Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec, aktualne informacije - 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Krvavec, aktualne informacije - 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2024 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


V ZDA so praktično vsa smučišča v lasti dveh velikih koncernov.
Dnevne karte kupujejo dnevni seratorji, vsi ki bi radi resno smučali kupijo letno karto že aprila za naslednjo sezono po promocijskih cenah in se dejansko smučajo za dober denar. Konc maja so cene že višje.

Ta sistem bo prej ko v 5 letih tudi v Evropi, veliko smučišč je že povezanih v eno kartno shemo, veliko smučišč je že pod istim lastnikom. In še več jih bo, ker na ta način lažje preživijo oz. se razprši tveganje. In ja, lažje kandidirajo za sredstva, zbijajo cene pri nabavah...
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2024 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


jernejm je napisal/a:
In ja, lažje kandidirajo za sredstva, zbijajo cene pri nabavah...


Ni res, ker je tudi med ponudniki opreme enako stanje in če ne plačajo kolikor se zahteva pač ne dobijo opreme.
Monopolist nikoli ne postane monopolist zaradi zbijanja cene ponudnikom, temveč za lupljenje potrošnikov!

Poglej cene ameriških smučišč. Čeprav ima smučišče manjše stroške kot v Švici, so cene hudo višje.

Kolikor poznam sceno v Evropi se v naslednjih petih letih ne bo zgodilo nič v smeri monopola. Skupna karta je daleč od monopola. Res je med edejanskimi lastniki vedno manj podjetij ali priimkov, ampak jih je pa še vedno več jkot dovolj, da se nam ni treba bat ameriškega scenarija. Drugo kar nas ščiti pred tem je konkurenca.
V Ameriki imajo specifično majhno število smučišč in ni problem najti kritičnega števila smučarjev.
Evropa ima specifično veliko število smučišč in če jih želijo napolnit bo treba biti konkurenčen, ter cenovno sprejemljiv. Nekdo, ki bi to želel bi moral popolčnoma sesut zimski turiztem in zapret 70% smučišč, tega mu pa industrija in politika še dolgo ne bo pustila.

Mene je bolj kot konkurence in monopola strah okoljebrižnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 12:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Mislim da je monopol v Evropi prav v ozadju okoljskih štručkotov.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


gapi202 je napisal/a:
Mislim da je monopol v Evropi prav v ozadju okoljskih štručkotov.

Točno to! Ti nas ženejo iz kapitalizma nazaj v fevdalizem, le da se bo tlačanom reklo drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukas
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2020 17:43
Prispevkov: 80


Sam te okoljevarstveniki pa res živijo rent free v vaših glavah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 09, 2024 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Pa tudi v denarnicah vseh
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejm
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2009 18:17
Prispevkov: 60


ledenko je napisal/a:
jernejm je napisal/a:
In ja, lažje kandidirajo za sredstva, zbijajo cene pri nabavah...


Ni res, ker je tudi med ponudniki opreme enako stanje in če ne plačajo kolikor se zahteva pač ne dobijo opreme.
Monopolist nikoli ne postane monopolist zaradi zbijanja cene ponudnikom, temveč za lupljenje potrošnikov!

Mene je bolj kot konkurence in monopola strah okoljebrižnikov.


Ne vem no, pri nas ko nabavljamo opremo je bistvena razlika al naročamo butične količine ali velike količine. Ne vem zakaj bi bilo pri nabavi topov, ratrakov, žičnic....kaj drugače.

Corporate consolidation je tam med in maslo, ker se s tem po defoltu dvignejo cene delnic in zvečajo donosi. To je pa edini cilj.
In to prihaja tudi k nam, definitivno. Morda ne v petih letih, morda v 10 ali 15, ampak vsaka švoh zima je nov udarec za določena smučišča/lastnike.
_________________
Obstajajo 3 vrste ljudi: Tisti ki znajo računat in tisti ki ne znajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

ledenko je napisal/a:
jernejm je napisal/a:
In ja, lažje kandidirajo za sredstva, zbijajo cene pri nabavah...


Ni res, ker je tudi med ponudniki opreme enako stanje in če ne plačajo kolikor se zahteva pač ne dobijo opreme.
Monopolist nikoli ne postane monopolist zaradi zbijanja cene ponudnikom, temveč za lupljenje potrošnikov!

Poglej cene ameriških smučišč. Čeprav ima smučišče manjše stroške kot v Švici, so cene hudo višje.

Kolikor poznam sceno v Evropi se v naslednjih petih letih ne bo zgodilo nič v smeri monopola. Skupna karta je daleč od monopola. Res je med edejanskimi lastniki vedno manj podjetij ali priimkov, ampak jih je pa še vedno več jkot dovolj, da se nam ni treba bat ameriškega scenarija. Drugo kar nas ščiti pred tem je konkurenca.
V Ameriki imajo specifično majhno število smučišč in ni problem najti kritičnega števila smučarjev.
Evropa ima specifično veliko število smučišč in če jih želijo napolnit bo treba biti konkurenčen, ter cenovno sprejemljiv. Nekdo, ki bi to želel bi moral popolčnoma sesut zimski turiztem in zapret 70% smučišč, tega mu pa industrija in politika še dolgo ne bo pustila.

Mene je bolj kot konkurence in monopola strah okoljebrižnikov.

Pozablja se, da je v ameriki politika cen vozovnic precej drugačna. Ob dragih dnevnih vozovnicah so sezonske relativno poceni, s tem da je moč kupiti tudi razne kombinirane in mednarodne sezonske vozovnice. Sezonska vozovnica se v Ameriki praviloma splača že pri manj kot 10 smučanjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2024 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


jernejm je napisal/a:

Ne vem no, pri nas ko nabavljamo opremo je bistvena razlika al naročamo butične količine ali velike količine. Ne vem zakaj bi bilo pri nabavi topov, ratrakov, žičnic....kaj drugače.


Zato je drugače, ker pri žičnicah in teptalcih nimaš izbire. Kupi od enega ali drugega ponudnika, več jih ni in ta dva se z lahkoto dogovorita koliko bosta snela kupca. In vsi ti nakupi, četudi so večji, so v bistvu nakupi custom made izdelkov, ker nič ni izdelano v količinah, ki bi veljale za serijske izdelke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Če smem zmotit 'monopolistično' debato z nekaj fotkami s smučišča? Danes sem se sredi noči odpravil na Gorenjsko, da polovim njihove nemogoče obratovalne čase. Ampak če kje, se na Krvavcu splača biti zgoden. 20 minut do 8 sem parkiral nekje sredi P1 in 10 minut pozneje sedel v kabini, ne vem kdaj sem nazadnje (če sploh?) sedel v žičnici pred 8. uro. Za nagrado sem smel zgoraj na mrazu in v senci čakat, da odprejo Tiho Dolino. No, ko so ob 8:30 zalavfali Vrh krvavca, pa na sonček:




Glede na to, kako katastrofalno je baje bilo med prazniki (?), so situacijo izjemno popravili. Saj ni dosti odprtega, ampak kar je odprto, je odlično:




Sneg je tipičen zimski 'grifig', v glavnem nastreljan, sneg. Po rebrcih uživancija, pozneje ko se je zdrsalo, pa kupčki moke na betonu. S tem da so na tem 'betonu' še vedno solidno prijemale kante ki imajo za seboj 8 dni od zadnjega servisa, torej nikakor ne gre za led.


Nova lepotica, seveda moja glavna motivacija za obisk:


Pretegnili se z zasneževanjem niso, delala sta natančno 2 topa in 3 žirafe:






Na progi št. 3 od Doma proti Gospinci žiraf to sezono recimo še sploh niso vklopili:


Posebej sta me navdušili progi 17 in 18, odprti šele nekaj dni, s perfektnim snegom:




Zvoh je za spoznanje trši, ampak še tudi OK:


Tipične čakalne vrste na obeh šestsedežnicah, 3 - 5 minut. Za sončno soboto sredi januarja znosno. Pohvala pa smučarjem ki so sedeže odlično polnili in (meni skoraj nepredstavljivo) celo koga spustili naprej, če je recimo na vratcih stalo 5 smučarjev in so opazili da si sam:




Na Njivicah (dela samo desna, tista s sedeži z Zvoha) pa vrst skoraj ni bilo, prav tako ne v Tihi Dolini:






Panorama pa za prste polizat :






Nekdo je omenjal 'polno kamenja': no, jaz sem videl pol ducata kamnenčkov v velikosti kovanca za 2 eura in enega velikega za pol moje dlani, tistega sem seveda z veseljem vrgel s proge. Nobene panike.

Pod črto: moj prvi zimski obisk Krvavca (brez heca, do sedaj sem vedno tja hodil marca ali celo aprila) me niti slučajno ni razočaral. Če se spravijo k sebi in uredijo še nekaj prog, se povsem zna zgoditi, da še pridem.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


miki je napisal/a:
20 minut do 8 sem parkiral nekje sredi P1 in 10 minut pozneje sedel v kabini, ne vem kdaj sem nazadnje (če sploh?) sedel v žičnici pred 8. uro. Za nagrado sem smel zgoraj na mrazu in v senci čakat, da odprejo Tiho Dolino.


Včasih se tvojim komentarjem (o jutranjih urah) res nasmejim

Jaz bi pa rekel just another day in the office... res pa je, da si se moral potruditi in pripeljaz iz MB. Pohvalno!
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


[FLASH SALE AKCIJA za smučišče Krvavec] Samo 32,90 € za celodnevno smučarsko karto ob nakupu 5 ali več kuponov! Kuponi veljajo za to in tudi za NASLEDNJO smučarsko sezono 2024/2025 https://kuponko.si/pojdi/krvavec-flash-sale

najboljše smučišče v Sloveniji po izboru World Ski Awards
NOVOST je nova ogrevana 6-sedežnica na Zvoh
na voljo 30 km urejenih smučarskih prog
APRES SKI program z DJ-ji in živo glasbo

P.S. Pohiti, NORA CENA velja le do vključno 4.2.2024
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


voda v grlo teče ? ni obiska ?
živeti na stari slavi pač ne bo šlo... hitro jih bomo VSI nagruntali
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Si mogoče pomislil, da jih letos zafrkava vreme (kot vse) + še črpalka jim je crknila ob ne ravno pravem času.

Kope imajo celo leto akcijo 1nadan pa ni videt da bi jim voda v grlo tekla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukas
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2024 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2020 17:43
Prispevkov: 80


Na krvavcu so očitno ugotovili, da jim žuri na smučišču prinesejo dovolj denarja, da se to grejo, očitno ta profil ljudi ne moti toliko neodprtje določenih prog. Nakoncu je to poslovna odločitev, ampak ja, škoda, da ne uredijo vseh prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec, aktualne informacije - 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB