujejo samo zaradi počitnic....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2024 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Nedeljska smučarija na Piskru. Menjavali so se oblaki in sonce, pihal je kar močan JZ veter, po moje ni manjkalo dosti, pa bi zapirali haube. Sneg je bil proti včeraj bistveno slabši dosti bolj pocast in težji. Tudi ljudi je bilo danes malo več kot včeraj.

Trije isti kadri, ponovno 24 ur pozneje. Na ravnini pod Cojzarico je namesto širine špure ratraka ostala samo še špura v širini smuči, pa še ta bolj blato, kot pa sneg.





Večina se nas je zato rajši vozila mimo šanka, kljub temu, da je tam bilo treba iti en del v hrib, ker direktno ni več dovolj snega. Na strmini, takoj pod šankom, pa je že tudi lepo načeti del z mešanico kamenja, tako da previdnost ni bila odveč:



Verjetno so to res bili zadnji vzdihljaji Piskra to sezono. Bom več kot prijetno presenečen, če bo jutri še delal, saj je počitnic konec.

Mi je pa zanimivo, da se za 16.3. še vedno oglašuje na Piskru Downhilka Ilke Štuhec - mogoče bo pa 12 urna ponovitev Puklove roke....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2024 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Ja jaz sem se pa letos prijavil za downhilko. Ne vem zakaj je vedno tako pozen termin.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2024 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Letos je zima za pozabo, vsaka jim čast da so še do petka oživljali bejbiko na Bellevue-u do res zadnje rezerve snega. Se pa res vidi, da je to progo rešila ledena ploskev pod snegom.

Tudi Pisker naj bi še jutri obratoval, glede na uradno objavo na Facebooku. Tudi tukaj si zaslužijo pohvalo za ohranjanje proge do zadnjega. Glede na slike se še da ščarati kakšen teden, če le ne bo pretirane vlage in previsokih temperatur. Tudi to jih reši, da ne bo ravno pretirano sončno, saj je sonce že kar močno.
V sredini tedna bodo prepozne temperature pod lediščem zgoraj v višjih delih smučišča. Morda pa še bodo spravili kakšen dan zasneževanja in morebiti tudi downhILKO.

Verjamem pa, da je finančno breme letošnje sezone precej veliko.

Nekako letošnja naslovna slika zime. Manjka še samo kak zvonček ali pa žafran. Skratka razočaran sem nad zimo, ki smo jo imeli.


Do konca izkoriščene rezerve snega na Bellevue-u. Topovi še sicer stojijo, pri +10°C ni ravno za pričakovati da bi delali, ampak vsaj meni se zdi, da so želeli še presenetiti s kakšno uro zasneževanja, če bi le temperature omogočale? V prihodnjem tednu bi to pomenilo zasneževanje čisto znova, kar pa ne vem če je ravno za ta trak smiselno, ali pač?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2024 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Hvala andmer99 za reportaže 'zadnjih zdihljajev' ravnine na Piskru. Neverjetno kako hitro je potekalo 'crkovanje' od četrtka do danes .

Citiram:
Na ravnini pod Cojzarico je namesto širine špure ratraka ostala samo še špura v širini smuči, pa še ta bolj blato, kot pa sneg.

(...)

Na strmini, takoj pod šankom, pa je že tudi lepo načeti del z mešanico kamenja, tako da previdnost ni bila odveč:


Podpišem oboje. Tista blatna špura čez ravnino je bila za smuči precej manj nevarna kot na videz še bolj bela strmina 'pod šankom', ker na ravnini si poleg vodenega snega srečal res samo travo in blato, na strmini pa konkretne kamne. No, moje smuče (ta starejše seveda) so dobro preživele. Še isto mesto od zgoraj:


Ker sem tudi sam skoraj prepričan, da je današnji dan bil zadnji smučarski v tej sezoni, želim zaključiti z nekaj fotkami boljših delov proge:





_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2024 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Ob osmih zvečer videna vsaj dva ratraka na Piskru tak, da se sezona nadaljuje Miki najina današnja debata na sedežnici in prognoza o koncu sezone se je izkazala za napačno Mogoče še trajbamo naslednji vikend
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Naslednja Stran 16 od 19

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB