Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 118


Vir članka: Večer

Citiram:
Okoli poldneva je na vrh Pohorja posijalo sonce in prva smuka je postala idilična. Gneče prav veliko ni bilo, več smučarjev se je odločilo za smuko na Piskru. V Marpromu so svetovali, da se smučarji do tja ta vikend odpravijo z avtomobilom iz Ruš do spodnje postaje. So se pa lahko peljali tudi s smučarskim avtobusom z zgornje postaje gondole, avtobus pa je potnike sproti pobiral tudi na parkirišču pri hotelu, nato pa jih odložil kakšnih 50 metrov pred vrhom smučišča. Za prve zavoje se je tako bilo treba nekoliko potruditi, prihodnji teden pa se obeta že nekoliko več odprtih smučišč, saj v Marpromu za četrtek napovedujejo otvoritev nove štirisedežnice na Ruški progi.


Pa še link do video prispevka na RTV:

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/175007502?s=mmc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


@JurijB je zadnjič nekaj pisal glede kamer, sedaj so uredili. Ravno sem šla pogledati in te ne preusmeri več na Whatsupcams. Samo play stisneš in kamera dela na spletni strani, povečati si jo samo moraš in je to to. Dopoldan je še preusmerilo.
https://www.visitpohorje.si/spletne-kamere/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Hmm, a se samo meni dogaja da se mi ob kliku na link https://www.visitpohorje.si/spletne-kamere/ bodisi ne odpre nobena slikica, ali samo 3 ali 4 namesto osmih ?

Nekaj pohorskih novosti, poslikanih danes:

Kartomat na Piskru:


Ruška spodaj, prvič kar hodim tam naokoli da nihče ni nič delal na postaji:


Ruška zgoraj, tudi tu na sami postaji niso potekala več nobena dela. En fant je še nekaj montiral v bodoči blagajni in pred vhodom v WC še stojijo škatle s keramičnimi ploščicami, mislim pa da nič od tega ne bi smelo preprečit zagona v četrtek. Edino glede zadostne količine snega imam pomisleke, o katerih pišem v drugi temi :




Never ending story gradbišča okoli bazena na Belviju še kar traja. Pol poletja se ni dogajalo nič, zdaj pa v snegu in minusu kopljejo (in betonirajo ?) :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


@miki, meni normalno vse kamere odpre. Sem oboje preverila, telefon in računalnik. Hvala za reportažo, v obeh temah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2023 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Faraonka je napisal/a:
@JurijB je zadnjič nekaj pisal glede kamer, sedaj so uredili. Ravno sem šla pogledati in te ne preusmeri več na Whatsupcams. Samo play stisneš in kamera dela na spletni strani, povečati si jo samo moraš in je to to. Dopoldan je še preusmerilo.
https://www.visitpohorje.si/spletne-kamere/

ALELUJA! in sveti trije kralji.

PS: danes se je izkazala hierarhija na Pohorju - Janko je bil najprej na vrhu Piskra (redko viden gost), potem se je dol peljal s sedežnico in dal intervju RTVju kot direktor žičniških naprav Marproma. Med tem je na vrhu Beno crknil (samo najjači ostaju).

PS2: miki meni normalno odpre vseh 8 (upam na še kako z nove Ruške ) in ne samo to, ko sprožiš "live" dela vse naenkrat - to pa je res prijetno presenečenje. Si domišljam, da sem bil dovolj tečen, da so to porihtali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2023 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Še enkrat sem poslušal intervju z gospodom J. B. na RTV SLO, pa me je v ušesa zbodlo sledeče:

Citiram:
Ruška je že dobila uporabno dovoljenje, sedaj še samo čakamo na dovoljenje za uporabo (...)


Kaj je zdaj spet to? Ko sem mislil da že ločim pojme uporabno in obratovalno dovoljenje, zdaj slišim še dovoljenje za uporabo ... mislim da sem se izgubil . Ali pa ... ne bom zapisal kaj mi zdaj gre po glavi.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2023 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


miki je napisal/a:
Še enkrat sem poslušal intervju z gospodom J. B. na RTV SLO, pa me je v ušesa zbodlo sledeče:

Citiram:
Ruška je že dobila uporabno dovoljenje, sedaj še samo čakamo na dovoljenje za uporabo (...)


Kaj je zdaj spet to? Ko sem mislil da že ločim pojme uporabno in obratovalno dovoljenje, zdaj slišim še dovoljenje za uporabo ... mislim da sem se izgubil . Ali pa ... ne bom zapisal kaj mi zdaj gre po glavi.


Ti kar napiši: direktor žičniških naprav ne ve kaj govori. Seveda se čaka OBRATOVALNO dovoljenje. Predvidoma naj bi bilo izdano v torek/sredo, ali je potrebno čakati na pravnomočje pa ne vem (bi lahko pogledal pa ne bom).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2023 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Pa sem vseeno. Nič ne govori o pravnomočnosti obratovalnega, pač pa o dokončnosti uporabnega:

57. člen
(dovoljenje za obratovanje)
(1) Žičniška naprava lahko obratuje samo z dovoljenjem za obratovanje, katero mora biti stalno na žičniški napravi.
(2) Dovoljenje za obratovanje se izda po dokončnosti uporabnega dovoljenja, če je tako dovoljenje predpisano v skladu z zakonom, ki ureja graditev objektov.
(3) Dovoljenje za obratovanje izda ministrstvo pristojno za promet, če:
- je opravljen strokovno tehnični pregled;
- so izpolnjeni pogoji, ki so pomembni za začetek obratovanja v skladu s koncesijo;
- je priloženo varnostno poročilo;
- je organizirano in pripravljeno obratovanje in vzdrževanje, organizirano reševanje in zagotovljeno strokovno usposobljeno osebje.
(4) Ministrstvo vsako naslednje dovoljenje za obratovanje žičniške naprave izda, če je vlogi priloženo poročilo o strokovnem tehničnem pregledu žičniške naprave, iz katerega izhaja, da naprava zagotavlja varno obratovanje.
(5) Dovoljenje za obratovanje velja:
- pet let od dokončnosti dovoljenja za začetek obratovanja žičniške naprave na prvi lokaciji;
- štiri leta vsako naslednje dovoljenje za obratovanje do 13 let od dokončnosti dovoljenja iz prve alineje tega odstavka;
- tri leta vsako naslednje dovoljenje za obratovanje po preteku 13 let od dokončnosti dovoljenja iz prve alineje tega odstavka;
- dve leti za dovoljenje, ki je izdano po preteku 25 let od dokončnosti dovoljenja iz prve alineje tega odstavka.
(6) Datum začetka veljavnosti novega dovoljenja za obratovanje je datum izteka veljavnosti zadnjega dovoljenja za obratovanje, če je strokovni tehnični pregled opravljen največ tri mesece pred potekom roka veljavnosti dovoljenja za obratovanje.
(7) Ministrstvo, pristojno za promet lahko z odločbo odvzame dovoljenje za obratovanje, če ugotovi, da obratovanje in vzdrževanje žičniške naprave ni v skladu z veljavnimi predpisi, zlasti če inšpektor, pristojen za nadzor nad izvajanjem tega zakona začasno prepove obratovanje žičniške naprave.
( 8 ) Ministrstvo vodi evidenco žičniških naprav, za katere je podeljeno veljavno obratovalno dovoljenje.


PS: 7 točka govori o Kaninu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


https://maribor24.si/lokalno/foto-sedeznica-ruska-na-pohorju-sprejela-prve-obiskovalce

En odprt članek od včerajšnje otvoritve sedežnice.
Seveda slike smetane.

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/foto-na-mariborskem-pohorju-otvorili-najvecji-investicijski-projekt-v-zadnjih-letih

Na tem članku je vsaj skupna slika z ljudmi, za katerimi je najverjetneje nekaj neprespanih noči zaradi investicij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Ne morem verjet, ali pa že slabo vidim, na nobeni sliki ni direktorja žičniških naprav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Ježeš Marija in Jožef pomagaj, kaj Marpromovci res nobenega stavka ne znajo povedat smiselno (ker izjave, za razliko od intervjuja z J. B. prejšnjo soboto, nisem slišal na lastna ušesa, dopuščam možnost da je novinar zapisal izjavo v taki obliki):
Citiram:
Kot je povedal Ranko Šmigoc, direktor Marproma, mariborskega občinskega podjetja, ki upravlja žičniške naprave na Pohorju, so obratovalno dovoljenje za obe napravi že prejeli. (...) Po njegovem bo to lep prispevek k zmanjšanju gneče, ki je bila na tej priljubljeni progi pogosta.
Od kdaj povečanje kapacitete žičnice pripomore h zmanjšanju gneče na progi ?!

Sicer pa veseli napoved ruške županje:
Citiram:
V letošnjem letu smo tudi pridobili gradbeno dovoljenje za dva objekta, ki ležita na smučišču Ruška. Upamo, da se v naslednjem letu že razveselimo nove gostinsko-turistične ponudbe,” je dejala županja Urška Repolusk.


A ve kdo za katera objekta gre?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Oba gostinska objekta na vrhu Ruške. Ski-bike bajta in Lisičkin rep.
Pomoje je le to legalizacija obeh objektov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2023 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 189
Kraj: Maribor

Po dokaj zanesljivem viru gre za izdajo gradbenega dovoljenja za zidan objekt
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


Sicer pa veseli napoved ruške županje:
Citiram:
V letošnjem letu smo tudi pridobili gradbeno dovoljenje za dva objekta, ki ležita na smučišču Ruška. Upamo, da se v naslednjem letu že razveselimo nove gostinsko-turistične ponudbe,” je dejala županja Urška Repolusk.


A ve kdo za katera objekta gre?[/quote]

Mislim, da je govora o tem. Na spletni strani občine Ruše so na koncu strani še priloge s slikami. Prilagam povezavi, sem danes zasledila.

https://lokalec.si/obcine/obcina-ruse-zemljisca-prodaja-na-drazbi-je-prodaja-ze-dogovorjena/

https://www.ruse.si/objava/862572
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2024 4:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
J:
Citiram:
Kot je povedal Ranko Šmigoc, direktor Marproma, mariborskega občinskega podjetja, ki upravlja žičniške naprave na Pohorju, so obratovalno dovoljenje za obe napravi že prejeli. (...) Po njegovem bo to lep prispevek k zmanjšanju gneče, ki je bila na tej priljubljeni progi pogosta.
Od kdaj povečanje kapacitete žičnice pripomore h zmanjšanju gneče na progi ?!



Od takrat, ko z novo žičnico pridejo tudi višje cene vozovnic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja Stran 14 od 15

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB